Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Хвала! Догодине маратон без припреме  [:D]  

Надам се да ћу се мало уозбиљити и да ћу кренути да се спремам да истрчим маратон, да завршим и то. И одушевио сам се кад сам видео пре Браноковог моста како нам се прикључују неки маратонци, свака част људима на снази и кондицији

Link to comment
Share on other sites

Jebote pokidao si! Ja sam na 18km bio u 2:01:00 ali sam tako crko u tom momentu da sam se jedva dovukao do cilja sa nekih 2:2-8-9 jebem li ga. Nije ni pomoglo shto sam u nedelju sjebao levo stopalo plus sam bolestan kao pas. Grlo mi je toliko oteklo da sam kao neki mutant.

Svaka cast josh jednom!

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

До јаја кад си болестан изгрувао и толико, ја нисам смео да узимам ништа од оних освежења и срања како не бих пореметио дисање и да би издржао до краја темпом којим сам кренуо. (само сам се сморио што сам одмах на почетку после моста морао да станем да пишам)

Мош ти то Вићо.  [:D]

А шта то има у НС? Нисам у току [:D]

Link to comment
Share on other sites

До јаја  [:D]

Ма полумаратон је реално лагана прича и мислим да не требају неке специјалне припреме за њега ако си раније трчао доста. Е сад, видећу догодине да не будем лењ, да се спремим мало и пробам маратон да истрчим.

Link to comment
Share on other sites

Само да јавим да сам истрчао полумаратон  [:D]

кренуо сам са групом која трчи 2:15, али сам око 10. километра убрзао мало јер се нисам ништа умарао па сам предпоставио да имам још снаге и држао тај темпо до краја. И на крају ме престигао деда са шајкачом који је стао 20м пред циљ и кренуо да ради склекове на једној руци

 

Е да, јебена узбрдица у Кнеза Милоша, душу сам испустио за тих 50м 

 

bravo štroki! koje ti je vreme na kraju bilo?

Link to comment
Share on other sites

Хвала Лаки!

Немам појма ни одприлике, нисам видео да има сат на циљу, гледао сам да не згазим чичу што ради склекове. Кад изађу резултати на сајту јављам

Edited by штрокан
Link to comment
Share on other sites

bogotac

 

Ontopic, smanjio sam gym na 2 -3 puta nedeljno, a evo vec drugi mesec na idem na plivanje svaki radni dan, jutarnji termin. Neprejebiv osecaj kad se istusiras posle bazena i izadjes, a ono sunce tek izaslo :)

Edited by Kemp.

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ljudi, poceo sam da trcim sinoc. za poslednje 4 godine sam odigrao tipa 3-4 fudbala i to je to od rekreacije. je l' ima neko neki savet ili postoji nesto sto eventualno nikako ne bih smeo da radim, lupam sad, ne znam. sinoc sam presao 4.2km, od toga trcao ~3.5km. nisam po nekom pravilu, nego uzmem trcim, pa kad ne mogu vise odmorim. u sustini, u pitanju je 2-3kg viska, mozda ni toliko, ali hocu stomak da sprzim i generalno da dignem kondiciju itd. ako me smori trcanje, kombinovacu sa vijacom.

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

da skinem 3kg, skinem salo sa stomaka, dignem kondiciju? :)

 

 

edit: cini mi se da ce mi i samo trcanje pomoci oko regulacije ishrane, tj. ako znam da sam trcao 40 min i sprzio 400 kalorija, necu tako lako da pojedem krem bananicu koja ima 100

 

edit2: @vica, instalirao sam runtastic :)

Edited by Vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

dobro, treniram ja sa strane koliko toliko, sklekovi, zgibovi, bucice gajbi, imam ok genetiku™ pa postizem ono sto hocu u sustini, ali me stomak jebe, ne nesto preterano, ali me jebe :) a sad ispade da sam bez teretane osudjen na bojler lol :)

 

sto se tice ishrane, dorucak mi najvise problema pravi

Edited by Vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

slobodno preskači doručak ako ti tako više prija

 

čini mi se da patiš od većine početničkih zabluda koje smo u više navrata raskrinkavali, pogledaj odgovore nekim drugim noobovima unazad 10-15 strana, i znaćeš sve što treba

 

ukratko:

- nemoguće je ciljano skinuti salo sa stomaka/dupeta/glave

- kardiovaskularnim vežbanjem ćeš popraviti kardiovaskularnu kondiciju (količinu kiseonika koju pluća i srce dostavljaju ostatku organizma u jedinici vremena); za jačinu, snagu, eksplozivnost i izdržljivost su neophodne druge vrste vežbe

- 80% posla se radi u kuhinji, 15% na treningu, 5% ostalo

- ne postoji zatezanje mišića, toniranje tela, i nemoguće je slučajno se prebildovati

Link to comment
Share on other sites

I teško da će povećati mišićnu masu kardio treningom, salo će se pržiti, ali kao što je Ivan rekao, ne može to tako ciljano. Što se tiče cilja - 3kg, to može za 3 dana da skine, ali nije sve u kilaži...

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

ja ne znam gde ste vi to procitali :) salo i hocu da przim trcanjem, to je bilo sve, a rekao sam 'sa stomaka' jer ga u sustini samo tu i imam skoro, naravno da hocu da sprzim svo salo lol :) i za tih 3kg sam napisao da mi je u sustini brojka nebitna, hocu da skinem salo, to je u sustini to :)

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Као што рекоше исхрана најбитнија ствар у целој причи. А трчања што рече Вића, успори темпо ако се умориш, али немој да стајеш никако. Пробај да завијеш фолију око стомака кад трчиш можда помогне мало  [:D]

Ја сам одустао од скидања стомака, треба регулисати исхрану и смањити пиво и онда кад се одрекнем тога ништа ми не остане у животу [roflmao]

 

 Него једно питање. Шта мислите о овом чуду? Јел имао неко искуства са истим? Идем 3 месеца у теретану, па сам мислио да узмем нешто да изгасирам снагу [8D]

a-massrage.png

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...