Jump to content

Istok Pavlović - Kako zaraditi na tom internetu


nickwood

Recommended Posts

релативно везано

 

163011676551dd632d8a81a901338087_368x490


 

U jednom udžbeniku za Ekonomski fakultet u Kragujevcu satirični portal Njuz.net naveden je kao relevantan izvor. Autor je odbio da za B92 bilo šta komentariše.

...

U udžbeniku za predmet Direktni marketing, koji drži docent Kocić, u poglavlju "Uticaj društvenih mreža na produktivnost zaposlenih" (sudeći po fotografijama, studentima je naglašeno da je to 75. ispitno pitanje) citiran je deo teksta "Kompanija Fejsbuk zabranila svojim zaposlenima korišćenje Fejsbuka na poslu", a Njuz net je u fusnoti naveden kao relevantan izvor.

U udžbeniku doslovno piše: "Pored mnogih primera, možda je sve najviše zaprepastila odluka vlasnika kompanije Facebook da, krajem 2011. godine, zabrani posećivanje ove društvene mreže u toku radnog vremena."

 

:fp:

Link to comment
Share on other sites

Nesto sam sinoc razmisljao o ovom profesoru.

 

Meni je njega zao, sad ce krenuti linc. A prosto covek se ispalio. Mislim, nie prosto jer on ima javnu i ozbiljnu ulogu, ali zar ne postoje recezenti/ljudi koji proveravaju knjige?

 

Ako cemo iskreno, cak se i Mohi navukao kao mlad majmun na foru sa njuza, a cela moja firma (incl me) je umirala AhehahehaOaoaoa bosanac skocio na glavu ajkuli i ubio je aehehaheha

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Malo ko je verovao da bi govor jedne profesorke mogao da bude čitaniji od svih afera i skandala koji potresaju Srbiju. Međutim, profesorka Rajna Dragićević sa Filološkog fakulteta u Beogradu ne samo da je uzdrmala celu zemlju, već je njenim kolegama povratila i davno izgubljenu veru u profesiju.

http://www.24sata.rs/vesti/aktuelno/vest/upoznajte-profesorku-ciji-je-govor-vratio-nadu-u-bolje-sutra/97298.phtml

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Pa to. Mislim i ja sam juce video kao na FB serovano nesto tipa "Samsung platio Apple-u iznos od 1 milijarde dolara u kovanicama od po 5 centi" i ja kao haha, sad cu da bacim i na forum da se smeju ljudi. I onda se kao zapitam nesto tu nije u redu, pogledam malo po netu i ono naravno fejk prica neko lupio glupost neku. A to sam uradio zarad postovanja na forumu, jebote pa moras sest puta valjda proveriti nesto da bi ga stavio u stampanu knjigu, da ne pricam o udzbeniku. Mada kakvi su udzbenici za faks generalno uopste ne cudi i takva idiotarija - gramaticke i pravopisne greske su opste mesto, besmislene recenice takodje, a da ne ulazimo jos i u sadrzaj s strucne strane... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nesto sam sinoc razmisljao o ovom profesoru.

 

Meni je njega zao, sad ce krenuti linc. A prosto covek se ispalio. Mislim, nie prosto jer on ima javnu i ozbiljnu ulogu, ali zar ne postoje recezenti/ljudi koji proveravaju knjige?

 

Ako cemo iskreno, cak se i Mohi navukao kao mlad majmun na foru sa njuza, a cela moja firma (incl me) je umirala AhehahehaOaoaoa bosanac skocio na glavu ajkuli i ubio je aehehaheha

 

Ja sam brate procitao sledecu vest na sajtu koji je neko linkovao ne gledajuci koji je sajt i to ovu vest

 

Naime, na tenderu će Western Union biti proglašen za zvaničnog posrednika. Tako će korisnici prilikom plaćanja Pejpalom, račun koji im stigne na email u štampanom obliku odneti na najbliži šalter Western Uniona u bilo kojoj pošti ili banci. Posle provere identiteta i boniteta dužnika, novac će uz 26% provizije biti poslat vašem PayPal prodavcu.

 

Sto je u nasoj zemlji nazalost bilo realno moguce da uvedu na ovaj nacin.

 

I onda sam to prokomentarisao na ircu.

 

LIK JE PISAO KNJIGU.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

 ja ne znam na kom to faksu, možda ovom istokovom

 

 udžbenike sa pravnog su pisali ljudi koji umeju

 

Zavisi koji, udzbenik Labusa osnove ekonomije je prepisana knjiga Gregory Mankiwa, covek je cak klonirao i dizajn same knjige i lekcija...

Inace udzbenici na pravnom su u vecini slucajeva tesko djubre ja sam ucio iz udzbenika od pre 30 godina jer su 10x bolji, da ne govorimo o gradjanskom pravu Gamsa etc...

