Jump to content

Парализа сна


Ребел

Recommended Posts

Meni se desilo nesto slicno skoro.Ne znam dal je vise kao nocna mora ili ovo o cemu vi pricate.
Uvece kad legnem skoro uvek pustim neku seriju(sitcom neki) da gledam i onda zaspim u sred epizode i kad se zavrsi ,  komp  posle 10ak minuta  ode u hibernaciju i bude mrak u sobi 

i mogu da spavam kao covek.Naravno iz kreveta gledam na komp , tu je bukvalno pored.
To vece sam isto sve uradio i negde oko 2 pola 3 otvaram oci, ali ne znam dal sam budan ili spavam , pogledam ka kompu i vidm "crnu figuru" kako sedi za kompom i cuje se zvuk kao da

neko kuca nesto na tastaturi.

E sad cudno je , ja nisam reagovao u tom prvom momentu jer ranije je burazer stalno ulazio kod mene u sobu i petljao tako nesto po kompu , fejsbuk itd..
Interesantna stvar je sto se burazer odselio pre 6 meseci , a i monitor je bio ugasen ili na stand-by (uglavonm crna slika) i kada je moj mozak sve to spojio, taj osecaj

to je sve tako stvarno izgledalo i zvucalo , ne znam kako  bih to opisao

Dve , tri sekunde kasnije sam bukvalno skocio na noge i viknuo/vrisnuo ne znam ni ja popalio sva svetla, tv, komp ...

Jako los, nerpijatan , cudan osecaj i nikako nije pomoglo to sto je kuca bila prazna to vece i sva svetla pogasena i prozor otvoren u sobi :)

Link to comment
Share on other sites

Cesto ni u snu ne gubimo svest i tu pojavu zovemo Paraliza sna.

Zaustavite me kad preteram ;)

 

Прекини, молим те.

 

И прочитај вики чланак у уводном посту и о чему причају људи који су доживели ово.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Procitao sam sve. Opusteno, necu vise da ti govnam topik. Ako oces mogu i da izbrisem.

 

Ali bih bas voleo da mi objasnis gde gresim jer jebem mu lebac ovo je nauka podforum koji za to sluzi. A ne da prepricavamo snove, ko je sanjo koju ribu itd...Sta kao ne slazem se sa viki clankom, aj pali?!

San mi je mnogo zanimljiva tema kad pricam o Psihologiji kao nauci pa bih voleo da iz ovoga izadje nesto konstruktivno a ne da se svadjamo.

Edited by kakoo

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Meni se desilo nesto slicno skoro.Ne znam dal je vise kao nocna mora ili ovo o cemu vi pricate.

Uvece kad legnem skoro uvek pustim neku seriju(sitcom neki) da gledam i onda zaspim u sred epizode i kad se zavrsi ,  komp  posle 10ak minuta  ode u hibernaciju i bude mrak u sobi 

i mogu da spavam kao covek.Naravno iz kreveta gledam na komp , tu je bukvalno pored.

To vece sam isto sve uradio i negde oko 2 pola 3 otvaram oci, ali ne znam dal sam budan ili spavam , pogledam ka kompu i vidm "crnu figuru" kako sedi za kompom i cuje se zvuk kao da

neko kuca nesto na tastaturi.

E sad cudno je , ja nisam reagovao u tom prvom momentu jer ranije je burazer stalno ulazio kod mene u sobu i petljao tako nesto po kompu , fejsbuk itd..

Interesantna stvar je sto se burazer odselio pre 6 meseci , a i monitor je bio ugasen ili na stand-by (uglavonm crna slika) i kada je moj mozak sve to spojio, taj osecaj

to je sve tako stvarno izgledalo i zvucalo , ne znam kako  bih to opisao

Dve , tri sekunde kasnije sam bukvalno skocio na noge i viknuo/vrisnuo ne znam ni ja popalio sva svetla, tv, komp ...

Jako los, nerpijatan , cudan osecaj i nikako nije pomoglo to sto je kuca bila prazna to vece i sva svetla pogasena i prozor otvoren u sobi :)

Pa sve je to, verujem, različita manifestacija istog fenomena, pod uslovom da si, naravno, osetio paralizu tom prilikom, dakle nemogućnost da ustaneš iz kreveta neko vreme i da se obračunaš sa tom opasnošću, nemogućnost da dozoveš nekog da ti pomogne, a panika raste. U suprotnom je samo ružan san. Sve i da je paraliza, ne brini dok se događa dva-tri puta godišnje. Ako počne češće, mogao bi na najebeš, jer ima i hronična verzija toga :-)

 

EDIT: kako protiv paralize, skoro sve na jednom mestu. Sledeći put ću da probam mrdanje prstiju i treptanje, samo da se istreniram da to radim kad ležim i kad se budim...

 

http://www.wikihow.com/Cope-with-Sleep-Paralysis

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Procitao sam sve. Opusteno, necu vise da ti govnam topik. Ako oces mogu i da izbrisem.

 

Ali bih bas voleo da mi objasnis gde gresim jer jebem mu lebac ovo je nauka podforum koji za to sluzi. A ne da prepricavamo snove, ko je sanjo koju ribu itd...Sta kao ne slazem se sa viki clankom, aj pali?!

San mi je mnogo zanimljiva tema kad pricam o Psihologiji kao nauci pa bih voleo da iz ovoga izadje nesto konstruktivno a ne da se svadjamo.

 

Па јеботе, је л' ти тако брзо заборављаш шта си сам писао?!

 

Ево опет:

 

Cesto ni u snu ne gubimo svest i tu pojavu zovemo Paraliza sna.

