Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Evo da ne bude da se samo pravimo pametni ko sto kaze killY, da napisem par saveta za one koji krecu na osnovu svog dosadasnjeg iskustva i stvari koje sam probao iskljucivo na sebi, znaci kad bih mogao "all over again" da krecem to bi bilo ovako (wall of text incoming), oni iskusniji mogu da preskoce:

Sto se tice treninga, kada splitujete samo gledajte da ne radite istu partiju dan za danom, inace nije preterano bitno, ja recimo volim da radim grudi/ledja/odmor/ruke/rame/noge/odmor. Ono sto JESTE bitno je da ne izmisljate toplu vodu vec da se drzite osnovnih vezbi! Za grudi je to recimo bench, za ledja zgibovi/lat/mrtvo, za noge cucanj i NE PRESKACITE ove vezbe! Mrtvo i cucanj mozda nisu zanimljivi i necete bas na prvu skontati pravilan pokret ali to su stvari koje donose rezulate. Petsto puta sam video likove koji imaju 70 kila sa sve spravom da rade razna razvlacenja ili kros za grudi, batalite to... Takodje mozda i najbitnija stvar od svega sto se tice treninga je da nema razloga da prelazite 10-12 serija! Recimo radite trening za grudi, dodjete odradite par serija ravnog, par kosog, eventualno propadanja i palite kuci, to je to 45min sasvim dovoljno!

Sto se tice suplementacije, tu nema nista novo i posebno, svi su vec naucili napamet sa raznih foruma whey dextroza glutamin bcaa bla bla, vazi... Ne zanosite se mnogo sa suplementima posebno uzimajuci u obzir cene kod nas, kantica wheya iznosi tipa 50ak jura. Moze se sasvim fino napredovati i sa hranom bez ijednog jedinog suplementa, a ako ste to sredili i imate viska para ubacite tipa whey i dex posle treninga, eventualno neki multivitamin i to je sasvim dovoljno! Velika vecina takmicara cak i ne koristi suplemente bas zbog odnosa cene i onoga sto dobijaju od njih vec finansije preusmeravaju na druge "stvari" : )

Ishrana je keva body buildinga! Daleko daleko najbitnija od svih ostalih stavki. U 90% slucajeva ako nemate napretka problem je u ishrani. Sa druge strane ona je jako individualna pa da vam preporucujem koliko cega nema neke logike, vec probajte sami. Ako se mastite smanjite ugljene hidrata, ako ne onda povecajte. Od same kolicine proteina je bitnije vreme kada ih unositi tj. da organizam stalno ima u sebi neke aminokiseline za oporavak. Naravno necete preko noci doci do toga da imate 6-7 obroka na dan, ali se trudite sto cesce da jedete!

E sad i hemija spada pod teretanu, jedna od bitnih stvari takmicarskog bb-a... Ono sto cu samo reci u vezi toga je da nema logicnih razloga da razmisljate o tome ili ako niste pregurali 20u, ili nemate vec par dobrih godina sredjenog treninga pa zelite da pomerite "granice" svoje muskulature.

Nadam se da nisam smorio previse, poz : )

Link to comment
Share on other sites

Potpuno nebitno, ja sam isto krenuo od nule, pa skocim na gore a spustam se polako na dole sto se tice zgibova i sve tako. Radi lat masinu, a propadanja nisu obavezna, radi kontra kosi, u ostalom niko nije rekao da moraju da budu 3 razlicite vezbe za grudi, odradi ravan 5 serija i kosi 5 i dobar si. Vecini "vikend" vezbaca, ljudi koji izdrze po par meseci u teretani i ne trebaju neki ne znam kakvi uber jay cutler napredni sistemi treninga, par vezbi u par serija i bezi kuci na odmor i hranu.

Link to comment
Share on other sites

Ja sma imao 65 kila, mesec dana sam nešto kao vežbao kući pomalo čisto da ne idem s neba pa u rebra, posle toga teretana, za dva meseca dobacio do 80 kila (mada se u početku samo "naduvaš" od vode), za 5-6 meseci kontinualnog vežbanja (svaki drugi dan) se stabilizovala na 80-85 kila.

Isto nisam imao apetita al ga je vežbanje napravilo, posle sam jeo 4-5 puta dnevno bez napora. Jedino što sam pio whey svo vreme, ali ispod preporučene količine pošto nisam imao para za toliko wheya, uzimao sam jednu meru wheya i 3-4 kašičice dekstroze posle treninga i to je to, tad je i najbitnije za same mišiće da ne krenu da jedu sami sebe, a za ostalo je dobra "normalna" hrana. Jako je bitno šta jedeš sutradan posle treninga, pošto se tad telo najviše oporavlja. Tog dana kad imaš trening u teretani, nakon treninga izbegavaj druge fizičke aktivnosti, znači ništa basket i slično, nego odmaranje.

I generalno ishrana mora biti kvalitetnija, smanji džank fud i prerađene šećere, gledaj da jedeš što zdravije možeš (ne da preskačeš džank fud uvek i po svaku cenu, ali da to ne budu redovni obroci).

Možeš slobodno krenuti u teretanu odmah ali prvih par nedelja vežbaj sa što manjim težinama čisto da se navikneš na redovne fizičke aktivnosti. I naravno, maksimalna disciplina, spavaš noću a ne danju, obroci u što ravnomernijim razmacima, trening ne duži od sat i po vremena.

vudu-1.jpg

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

imam ja jedno pitanje u vezi whey-a , dosta ljudi preporucuje da se koristi sa vodom. Jel ok logika piti sa mlekom bez laktoze? Ako sam dobro razumeo problem sa mlekom je sto protutnji samo kroz organizam.

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

ma mozes i sa mlekom :D kako ti je lepse :) normalno da ce se brze svariti ako uzmes sa vodom ali nije to neka razlika :) sa druge strane sa mlekom se "sporije" vari ali zato tu imas dodatne proteine :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Ne valja ti whey da pijes, posalji meni [:D] I'm with Kal1mero on this one, ako je "nemasno" mleko ne postoji u njemu nista sto bi usporilo apsorpciju wheya nesto posebno, glavni problem sa mlekom je odnos proteina i laktoze koji ima, a i dosta ljudi slabo vari laktozu. Ja bih ga pio sa vodom posle treninga.

Link to comment
Share on other sites

Jel ok to sto se tesim da je ok posle 2 sata tenisa pojesti pljesku velicine leteceg tanjira? Uteha je taj tenis, bilo bi gore da pojedem pljesku bez tenisa.

Imam 74 kile, visok sam 183, znaci fali mi koja kila? Sta jesti?

ko prvi edituje tenis u penis dobija bambija

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...