Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

ne priča :))

sve u svemu, razr maxx deluje ok opcija, a što se ekrana tiče, imaju ga u VIP ponudi pa ima na par mesta da se isproba, ako se neko već nije drugačije domogao nekog primerka.

Kako ga ima u Vipu, na sajtu nista ne pise? Gledam razlike u odnosu na razr910 i samo su poboljsali bateriju drasticno, ostalo nije neka razlika, sem sto je deblji maxx :)

~~

Link to comment
Share on other sites

kakve su cene iphona u srbiji? planiram mozda da pazarim jedan pre nego sto budem dolazio da probam da ga prodam. Konkretno mislim na 4s 16gb. Ovde moze da se nadje novi za ~600$ unlocked. Evo sad gledam na mobilnisvet.com najjeftiniji kod nas je 572e (750$) al pojma nemam jerl ta cena realna. Ili mi je mozda bolje da uzmem neki tablet?

Edited by moyo

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

kakve su cene iphona u srbiji? planiram mozda da pazarim jedan pre nego sto budem dolazio da probam da ga prodam. Konkretno mislim na 4s 16gb. Ovde moze da se nadje novi za ~600$ unlocked. Evo sad gledam na mobilnisvet.com najjeftiniji kod nas je 572e (750$) al pojma nemam jerl ta cena realna. Ili mi je mozda bolje da uzmem neki tablet?

Pa vidi na halooglasi.com kakva je situacija, to ti je kao ok reper za cene.

A za pitanje, ne kapiram te šta hoćeš da uradiš? Za sebe ili za prodaju? Mislim da bi novi iPad mogao fino da uvaljaš ovde ako razmišljaš o prodaji nečega što tamo kupiš.

Link to comment
Share on other sites

Tablet ili ne to zavisi od tebe. iPhone 4s sam juce gledao u radnji bio je 590e crni i nesto skuplji beli. Moj drug je uzeo neki polovan, jako malo koriscen (beli) za 450e jos pre par meseci i radi mu full nikakvih problema nema. Sad zavisi da li ti odgovara ios zbog aplikacija :)

~~

Link to comment
Share on other sites

Pa to mislio sam da uzmem koji dolar extra. Racunao sam da su applovi proizvodi manje dostupni kuci pa moze vise da se zaradi. Inace ne planiram sad neki shverc. Eventualno 1-2 gadgeta i to bi pri transportu raspakovao u torbi da izgleda kao da ga ja koristim. Nego Ivane pojasni malo za taj porez. Oce to da mi naplate ameri ili nashi kad dodjem kuci? Evo ovaj Ipad je jos i povoljniji nego sto is ti napisao al taj porez me sad malo buni. Dosad sve sto sam porucivao sa ebay-a sam platio cenu tu sto pise i niko me nije smarao ni za kakav porez

edit: sad sam skontao da si verovatno mislio na 64gb ipad :S

Edited by moyo

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

mislio sam na osnovni model novog ipada koji je 500 dolara, ali ćeš u zavisnosti od države platiti američki ekvivalent pdv-a. postoje varijante da se on izbegne, al nisam neki stručnjak, nisam nikad bio u americi :)

vidi koliko bi te izašao preko amazona, recimo.

i naravno, uzmi samo nešto što bi i ti koristio ako kojim slučajem ne budeš mogao da ga prodaš.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

bump

Lucky negde u prethodim topicima sam video da furas Galaxy Note. Ja 99% od sledeceg ponedljka krecem sa sljakom pa cenim da cu se izalaviti za neki smart fon vec od prve plate :) Vec sam spominjao da mi se Nokia n8 svidja al sam ukapirao da je symbian totalni fail + ne podrzava pokerstars aplikaciju :tf: Prvi sledeci izbor mi je Galaxy note prvenstveno zato sto je manje vise kao neki mini tablet. A ja fala bogu imam povecu shaku tako da mi to ne smeta a svaki dodatni inch ekrana je vise nego pozeljan :D Zanima me ovako iz prve ruke koje su mu mane i pogodnosti. I nemoras sad da ides u detalje tip "odziv piksela prilikom pokretanja 3 aplikacije nije u kontrastu sa pixel shadingom" lol nego cisto da napomenes ako postoji niki bug sto moze da smara ili nesto poput toga :D I kolko drzi baterija posto sam video da je 2500 mAh a to je kolko znam vise od proseka (mada verovtno glomazniji telefoni vuku vise struje)

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Pa ono, pisao sam već više puta o tome kojekude ... ali ok, evo otprilike nekog sažetka:

+ Ekran je sjajan i vel'ki što meni mnogo znači kod pregleda grafičkih rešenja, oglasa, plakata itd kao i zbog renderinga sajtova kada moram da ih gledam kao da su na računaru a ne na mobilnom (kroz mobilni skin)

+ Olovčicu koristim upravo iz tih razloga da obeležim željene promene na tim grafičkim rešenjima, oglasima, plakatima, sajtovima itd, i za to je zgodna.

+ Baterija traje najduže od svih Androida koje sam posedovao i omogućava mi onaj akomoditet "jao zaboravio sam sinoć da napunim telefon", jer opušteno gura i narednog dana.

+ Telefon je u suštini dosta tanak imajući u vidu dijagonalu.

