Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Ја сам почео да пратим неке Немце, баш имају квалитетне клипове и лепо објашњавају како се раде вежбе. Ево га најсвежији клип

 

https://www.youtube.com/watch?v=E2lqG4aU3mQ

 

Ау овај матори стварно објашњава. Хвала за линк Баки!

Edited by штрокан
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da sam poceo da starim.

 

Vec neko vreme trcim posle treninga nekih 20ak minuta i dok trcim bude sve ok. Desava mi se sve cesce da pocne da me boli desna potkolenica, deo oko kosti, onaj tupi iritantni bol. Bol onda traje danima i trcanje za busom od par metara ume da "iziritira" da se jedva oslonim na nogu u narednim minutima. Posle 7dana bol iskulira i cim opet trcim desi se ista stvar. Posle 3-4 iste situacije batalio sam trcanje dok nesto ne sredim.

 

Trcim na traci na istoj brzini, bez nagiba, u patikama koje i nisu bas za trcanje (duboke Adidas). U istim uslovima sam trcao i pre 6 meseci, godinu, dve, pet i nikad nisam imao slicnu situaciju. Mazao sam Fastum gel/konjsku mast, bez nekog preteranog uspeha. Interesuje me neki savet, da li bi bilo pametno da odmorim nogu neki duzi vremenski period (mesec, dva, tri) ili bi za ovo valjalo videti doktora, ili bi valjalo da kupim patike za trcanje asap ako zelim da imam noge za 10 godina?

.

Link to comment
Share on other sites

Mozda je tehnika trcanja? Ako se na petu oslanjash vishe, ili si menjao skoro patike za trcanje za dradticno drugaciji model moze da dodje do tih bolovo u potkolenici.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da sam poceo da starim.

 

Vec neko vreme trcim posle treninga nekih 20ak minuta i dok trcim bude sve ok. Desava mi se sve cesce da pocne da me boli desna potkolenica, deo oko kosti, onaj tupi iritantni bol. Bol onda traje danima i trcanje za busom od par metara ume da "iziritira" da se jedva oslonim na nogu u narednim minutima. Posle 7dana bol iskulira i cim opet trcim desi se ista stvar. Posle 3-4 iste situacije batalio sam trcanje dok nesto ne sredim.

 

Trcim na traci na istoj brzini, bez nagiba, u patikama koje i nisu bas za trcanje (duboke Adidas). U istim uslovima sam trcao i pre 6 meseci, godinu, dve, pet i nikad nisam imao slicnu situaciju. Mazao sam Fastum gel/konjsku mast, bez nekog preteranog uspeha. Interesuje me neki savet, da li bi bilo pametno da odmorim nogu neki duzi vremenski period (mesec, dva, tri) ili bi za ovo valjalo videti doktora, ili bi valjalo da kupim patike za trcanje asap ako zelim da imam noge za 10 godina?

 

 

U pitanju je upala pokosnice (shin splints). Ja sam se mučio sa ovim dosta dugo. Prvo bih ti preporučio da prestaneš sa trčanjem/brzim hodanjem bar mesec dana. Pre nego što ponovo kreneš sa trčanjem, pod obavezno moraš da kupiš patike za trčanje (asics i new balance su sasvim pristojne, a platićeš ih 3-5 hiljada). Kreni nedelju, dve sa dugim šetnjama pre trčanja i svakodnevno radi vežbe sa klipova. Većinu vežbi možeš da radiš kad god ti padne na pamet, dok sediš za kompom ili na poslu.

Pročitaj ovaj guide, lepo je objasnio lik

 

http://www.reddit.com/r/running/comments/y7l3f/the_ultimate_guide_to_shin_splints/

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

to je definitivno do podloge/patika, meni se desilo da sam posle 100 god odigrao fudbal na betonu i sutradan upravo taj probem, a do tog trenutka nisam imao taj problem fazon 10 godina....

 

Dakle, kao što su ti rekli, menjaj patike, ili batali trčanje :D

Link to comment
Share on other sites

Ima tu milion stvari koje utiču, meni promena patika nije pomogla. Posle 2,3 nedelje trčanja nisam mogao da se oslonim na nogu koliko me je bolela. Vežbe i istezanje tog mišića uz cevanicu i lista pre i posle trčanja, kao i kad god ti padne na pamet će ti pomoći mnogo više. 

 

Probaj dok sediš, da podigneš prednji deo stopala što više možeš, dok ti je peta na patosu. Uradi tako po 30ak puta sa obe noge kad god se setiš. Isto to uradi samo neka ti prednji deo stopala bude na zemlji, a podiži petu. Radi ovo kad god se setiš, pogotovo pre i posle trčanja. 

 

Hodaj po minut, dva na prstima i na petama po kući par puta dnevno. Ako imas foam roaler, valjaj cevanice po njemu. U pocetku ces umirati od bolova, al brzo ti se naviknu noge :)

Link to comment
Share on other sites

bio sam poluozbiljan pošto valjda do sada i vrapci na ovom topiku znaju moje mišljenje o kardiju

 

kardio je loš za ono što 90% nas hoće, a to je da ne budemo debele svinje i da imamo dovoljno kondicije za RL (gde niko od nas nije fizički radnik već hoćemo da se popnemo na peti sprat kad nam se pokvari lift a da pritom ne ispustimo dušu). za to treba dizati tegove, a ako nam je baš do kardija, onda HIIT (ili samo diži tegove brže :D)

 

a trčanje je loše jer je prelako sjebati skočne zglobove, kolena, kičmu...

Link to comment
Share on other sites

[roflmao]

 

Има неко искуства са или може да препоручи неку добру суво весло справу, а да има код нас да се набави и да није хиљаду и кусур евра (попут оних концепата). Дакле, ок однос цена/квалитет.

Link to comment
Share on other sites

mi smo dobili neku u boks klubu na poklon, recimo iz sedamdeset neke, radi na principu hidraulike, mogu ti reci da ne znam koliko je vredno uzimati to, uopste mi se ne svidja, mnogo je lose ne mogu ni da uporedim sa onom od 2 soma evra sto imamo na krosfitu

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...