Jump to content

Istok Pavlović - Kako zaraditi na tom internetu


nickwood

Recommended Posts

pa tako je to u srbiji, posla ima, samo nece niko da radi!!1

Ma uopste se ne radi o Srbiji mozes da stavis bilo koju zemlju, rec je o ljudima koji zive ovde, ja imam taj trip jer imam drugare koji mogu da rade i sve ali jednostavno ne zele, ispod casti im je da rade za malu kintu, ja im onda predlozim da idu na casove nemackog na primer pa da zapale za Nemacku ali im ni to nije resenje....

Ok mozda sam malo preterao ali to je zato sto imam neki licni problem sa tim.

Link to comment
Share on other sites

Sasvim je normalno da ljudi zele da rade u svojoj struci koju su gulili 4-10 god zivota. Meni je uzasno da me vozi taksista koji je magistrirao ekonomiju ili arhitekturu, a desavalo se. I ajde pred kraj karijere da promenis posao, primer, zivim u Njujorku, ceo zivot sam radio u laboratoriji i pravio lekove i dosta mi je toga, od 60. do 70. cu da setam cuke. Ali u Srbiji dobijes diplomu bilo cega i ostanes da stojis u mestu i pitas se, za sta sam ja ucio od 18. do 25. kad sam sa 18 takodje imao vozacku i mogao biti taksista...

Link to comment
Share on other sites

takvih ljudi nema mnogo, ljudi koji verovatno imaju faxeve? i koji mogu sebi da priuste da odu u nemacku

sa druge strane imas toliko nezaposlenih koji bi radili bilo sta samo da imaju da plate porez i da se prehrane, a o cuvanju nekog dostojanstva i ostalim glupostima ni ne razmisljaju... i onda dodje istok i popisa se svima po faci...

Link to comment
Share on other sites

Ma dobro to je tacno, medjutim i kod nas ljudi upisuju fakultete za koji znaju da ovde ne mogu da nadju posao a ne zele da idu u inostranstvo, ako bas neko zeli da bude nesto za sta kod nas nema posla treba da razmislja o tome da zavrsi to i da zapali preko i da mu to bude glavni cilj sto u ovo vreme nije toliko komplikovano. DAAD daje svima skoro stipendije od 750 do 1000 evra mesecno za studiranje u Nemackoj a mozete da primate i vise stipendija odjednom...

Znaci postoji nacin da se nekako iskobeljate ali da to je sranje sto morate da odete iz svoje zemlje da bi se bavili poslom koji zelite ali za to je vec kriva neuredjena drzava...

Edited by De1
Link to comment
Share on other sites

Деи, жена која ми спрема гајбу је дипл. економиста. Њен радни дан траје фазон од пет ујутру, па до неких девет увече. Мислим, о чему причамо брате...

Па јел су се пријављивали они инжењери да раде неке грајнд глупости у фабрици скоро... Немој ни да помислиш да је неки генерални трип људи да ''чекају посао'' и да ''неће да потраже'' зато што имаш пар другара...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Деи, жена која ми спрема гајбу је дипл. економиста. Њен радни дан траје фазон од пет ујутру, па до неких девет увече. Мислим, о чему причамо брате...

Па јел су се пријављивали они инжењери да раде неке грајнд глупости у фабрици скоро... Немој ни да помислиш да је неки генерални трип људи да ''чекају посао'' и да ''неће да потраже'' зато што имаш пар другара...

Ma dobro kazem i ja sam preterao jer imam licni problem sa tim, tuzno je sto dipl. ekonomista mora da sprema stanove za kes...

Link to comment
Share on other sites

svuda imaš te inertne ljude i to nije nikakva specifičnost srbije. specifično je to što po zapadu takvie ljude školski sistem i šire društvo jednostavno uteraju u neki koral gde završe neke škole i dobiju neki posao bez previše razmišljanja "izvan kutije". mi smo ovde isto imali takav sistem, ali je on pokvaren, ili ne završiš škole ili ih završiš ali nema posla.

