Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Realno, i meni je mega krivo kad vidim takvu ulicu, tu još prolaze kamioni itd, plus sam čitao da u tim zgradama ima poveća biblioteka sa kojom ne znaju šta će jer je nemaju gde. Nadam se da će nešto da se promeni kad izmeste autobusku stanicu, mada ko zna kad će to da dođe na red. Bilo je priče da će već ove godine nešto na tome da rade.

Treba izmestiti autobusku i železničku stanicu (završiti Prokop), izmestiti pruge, uraditi alternativne pravce za saobraćaj iz Banata (kineski most zemun-borča i tkzv Japanac, što je trebao da ide preko Ade Huje. ), i na kraju treba iseliti Luku Beograd jer gomila kamiona i ostalih sranja ide tim putem do luke. Tek kada se sve to sredi biće nade da se ceo taj deo grada sredi kako dolikuje, računajući tu i mnogo širu sliku savskog amfiteatra od Kalemegdana do Sajmišta.

Edited by śavke

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Када би неки мост ишао преко Ада Хује, Београд би извршио још једно у низу урбанистичких самоубистава.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

To je bio onaj most koji su još pre 7-8 godina najavljijvali, koji se trebao graditi kreditom Japanaca (otud most Japanac), ali se od njega izgleda u ovom trenutku odustalo, jer nema para. http://www.ekapija.c.../sr/page/224035

Na Dunavu će osim ovog Kineza (Zemun - Borča) jako bitan biti i most kod Vinče, koji će biti deo obilaznice istočno od Bubanj Potoka, sa njime će sav teretni saobraćaj ka Banatu I Rumuniji da zaobidje sam grad. Ako je verovati vlastima , ceo profil obilaznice oko Beograda biće gotov 2013 godine, pa ćemo videti rezultate.

Edited by śavke

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Савке, ја сам тек сад извалио да имаш "Онамо 'намо" на енглеском у потпису. :)

Edited by Ребел
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Jeste, ''Onamo 'namo'' na engleskom jako dobro zvuči (zvuči dobro i na našem naravno), ima taj epski šmek, može komotno da se uradi neka metal stvar :D

Taj stih jako puno volim jer su Savići iz okoline Prizrena , tek su moji baba i deda došli u Jagodinu. Imam tamo dole kuću i zemlju vrlo blizu ruševina manastira Sv. Arahdjeli koje je sagradio car Dušan.

Edited by śavke

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Stigao sam sinoc u "lijepu nasu"! :D

Kretao sam busom iz Vinkovaca, i ladno je ispred mene sedeo lik i slusao bobana rajovica i zeljka joksimovica :D

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

Када би неки мост ишао преко Ада Хује, Београд би извршио још једно у низу урбанистичких самоубистава.

Care to elaborate? :-)

Link to comment
Share on other sites

Android market uveo cene za paid apps?

wat? :D

Tačnije, mogu da se vide paid apps na Android marketu, da li je neko probao da kupi nešto?

Also, zavalite google main page :D

Kupio sam ja Cut the Rope za 73 dinara. Jedino nisam mogao na marketu da postavim zemlju Srbiju za kreditnu karticu, ali sam mogao Serbia and Montenegro na Google Checkoutu, pa je radilo. :)

.: l@w
.: co-founder of kouteki

Link to comment
Share on other sites

kapiram da je mislio da ti svi ljudi sto predju taj most ne bi imali gde posle da odu, jer su svuda uska grla ka gradu. bogoslovija, mesto gde ljudi iz 29. novembra skrecu na pancevacki most itd.

pa kapiram da bi resili pancevacki kad bi pravili jos jedan most.. barem se nadam lol :) trenutno resenje bez semafora je katastrofa vec sad, a kamoli u sluchaju josh jednog mosta u blizini :)

Link to comment
Share on other sites

kapiram da je mislio da ti svi ljudi sto predju taj most ne bi imali gde posle da odu, jer su svuda uska grla ka gradu. bogoslovija, mesto gde ljudi iz 29. novembra skrecu na pancevacki most itd.

Most preko Ade Huje je deo šireg saobraćajnog rešenja poznatog kao Unutrašnji Magistralni Poluprsten (UMP), čiji je deo i sam most preko Ade Ciganlije kao i most Zemun - Borča, koji je ovih dana počeo da se gradi. Na slici u nastavku možete videti i obilaznicu oko Beograda i UMP - Slika

Cilj unutrašnjeg magistralnog poluprstena je povezati spoljašne delove Beograda i tako razmestiti saobraćaj van centra grada.

Edited by śavke

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ja sam istoričar, ali se jako zanimam za infrastrukturu, arhitekturu, izgradnju, ekonomiju... generalno sve što je vezano za razvoj Beograda i cele zemlje :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Care to elaborate? :-)

Па сав транзит би тада био упућен на Вишњичку, која и са овим што сада имамо у шпицу постаје непроходна. Додатно опетретити улицу са само две траке у једном смеру био би идиотизам.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Па сав транзит би тада био упућен на Вишњичку, која и са овим што сада имамо у шпицу постаје непроходна. Додатно опетретити улицу са само две траке у једном смеру био би идиотизам.

Višnjička ulica je dobrim delom zrela da se dodaju još po minimum dve trake, jer ima zeleno ostrvo po sredini, koje je ostavljeno da se jednog dana tu proširi tramvajski saobraćaj iz Ruzveltove.

Ako pogledaš kartu koju sam okačio videćeš da bi budući most svojim prilazom pravio raskrsnicu sa Višnjičkom i Mirjevskim Bulevarom, i svrha tog mosta bi upravo i bila u tome da rastereti Višnjičku, Ruzveltovu, Bulevar Despota Stefana i pre svega Pančevački most. Budući most preko Ade Huje bi koristili svi oni koji iz Banata žele da idu u južne delove Beograda, i obrnuto. U tome je i svhra UMP, da se rasterete svi pravci u centru i da služe samo onima koji su se zapravo uputili u centar. Danas imamo situaciju da preko Pančevca prelaze i oni koji hoće u centar, i oni koji hoće na autobusku/železniku i oni koji hoće na autoput, i oni koji idu na Novi Beograd.... Ceo Beograd koji leži na Dunavu zavisi od jednog jedinog mosta! Izgradnjom mostova Zemun - Borča i mosta na Adi Huji, svaki će most imati svoju funkciju i saobraćaj će funkcionisati znato bolje.

Edited by śavke

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Е, онда тако може. :) Тек сам сад видео карту, то би онда било још и боље и да убаце још пар линија превоза да се ови сељаци из Вишњица, Миријева и тако тих селендри не возе карабурским бусевима! :tf:

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Чабке, тај мост нам је требао више него овај преко Аде. потпуно си у праву за све што си написао.

још битнији је тзв. Винчански мост, који би био део обилазнице.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...