+ Brz je tj. nije spor "u odnosu na veličinu", što me pitalo nekoliko ljudi.

- Olovčicu, da nemam taj trip sa editovanjem slika itd, ne znam da li bih ikada koristio. Sad, to je ono, plus i minus jer ti suštinski ne moraš da je koristiš nikada i onda to ne posmatraš kao minus, ali sa druge strane jeste kad znaš da je to Samsung promovisao kao mega stvar i šta god, i verovatno i to utiče na cenu.

- Drugi problem sa olovčicom je što je onaj gumb na njoj suviše sitan i moraš da pogledaš olovku da bi ga našao itd, a on ti je neophodan za back i home (jer dugmići na dnu ne reaguju na olovku). I onda iako je "stylus" kul za na primer surf netom (ne nabadaš debelim prstom sitne linkove pa promašiš, već uvek ide 'de treba) ne možeš da se vratiš nazad bez pritiska na taj taster ili na taster na telefonu, onda to prosto gubi sve na smislu.

- Može da se desi da nađeš komad garderobe za kojeg je Note prosto preveliki za staviti u džep. Ja imam jedne farmerke i tu jednostavno baš smeta, bode me nekako, ali to je jedan odevni predmet od dva'es, tako da nije baš neki problem ali može biti.

- Veliki ekran dovodi do toga da ne možeš da koristiš telefon jednom rukom, posebno za kucanje poruka (mada će uz ICS update izaći ona manja tastatura koja ide "u stranu" pa će moći) ili na primer da jednom rukom spustiš sa vrha ekrana statuse, nema šanse.

Za same razgovore nije preveliki, ono što ljudi govore da izgledaš smešno kad razgovaraš, to je baš mit.

Tako da eto, to je ovako na prvu loptu. Pitaj šta te još zanima.

Link to comment
Share on other sites

U sustini bitno mi je da nemas nekih prevelikih zamerki. Npr dok sam imao N97 vrlo cesto mi se desavalo da me telefon "zulja" dok pokusavam da dohvatim donji deo ekrana. Sad vise ni ne mogu da se setim koji je bio razlog tome. Mozda je telefon nije bio dizajniran za moju chapljarsku shaku ili sam jednostavno pokusavao sa palcem da dovatim neke delove ekrana koje su predvidjeni da budu "dohvaceni" nekim drugim prstom. Ili tako nesto sl. A ovaj telefon je jos veci pa imam trip da ce mi se desavati opet tako nesto. A usustini treba mi neki fon koji ce da fura te neke standardne android aplikacije a i da je poveci da moze da se gleda neki flim ili tako to. Sacekacu do plate pa da vidim oce mu mozda jos malo pasti cena. Zasad je poprilicno skup

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Najbolje da odeš kod nekog mobilnog operatera ili neku prodavnicu mobilnih gde možeš da ga probaš uživo. Tako je najlakše da proveriš da li možeš da ga držiš. I realno ja sam par telefona tamo drndao po pola sata, dakle nije frka nikakva, niko me nije smarao.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Tu nema druge osim da probaš. Mene ne žulja telefon, šta god to značilo a i ne znam ni kako može više ili manje da te žulja jedan pravougaonik, kao i svaki drugi :) n97 je ipak imao neki "dizajn" i specifičan oblik.

Link to comment
Share on other sites

nije me bukvalno zuljalo. Nego je bio mnogo veci od svih predhodnih telefona koje sam imao a navikao sam da sve radim jednom rukom. I onda sam ja mahinalno pokusavao da tipkam jednom rukom neke stvari koje su predvidjene da se rade sa dve. Recimo slican osecaj kada bi na desktop tastaturi pokusao da stisnes left shif + k jednom rukom. Uglavno nije toliko bitno, samo neki moji tripovi :D Note je ionako jos veci pa kontam da cu ga uglavno draziti u jednoj ruci a tipkati po ekranu kaziprstom druge ruke.

Ode prica na totalno nebitnu stranu :D Uglano telefon je u fullu i to mi je najbitnije

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Za ugodan rad moraš da ga koristiš sa dve ruke ... doduše, imaš tu neke "fore", recimo ja sam postavio n ekran u donji desni ugao sve ikonice koje često koristim, dok su levo i gore one koje ređe, i onda ipak mogu jednom rukom da čekiram mailove, mape, k9, dža bu, ali ja sam i galaxy s koristio sa dve ruke, nekako mi je bilo prirodnije, pa mi nije problem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jailbreak zavisi od verzije software-a

Otkljucavanje zavisi od verzije baseband-a

Gevey ume cesto da baguje, gubi mrezu ili zahteva reboot tako da bih ti iz tog i mnogih drugih razloga iskreno preporucio da iskesiras simfree telefon

Settings > General > About > Version/Modem Firmware

Da, da bi dobio kompletnu funkcionalnost telefona moras da ga palis uz komp

Link to comment
Share on other sites

ajde ovde posto sam glup...nista nisam cackao u sound/call settingsima, a odjednom mi se pojavila opcija da telefon zavibrira kad se uspostavi veza pri pozivu9bilo da ja zovem ili da mene zovu)...iritira jako, a ne mogu da ga iskljucim, iako sam pogasio sve vibrate opcije

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...