Zaustavite me kad preteram ;)

 

Ти и кад сањаш, не губиш свест. Свестан си да си ти ти, свестан си да ти се догађају одређене ствари - невезано што се то не догађа у рл и што су ствари често фантастичне. Исто као кад дејдримујеш - ти си свестан, али то о чему машташ се не догађа у стварном животу. За разлику од спавања кад не сањаш или тоталне анестезије, лупам сада, кад уопште ниси имао представу ни о чему. Зато сам те упутио да порчиташ о чему се говори на топику, јер није свако "негубљење свести" током спавања исто што и парализа сна, него одређени феномен са јасно описаним особеностима.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

imao sam, verovatno, prvi put ovaj "ugođaj" sinoć ili bar preview ali sam zahvaljujući poluinformisanosti lepo prepoznao i ispratio to malo dešavanja, doduše, nisam upao u san budan ali sam imao napad panike, skoro pa izazvan. Sinoć nas je mališa isprepadao nešto pa sam tako istraumiran legao da spavam i nisam mogao da isključim mozak pa da sam negde baš pre nego što zaspim imao prilično uznemirujuću misao i dobio mali jolt adrenalina, probao da udahnem i pomerim se ali se ništa nije desilo, baš kao što ste opisali kao da je neko seo na mene, samo preko jastuka (Dormeo® ofc, verovatno zato što je "pritisak" tako ravnomeran) i onda sam se "uspaničio" tj mozak je krenuo da diže uzbunu, iskontrolisao sam se da ne skočim jer sam sve vreme tripovao da motoriku još imam ali sam se zaboravio i kad je postala frka genuine sam jeknuo doduše vrlo tiho, reko jebeš ovo i pomerio ruke i noge :)

Pošto sam pizda sve vreme nisam otvarao oči, bolje da ne gledam, možda i jesam tamo  [:D] (sa sve sofronijem u glavi:))

 

Posle sam, kao pičkica, držao ruku na ćerkinom krevetu dok nisam zaspao [:D]

  • Upvote (+1) 2

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Jebo mater pa ja sam ovo imao par puta 


Nikad nisam umeo nikome da opisem kako to izgleda tacno, ali recimo da sam svestan da sam u snu, i da tesko disem jako uvek, i da pokusavam onako naglo da se trgnem zato sto znam da cu tako jedino da se probudim

Uglavnom su strasni snovi, nekada sam sanjao Aliene (Xenomorfe jetle) nekada neke isto strasne stvari i tako to...


Jebote pa to je sve vreme bila paraliza sna, a u kurac :/

Link to comment
Share on other sites

Ja od tih strašnih snova (ne računam regularne košmare) se uvek najviše userem kad imam osećaj da me neko/nešto hvata za nogu, tad često ispadnem iz kreveta od naglog trzaja noge i celog tela.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Meni se desilo 2-3x neko slicno sranje , tipa probudim se , svestan sam osecam veooooooooma jak pritisak u usima i tesko disem , kao napad panike sta znam , mozda je to paralizna sna , bukvalno nmz nista da radis minut-dva...strasno iskustvo

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se jedno pet godina redovno budio i vidio random ljude kako sjede, leze , vise u sobi :))))
Cak sam i pricao sa njima, kaze mi brat da me je tako nekada uhvatio kako sjedim na krevetu i pricam sa stolicom (valjda od stolica, nabacanih stvari na plakaru/pored kreveta umislim neke ljudske oblike) i vidio sam ih sve dok ne ustanem i dodirnem/udarim/prevrnem stolicu :)))) Najgore mi je bilo kad ih vidim bas odmah pored jastuka kako cuce, ili leze pored mene :D

Jedini strasan dio je sto sam se posle 2-3 godine navikao na sve to a poslednji put mi se desilo prije jedno pola godine.
Rekose da je stres razlog, tako da ono ako vas plase ovakve stvari nemojte se nervirati :D


 

Link to comment
Share on other sites

Interesantno je sto kod te paralize sna, svi koji su iskusili kazu da vide nekoga ili nesto, blizu njih, blizu kreveta, kako im sedi na grudima itd... Taj deo me zanima, da li zaista mozak operise drugacije da zapravo moze da registruje stvari koje ne vidimo svakodnevno ili su u pitanju neke zestoke droge u mixu sa pink televizijom.

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam paralizu sna prvi put imao posle saznanja sta je pa nisam panicio. Video sam i ja neko crno sranje sto mi stoji pored glave i nestalo je posle 3 sekunde. Ako se plasite paralize sna, samo nemojte spavati na ledjima.

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Pročitajte malo topic, sve smo već razrešili, manje više :-)

 

To što "vidite" u paralizi odslikava neke vaše podsvesne strahove, i donekle je vezano za vašu podsvesnu predstavu o tim strašnim, nadrealnim stvorenjima iz naše kulture - ako su vas plašili babrogama, drekavcima i đavolima, to je neka vaša podsvesna projekcija tog straha. U drugim zemljma vide impove, sukube, demone, itd...

 

Pošto mene ovo drma dobrih 3-4 puta godišnje, tj. možda sam na pragu hroničnog, vrlo sam kompetentan. Mene nikad kao klinca nisu plašili ničim nadrealnim, pa su mi se javljale samo neke realne opasnosti - psi, vukovi, krokodili, itd, u zadnjih desetak godina ništa, samo taj pritisak na grudi i osećaj panike.

 

Najvažnije za borbu protiv paralize je da ne spavate na leđima, zatim redovan san, zdrava ishrana (nemojte mnogo slatkog pre spavanja), i informisati se što više o fenomenu, da budete podsvesno "spremni" kad se pojavi. Odavno već spavam na uspravljenom krevetu, (ne razvučenom), što mnogo smanjuje šansu da zaspim na leđima, jem ima premalo prostora za to. Neka vam ovo bude neka ekstremna protiv mera :-)

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...