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

 ja ne znam na kom to faksu, možda ovom istokovom

 

 udžbenike sa pravnog su pisali ljudi koji umeju

 

Zapravo sam pricao o drzavnim faksovima - FPN, FON, Ekonomski, to su neki gde sam video debilizme tog tipa. Za Pravni ne mogu da tvrdim jer nisam video nesto slicno. Kazem to je sve bez ulazenja u strucnost toga sto u njima pise, ali mi je tesko da poverujem da je neki udzbenik dobar ako se neko nije potrudio ni oko tehnikalija kao sto su pravopis, gramatika ili formatiranje. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

dobro mohi jebote, sta se pravdas, niko ne kaz da si glup, vec da je lako nasesti na foru.

 

Opet meni je zao profana, treba biti oprezan kada se pljuje po nekom.

Mozda je covek imao 30 godina rada kao car i sad svi da ga useru zbog gluposti.

 

Dajte malo saosecanja :(

 

Mada cim ga ja branim, statisticki 100 posto je pavijan.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

dobro mohi jebote, sta se pravdas, niko ne kaz da si glup, vec da je lako nasesti na foru.

 

Opet meni je zao profana, treba biti oprezan kada se pljuje po nekom.

Mozda je covek imao 30 godina rada kao car i sad svi da ga useru zbog gluposti.

 

Dajte malo saosecanja :(

 

Mada cim ga ja branim, statisticki 100 posto je pavijan.

 

Nije pravdanje nego si naveo moj slucaj kao relevantan u odbrani profesora, a veze sa vezom nemaju.

 

Mozda je cak dolazio u deus?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

 30 godina matore udžbenike si mogao da koristiš samo za predmete koji nisu pozitivno pravni. da vidimo od tih koje si mogao

 

rimsko pravo stanojevićevo - vrhunski udžbenik

 uvod u pravo čavoškog (akademika) - vrhunski udžbenik

 simina opšta pravna istorija - check

 stojanovićevo građansko - check

 ratkovo ustavno - check

 krećinо  međunarodno javno - check

 perovićeve obligacije (nisu se menjale hvala bogu 40 i kusur godina) - check

 stojanovićevo opšte krivično - check

 itd

 

 mnogo si ti poseban ako su ti ove knjige teško đubre

 

Rimsko pravo od onog Milosevica i tako dalje, mogu i ja sad da skupim sve udzbenike da ti nabrojim 20 ovde koji su ocaj, te koje si ti naveo su odlicni ali sad na primer obligacije se uce po Anticevoj knjizi itd...

Link to comment
Share on other sites

Opet meni je zao profana, treba biti oprezan kada se pljuje po nekom.

Mozda je covek imao 30 godina rada kao car i sad svi da ga useru zbog gluposti.

 

taj rad, treba proveriti, mozda ima 60 godina i hteo je da napise novi udzbenik i da navede primere novih tehnologija i koristi internet i sve, pa se ispalio, sto je opet bolje nego da kao 95% ostalih prdi i predaje materiju sto je obradio pre 25 godina.

a opet, mozda je i pajvan koji je na to mesto dosao kao kadar spsa sa zavrsene tri godine ekonomskog fakulteta u gornjim ladjevcima

 

mislim, kakve sve sramote potresaju zemlju, staviti coveka na prvu stranu blica zbog ovoga treba samo ako je ova druga varijanta u pitanju

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Nije pravdanje nego si naveo moj slucaj kao relevantan u odbrani profesora, a veze sa vezom nemaju.

 

Mozda je cak dolazio u deus?

kako nije relevantan?

 

Poverovao je u njuz vest, poverovao si i ti. Sto se sad bananises?

mislim ok, nisi video da je njuz, neko ti podmetnuo, svi su glupi, obesimo sve jer su glupi

  • Upvote (+1) 2

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

kako nije relevantan?

 

Poverovao je u njuz vest, poverovao si i ti. Sto se sad bananises?

mislim ok, nisi video da je njuz, neko ti podmetnuo, svi su glupi, obesimo sve jer su glupi

 

Jel si procitao sta sam napisao? Jel pravis razliku izmedju ne vidim link i citam vest i kako citam tako bacam hejt na ruru jer je u SRBIJI takav scenario moguc naspram lika koji koristi sve to za KNJIGU. Jel mozda procitao podrobno ceo tekst vise puta? Jel se raspitao o IZVORU KOJI KORISTI?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

samo da vas podsetim da se predmet za koji je pisan ovaj njuz udžbenik zove "direktni marketing". 95% marketinga danas je baljezganje radi baljezganja i presipanje iz šupljeg u prazno da bi se delovalo korisno i neophodno, a likovi koji ga predaju po random fakultetima su prodavci magle par ekselans, tako da ne treba da nas čudi što je lik njuzovan.