imam tako npr. ortaka čiji su matorci veoma obrazovani (TMF, neke zajebane specijalizacije) i rade od početka osamdesetih u istoj firmi. u pitanju je neki kvazidržavni institut, uprava dolazi po stranačkoj liniji ali ne primaju plate iz budžeta nego od projekata. i tako je direktor iz DS-a ukrao pare, trenutno se vodi istraga, a oni nisu primili platu od sredine 2011, i bukvalno ne znaju šta će da jedu sledeće nedelje. i šta sad, lako je reći "neću da radim za džabe", al u pitanju su ljudi koji su u srećno vreme završili fakseve i računali da će do penzije raditi u istoj firmi, a nalaze se u situaciji da u svojim pedesetim traže posao. i sad tu dolazi neki priučeni lizač vladajućih čmareva da im soli pamet kako ne treba da čekaju platu nego da je traže?

dobijam jaku želju da mu lupam one šamare koji vraćaju u predadolescenciju, što kaže dulio

Link to comment
Share on other sites

Znaci postoji nacin da se nekako iskobeljate

Има ту превише фактора да би олако рекао овако нешто. Исто ко што Амери рекламирају амерички сан по том принципу (може свако ако оће), што уопште није тачно. И управо у томе је поента, ти узимаш екстреме у обзир и на њима градиш неки став, а не може тако, тј. није репрезентативно, прича се о генералном трипу. Један лик који узме неку стипендију је узео ту стипендију неком другом рандом лику, неће ''свако ко је готиван и ко се цима'' да добије нити посао нити стипендију. Значи, причамо о екстремима. То је као да ми кажеш ''ако будеш сликао као Леонардо и обијао прагове Близардима, имаћеш за ферари'' - ју донт сеј?:) Не може то свако, а што је још битније, нема ни довољно слотова за сваког. И онда се то своди на трип да они који не могу да сликају као Леонардо умру од глади. То није океј, како год окренуо. Треба да имају за пунта бар.

Хоћу да кажем да је погрешна премиса критиковати неког јер нема нељудски капацитет, ни ''тражење посла'' ни ''стручност'' нису апсолутне категорије. Не можеш рећи ''ко те јебе што ниси научио да сликаш ко Леонардо'' или ''ко те јебе што ниси спреман да переш судове у Немачкој десет година'', то нису ствари које тај неко треба да зна. Наравно, тешка времена захтевају зајебаније трипове, али ја не говорим о личном трипу шта ћеш ти одлучити и колико ћеш да се цимаш. Говорим о Истоковој перцепцији и кењању, не може неко бити критикован да се ''не труди'' зато што није спреман на нека тамо фантазијска одрицања.

  • Upvote (+1) 1

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Koja je tačno Istokova struka, za šta je on kvalifikovan (osim za lizanje guzica i učestvovanje u popularity contestu na nivou kraja osnovne škole)?

Like coach, internet guru, djindjijanski internet master, bloger, etc... take your pick

svuda imaš te inertne ljude i to nije nikakva specifičnost srbije. specifično je to što po zapadu takvie ljude školski sistem i šire društvo jednostavno uteraju u neki koral gde završe neke škole i dobiju neki posao bez previše razmišljanja "izvan kutije". mi smo ovde isto imali takav sistem, ali je on pokvaren, ili ne završiš škole ili ih završiš ali nema posla.

imam tako npr. ortaka čiji su matorci veoma obrazovani (TMF, neke zajebane specijalizacije) i rade od početka osamdesetih u istoj firmi. u pitanju je neki kvazidržavni institut, uprava dolazi po stranačkoj liniji ali ne primaju plate iz budžeta nego od projekata. i tako je direktor iz DS-a ukrao pare, trenutno se vodi istraga, a oni nisu primili platu od sredine 2011, i bukvalno ne znaju šta će da jedu sledeće nedelje. i šta sad, lako je reći "neću da radim za džabe", al u pitanju su ljudi koji su u srećno vreme završili fakseve i računali da će do penzije raditi u istoj firmi, a nalaze se u situaciji da u svojim pedesetim traže posao. i sad tu dolazi neki priučeni lizač vladajućih čmareva da im soli pamet kako ne treba da čekaju platu nego da je traže?

dobijam jaku želju da mu lupam one šamare koji vraćaju u predadolescenciju, što kaže dulio

Da to je stvarno strasno, znam jos par primera gde se slicna stvar desila.. Inace malo pre odjednom svi trube na sve strane, pogledam kroz prozor sta se desava ono kolona od 600 metara raskrsnica totalno zakrcena jer svaki bus koji dodje na stanicu mora da ceka ove morone iz bus plusa da pustaju jednog po jednog coveka na odabrana vrata, jebeno ne mogu da verujem sta oni rade....

