Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts

Meni je danas telekomov adsl poceo OPET da puca, koliko su samo nesposobni to nije normalno.

Meni puca već mesec dana.

Srećom pa mi uskoro ističe ugovor.

Pazite ovako ljudi, to PUCANJE nema NIKAKVE veze sa TELEKOMOM tj INTERNET SEKTOROM i nasim SERVERIMA

ali itekako ima veze sa bakarnim vodovima koji od vase lokalne centrale tj razvodnika dolaze do vaseg stana/zgrade etc...

Takozvana "PARICA" je uzrok tih pucanja u 80% slucajeva i npr ako su vam te telefonske instalacije STARE onda na spojevima

tj kontaktima gde bakar ulazi u utichnicu itd itd tj svuda gde je bakam malo OGOLJEN dolazi do korodiranja vremenom

sto odmah utice i na to da se stvara SHUM tj SMETNJA u prenosu signala.

Tricky part je onaj gde vi treba da izjurite "banderashe" iz PTT-a da vam ZAMENE PARICU, tu obicno treba iskoristiti advanced

skilove poput poznanstava u PTT-u, podmicivanja njihovim radnika etc ali ako imate ZDRAVU paricu do gajbe onda vam net radi

kao munja... Pored navedenih stvari, takodje se ADSL konekcija moze za nijansu poboljsati koriscenjem nekog BOLJEG ADSL modema/rutera

npr neki ASUS ili Linksys ili sta god vec, jer su oni ipak malko bolji od ovih kineskih Huawei-a, Tomsona, Pireli-a i sl.

cudesa koja sam imao sve prilike da vidim u firmi... Takodje veliki minus bacam i na slab UPLOAD kod Telekoma kao i cene osnovnih paketa

ALI nesto sam nachuo pre neki dan da Telekom opet sprema neki "price wars" da uzme i to malo korisnika Orionu :)

PS: evo sad gledam po netu bas, Telekom i Orion imaju IDENTICHNE CENE ADSL paketa.....

Ja sam nesto kapirao da je Orion uleteo sa duplo povoljnijim ponudama, na osnovu nekih izjava ovde po forumu... :)

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Pazite ovako ljudi, to PUCANJE nema NIKAKVE veze sa TELEKOMOM tj INTERNET SEKTOROM i nasim SERVERIMA

ali itekako ima veze sa bakarnim vodovima koji od vase lokalne centrale tj razvodnika dolaze do vaseg stana/zgrade etc...

Takozvana "PARICA" je uzrok tih pucanja u 80% slucajeva i npr ako su vam te telefonske instalacije STARE onda na spojevima

tj kontaktima gde bakar ulazi u utichnicu itd itd tj svuda gde je bakam malo OGOLJEN dolazi do korodiranja vremenom

sto odmah utice i na to da se stvara SHUM tj SMETNJA u prenosu signala.

Tricky part je onaj gde vi treba da izjurite "banderashe" iz PTT-a da vam ZAMENE PARICU, tu obicno treba iskoristiti advanced

skilove poput poznanstava u PTT-u, podmicivanja njihovim radnika etc ali ako imate ZDRAVU paricu do gajbe onda vam net radi

kao munja... Pored navedenih stvari, takodje se ADSL konekcija moze za nijansu poboljsati koriscenjem nekog BOLJEG ADSL modema/rutera

npr neki ASUS ili Linksys ili sta god vec, jer su oni ipak malko bolji od ovih kineskih Huawei-a, Tomsona, Pireli-a i sl.

cudesa koja sam imao sve prilike da vidim u firmi... Takodje veliki minus bacam i na slab UPLOAD kod Telekoma kao i cene osnovnih paketa

ALI nesto sam nachuo pre neki dan da Telekom opet sprema neki "price wars" da uzme i to malo korisnika Orionu :)

PS: evo sad gledam po netu bas, Telekom i Orion imaju IDENTICHNE CENE ADSL paketa.....

Ja sam nesto kapirao da je Orion uleteo sa duplo povoljnijim ponudama, na osnovu nekih izjava ovde po forumu... :)

Koji si ti babun :|

Thomson je jedna od najstarijih americkih firmi koja pravi izmedju ostalog neke od najboljih poprecnih i dsl modema.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

@fatboy, koliko sam ja tebe razumeo ova prica sa paricom objasnjava konstantno pucanje. Meni na primer radi kako treba mesec-dva a onda bude period od (par dana,nedelja) kad puca nenormalno, to jes sve zavisi koliko im vremena treba da "poprave". Samo da napomenem da su dolazili i proveravali liniju(sa onom "viljuskom" ili kako je vec zovu :)) i da je sve bilo u redu. Ja bi pre rekao da su serveri malo preoptereceni pa da ne moze to sve da se iznese, barem ovde kod mene u Mitrovici.

Ili ipak gresim?

Link to comment
Share on other sites

Ti stvarno mislis da covek koji favorizuje jedan linksis preko thomsona moze da ti pomogne oko tog pitanja? :P

^qft

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Thomson je jedna od najstarijih americkih firmi koja pravi izmedju ostalog neke od najboljih poprecnih i dsl modema.

E kul, zaebo sam se za tu TVRTKU, al generalno mislim na low cost modeme...

Btw, tebe sam ceko samo tj znao sam da ces uleteti na topik haha [:D]

Ja bi pre rekao da su serveri malo preoptereceni pa da ne moze to sve da se iznese,

barem ovde kod mene u Mitrovici. Ili ipak gresim?

Gresis. U Mitrovici NEMA uopste servera! [roflmao]

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Meni ADSL net (Telekom) radi odlicno. I ne secam se da sam ikad imao visednevnih problema. Sa druge strane IPTV radi ocajno. Imam pikselizaciju slike na svakih ~3 sekunde. Idem da vratim uredjaj i raskinem ugovor za IPTV sa obzirom da su posle prijavljenog kvara isti oznacili kao razduzen, a nisu me zvali da me obaveste da su ista popravili. takodje sad je pikselizacija mnogo gora, pauza u slici je duza i cesce se desava. toliko o popravci

jebem ti mrtvi telekom

Link to comment
Share on other sites

U ponudi nemamo bolje modeme, mislio sam da SAMI KUPITE sebi ADSL modem/ruter jbt... :tf:

A onda cu vam ja izvuci podatke koji su vam neophodni da mozete da setujete taj uredjaj

da moze da radi na vasoj ADSL liniji, bas kao sto sam sa Vudicom to odradio....

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Inace ja gajbi iam neko govno koje cak ni nema WiFi, eto toliko o radniku telekoma [:I]

Imao sam do skora neki TP Link wifi ruter al sam ga dao nekoj familiji sto je dosla u Beogradima da studira...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...