Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

skrimke, vlasnik Zare, siromah :(

resio sam da ulozim malo u sebe, i ja sam sam odlucio da uzmem trenera, i iskreno, mnogo mi bolje ide jer ne trazim izgovor da ostanem kod kuce jos pola sata

vezbe radim dosta pravilnije, i jednostavno imam nekoga ko ce da me prati i savetuje

sto se tice para, nije mi problem da dam te pare ako znam da cu napredovati

pokusao sam vec par puta sam da kupujem preparate, sam da korigujem ishranu, i sam da treniram, i to se nije najbolje zavrsilo, uvek sam prestajao posle 2-3 meseca

nadam se da ce moja iskustva sa trenerom i svim ovim glupostima biti od koristi nekome na ovom topicu :p

@kali

koristim samo jednu tabletu kofeina pre treninga, kao sagorevac

NI460.jpg

Link to comment
Share on other sites

resio sam da ulozim malo u sebe, i ja sam sam odlucio da uzmem trenera, i iskreno, mnogo mi bolje ide jer ne trazim izgovor da ostanem kod kuce jos pola sata

vezbe radim dosta pravilnije, i jednostavno imam nekoga ko ce da me prati i savetuje

sto se tice para, nije mi problem da dam te pare ako znam da cu napredovati

pokusao sam vec par puta sam da kupujem preparate, sam da korigujem ishranu, i sam da treniram, i to se nije najbolje zavrsilo, uvek sam prestajao posle 2-3 meseca

nadam se da ce moja iskustva sa trenerom i svim ovim glupostima biti od koristi nekome na ovom topicu :p

Pametno za trenera, tako i ja kad radim sa klijentima uvek sebe nateraju da dodju na trening, u suprotnom bi vrlo brzo odustali... I naravno pravilniji rad na spravama, kad ima neko da stalno bude tu iz tebe to je veliki +

Link to comment
Share on other sites

za pare bih i ja bio privatni trener i dizao bih klijente iz kreveta

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Kapiram da bi gruja bio najjači trener u nekoj omladinskoj školi fudbala :)))

Ono bio bi onaj kul trener sa kojim možeš da se zezaš ali i da ti udari čvoku kad treba! :)

Nego odlučio da batalim teretanu u ovo vreme spremanja za prijemni, samo kuci radim sklekove/propadanja...

Kontam da ne bi trebalo mnogo da opadnem u narednih mesec-dva ? :|

Link to comment
Share on other sites

Nije rekao da svi rade nepravilno, nego vecina, sto i jeste istina. :)

Nije isto kad ti neko sedi iznad glave i gleda te sa svih mogucih strana, i moze uvek da te ispravi u svakom momentu. Recimo ja sam kao mislio da sam znao kako se svaka vezba radi pravilno u teretani, a onda smo iz jednog predmeta tehnologija sporta isli u teretanu na praksu... kad je krenuo da pokazuje varijante za deadlift i ostala chuda, nisam ni mogao da uradim pravilno :D

Svasta covek ima da uci uvek, nikad ne moze sve da pohvata :)

Link to comment
Share on other sites

Kapiram da bi gruja bio najjači trener u nekoj omladinskoj školi fudbala :)))

Ono bio bi onaj kul trener sa kojim možeš da se zezaš ali i da ti udari čvoku kad treba! :)

Nego odlučio da batalim teretanu u ovo vreme spremanja za prijemni, samo kuci radim sklekove/propadanja...

Kontam da ne bi trebalo mnogo da opadnem u narednih mesec-dva ? :|

to mi je kao neki neispunjen san,a i jedna od realnijih varijanti posto kako je krenulo da bih uzeo diplomu jedino mi ostaje neka visa trenerska posto sam za ostalo glup

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

ne kazem da su vezbe teske, ja vecinu vezbi znam teoretski

ali, bio sam mlad i lud, isao sam sa ortacima ranije u teretanu, i radili smo vezbe divljacki, sve su to primese, ali se vezbe razlikuju

ovaj decko je bio prvi sada u body-fitnessu na bodybuilding takmicenju (ne kazem da bih zeleo da se uradim toliko da idem na takmicenja) i zna razne forice, i zna najbolji nacin kako da iskoristi vezbu, zna kako da postavi ishranu, i zna koja suplementacija treba

izvinjavam se sto sam posvadjao neke bodybuilding tabore sada, pokusacu to da ispravim!

