Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa to je sad taj dizajn "proizvoda" a ne automobila, koji fura i BMW na onim nekim modelima.... jednostavno ništa nije kako treba, nikakve "linije koje povezuju celinu" itd...

 

najveći problem kod ovog konkretno Mercedesa nije previše veliko međuosovinsko rastojanje, nego ta fora da iznad točka imaš još pola metra automobila, kao da si uzeo kontejner onaj i stavio mu točkove...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, togFU said:

Pa to je sad taj dizajn "proizvoda" a ne automobila, koji fura i BMW na onim nekim modelima.... jednostavno ništa nije kako treba, nikakve "linije koje povezuju celinu" itd...

 

najveći problem kod ovog konkretno Mercedesa nije previše veliko međuosovinsko rastojanje, nego ta fora da iznad točka imaš još pola metra automobila, kao da si uzeo kontejner onaj i stavio mu točkove...

Bukvalno su na fazon za EV vozila kao što rekosmo "everything goes". Valjda znaju da tu neće ni imati ne znam kakvu prodaju i dalje i onda hajde da se zezamo daj da probamo sve i svašta pa dokle doguramo sa tim - testiraju, isprobavaju, pa kao eto, kako ispadne.

Inače sam čuo na radiju juče da su radili neko istraživanje u Germaniji i prvi put se desio obrt da su EV vozila opala u popularnosti a benzici poskočili u odnosu na protekle godine.

Inače #2 da ne brinete imate gde da servisirate auto:

Quote

 

Zvanično je otvoren prvi ovlašćeni Maserati servis u Beogradu, koji će vozačima u Srbiji i susednim zemljama ponuditi najkvalitetniju i najprofesionalniju uslugu servisiranja Maserati vozila.

Pored usluge servisiranja po najvišim standardima, novootvoreni servis nudi i originalne delove za Maserati vozila. Stručni i iskusni tim mehaničara i tehničara kompanije Maserati Delta Automoto pobrinuće da sva vozila budu održavana i servisirana tako da ostanu u savršenom stanju.

Otvaranjem ovog servisa, Maserati Delta Automoto, objedinjuje poslovanje u Srbiji i na Balkanu, što je velika vest za sve ljubitelje ovog brenda. Verujemo da će ovaj servis postati jedno od najpouzdanijih mesta za servisiranje automobila u regionu i da će zadovoljiti najviše standarde i potrebe svih klijenata.

Visokokvalifikovani serviseri kompanije Maserati Delta Automoto prošli su sveobuhvatnu obuku u Maserati fabrici u Modeni (Italija), koja je uključivala detaljno upoznavanje sa najnovijom tehnologijom i tehnikama servisiranja vozila.

Ovlašćeni Maserati servis Delta Automoto se nalazi u Ulici Radnička 8 u Beogradu (opština Čukarica), a zakazivanje termina, kao i dodatne informacije mogu se dobiti na broj telefona: 011 / 353 99 22 ili putem e-maila: maserati.servis@deltaautomoto.rs.

 

 

Link to comment
Share on other sites

hahah, nisam ovo nikada iskusio za ovih 20ak godina vožnje kola i video sam samo "na internetu" 🙂

pogasili se semafori u omladinskih brigada skoro celom dužinom, i na raskrsnici sa heroja sa košara, dogodilo se ovo:

IMG_9644.jpg

ne znam da li postoji neki stručan naziv ali to je ona situacija kada svi uđu u raskrsnicu sa sve četiri strane i onda svi sve blokiraju :))

i ovo je ovako trajalo jedno 3-4 minuta, nisam više mogao da čekam i motao sam levo preko pešačkog (kao i ovaj kolega u belom autu levo od mene) i otišao na drugu raskrsnicu :))

Link to comment
Share on other sites

To sve stoji, ali je problem i kako je regulisana raskrsnica - mislim da je sada iz Omladinskih brigada znak stop (ili je iz Heroja s Košara, nije toliko bitno). Poenta je da su obe ulice ogromne i jako prometne, kad ne radi semafor bi oni koji imaju imaju stop prosto stajali u beskonačno i onda naravno uđu u raskrsnicu i nastane kolaps. Dešava se to na svakoj većoj raskrsnici kad ne radi semafor, recimo Jurija Gagarina sa bilo kojom od poprečnih ulica, naravno ne toliko izraženo, ali tačno vidiš ljude koji pokušavaju da prođu "na foru" jer čekaju već 10 minuta da se smanji broj automobila u Jurija Gagarina i onda se zaglave. 

Meni je samo fascinantno da već dve decenije u dvadeset prvom veku nemamo nikakav daljinski sistem kontrole i upravljanja semaforima, tipa kad provališ da je crkao semafor pošalješ patrolu saobraćajne policije dok se to ne reši. Ovo što Laki opisuje je bukvalno ova scena (ok, minus komični momenat kad se šibaju crveni i zeleni čika na semaforu). Taj film u junu puni 40 godina... 

 

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Zwerko said:

Meni je samo fascinantno da već dve decenije u dvadeset prvom veku nemamo nikakav daljinski sistem kontrole i upravljanja semaforima, tipa kad provališ da je crkao semafor pošalješ patrolu saobraćajne policije dok se to ne reši. Ovo što Laki opisuje je bukvalno ova scena (ok, minus komični momenat kad se šibaju crveni i zeleni čika na semaforu). Taj film u junu puni 40 godina... 

 

kod nas navodno postoji takav sistem daljinske kontrole semafora i ako su ga negde stavili valjda su na te raskrsnice.

dal' se on koristi ili ne već je drugo pitanje, ali znam sigurno za 2-3 semafora (tipa kod ustaničke i kruševačke) koji menjaju iz dana u dan trajanje dal' puštaju za minut ili pet - verujem u skladu sa nekom logikom nekog lika koji ih tamo negde kontroliše.

Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2023 at 11:16 PM, dovlagsi said:

Merc EQE SUV

ne znam, meni su svi ovi EQ mercedesi prosto nekako previše čudni, uski, međuosovinski prerazmaknuti... nijedan mi se ne dopada, a i EV su tako da i tu minus 🤷🏻 

Mercedes-Benz-EQE_SUV-2024-800-01.jpg

kopiraju GAZ Patriot :tf: 

  • Like +1 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Junkie said:

neka je fora sa tuaregom i prvim cayenom da mogu od spolja u 2 minuta da se otkače i skinu skoz, verovatno je kao preventino napisao 😄

zamisli da imaš poruku koju stalno kačiš i skidaš sa kola kad ih parkiraš i voziš negde :))

a čak i sa tim skidanjem opet nisam znao da su traženi farovi sa prvog tuarega i dan danas, mislim, koliko to može da košta? 🙂

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, killYg0r said:

vrti se par godina po celom netu fora kako se Tuareg farovi skidaju za minut ali Laki voli da se pravi blesav : D

haha, stvarno bukvalno prvi put čujem za to.

razumem da ima tržište za to, nisam doduše mislio da je toliko ... lukrativno ... ali pojma nisam znao da je "epidemija".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...