Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

a jel istina da se skype video poziv naplacuje dodatno?

Jedino ako placas protok, posto video poziv zahteva i vise podataka da prodje kroz mrezu.

People don't stop playing because they get old, they get old because they stop playing.

Link to comment
Share on other sites

thx! a jel bi htc evo 3d bio mnogo losiji izbor?

Pa nije mnogo lošiji, to je da kažemo ta klasa, ali bi u tom rangu cena po meni poredak išao Samsung Galaxy S2, Motorola Razr, Htc Evo 3d. Prosto ovaj poslednji ne donosi ništa spec, ima taj 3d koji ti ničemu ne služi, dok je mene Samsung kupio najkvalitetnijim ekranom. Ali nijedan od tih nije loš izbor...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

eh kad bi samo moglo :) osim ako nije došlo do neke velike promene za koju ja ne znam, moguće je da isključiš ti koji mene pozivaš da ti to ne stiže.

Tipa, ja zovem tebe i smara me ta poruka i pozovem svog provajdera i kažem - jel možete da mi isključite ono obaveštenje da je promenjena mreža kad zovem brojeve? Ali u kontra smeru da ti koji si prešao tražiš da se ta poruka ne pušta, ne može. Pravdaju to time što onda taj ko te zove ne zna cenu koju plaća, što ima nekog smisla (jer možda misli da si mu u ono "nula dinara u mreži" a ti prešao na drugu. Ja sam pitao/dao predlog da razviju softver koji recimo pet puta pušta poruku jednom te istom broju, nakon toga prestane, jer kontam da su oni koji me često zovu skapirali do petog puta da sam promenio mrežu, ali ne znam šta je sa tim bilo.

meni je skoro drugar koji radi u Telenoru pričao da to može da se isključi, e sad ne znam da li samo to može kod njih ili je i on loše čuo, jer mu ipak posao nije baš i toliko vezan za to :D

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ja sam to probao više puta i nije prošlo, baš sa Telenorom jer sam sa mtsa prešao na telenor.

Isto sam tako dobio informaciju iz prodavnice (ali VIP) kao "Da, da, nema frke, posle nekoliko meseci se može isključiti!". I ja "na krilima" te poruke, zovem Telenor.

Prvo sam zvao korisnički servis i to pitao, ova mi rekla da ne može da se to isključi, može samo onaj koji zove. Ja onda pitao "a kad će moći, da li će ikada moći" i nakon što se raspitala kod kolega, kaže "ne može nikad" :) Onda je tipa dve nedelje kasnije me zvao Telenor kao "da li ste zadovoljni uslugom dža bu" i na kraju me pita dal' ja imam neko pitanje, ja se setim toga, pitam i opet dobijem sličan odgovor uz "razumevanje" za to da neko ko me stalno zove biva smaran porukom ali kao "eto tako je". I onda sam proverio i na "višim istancama" i to je to.

Ali da ne bude da nisu u pravu ljudi, jednostavno to nekako provuku da se može shvatiti dvojako. Evo na VIP sajtu:

Prilikom pozivanja prenetog broja može se čuti automatska govorna poruka da je broj koji se poziva prenet u drugu mrežu. Na zahtev poruka se moze deaktivirati. Potrebno je da korisnik, koji čuje govornu poruku, pozove svog operatera.

Da nema ove dodatne rečenice, koju su kapiram naknadno ubacili, čovek može da pomisli da onaj ko je prešao može da traži da se poruka isključi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ako sve bude po planu i ostanem ovde da sljakam koji mesec preko leta planiram da uzmem neki fin mob. Razmiljao sam o Iphonu 4 ali ovde ga apsolutno svako fura tako da mi nije tolko simpatican. Malo sam razgledao i najvise mi se svidela Nokia N8 prvenstveno zbog prebolesne kamere. Nego video sam u par navrata neko je spominjao da se Nokia (symbian) raspada. Jel zna neko nesto sto bi me nateralo da odustanem od ove Nokie?

