Jump to content

Парализа сна


Ребел

Recommended Posts

Брате, ова парализа сна је зајебано искуство у смислу страха, али је најобичнији трип ко трип, ништа опаснији од ноћне море. И ти дођеш лику и оставиш уанлајнер "причести се." Ко да си реко цсб или сси или де је Ђинобили. Да ситуација по тебе буде гора, дође тај исти лик и после напише да је и сам из влашког краја и да је у фазону да прибегне неком од тих бабских срања - врачарама, причешћу и сличним глупостима, мислим то логично следи, како не капираш?

 

Јбт, као да дође сад неко на причајте напише, јбт како сам имао гадан сан, жив сам се усро и презнојио и није ми било добро пола сата након што сам се пробудио и ти улетиш са "причести се." постом. Ко кад би неко реко, хтео сам да направим сендвич, ал сам направио лоше и ти дођеш и напишеш "ожени се." мислим толико везе с везом нема и толико је троласто. 

 

Са друге стране - пропустио сам да напишем, један мој ортак с факса, који је, је л' те, редован у Цркви и помоћник је свештеника, итд је имао пар пута баш зајебане парализе сна, има их и његова мајка, тако да капирам да можда имају неку генетску предиспозицију која доведе до тога. У мојој породици нико, хвала Богу, никад није доживео ништа слично, па нисам ни ја. Ал мислим да то може да се деси како црквеним, тако и нецрквеним људима, исто као што и једни и други могу да добију кијавицу.

okej. pričest ne rešava problem "paralize sna". mislio sam da može da pomogne, ali ne može. trolovao nisam i NIKAD ne bih u vezi sa stvarima vere.

 

i kad neko kaže da je loše napravio sendvič, a ja mu kažem oženi se, realno je da mu rešavam problem tom preporukom.

 

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

šta da prihvatim? evo, napiši mi u JEDNOJ rečenici šta treba da prihvatim, šta to izbegavam da shvatim ove dve strane i da prihvatim i da završimo s tim...

Ево:

 

Бабе и жабе су то што ти свој троловски ванлајнер после објашњаваш/образлажеш/оправдаваш тиме што верујеш у делотворност нпр. причешћа, а те две ствари немају везе једна с другом - тј. твој пост није троловски зато што ти нешто сматраш или верујеш него зато што је троловски. Ти ниси објаснио зашто пост није трол него причаш о стварима које немају везе са ТРОЛОШЋУ ПОСТА.

Оно, рокнеш жену колима и ја те питам ''што'' и ти кажеш ''како што, па кола су много тежа од жене и чврста су и онда кад ударе, онда ти сјебу органе и изломе те и ти онда згинеш''. Е екстра, нисам знао.

Или не знам, кажем да сам се посвађо са женом, ти тролнеш са ''сси'' и после то образложиш есејем како заиста мислиш да су жене у довољној мери сличне једне са другима и како је то оправдана изрека итд. а то нема везе са тим што си ти тролово. Троловање нема везе са тим, већ са сензибилитетом.

 

Није једна реченица ал ето. И одјављујем се, зато што знаш шта ти причам од самог почетка.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Probaću sledeći put, ali, opet, fora je da skontam pre toga da sam u toj paralizi ili snu, šta već, a onda sam već svakako utreniran da iskuliram. Ako me zajebe, i pomislim da je stvarno, onda odoh u kurac. Možda da probam u rl da nabacim naviku da dišem duboko kada se uspaničim i kada osećam opasnost, pa da se ta navika projektuje u san... To možda upali.

koliko sam skapirao, ti si se iz sna probudio u san sad poslednji put? i tu si izvrištao...

 

jbt. ne znam šta da ti kažem. probaj da se osetiš moćnim, nadmoćnim. autosugestijom sebe ubedi da si moćan, da si planina da si Sunce da ti ne može vašljiva Sukuba ništa ma koliko bio nepomičan.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

@rebel: Jesam iz vlaškog kraja, ali ne verujem u te mambodžambo gluposti, samo se zajebavam. :) Rekao sam da bih na kraju probao i to, kad već ne znam kako da se toga rešim, a mrzi me da se vucaram po doktorima, sem ako i sam ne pomislim da je stanje baš toliko ozbiljno.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Ево:

 

Бабе и жабе су то што ти свој троловски ванлајнер после објашњаваш/образлажеш/оправдаваш тиме што верујеш у делотворност нпр. причешћа, а те две ствари немају везе једна с другом - тј. твој пост није троловски зато што ти нешто сматраш или верујеш него зато што је троловски. Ти ниси објаснио зашто пост није трол него причаш о стварима које немају везе са ТРОЛОШЋУ ПОСТА.

