Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Osetio sam taj guz u ruci dok sam stiskao vazduh, bio je tu, kunem se.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

realno,sram da me bude icon_smile_disapprove.gif

sto vise gledas V4V to ti je bolji ako je ikako moguce :)

naj'o sam se nekog prsuta i kajmaka iz Bosne, sad odo na bilijar sa burazerom pa ujutru neki poso da se poobavlja.

Edited by dante_

infidel

Link to comment
Share on other sites

Филм је јако лоша адаптација стрипа, не зезам се, промашена је поента код много ствари, што му дође баш трип... Прочитај стрип, свидећете ти се сигурно, бољи је стотине пута, без претеривања. Иначе ме нервирају ''омг упропастише књигу'' ретарди, али ово је потпуно објективно, прочитај стрип.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

posle neslavnog pokusaja citanja mangi u par navrata sam odustajao od stripova generalno, mada kapiram da procitam Vendetu, u krajnjem slucaju stecu neku kompletniju sliku samog filma, hvala dulijo :D

infidel

Link to comment
Share on other sites

Па Вендета је ''графичка новела'' како то кажу Амери, дакле, пре је књига него стрип, само што је у форми стрипа, тако да немој да те брине нека ''стрипичност'' која ти не одговара. У књизи (ето, нек буде књига:) ) је обрађено више ликова и више аспеката и догађаја. Океј, то је природно за екранизацију литерарног дела да мора да сакати неке ствари. Међутим, проблем је што су овде осакаћене фундаменталне ствари и потпуно је сјебан концепт (замисли нпр. ЛОТР без Фрода, иду Гандалф и Арагорн и јебу кеве, Гандалф баца гије, Арагорн се бије и то је то, нема осталих, остали су НПЦови, а притом се обојица возе у хелишу). На страну то што је Вендета много вилозовскије и метафизичкије дело, тј уопште није тај жанр, тако да је још теже пренети, а још лакше засрати. Даље, филм је мнооооого, али баш много подилазио дебелим Америма у односу на стрип, што је опет неко машење поенте јер једноставно неке ствари нису компатибилне ако хоћеш да презентујеш нешто дебелим Америма. И онда је књига једноставно, ем брутално искасапљена без обраћања пажње на то шта се касапи, ем је после тога сјебана и сама поента.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

nemoj da menjaš ni kori nije menjao kad je ukrao zwerku avatar eto mu sad !!11!1

Променио сам истог трена!

Нека фура пар дана док га не прође утисак, бићу добар друг [|)] :P

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

znam da vas ne zanima, ali dva drugara i ja smo zasasd dek nuli flasu ipo rakije ! bas mi je lepo :-D

edit

i dalje pijem rakiju, treca flasa se nacela !

Edited by SUBE

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

Кајаћеш се:)

Елем, колико кошта технички преглед овако отприлике? Пошто имам три иљаде и оћу да оперем ауто и да одем на технички. Сећам се да је био око иљаду и по за мој ауто (1.4), али сад сам гуглао да видим дал има и оно, помињу се нека зајебана поскупљења, wat gives? Ај ако неко зна нека напише, пошто бих ишао типа за сат-два.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...