Jump to content

Vesti iz sveta automobilizma


VELIKI KURAC

Recommended Posts

On 12/20/2023 at 9:18 AM, Lucky said:

Imali smo ovu priču već ali ne sećam se dal' je baš bio VW:

mislim da je bilo priče kad smo ovde pisali o novom pasatu, da su tu zapravo vratili dugmiće ali samo na volan ja mislim, a ovo je baš za pohvalu! Plus svaka čast što ovaj ID2 produkcijski model izgleda isto kao koncept koji je prikazan pre par meseci, baš lepo malo električno govno, možda mi čak i lepši od ONE Honde!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

10 hours ago, togFU said:

mislim da je bilo priče kad smo ovde pisali o novom pasatu, da su tu zapravo vratili dugmiće ali samo na volan ja mislim, a ovo je baš za pohvalu! Plus svaka čast što ovaj ID2 produkcijski model izgleda isto kao koncept koji je prikazan pre par meseci, baš lepo malo električno govno, možda mi čak i lepši od ONE Honde!

ta honda je igrom slučaja nešto fejlovala izgleda u prodaji ili šta god, ali meni je i dalje hit auto. malo i podeća na fiću ili tako nešto pa ima i taj retro momenat, sve je gotivno, samo jbg kod nas nemaš ni gde da ga napuniš. video sam par modela negde po evropi tu i tamo.

10 hours ago, togFU said:

mislim da je bilo priče kad smo ovde pisali o novom pasatu, da su tu zapravo vratili dugmiće ali samo na volan

e jest', bilo je za volan.

Link to comment
Share on other sites

https://www.tuvsud.com/en/press-and-media/2023/november/regular-servicing-makes-all-the-difference

 

Quote

TESLA PUSHES DACIA OUT OF THE BOTTOM SLOT

At the other end of the table, perennial laggard Dacia Logan can finally move up from last place, replaced by the Tesla Model 3 (11.4 per cent SF and 14.7 per cent respectively). Third from the bottom with a 10.3 per cent SF rate is the Seat Alhambra – replacing the Citroen Berlingo, which has shown major improvement since the previous report from 11.2 per cent SF rate then to just 7.4 per cent now.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da mi je otiš'o akumulator ambulator pa samo da proverim ovde sa znalcima!

Sve je radilo normalno, vozio kola x puta u proteklih x dana i onda ih recimo 10 dana nisam vozio i da upalim kad ono cvrc, nije skroz mrtav ali slabo vergla, blinka svetlo unutra i tako to standardne stvari. Izvadim ga (dizvinete) i odnesem kući da napunim na kućnom punjaču koji imam igrom slučaja, međutim on čim sam ga stavio da se puni praktično za 5 minuta prijavi da ga je napunio skroz - standardni bag kao kod starih mobilnih i njihovih baterija.

Metnem ga ponovo, kresnem (dizvinete opet) i on upali sve normalno, vozio, pa parkirao, sačekao pola sata, probao posle ponovo, opet radi itd. Sad verovatno mu je malo bacio struje punjač čisto da ga oživi da ovaj ima toliko da upali. Hteo sam da nosim na "profi punjenje" ovde u kraju ali ne rade danas, pa je jedina alternativa da se nešto "zabagovao" pa kad ga je malo struja prodrmala on se "presabrao" što mi je sumnjiv scenario.

Ne sećam se ni kad sam kupio akumulator ali lagano može da bude i 5-6 godina.

HVALA UNAPRED!

Link to comment
Share on other sites

Da je sve ok, ne bi aftermarket akumulatori imali garanciju od nimalo sumnjivih 30 meseci (kad već nije zaokruženo na nor tri godine, što nije 29 ili 31 mesec?)

A ako je i fabrička ugradnja, 5-6 godina uopšte nije loše

Link to comment
Share on other sites

Neko rendom istraživanje u fazonu šta ljudi traže da kupe online nakon početka hladnog talasa u Evropi. Nismo loši 🙂

image.png

Izgleda da su nam akumulatori dobri, ali zimske gume retko ko ima! :)))

ovaj frižider je doduše iznenađenje 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...