Оно, рокнеш жену колима и ја те питам ''што'' и ти кажеш ''како што, па кола су много тежа од жене и чврста су и онда кад ударе, онда ти сјебу органе и изломе те и ти онда згинеш''. Е екстра, нисам знао.

 

Није једна реченица ал ето. И одјављујем се, зато што знаш шта ти причам од самог почетка.

ah, gos'n Dulio, Vi ste stilski u problemu sa mojim uanlajnerom? on je "trolast" po sebi, iako ja verujem u to što sam napisao... 

 

kao bacio sam foru sa pričešćem ha-ha-ha, što je smešno, efektivan uanlajner, ha-ha-ha, baš svedena forma, kako sam pametan, jaojaojao... zaboravio sam da treba da napišem na 2 strane ono što može da se napiše uanlajnerom. onda nije trol, jer sam prste polomio kucajući, je li da?

  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ето, Стево, то кажи мом брату у Христу, Дралету, да је причешће мамбоџамбо глупост, а он нек се преиспита да ли ће и даље да даје те препоруке. :)

 

i kad neko kaže da je loše napravio sendvič, a ja mu kažem oženi se, realno je da mu rešavam problem tom preporukom.

 

:)

 

Зато сам и навео жена пример, јер условно по тој логици и причешће може да помогне. Али гледај, то што ниси спсобан да направиш сендвич није основ на којем се гради веза или брак и ако дођеш девојци с том пријавом, не умем да направим сендвич, ај ми будеш жена, оно да ми ти правиш, отераће те у курац. Мислим да је можда безвезе и Бога тако да третираш.

 

Не знам, да имам твој број оно сад бих те звао да ти објасним, јер имам утисак да не умем у писаној форми, јбт. Иживљаваш се. :)

Edited by Ребел
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

aj gat ju nau. kao "trgovina sa Bogom", kao "mambodžambo". neprihvatljivo, svakako.

 

a da ipak ode da priča sa duhovnikom?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ah, gos'n Dulio, Vi ste stilski u problemu sa mojim uanlajnerom? on je "trolast" po sebi, iako ja verujem u to što sam napisao... 

 

kao bacio sam foru sa pričešćem ha-ha-ha, što je smešno, efektivan uanlajner, ha-ha-ha, baš svedena forma, kako sam pametan, jaojaojao... zaboravio sam da treba da napišem na 2 strane ono što može da se napiše uanlajnerom. onda nije trol, jer sam prste polomio kucajući, je li da?

 

Аха, идемо у још једно бабожабисање и прављење тошом.

 

Одговор на твоје питање је - не јер, гле чуда, није у томе поента. Неки пост је трол или није трол, невезано за тематику, дужину поста, уверења онога ко постује итд.

 

А сад се одјављујем стварно. Свестан сам да ћеш свој трол карактерисати као легитиман пост до краја времена, чак сам и писао о томе у делу са француским кључем и гажењем жене колима.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

a da ipak ode da priča sa duhovnikom?

 

Подједнако легитимно као и да посети психијатра, неуролога, факира и шаолин монаха. :) Па ако му се допадне нешто, да задржи тај трип.

 

А "причести се" сугестија је далека. :) Јесмо ок сад? Нисам зао лик, упркос томе што сам школовани свештеник? ;)

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

koliko sam skapirao, ti si se iz sna probudio u san sad poslednji put? i tu si izvrištao...

 

jbt. ne znam šta da ti kažem. probaj da se osetiš moćnim, nadmoćnim. autosugestijom sebe ubedi da si moćan, da si planina da si Sunce da ti ne može vašljiva Sukuba ništa ma koliko bio nepomičan.

 

Pa da, mene panika hvata u snu, nekad sanjam da ležim negde, a nekad sanjam neke baš konkretne situacije, pa se odjednom u njima paralizujem, padnem, i ne mogu ništa. Ne vidim nikakve karakondžule ni sukube, mislim da sam previše jak za to, a nisu me nikad plašili babarogama i slično. Viđao sam krokodile, pse, i vukove, dakle realne i opasne stvari, ili neku nevidljivu opasnost koja će doći ako ne viknem ili ne upalim svetlo. 

