Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Мени је смешно, јер немам Туарега. Иначе ми не би било смешно. Оном лику горе само оставе цедуљу "Нечемо се срести".
Јбт ми ко клинци скидали знакове с хаубе. Данас, мош фарове да скупљаш 😄

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, manson said:

Moguće bre da je ovako lako? Nema neki šrafovi da to drže? 

pa vidiš da je neka fora da su tako napravili da može da se skine za pet sekundi.

i sad pored toga što imaš auto koji svi živi kradu, ako nisu baš toliko "profi" mogu "samo" da ti skinu farove :))

30 minutes ago, overkind said:

Мени је смешно, јер немам Туарега. Иначе ми не би било смешно. Оном лику горе само оставе цедуљу "Нечемо се срести".
Јбт ми ко клинци скидали знакове с хаубе. Данас, мош фарове да скупљаш 😄

Haha, zapravo znam ko je taj lik, to je neki lokalac što drži teretanu tu blizu ali ono old school lik ima jedno 50 godina plus, nabavio je tog Tuarega pre tipa godinu dana, tad je već koštao verovatno 5000-6000eur, ne mogu da procenim godište ali kapiram da je tipa 2005 ili tako nešto 🙂  Moguće da su stvarno u međuvremenu izmislili neke "osigurače" tako da se iznutra nešto dodatno zašrafi ili zakači tako da ne mogu da se skinu tako lako. 

Inače sam sad hteo da vidim cene i godišta i naravno oglasi su uvek hit:

Quote

 

Volkswagen Touareg NOV 2,5 TDI 2005. godište


 

:))

opis

Quote

Vozilo je u odlicnom stanju bez ulaganja
Registovan godinu dana ja sam prvi vlasnik
Zamena moze uz vasu doplatu ili vasu prednos za bmw F10 iskljucivo 530 M paket

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Ko je ovde lud ja ne znam 🙂 Prebacuju proizvodnju iz EU u USA, EU i dalje će da roka neke carine na stvari iz USA a da ne pričamo da se sama priča iz EU gasi što se tiče zaposlenih itd.

Високе цене енергије и велике бирократске препреке утичу на произвођаче аутомобила. Они све више улажу у САД које високим субвенцијама промовишу експанзију електромобилности.

"Нећемо да премештамо постојећу производњу у САД, али већа је вероватноћа да ћемо следеће фабрике да изградимо у Америци. Постоји ризик да Европа изгуби од те прерасподеле.“

"Постоји много разлога зашто аутомобилска индустрија напушта Немачку и Европу“, каже за Дојче веле Штефан Шнебергер, менаџер у консултантској кући "Берилс" (Berylls Strategy Advisors), специјализованој за ауто-индустрију.

Главни разлог за пресељење су, додаје, високи трошкови енергије - ниво цене струје у ЕУ два до три пута је већи него у САД.

"Али и строжи регулаторни захтеви којима је индустрија у ЕУ и Немачкој изложена, такође иду у прилог пресељењу. А наравно, примамљиве су и привлачније субвенције које се тренутно нуде у САД", каже Шнебергер.

Те милијарде субвенција, међутим, повезане су с климатским технологијама, као што је електромобилност.

Губитак 100.000 радних места у Немачкој
Према анализи, између Немачке и Северне Америке у наредним годинама постојаће разлика у производњи од око четири милиона возила. Пресељења, попут оних које су недавно најавили "Ауди" и "Форд", тај тренд би чак и појачала. Због тога се предвиђају губици до 100.000 директно погођених радних места и пад бруто домаћег производа (БДП) у Немачкој од 0,6 процентних поена у 2029. години.

