Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts

Prvi je najjednostavniji modem sa usb/utp portom, a drugi kompleksniji model sa 5 mreznih portova, ipsec vpn-om itd itd.

Nisam koristio ova dva modela ali jesam dosta druge njihove opreme i naveo sam ti alied telesis kao kvalitetnu firmu u rangu ciska recimo. Nisu najbolji ali su jako dobri.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

od kako je sezam preshao na orion, samo rechi hvale za njih

poboljshali su vezu, uveli su neke popuste i odlichne ponude za stare korisnike

ko ne zheli da se zamlacuje ugovorima na godinu dana, sezam je pravo reshenje!!1

Iz kog si ti kraja kad ti radi tako sjajno?

Svaka im cast , imaju popust za stare korisnike (tipa 100din jeftinije...)

dali su nam duple brzine za istu cenu i to je ok , ali...

Radi katastrofalno, evo ako pogledam proslu nedelju , 3 dana uvece nije radio, cetvrtak ceo dan.

Svaki put dobijam informaciju od njih da ONI imaju problema sa Telekomom. ?

Kako onda Eunet, Beocity i sam Telekom nemaju problema sa Telekomom?

Da li je moguce da ih Telekom kara , zato sto ne znam...eto nude te duple brzine, mozda ljudi prelaze na orion?

Ja sam licno u fazonu da palim sa oriona, mada cu prvo uzeti Ruter da vidim kako ce onda da radi.

Tehnicka podrska im je toliko nubovska (narocito kad mi se zensko javi, sa njom nemam srca da se svadjam... pa iskuliram)

odgovori tipa : Ahaaa na taj eror znaci da ti ne kucas dobro svoj Password, verovatno!

Aman zenska glavo, svima puca vas KRSH NET , pa zbog vaseg sjebanog Radijusa koji propusta verovatno 3coveka u minutu ne mozemo da se nakacimo.... nisam retard da ne znam da ukucam pass.

Takodje slao sam im mejl 5x u zadnja 3meseca , uvek sam dobijao isti copy/paste mail odgovor.

Na kraju sam popizdeo i rekao im da su debili ida mi ne odgovaraju vise istim odgovorom na svako normalno pitanje koje im postavim.

Opet, ispali su ljudi , nazvali me na mob i ispricali se lepo sa mnom.

Internet i dalje radi ocajno, uleti 4dana do jaja , pa onda 2,3 dana radi krsh.

Mnogo puca, kad pukne ne mogu da se vratim nazad po par sati...

Imam jedno pitanje za vas koji se razumete malo bolje:

Ubedjen sam 99% da se nalazimo u nekoj grupi sa low prioritetom , tako da nije problem da 2 coveka sa 2mbita, dele jedan od 3mbita ili slicna neka fora.

Kad im spomenem to, odma me prekidaju kao "ne , mi to ne mozemo da uradimo, imas koliko imas sa 15% gubitaka itd..."

Razumem tih 15% gubitaka , to je ok , ali OD KAD SU POSTALI ORION, OD KAD IMAM OVAJ DUPLI SPEED = Orion, tj. nekada sjajni SezamPro je sada krsh krsheva...

Cisto da napomenem,

Moja pretplata P_ADSL_CHURN2_b2048

imam onaj mali modem : Conexant , ne znam oznaku nsita, jer je beo i na njemu su printali "SezamPro"

videcu da uzmem neki ruter, mada verujem da se kvalitet nece popraviti...

Pink_Floyd_The_Wall_Avatar_by_Irakli_Jan

Link to comment
Share on other sites

s medaka :D

ne znam, kad god sam imao neki problem, reshili su vrlo brzo ( mada mi se uvek javljao mushkarac :D )

ne znam shta da ti kazhem, meni radi savrsheno :D

pa promeni taj modem choveche, uzmi ruter

Edited by w()()()

na terasi se spasi

lesli se vraca kruci

Link to comment
Share on other sites

Mnogo puca, kad pukne ne mogu da se vratim nazad po par sati...

imam onaj mali modem : Conexant , ne znam oznaku nsita, jer je beo i na njemu su printali "SezamPro"

jel to usb only/usb powered govance? ja sam mojima to pre nedelju dana zamenio... ako mu pukne veza, ugasi se komp, nestane struje, komsija prdne - moras da ga iscupas iz usb-a na pola sata da bi pomislio da se poveze opet...

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Da par puta mi je taj modem restartovao komp....

takodje kad god mi je konekcija Idle , on izgubi konekciju...

a takodje, ako mu nesto nije jasno :) Pojavi se blue screen, pa posle restarta mi javi onu poruku

"windows se oporavio od zajebanog errora" , a ispod nesto vezano za neki drajver koji modem koristi, ne mogu sad da se setim naziva.