 

Kada provailm da je to san u kome me je pukla paraliza, ja iskuliram, ali onda se nekako sve resetuje, i počne neki novi san, nova situacija od početka, dok me ne zajebe. I eto, prvi put otkako sam počeo da "auto-kuliram" čim se osetim paralizovanim, posle 3-4 uspešno odbijena "napada" da tako kažem, prevarilo me je tako što mi je dalo da se krećem u tom zadnjem snu, pa sam pomislio da je stvarno, i ode mast u propast...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

meni se dešavalo u snovima da bežim a ne mogu da pobegnem od neke opasnosti (zmije, psi, čudovišta), trčim u mestu ne pomerajući ni noge ni bilo šta i obuzima me panika. ali, mislim da se tu radi o običnom košmaru, ne o "pralizi sna" (Bože kako mrzim taj izraz - moraću da nađem neko kvalitetnije objašnjenje). mislim da je ovo što nazivamo ovde "paralizom sna" samo ono kad imaš nevidljivu opasnost i strah od očekivanog užasa koji ne vidiš ili ga vidiš kao mračnu priliku perifernim vidom (ili kako to u snovima biva - da "vidiš" ne očima samo napred, nego eto nekako vidiš i ono što je iza tebe).  taj parališući strah je po meni ono što definiše ovu situaciju. dakle, ne strah od nepokretnosti, nego nemoć koja parališe, užas koji ledi, dakle strah sam po sebi, ne od neposredne opasnosti, nego strah od straha. zato sam i rekao Sukuba, da definišem "to nešto", ne ulazeći u kulturološka tumačenja.



možda ti pomogne ta agresivna autosugestija. to u snu može da se izvede. ti kao Sunce, ti kao Svetlost koja odagnaje mrak, kao Vrelina koja topi led, kao Planina, kao vazdušasto biće čiste energije... ne treba ti prekidač da upališ svetlo, TI si svetlo, spokojan si nepomičan, siguran u sebe, čekajući "to nešto" da dođe ako sme.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Opasan je to zen :-) Ali ima tu nešto, definitivno, eto. moja odbrana je bila isuviše "uskoumna", da se tako "odrazim", i trigerovala se samo ako osetim tu paralizu. Radila je oko godinu dana, i fejlovala. Ali poenta je da sam je stvarno razvio, sa minimumom truda, čitajući tekstove o ovom fenomenu.

 

Ako bi se navika da pokreneš neka takva razmišljanja uvukla u mozak da se trigeruje svaki put kada osetiš bilo kakvu opasnost, to bi moglo pomoći.

 

Ima i drugi fazon - reality check. Nešto kao ona čigra u "Inception". U suštini, ideja je da sebi isforsiraš u stvarnoti naviku da s vremena na vreme zastaneš, osmotriš detalje okoline u kojoj si, i uporediš sa onim što pamtiš i znaš o tome. Ako uočiš neke totalno nelogične stvari, tipa da živiš u kući koja je u snu tvoja kuća, ali je sve u njoj manje ili  više drugačije od onoga što u mozgu i dalje imaš kao sećanje svoje stvarne kuće, i nemaš pojma odakle ti sad odjednom takva kuća, onda bi, u teoriji, mogao bi da provališ da je u pitanju samo san. Barem tako teorija kaže, i tako bi povećao šansu za tzv. lucidne snove.

 

Praktikuje li to neko stvarno, na koji način, i ima li nekog efekta to? Evo, meni često, kada poželim nešto da imam, naleti san u kome to i imam, a nemam pojme odakle mi - bilo je takvih snova svojevremneo za Game Boy, Segu, Play Station, PC, auto, itd. Zadnje su mi za oko zapali LCD televizori većeg formata, i baš se jedan pojavio u snu, i bio izvor opasnoti. Da sam imao uvežbanu "reality check" rutinu, zapitao bih se otkud meni jebeni LCD televizor, i tako skontao da to nije stvarnost. Ili je ovo, ipak, palamuđenje?

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Iscitah ja blago meni ceo topik sinoc i vidi cuda imao sam nocas paralizu sna:). Posle citanja topika nisam bio siguran kad mi se zadnji put desla jer ih nikad ne pamtim duze od par minuta posle budjenja.

Btw, jel postoji neki logican razlog da se bas sad ima nesanica? Posto je ja ima a cuo sam i od dva ortaka isto. Malo mi cudno da bas u isto vreme imamo a meni se desava treci put u zivotu.

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Kaže da oni koji pate hronično od ovog problema razviju toliki strah od odlaska na spavanje, da to izazove ozbiljne probleme sa nesanicom. Oni kojima se to dešava retko uglavnom ne bi trebalo da imaju nesanicu zbog toga. Meni, recimo, "prpa" traje još nekih 15-20 min dok ne zaspim, do sledeće večeri je već sve odavno ok...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Opasan je to zen :-) Ali ima tu nešto, definitivno, eto. moja odbrana je bila isuviše "uskoumna", da se tako "odrazim", i trigerovala se samo ako osetim tu paralizu. Radila je oko godinu dana, i fejlovala. Ali poenta je da sam je stvarno razvio, sa minimumom truda, čitajući tekstove o ovom fenomenu.