Link to comment
Share on other sites

Jel si procitao sta sam napisao? Jel pravis razliku izmedju ne vidim link i citam vest i kako citam tako bacam hejt na ruru jer je u SRBIJI takav scenario moguc naspram lika koji koristi sve to za KNJIGU. Jel mozda procitao podrobno ceo tekst vise puta? Jel se raspitao o IZVORU KOJI KORISTI?

Jesam, a to sam i napisao. Nisi znao da je sa njuza. Zato sto je to Moguce u srbiji rejdzovao si.

 

Ono sto govorim je da je postalo strasno tesko odvojiti tanu informaciju od šuma na internetu, Internet je postao ogromno smetljište, i treba čeprkati. Dakle, možda jadan čovek prosto NE UME, i umesto da proda sav hw on greši.

Da li možda treba da ga stavimo na stub i spalimo jer se nije snašao? Jer treba sve starije od 40 god da ubijemo ako ne umeju da koriste 4chan ili fb ili daju linkove ka attachmentima iz gmaila?

 

Meni je svakoga žao koga ovako javno razapinju zbog gluposti. Smešno je, to je tačno, sramota je jer se knjige pišu neozbiljno i nema provere, lektora. Tužno je što je sve sjebano, svaka ozbiljnost i temeljan pristup radu.

Ali opet, treba da se zadrži trunka humanosti.

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

čekaj sad malo

 

lik koji je njuzovan je uzeo da piše o socijalnim mrežama. uz dužno poštovanje, nek se drži onoga o čemu zna, jer da je zapravo pet puta bio na tom fejsbuku o kojem piše, video bi link do nekog njuz članka, i shvatio šta je u pitanju.

 

ako neko hoće da piše udžbenike, mora da ima znanje, i da bude u stanju da pronađe i proveri informacije.

 

ako ume da pronalazi proverene informacije na internetu, posao će mu biti lakši. ako ne ume, pravac biblioteka, molim lepo.

Link to comment
Share on other sites

Igore, ovde cak nije u pitanju provera lektora - ovo nije tehnicka nego sustinska greska, sustinska za materiju o kojoj pise, zato je i morao da proveri. Mislim zamisli knjigu iz tipa hirurgije gde se neko pozvao na "njuzovan" clanak gde se navodi da tipa treba amputirati nogu posle ujeda komarca? :) Ili udzbenik iz ekonomije gde se neko poziva na Draletov post na ovom forumu da ce sutra propasti evro? :tf: Nije mi jasno kako opravdavas cinjenicu da je stavio nesto sto je izguglao na netu u udzbenik? Ne moze se porediti to s tim sto je Mohi poverovao u vest na IRC-u ili sto sam ja poverovao u vest o kovanicama za isplatu tuzbe, mi to nismo stavili da ljudi uce po tome. Jedino ovo sto Ivan kaze sto u tom marketingu svi prodaju neke magle o kojima pojma nemaju pa se to ne dozivljava kao tako veliki fejl. 

 

Nije ok da bude na naslovnoj strani Blica zbog toga mozda, ali je realno da bude ismejan. I vise je ilustracija u kakvoj nam je situaciji obrazovanje nego sto je konkretno zamerka na tog profesora, problem je u tome sto gomila nas vidi da bi to moglo da se desi i na sto drugih mesta. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ne lektor, jebem vas, reč koju tražite je recenzent.



a, Zverko, što se tiče propasti evra, svi pošteni profesori to i kažu studentima. hvalospeve evru ne pevaju ekonomisti, nego tvoja fela, koja se u ekonomiju razume taman koliko i Marica u kriv kurac.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa jebote. ovde pričamo o udžbeniku za fakultet, koji piše doktor nauka. njemu internet portali ne smeju biti izvor omg

 

niko ne kaze da lik nije ispao kreten, ali zna se za kakve je ljudske taloge rezervisana prva strana blica, a ovaj profan je iz prilozenog daleko od toga. u odnosu na to sta se radi po srbiji, to sto profa direktnog marketinga iz kragujevca nije proverio izvor u udzbeniku je lol tema

Edited by dvnitycker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Уз све речено, баш ме занима да ли је и код овог услов да мораш да купиш ЊЕГОВУ књигу.

 

Е да, па јел и Исток написао књигу за свој "предмет" ил неке скриптице макар?

Ил студенти, будући директори и пословна елита, уче са његовог блога и наравно - из овог топика? :tf:

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Јеботе да ме неко питао да ли Исток може да регресира у односу на оно када се појавио овај топик, рекао бих му да не може и погрешио бих лол

 

Ово ме подсећа на ''мој потпис је добио смисао'' топик, у насловном посту је Цвијина нека песма, јер је то мени било фасцинантно колико је ретардирано када се појавило, а сада капирам да би било офтопик окачити Цвију тамо. Тако и овде, Исток превазилази сам себе нон стоп, не знам како, али увек нађе неки начин да пробије свој рекорд.

Са друге стране, пошто је он скала за НЛ, то је разумљиво и не треба то анализирати већ узети здраво за готово.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...