 

Možda stvarno dočekamo skori propast EU koju Drale propoveda već evo 20 godina 🙂

Link to comment
Share on other sites

Renault Clio

kako i da budu jeftini mali, gradski automobili kad će u opremi imati autonomnu vožnju, kameru 360 stepeni, duple ekrane kao standard, ne znam kakve sve radare za aktivnu bezbednost, veganski enterijer... 

zanimljiv bazni motor though - 1000 kubika 3cyl atmosferaš sa 65 konja i manuelnim li 5stepenim menjačem 😁 i napisaće NOVI KLIJO VEĆOD 15890 EUR! 

drugi su 0,9 tCe turbo benz 90 ks, zatim 1,5 dCi dizlo sa 100 konja i hibrid 1,6 benz+elektro (iz stare Dačije Logana) sa 145 ks

Screenshot_20230418_201245.jpg.e88f86085329409e03771c0207825000.jpg

Screenshot_20230418_201253.jpg.0261933943334e43505960e4aea825b6.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, dovlagsi said:

1000 kubika 3cyl atmosferaš sa 65 konja i manuelnim li 5stepenim menjačem 😁 i napisaće NOVI KLIJO VEĆOD 15890 EUR! 

pravi graCki auto! malo troši siguran sam a u gradu ionako ne možeš preko 40 da voziš i da hoćeš!

Link to comment
Share on other sites

Lancia Pu+Ra Concept 

uskoro će novi Ypsilon, 2028.nova Delta potom i novi Thesis 😱, a ovo je dizajnerska forma Lanče za narednu dekadu, kažu. Pure+Radical. "home feeling" enterijer, EV sistem sa 700+ km rejndžom i 10 min punjenjem do 80%, SALA sistem sa novom logikom korišćenja multimedije, klime i osvetljenja kroz predefinisane setove koji objedinjuju više funkcija u minimalističkom interfejsu. Sve buduće Lanče na struju 🤷🏻

Screenshot_20230418_225654_com.android.chrome_edit_101680217233442.thumb.jpg.588f347f73c9478c8bae92b6a23506f3.jpg

Screenshot_20230418_225714_com.android.chrome_edit_101669745549069.thumb.jpg.3ccd5aa3ea2e232783279a19f637a31e.jpg

Screenshot_20230418_225513.thumb.jpg.5f9ab9b417d692c831b0f3a7ee2ed6c1.jpg

Screenshot_20230418_225920_com.android.chrome_edit_101649816820426.thumb.jpg.9d72280a9209ee4738f1e07e137c481b.jpg

Screenshot_20230418_225905.thumb.jpg.41e62fbe2af7f7ec361bbc2f9d18b107.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, dovlagsi said:

uskoro će novi Ypsilon, 2028.nova Delta potom i novi Thesis 😱, a ovo je dizajnerska forma Lanče za narednu dekadu, kažu. Pure+Radical. "home feeling" enterijer, EV sistem sa 700+ km rejndžom i 10 min punjenjem do 80%, SALA sistem sa novom logikom korišćenja multimedije, klime i osvetljenja kroz predefinisane setove koji objedinjuju više funkcija u minimalističkom interfejsu. Sve buduće Lanče na struju 🤷🏻

Ja sam mislio da će oni Lanciu da ugase 🙂 Nema nijednog novog modela, prodaju Ypsilon manje-više identičan od 2010 godine pa naovamo, a i ceo taj segment koji Ypsilon gađa FIAT500 pokriva kao lud već jako dugo, a ista su grupacija, potpuno nekako nepotreban brend izuzev u ovom "premium" segmentu ali je i tu pitanje da li tržištu treba takav premium segment u ovom trenutku i to od ovog brenda. To im daje priliku da se zezaju kao što evidentno rade sa ovim što su predstavili ali videćemo kako će da prođe.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, dovlagsi said:

iliti, kako da napravimo ID i Enyak sranja lepšim

 

zanimljiv mi je enterijer dosta, ali ne kapiram ovo:

image.png

nisu jedini sa tim "pokvarivačima" - prvo zaklanja kompletno ovaj deo ispod gde treba da staviš telefon da se puni itd, drugo nema nikakvu funkciju osim da je tu dugme za sva četiri koje pride može da bude gde god. A da ne pričam što bi se taj prostor mogao nekako dodatno dobro iskoristiti za nešto.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...