 

Ako bi se navika da pokreneš neka takva razmišljanja uvukla u mozak da se trigeruje svaki put kada osetiš bilo kakvu opasnost, to bi moglo pomoći.

 

Ima i drugi fazon - reality check. Nešto kao ona čigra u "Inception". U suštini, ideja je da sebi isforsiraš u stvarnoti naviku da s vremena na vreme zastaneš, osmotriš detalje okoline u kojoj si, i uporediš sa onim što pamtiš i znaš o tome. Ako uočiš neke totalno nelogične stvari, tipa da živiš u kući koja je u snu tvoja kuća, ali je sve u njoj manje ili  više drugačije od onoga što u mozgu i dalje imaš kao sećanje svoje stvarne kuće, i nemaš pojma odakle ti sad odjednom takva kuća, onda bi, u teoriji, mogao bi da provališ da je u pitanju samo san. Barem tako teorija kaže, i tako bi povećao šansu za tzv. lucidne snove.

 

Praktikuje li to neko stvarno, na koji način, i ima li nekog efekta to? Evo, meni često, kada poželim nešto da imam, naleti san u kome to i imam, a nemam pojme odakle mi - bilo je takvih snova svojevremneo za Game Boy, Segu, Play Station, PC, auto, itd. Zadnje su mi za oko zapali LCD televizori većeg formata, i baš se jedan pojavio u snu, i bio izvor opasnoti. Da sam imao uvežbanu "reality check" rutinu, zapitao bih se otkud meni jebeni LCD televizor, i tako skontao da to nije stvarnost. Ili je ovo, ipak, palamuđenje?

mislim da za reality check nije bitno da li prepoznajes neku nelogicnost ili ne, cesto ljudi sanjaju teske nebuloze pa opet ne skontaju da sanjaju dok se ne probude. Mislim da je tu kljucno pitanje "da li ja sanjam?" Ti cak i da skontas da taj LCD nije tvoj ili da ne pripada tu, opet neces postaviti to kljucno pitanje, vec ce mozak pokusati da nadje neko opravdanje, cesto bez logike. Sto se tice treninga, probaj da se zapitas vise puta tokom dana dok si budan ovo kljucno pitanje.

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Ma mnogo cudne stvari mi se desavaju oko sna ovih dana. Tipa spavam 4-5 sata i ne treba mi vise sna, jednostavno sam odmoran kao nikad u zivotu. Ovako nesto mi se inace desava jednom godisnje, tipa prolece, nikad ali nikad leto. Mnogo je lep osecaj, hiperaktivan sam i sve dozivljavam onako, jace.

Ovo se ne desava samo meni vec i ljudima za koje nikad to ne bih predpostavio. Somethings fishy here. Slusao sam u nekoj emisiji prosle godine, da bi u ovo vreme otprilike, trebale neke eksplozije na suncu da se dese neka magnetna zracenja koja bi mogla da uticu na elektroniku i ponasanje ljudi. 

I fish in dark:D

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Dobrodošao u klub, tako je meni već godinama:-) Pazi se kada ležiš i osetiš se paralisanim, samo se seti da je to paraliza sna i iskuliraj, ne daj da te uhvati panika :-)

Edit: šalu (delimično:-) na stranu, to ima veze sa REM ciklusima, treba ih kompletirati da bi se stvarno osetio odmornim. Jedan ciklus traje ok sat i po, tako da se lako može desiti da se probudiš odmorniji nakon odspavana 3 ili 4.5 sata u kontinuitetu, nego posle 5 ili 5.5 sati. Ako ponovo legneš u zaspiš oko 4:15, do 7:30 imaš 3 sata i 15 min, tu baš jebeš ciklus opasno :-) Mada je najgore kad se na silu probudiš iz faze dubokog sna, onda si jeban koliko god da si spavao pre toga. A ciklus nije fiksno sat i po, verovatno malo varira od osobe do osobe...

Mislim da je ovo već kačeno na ruru pre, imaju i sajtovi sa tim kalkulatorima

http://sleepyti.me/

ili još bolje

http://sleeptiming.com/

Edited by milanche
  • Upvote (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Nastavio bih da lupetaram ako niko nema nista protiv jer je ovo ipak nauka forum.

Te eksplozije su dovele do toga da se Zemlja prima vise energije i zato se ljudi ponasaju drugacije. Prost primer iz stvarnog sveta je da svaka zena zeli oplodnju ovih dana.

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...