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Razmiljao sam o Iphonu 4 ali ovde ga apsolutno svako fura tako da mi nije tolko simpatican.

nhf, ali razlog ti je ultra glup. ako ti se telefon svidja, kupuj ga

ja imam n8, igrom slucaja sam ga uzeo skoro besplatno, nisam bio nikad u fazonu da dam tolike pare na telefon pa i ne koristim bas full potencijal telefona, ali potvrdicu ti da je kamera prebolesna

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Dobro nije to glavni razlog. Glavni razlog je sto je unlocked iphon 500$+ a N8 sam nasao za 320$ :tf: Mada kontam kada budem imao pare i vidim da mi trebaju neke pbitnije stvari uzecu neki ne toliko losiji smartphone za 150$. Nego daj neki info za n8. Jel ti radi sve ok? Kakve su aplikacije za symbian?

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Jel ti radi sve ok? Kakve su aplikacije za symbian?

Radi sve ok, ne baguje telefon i sl. Drugo pitanje je mnogo veći problem. Imaš par onih difoltnih aplikacija koje dolaze uz telefon i koje rade relativno ok, kao što rade relativno ok i aplikacije koje dobiješ uz neki Android ali ima mnogo boljih rešenja. Poenta je da i Android i iOS imaju mnogo veći izbor aplikacija i to je najveći problem Nokie N8, E7 i sličnih, operativni sistem se mnogo sporo razvija i nema aplikacija koje prave sami korisnici. Ako je u pitanju samo kamera SGS2 recimo ima i više nego dobru kameru koja zamenjuje prosečni idiot foto-aparat u potpunosti, a ako ti treba nešto bolje od toga onda gledaj da kupiš foto aparat a ne mobilni :)

Generalno ako hoćeš pravi smartfon u ovom momentu je bolje zaobići Nokiu.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Generalno ako hoćeš pravi smartfon u ovom momentu je bolje zaobići Nokiu.

tačnije, zaobići symbian i meego nokije. windows phone nokiju (loomia 800 ili 900) možeš slobodno da uzmeš. to su najlepši telefoni ikada napravljeni, a operativni sistem im je više nego dobar.

Link to comment
Share on other sites

ne znam zasto ali nokia kao brend mi je nekako gotivna. Valjda jos od 3310 ere [:D]A n8 mi se posebno svidja jer mi deluje kao neki mini tablet i zbog vec pomenute prebolesne kamere . Furao sam prosle zime n97 i bio mi je skroz ok. Imao je sve sto mi treba. Mogao bi opet da uzmem isti jer moze da se nadje za ~130$. Mada overicu malo po netu ove androide sto ste spomenuli a i ima jos vremena dok ne stigne kinta

Edited by moyo

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Ja nosim Nokiju 7110. Mint stanje. Uzeo sam je novu prosle godine. A inache telefon je iz 1999.god, moj primerak je iz 2000.god

Kako novu, kako?

Ja sam uzeo matoru za 2000 dinara i nosio bih je keve mi nevenke. Malo se raspada, kako naći novu?

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Јел може неко да ми објасни зашто је огромна разлика између iPod Touch-а и iPhone-а исте меморије код нас, на Apple сајту је цена иста па ако купују преко и овамо доносе не видим никакво оправдање за толику разлику у цени?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kako novu, kako?

Ja sam uzeo matoru za 2000 dinara i nosio bih je keve mi nevenke. Malo se raspada, kako naći novu?

Pa lepo. Lik je 2000.god kupio 2 komada. Jednu je ostavio u stek, uvio je i cuvao je i prodao je meni prosle godine.

Evo ti fotke moje 7110 pa se uveri.

dsc0311.jpg

dsc0330.jpg

dsc0312.jpg

dsc0306.jpg

dsc0308.jpg

Edited by mige
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...