Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

mene je drzalo 2 dana nakon prvog treninga prosle nedelje...isao sam na standardnu varijantu

- pijes sto vise vode

- vitamin c the smart way - vitamin c se sporo unosi i brzo izbacuje tom istom vodom, ali ako se unosi po malo (100-200mg) na svaka 2-3 sata efekat je visestruko bolji nego da udaris od jednom shumeci od 1000mg - odlicna aleternativa suplementima je voce sa vit c jer je apsorpcija jos sporija = bolja

- aspirin - umanjuje bol i skida temperaturu, ne preporucuje se uzimanje vise od 3g dnevno zbog side efekata na koagulaciju, ali zaista ne bi trebalo da uzimas vise od 3-4 komada od 500mg dnevno, a kamoli bilo sta jace za bolove/sto jace spusta temperaturu koja ti je vec u stadijumu za ne spustanje

Link to comment
Share on other sites

Ма ја сам сигуран да могу да истрчим лаганим темпом. Знам кад паузирам тако годину дана, па ме онда стрефи флеш, први дан истрчим 6,7 км до краја недеље већ трчим 15км и онда се сморим и престанем да трчим и опет пауза годину дана.

Раније сам трчао преко 20км лагано и увек је било кад ме прођу три те кризе имам осећај да бих могао да трчим још 100км али ме мрзи

Видећу колико већ у уторак да узмем број, па колико изгурам изгурам  [:D]

Edited by штрокан
Link to comment
Share on other sites

Размислио сам мало о томе што сте причали, па сам се данас ставио на тест да видим колико заиста могу да истрчим  [:D]

 

Трчао сам 90 мин. и за то време истрчао 15км. Хтео сам и више, али је трака само избацила обавештење "COOLDOWN" и успорила на 3кмх и кренула да одбројава 5 минута, не знам зашто када сам ишао само на квикстарт, ништа нисам подешавао, јер ни не знам. Али ето сад сам бар сигуран да могу да истрчим 21км без проблема. Сад не знам да ли ћу успети да држим тај темпо као на траци али ту негде ће бити надам се  [:D]

Link to comment
Share on other sites

Размислио сам мало о томе што сте причали, па сам се данас ставио на тест да видим колико заиста могу да истрчим  [:D]

 

Трчао сам 90 мин. и за то време истрчао 15км. Хтео сам и више, али је трака само избацила обавештење "COOLDOWN" и успорила на 3кмх и кренула да одбројава 5 минута, не знам зашто када сам ишао само на квикстарт, ништа нисам подешавао, јер ни не знам. Али ето сад сам бар сигуран да могу да истрчим 21км без проблема. Сад не знам да ли ћу успети да држим тај темпо као на траци али ту негде ће бити надам се  [:D]

 

to radi traka autmaCki, mada je kod mene bilo posle 60 min da pređe u cooldown, ti si u nekoj teretani za naprednije!

Link to comment
Share on other sites

Та кондиција ми је остала још од времена кад сам тренирао веслање, тако да иако слабо кад се сетим да трчим, јако брзо је вратим. А и имам неку своју теорију да је такво трчање на дуге стазе више ствар психе него снаге и кондиције (наравно да треба и то, али мислим да је ово битније)

 

Лаки траке су у ужасном стању, али изгледа као да су биле јако квалитетне када су биле нове  [:D]

 

534231_281029985332466_1098101585_n.jpg?

Link to comment
Share on other sites

Размислио сам мало о томе што сте причали, па сам се данас ставио на тест да видим колико заиста могу да истрчим  [:D]

 

Трчао сам 90 мин. и за то време истрчао 15км. Хтео сам и више, али је трака само избацила обавештење "COOLDOWN" и успорила на 3кмх и кренула да одбројава 5 минута, не знам зашто када сам ишао само на квикстарт, ништа нисам подешавао, јер ни не знам. Али ето сад сам бар сигуран да могу да истрчим 21км без проблема. Сад не знам да ли ћу успети да држим тај темпо као на траци али ту негде ће бити надам се  [:D]

Vidim da si iskusan trkac, ali ako dugo nisi trcao nemoj se oslanjati na traku. Moje neko iskustvo je da predjena kilometraza na traci je zapravo 1/3 na betonu. Iliti na traci sam vecito mogao infite da trcim dok na betonu je skroz druga prica.

 

edit: Na brzinu sam guglao, i na par nekih clanaka kazu da razlika nije prevelika, a ako se traka stavi na 1% uzvisenja da je maltene isto. Dakle izgleda je subjektivno ali na traci sam vecito mogao "kolko hoces", sta znam :S.

Edited by Longli
Link to comment
Share on other sites

Па капирам и ја да је тако, пошто никад раније нисам ни трчао на траци, па ми се чини да је доста лакше, али пробаћу свакако. Не јурим никакво време, само да истрчим тих 21 км, пошто се већ 3,4 године ложим да истрчим полумаратон и увек неки изговор нађем. Овај пут сам одлучио да пресечем и да се коначно појавим тамо 

Link to comment
Share on other sites

Telo pamti. Ljudi koji su bili u dobroj kondiciji ranije uvek se lakshe vracaju u istu. Naravno pomaze ako nisi pushac i ne ubijash se od alkohola svaki dan.

Jel si se prijavio na sajtu i platio uceshce? Na dan trke ne mozesh da se prijavish to znash? Osim ako nisi strani drzavljanin?

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Vidim da si iskusan trkac, ali ako dugo nisi trcao nemoj se oslanjati na traku. Moje neko iskustvo je da predjena kilometraza na traci je zapravo 1/3 na betonu. Iliti na traci sam vecito mogao infite da trcim dok na betonu je skroz druga prica.

 

edit: Na brzinu sam guglao, i na par nekih clanaka kazu da razlika nije prevelika, a ako se traka stavi na 1% uzvisenja da je maltene isto. Dakle izgleda je subjektivno ali na traci sam vecito mogao "kolko hoces", sta znam :S.

 

Ovo sto je Longli rekao.

 

Traka je kesa,ako nisi stavio 1.0 nagib,to ti je kao da trcis bez otpora vetra,sto je znacajan faktor.

Link to comment
Share on other sites

Уплатих данас учешће и узех број  [:D]

 

Е сад ме мучи још једна ствар. Шта доручковати уочи полумаратона, и колико времена пре? Не бих да ми на петом километру крене храна да се враћа кад свакако нисам спреман, још ми само то фали

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...