Edited by shecky
Link to comment
Share on other sites

to mi je kao neki neispunjen san,a i jedna od realnijih varijanti posto kako je krenulo da bih uzeo diplomu jedino mi ostaje neka visa trenerska posto sam za ostalo glup

a shta fali vishoj trenerskoj? znam par likova koji su to zavrsili i rade za ok platu po teretanama/sportskim centrima :) go ahead bre:)

Link to comment
Share on other sites

Nije rekao da svi rade nepravilno, nego vecina, sto i jeste istina. :)

Nije isto kad ti neko sedi iznad glave i gleda te sa svih mogucih strana, i moze uvek da te ispravi u svakom momentu. Recimo ja sam kao mislio da sam znao kako se svaka vezba radi pravilno u teretani, a onda smo iz jednog predmeta tehnologija sporta isli u teretanu na praksu... kad je krenuo da pokazuje varijante za deadlift i ostala chuda, nisam ni mogao da uradim pravilno :D

Svasta covek ima da uci uvek, nikad ne moze sve da pohvata :)

:)To sto ja imam smajli ne znaci da trolujem :) onaj ko radi nepravilno osnovne vezbe to radi namerno jer mu je tako lakse da digne vece kilaze :) Tipa cima se kad radi biceps triceps,benc pusta da mu lupi o grudi ...

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Prosle godine sam krenuo ozbiljno u teretanu, bas sam odlucio da istrajem posto uvek prekinem, i za mesec ipo dana sam imao stvarno super rezultate. Nazalost to su bili i poslednji dani jer sam morao da se spremam za fax, matematika :( trenirao fudbal i jos mnogo drugih stvari pa sam prestao, opet...

Pio sam kreatin i whey od samog starta i posle mesec dana su se odma videli rezultati. Posto se govori o suplementima, ja sam odusevljen kreatinom za kojeg nekolicina ljudi kaze da ne valja, ne deluje itd...Evo primer, za mesec ipo dana odlaska u teretanu izbacio sam 105kg iz benca, naravno svi su se cudili kako sta pogotovo jer imam 195cm i oko 80kg. Da pomenem da sam se za to vreme ugojio 5kg sto je za mene bilo nemoguce, jer sam visok mrsav itd...

Sad studiram pa i nemam vremena da krenem, ali sve je moguce...

SUBE says: kaze mi sad keva ti si moja promasena investicija

ja kazem mama pa nisam icu ja nagodinu u ns da prcam neke novosadjanke :D

Link to comment
Share on other sites

Trenirao sam pon sreda petak i nedeljom dodjem da radim sklekove, trbusnjake, propadanja i zgibove. Nista puno, cisto da se kaze da sam bio, da ne dodje do premora :) Pre polaska u teretanu, radio sam kuci stalno sklekove, znaci svaki dan i krenuo sam benc sa 72 kile, 5 - 6 puta sam izbacio...

Od sklekova sam razvio grudi, pre teretane, pa mi nije bio problem odmah dici tu kilazu...

SUBE says: kaze mi sad keva ti si moja promasena investicija

ja kazem mama pa nisam icu ja nagodinu u ns da prcam neke novosadjanke :D

Link to comment
Share on other sites

Evo da dodam, po pitanju proteinskih suplemenata:

Nutrition for athletes, Nutrition Working Group of the Medical Commission of the International Olympic Committee, International Consensus Conference Lausanne 2003

Some sports scientists have suggested that endurance and resistance-training exercise may increase daily protein needs up to a maximum of 1.2-1.6 g per kg body weight (BW), compared to the recommended intake of 0.8 g/kg BW for a sedentary person. However, the evidence for this increase in protein needs is not clear and universal. Part of the confusion is caused by problems involved in scientific techniques used to measure protein requirements. The debate over protein needs of athletes is largely unnecessary. Dietary surveys show that most athletes already consume diets providing protein intakes above 1.2-1.6 g/kg/d, even without the use of protein supplements. Therefore, most athletes do not need to be encouraged or educated to increase their protein intakes. Rather, thletes who consume adequate energy intake from a variety of nutrient-rich foods should be confident of meeting their protein needs, including any increases that could arise from high-level training.

Dakle, ako imate normalnu kompletnu sportsku ishranu, sav dodatni protein koji uzimate verovatno ne služi ničemu.

Edited by tomkeus

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...