Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

de si dzonka, daj neki konstruktivniji odgovor! :)

kilaze nisu neke da bi doslo do preterivanja (barem mislim tako). 

npr. bendz pocinjem sa 45 i zavrsavam sa 55, skot, tricep i uprajt row je fiksno 15 a cucanj npr 40-60. osecam da mogu 10-20% vise, ali ne zelim da se povredim obzirom da sam tek u 4 nedelju treninga usao.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Aj da uletim kao padobranac apropo i ovog celinog oglasa, sa nekim nubovskim pitanjima

Pod a) da li je modernom edukovanom muskarcu potrebno ista sem proteina od suplemenata? Nesto sam poslednjih dana upadao u diskusije gde sam manje vise zastupao stavove koje sam relativno usvojio od Ivana, alfe i ovdasnje ekipe, pa sam se prisetio recimo cuvene price o l karnitinu, koji je navodno odlican za aerobne aktivnosti kao sagorevac, pa recimo kreatin za "snagu", aminokiseline itd, iz kog razloga to ljudi recimo koriste i sta je tu mit a sta istina zapravo?

Pod b) ?

Пази овде, лепо су ти људи рекли да не бацаш паре, ако се не бавиш озбиљно спортом. Дакле протеин и то је то. Но... Видим да те занима па ћу ти рећи неке ствари из личног искуства, пошто сам пробао баш доста из те сфере суплемената.

Мултивитамин је јако користан суплемент, по мени обавезан за сваког вежбача (и рекреативног и "озбиљнијег").

Креатин је добар, али само и стриктно монохидрат и то микронизован (не знам да ли се и даље производи немикронизовани али да нагласим). Неки људи које познајем хвале кре-алкалин, али мени се није свидео (није ме "надувао" као монохдрат, нити сам осетио ишта посебно са њим). Постоје и друге варијанте, типа три-малат (нека ме исправе докони), но монохидрат има иза себе клиничку студију. Чему он служи? Па даје ти "мало снаге" и "мишићни тонус". Гуглај ако те баш занимају детаљи, но свакако јако користан суплемент, а није ни скуп (узми 300гр и пробај неће ти се ништа десити).

Карнитин... Никад нисам био фан сагоревача, али ми рекоше на пар места (која сматрам валидним за те ствари) да стварно сагорева масти и даје додатну снагу. Опет, нисам фан нити сам га пробао, али наводно ради.

Амоинокиселине користе они који имају пара и пазе на сваку калорију коју унеси или су добили од неког. Нема смисла у супротном.

Оно што бих ти ја саветовао да пробаш јесте неки Н.О реактор. Имаш у Панспорту Hot Blood 2.0 (или 3.0) у кесицама, као једна доза. Пробај слободно да видиш :tf:

Сума сумарум:

За неког рекреативца:
1. Добар мултивитамин.
2. Протеин.
3. Креатин (ако баш желиш).

Наравно пре свега тога, добар програм рада, дисциплина, исхрана, одмор, итд...

Ја лично користим ZMA и глутамин, који ми помажу да се опоравим после напорних тренинга...

  • Upvote (+1) 1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Uspeo sam u medjuvremenu i da odgledam Ivanovog piramida baticu a i da ponovo sjebem isti misic, tako da odoh da me ubace u masinu za mleveno meso

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

pitajte klarensa za hemiju :tf:

Ja nisam tu video pauzu : 3

Mene su ucili da su multivitamini uglavnom bacanje para.Zvuce dobro,ali su uglavnom nesvarljivi odnosno pitanje je koliko i sta od njih telo moze da iskoristi.Ako si u fazonu da imas para sto da ne.Kacio sam link lika od kog ja uzimam supse u zadnjih nekoliko strana,bas sam skoro uzeo Biotech Iso Whey Zero,stigao mi je iz Vitalikuma (zvanicni zastupnik Biotech za Srbiju),samo sto je kostao ~2k manje nego sto je kod njih na sajtu.Kakva je muvaza,ne znam.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam za Optimum,ja sam uzeo Biotech jer nutritivno ne zaostaje puno od Optimuma,a razlika je pozamasna.Uzimao sam ranije Optimum,odlican protein.Jedini problem je sto postoje dve fabrike - u Irskoj za EU trziste i u Illinoisu za trziste USA.Kod nas obicno cirkulise taj iz Irske koji nema tako dobar sastav kao ovaj iz USA (navodno jer neki sastojci nisu dozvoljeni u EU) i prepoznaje se obicno po manjoj ceni i drugacijem hologramu,a moze se detektovati i prema lot numberu.Zbog cele te konfuzije,ja sam odustao od Optimuma : )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo poruke koju su mi neki od kojih kupujem poslali:

Postovani obavestavamo Vas da će nakon 25.11. biti onemogućena prodaja suplemenata na KP i zbog toga Vas pozivamo da nasu sadasnju ili buducu saradnju nastavimo na facebook stranici 

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Evo poruke koju su mi neki od kojih kupujem poslali:

Postovani obavestavamo Vas da će nakon 25.11. biti onemogućena prodaja suplemenata na KP i zbog toga Vas pozivamo da nasu sadasnju ili buducu saradnju nastavimo na facebook stranici 

daj tu FB stranicu pls

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Imam jedno pitanje, ne znam da li je bas prava tema za to pa da ne otvaram dzabe drugu, treba mi neki kondicioni program trcanja(za fudbal), na netu nisam mogao da nadjem nista dobro, pa jel ima neko neki link da postavi ili da napise ukratko kako bi to trebalo do izgleda iz dana u dan ? Hvala :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...