Jump to content

Парализа сна


Ребел

Recommended Posts

Шале, да ли се први пут будиш са огреботинама и другим повредама, да кажем тако, које нису билу присутне када си легао? И да ли се после такве ноћи будиш изнемогло, а да за то разлога нема, и без сећања сна?

Питам чисто информативно, да не помислиш да нешто терапеутишем : )

Мислиш да месечари?

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Nemam modrice i ogrbotine, to je Shale. Ostalo da, nije tajna da imam nekoliko blaže izraženih poremećaja sna. U stvari, kad malo bolje razmislim...

Prvi slučaj: na moru, 1997. ili 1998., zadnje čega se sećam je da sam usred noći išao da pišam, vratio se do kreveta na sprat, i počeo da se penjem... I da sam se probudio ujutro u donjem krevetu, a lik sa tog kreveta je bio gore. Rekli su mi da su me našli na podu kako spavam :-)

Drugi slučaj: pre mesec dva, ustajem oko tri da šoram, a bio sam umoran i slabo spavao tih dana. Na metar do vrata zaspim na delić sekunde, počinjem da padam napred, udarim glavom u vrata i izglim ruku na bravu. Od sline udarca glavom probudim se i ja, ali i ćale, koji je bio udaljen oko 6 metara, hodnik i dvoja vrata od mene... Što znači da imam i modrice i ogrebotine, jebiga, možda je ovo pre za Need medical attetion...

Nego, hoće sad neko meni pokušati da uvali Dormeo dušek?

Edited by milanche
  • Upvote (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

deco, nemojte nikad leći da spavate nakon što se obrnuli doom3 ako vaša keva namerava da uzme da usisava stan.

Zavrsavam doom3 oko 6 ujutru sa sve sennheiserkama na glavi, gomila kvalitetno provedenog vremena.....

Kad iza mene u sobu upada keva u fazonu "Ti nisi nista jebeno cuo?" Naaaah? "Pa ispod tvog prozora mi obili auto

nocas nesreco, kako nisi cuo da su polomili prozor na kolima! Ajd zovi muriju...." xD

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Шале, да ли се први пут будиш са огреботинама и другим повредама, да кажем тако, које нису билу присутне када си легао? И да ли се после такве ноћи будиш изнемогло, а да за то разлога нема, и без сећања сна?

nek nam se javi kad raznese svoj stan i probudi se sa smradom cedji u celoj kuci !

Edited by prota_
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nisam dozive paralizu ali mislim da sam sinoc po prvi put iskusio taj "lucid dreamin". Sanjao sam nesto (90% sna ne mogu da se setim) i sve mi je delovalo kao da mogu sam da biram sta ce se desiti dalje al opet sledeca desavanja su bila potpuno neocekivana. I sve mi je delovalo kao da sam budan tj da sam svestan da spavam/sanjam. Mnogo cudan trip, ne mogu bas najjasnije da objasnim. Ujutru sam se probudio krvavih ociju kao da sam vario sa ovim chamugama a nisam stekao utisak da sam bio budan celu noc ili da se nisam naspavao.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hmm

desilo mi se dva puta, pre vise od godinu dana mislim, osecaj da cim sam zadremao (mislim da je bila popodnevna dremka) - kao da sam izasao iz sopstvenog tela, tj dusa da tako kazem, podigao se iznad kreveta (kao free look u fps igri), video sebe izasao kroz vrata, sve to uopste ne lici na san, jer je bio drugaciji osecaj, imao sam kontrolu ...

a katkad kad legnem da spavam a da nisam previse umoran, budim se sa jakim osecajem da je neko sa mnom u sobi, vrlo jezivo, tad refleksno zatvorim prozor ili otvorim vrata od sobe (i pozovem kera da mi pravi drustvo ;p)

a da, ovaj prvi trip je bio mnooogo zajebaniji od ovog drugog, samo sto se vise ne secam tog osecaja pa ni ne mogu da ga opisem, al znam da sam se usro posle ;p

Edited by rejven
Link to comment
Share on other sites

a katkad kad legnem da spavam a da nisam previse umoran, budim se sa jakim osecajem da je neko sa mnom u sobi, vrlo jezivo, tad refleksno zatvorim prozor ili otvorim vrata od sobe (i pozovem kera da mi pravi drustvo ;p)

haha, isto to i ja uradim, samo sto u tim situacijam, moj ker nekad zna da me bas istripuje kad krene da laje u pola noci i zagleda se samo u tu jednu tacku.

kao da je cuo i video nesto sto ja nisam. onda se pokenjam dodatno i moram da pravim neke akcije sa svetlom i kupatilom da otklonim sumnju :D

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Da li vam se desi da se i pored toga sto vam se mnogo spava i sto ste preterano umorni, slabo spavali prethodnu noc u sred noci negde izmedju 3 i 4 probudite kao da ste spavali 15 sati neprekidno i kao da ste skroz odmorni i naspavani ?

Meni desilo 3-4 puta za poslednjih 20 dana i nikada pre toga..

Link to comment
Share on other sites

desavalo mi se i to, ali uglavnom kad sam napet zbog necega sto predstojeceg dana treba da uradim ili pred put neki.

mada, u poslednjih god, dve mi se desava da sam isto umoran (ko pas uvek), nezavisno od toga da li sam spavao 9h+ ili 4h. moze se reci i hronicno umoran.

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Da li vam se desi da se i pored toga sto vam se mnogo spava i sto ste preterano umorni, slabo spavali prethodnu noc u sred noci negde izmedju 3 i 4 probudite kao da ste spavali 15 sati neprekidno i kao da ste skroz odmorni i naspavani ?

Meni desilo 3-4 puta za poslednjih 20 dana i nikada pre toga..

Meni jutros, legao u 2, probudio se u 7 totalno naspavan. Trebalo mi je jedno sat vremena ponovo da zaspim, al sam onda ko bog zalomio do pola 2.

Link to comment
Share on other sites

Ne pamtim kad sam spavao vise od 6 sati, u normalnim uslovima (da nisam cirkao/izlazio itd), ali to je vise stvar navike. Legnem oko 2, probude me shveca i keva kad se spremaju za posao oko 8 (lupaju po kuci ko da rushe sprat), i lakse mi tad da ustanem nego da se razlvacim po krevetu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...