Kakva imbecilna metoda jebeno je nestvarno, plus sto vecina ljudi ne ceka na toj stanici vise nego kad ih zapazi predju na stanicu koja je 300 metara peske malo dalje.

Ovaj Bus plus je takav mega fail projekat da ja nemam reci...

Има ту превише фактора да би олако рекао овако нешто. Исто ко што Амери рекламирају амерички сан по том принципу (може свако ако оће), што уопште није тачно. И управо у томе је поента, ти узимаш екстреме у обзир и на њима градиш неки став, а не може тако, тј. није репрезентативно, прича се о генералном трипу. Један лик који узме неку стипендију је узео ту стипендију неком другом рандом лику, неће ''свако ко је готиван и ко се цима'' да добије нити посао нити стипендију. Значи, причамо о екстремима. То је као да ми кажеш ''ако будеш сликао као Леонардо и обијао прагове Близардима, имаћеш за ферари'' - ју донт сеј?:) Не може то свако, а што је још битније, нема ни довољно слотова за сваког. И онда се то своди на трип да они који не могу да сликају као Леонардо умру од глади. То није океј, како год окренуо. Треба да имају за пунта бар.

Хоћу да кажем да је погрешна премиса критиковати неког јер нема нељудски капацитет, ни ''тражење посла'' ни ''стручност'' нису апсолутне категорије. Не можеш рећи ''ко те јебе што ниси научио да сликаш ко Леонардо'' или ''ко те јебе што ниси спреман да переш судове у Немачкој десет година'', то нису ствари које тај неко треба да зна. Наравно, тешка времена захтевају зајебаније трипове, али ја не говорим о личном трипу шта ћеш ти одлучити и колико ћеш да се цимаш. Говорим о Истоковој перцепцији и кењању, не може неко бити критикован да се ''не труди'' зато што није спреман на нека тамо фантазијска одрицања.

Dobro tu imas pravo, nije svako mozda sposoban ali ja zelim da jeste, evo iskreno ja ne znam nikoga ko je naucio taj nemacki do B2 nivoa imao neki osrednji uspeh u skoli(vrlo dobar u srednjoj) da nije mogao da ode da studira u Nemacku ili Austriju, konkurisu u DAAD sa prosekom 6-7 pa opet dobiju tu stipendiju ali da to sto pricas je istina za sve te stvari moras da imas neke preduslove koji generalno ljudi u Srbiji nemaju i da tu se slazem, ja sam hteo da zaokruzim jednu manjinu koja ima tu mogucnost ali ne zeli da je iskoristi.

Edited by De1
Link to comment
Share on other sites

ma završio je ETF i svaka mu čast za to, ali bavi se stvarima za koje je priučen, a naročito je priučen za pedagogiju, profesionalnu orijentaciju i tržište rada, čega se dotakao u ovom poslednjem članku.

dei, imamo busplus topik pa tamo rantuj :D

Link to comment
Share on other sites

ha, objavili su mi komentar. zivela Politika :)

Ако је твој био овјављен јутрос под именом Никола, онда је у међувремену обрисан, а и још један или два, сасвим објективне критике текста, без личних увреда.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ако је твој био овјављен јутрос под именом Никола, онда је у међувремену обрисан, а и још један или два, сасвим објективне критике текста, без личних увреда.

3ppdi8.jpg

Edited by rev
Link to comment
Share on other sites

Ако је твој био овјављен јутрос под именом Никола, онда је у међувремену обрисан, а и још један или два, сасвим објективне критике текста, без личних увреда.

Stoji mu komentar tamo, doduse verovatno zato sto je bio previse pristojan :) Prosto mi neobicno da citam ovakve Nidzine bravurije :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pera Detlic | 04/09/2012 18:25

Nemam fakultet (sto je za 99% ljudi kod nas najbitnija stvar u zivotu, a ne da znaju znanje), ali zato radim i ucim puno, te znam puno, tako da danas posle >5 godina u bransi koju sam odabrao imam platu o kojoj masta onih 99% posto gore pomenutih, kojima je visina plate ovog momenta, ne bilo kad nego ovog momenta(!), najvaznija stvar na svetu.

Ево и Мохи је оставио коментар. :)

  • Upvote (+1) 1

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Stoji mu komentar tamo, doduse verovatno zato sto je bio previse pristojan :) Prosto mi neobicno da citam ovakve Nidzine bravurije :)

haha, pa kad se kontrolišem, ok ispada. inače, kratak fitilj... :)

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...