Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Од свих људи са топика, једини из струке купи овако нешто : ) то му дође као да сам видео Томкеуса како израђује наталну карту.

  • Upvote (+1) 1

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dugo sam gledao i chitao sve i svasta sta bi mi najbolje bilo, raspitivao se malo kod profi ljudi koji se bas dobro razumeju u sve ovo, tako da sam se odlucio za ovaj

Slichan sam ranije koristio pre dosta godina dok sam se aktivnije trenirao, i odlichan je bio

Ovo je najjednostavnije recheno kombinacija svega sto mi treba (znaci i glutamin i kreatin i protein) , + odlichan odnos cena/kolichina

Mozda cak budem kombinovao za jedno dva meseca sa twinlab-ovim whey-om , mada jos cu to da vidim

Od svich ľudi sa topika, jedini iz struke kupi ovako nešto : ) to mu dodie kao da sam video Tomkejusa kako izradiuje natalnu kartu.

Pa obrazlozhi ako vec tako kazes, po cemu ti mislis da nije dobar i/ili da ne treba ako se vec razumes u to ? :)

Link to comment
Share on other sites

Док сам се интересовао за то, гејнери су били мешавина основних суплемената по много већој цени од збирног свих састојака када би их узимао одвојено. Плус је питање њиховог квалитета.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dok sam se interesovao za to, hejneri su bili mešavina osnovnich suplemenata po mnoho večioj ceni od zbirnoh svich sastojaka kada bi ich uzimao odvojeno. Plus je pitaňe ňichovoh kvaliteta.

Znam tacno na sta mislis, tako sam i ja ranije mislio dok nisam risrch-ovao poslednjih mesec dana da vidim sta bi meni licno bilo najbolje uzeti. Racunicom sam dosao da mi se ovo vise isplati nego da odvojeno uzimam (+ imam dobar popust sa clanskom kartom), tako da se to tice tog finansijkog dela.

Pitanje kvaliteta naravno uvek moze da se postavi kod svakog produkta, ali naravno dobro sam gledao prvo, trazio raspitivao se itd, i ovaj je ubedljivo najbolja kombinacija svega. :)

Naravno ja to necu uzimati ko sto inace neki uzimaju (pise valjda par puta DNEVNO itd) , nego vec imam svoj rezim posle treninga koliko mi treba, ipak ja imam samo 79 kila, tako da lagano.

aj daj sastav tog gejnera? :D tj kolko cega ima :D

Mislim da je to tacno za njega:

ultimate-IsoMass-info.gif

Link to comment
Share on other sites

imam duplo vecu sisu od nikitine a bench max mi je 90 :) jebe me psiha kod bencha opasno :)

Nije psiha. Različiti su vam mišići. Evo malo Gym 101, da razjasnim (a možda nekoga i zanima sa strane)

Cilj odlaska u teretanu je obično uvećanje mišićne mase, tj. mišićna hipertrofija. Postoje dva tipa hipertrofije mišića, sarkoplazmična i miofibrilna. Kod sarkoplazmične hipertrofije, uvećava se zapremina sarkoplazme, tj, tečnog okruženja mišićnih vlakana. Ovo uvećanje može da bude dosta veliko, i relativno brzo i to je ono što se obično cilja kada je potrebno uvećati mišiće veoma brzo (na ovaj način se mlohavi glumci u roku od par meseci napumpaju za uloge). Međutim, sarkoplazmičnom hipertrofijom se ne može uvećati snaga. Doduše, na ovaj način se povećava izdržljivost pošto, sarkoplazma sadrži glikozome i mioglobin. Glikozomi služe za skladištenje glikogena, koji je izvor energije za mišić, dok je mioglobin protein koji vezuje kisenik za sebe. Povećanjem zapremine sarkoplazme, povećava se i broj glikozoma kao i količina mioglobina što zajedno stavlja mišiću na raspolaganje veće količine energije.

Kod mifibrilne hipertrofije, dolazi do povećanja mišićnih vlakana na konto uvećanja količine kontraktilnih proteina, što sve zajedno dovodi do povećanja poprečnog preseka mišićnih vlakana što je glavni faktor koji određuje mehaničku snagu mišića tako da je rezultat uvećanje snage i mali porast veličine mišića.

Dakle razlog zašto ti imaš mnogo veći pektoralis od Nikite, ali si slabiji je to što veći deo zapremine tvog mišića otpada na sarkoplazmu. Doduše, verovatno si izdržljiviji, tj. ako uzmete obojica da radite sa po 60kg, ti bi trebalo da izvučeš više ponavljanja.

Ove dve vrste hipertrofije uvek prate jedna drugu, ali u različitom odnosu. Miofibrilna hipertrofija se favorizuje velikim težinama i malim brojem ponavljanja (obično do 6-7 ponavljanja u seriji) , dok se sarkoplazmična hipertrofija favorizuje manjim težinama i većim brojem ponavljanja (12 i više). Dobar program treninga mora da balansira obe vrste.

Koga zanimaju ove teme, neka pogledaju sledeće:

Vladimir M. Zatsiorsky - Science and Practice of Strength Training

Yuri Verkhoshansky, Mel Siff - Supertraining

National Strength and Conditioning Association - Essentials of Strength Training and Conditioning

Edited by tomkeus
  • Upvote (+1) 2

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

Ove dve vrste hipertrofije uvek prate jedna drugu, ali u različitom odnosu. Miofibrilna hipertrofija se favorizuje velikim težinama i malim brojem ponavljanja (obično do 6-7 ponavljanja u seriji) , dok se sarkoplazmična hipertrofija favorizuje manjim težinama i većim brojem ponavljanja (12 i više). Dobar program treninga mora da balansira obe vrste.

I, ako smem da dodam, u prvom slucaju kod nas takozvani strength trening, sa max tezhinama i cak odmorima izmedju serija. Zato je Dragan verovatno izdrzljiviji. Bas to sto si rekao, mora da balansira obe vrste.

Btw tomkeuse ima li ti nesto da ne znash ovako u zivotu ? :)

Link to comment
Share on other sites

koji gej topic, još ste i naked picz krenuli da postujete

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

molimo one sa opustenim stomacima da se sklone :P

da se gleda iq, ti bi davno bio sklonjen sa foruma, ovako imaš sreće :tf:

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Nije psiha. Različiti su vam mišići. Evo malo Gym 101, da razjasnim (a možda nekoga i zanima sa strane)

Dakle razlog zašto ti imaš mnogo veći pektoralis od Nikite, ali si slabiji je to što veći deo zapremine tvog mišića otpada na sarkoplazmu. Doduše, verovatno si izdržljiviji, tj. ako uzmete obojica da radite sa po 60kg, ti bi trebalo da izvučeš više ponavljanja.

Miofibrilna hipertrofija se favorizuje velikim težinama i malim brojem ponavljanja (obično do 6-7 ponavljanja u seriji) , dok se sarkoplazmična hipertrofija favorizuje manjim težinama i većim brojem ponavljanja (12 i više). Dobar program treninga mora da balansira obe vrste.

Evo imam ja jednu nedoumicu. Da li bi, ako bi trenirali isto, recimo nikita i ja, znaci delujemo na istu vrstu hipertrofije, citoplazma, miofibrili, dza bu, isto se hranili, odmarali, jednom recju radili sve u istim uslovima, izgledali isto odnosno u ovom slucaju "imali grudi iste velicine"? I ako te ne mrzi da mi bacis neki link o glikozomima, moram da priznam da prvi put cujem [V]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...