Uglavnom na listi akcija , je prva zameniti ruter.

Prvo cu da odem kod njih , da vidim sta nude...

Sta si ti dobio od rutera Nemanja?

Mozda i pazarim neki Asus ili tplink, ne znam ni sam, nesto mi se ne daju pare za to.

Pink_Floyd_The_Wall_Avatar_by_Irakli_Jan

Link to comment
Share on other sites

sly iste sam probleme imao i zvao podrsku koja mi je rekla da dodjem i zamenim modem za ruter jel sa modemom ima nekih problema zastareo je bla bla bla, dobio sam tp link ruter i od tad radi bez problema, nema pucanja, plavog ekrana i ostalih zajebancija sem redovnog nestanka neta kad najave na sajtu, tako da sutra odma u njigovu radnju i uzmi ruter

Link to comment
Share on other sites

Svaki put dobijam informaciju od njih da ONI imaju problema sa Telekomom. ?

Da li je moguce da ih Telekom kara , zato sto ne znam...

[roflmao] OLOLOLOLOLOLOLOLOOOOOL !!! [roflmao]

Jeeeste, TELEKOM ih KARA! hahaahah, kakVi BEDNICI, kako imaju samo muda da

izjave tako nesto i to SADA kada vise ne zavise svi od TELEKOM-a, tj imaju SVOJE

linkove ka svetu... Btw, i dalje tvrdim da usluga MNOGO zavisi od SRECNIH OKOLNOSTI,

u kom ste kraju, koji ste modem izvukli na lutriji, da li vam je komsija nelegalno

nakacen na kablovsku pa svojim Reebok televizorom iz 92ge ometa signal na sistemu etc...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

[roflmao] OLOLOLOLOLOLOLOLOOOOOL !!! [roflmao]

Jeeeste, TELEKOM ih KARA! hahaahah, kakVi BEDNICI, kako imaju samo muda da

izjave tako nesto i to SADA kada vise ne zavise svi od TELEKOM-a, tj imaju SVOJE

linkove ka svetu... Btw, i dalje tvrdim da usluga MNOGO zavisi od SRECNIH OKOLNOSTI,

u kom ste kraju, koji ste modem izvukli na lutriji, da li vam je komsija nelegalno

nakacen na kablovsku pa svojim Reebok televizorom iz 92ge ometa signal na sistemu etc...

Sta pricas ti? Da imaju svoje linkove ka svetu ali tu nikada i nije bio problem osim kad ovi u telekomu nesto zesce ne sjebu sto i nije bilo tako cesto kao problemi sa adslom. Sav adsl saobracaj ide preko telekoma i telekomovih koncentratora i radius servera koji onda to usmeravaju tamo gde treba na osnovu onog dela posle @ u vasem usernameu. U sustini 95% vase adsl veze sa bilo kojim provajderom ide kroz telekomove vodove, na provajderu je samo da dobro podesi acces server i radius kod sebe i da isti ne budu preoptereceni. Koliko ja znam telekom ne nudi kablovsku uslugu vec iptv, a isti nema nikakve dodirne tacke sa komsijinim televizorom.

A koji smo kraj je srecna okolnost? To nije na telekomu da obezbedi kvalitetnu liniju za pare koje uzimaju? Modem koji su nam ONI DALI je srecna okolnost?

Pa ti si stvarno mamlaz brate, a na stranu to ne znam kako te nije sramota da radis tu gde radis, a da se ni malo nisi obrazovao.

PS: e da umalo da zaboravim, telekom je namerno odugovlacio i uvaljivao kurac svim ostalim adsl provajderima kad su u telekomu odlucili da preotmu veci deo adsl kolaca u srbiji. Na cenu koju vi placate recimo veratu ili yubcu itd itd recimo 2k din za 4/256 verat i yubc moraju da plate telekomu 800 din za taj vas port, dok telekom to ne mora itd itd. Plus na sve to, 800 din je cena ako ste potpisali ugovor i da uzimate internet link od telekoma, ako imate svoj link onda taj port kosta recimo 1200 :D MA SUPER JE TAJ TELEKOM ...

E da i ovo, kad su ljudi kupovali od moje firme adsl i mi onda trazili u njihovo ime port od telekoma dobijali smo odgovor da nema tehnickih mogucnosti, a onda su nam ti ljudi javljali da su ih par dana posle zvali iz telekoma da im uvedu njihov adsl :D

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

U stvari fatboy ti si ko onaj najgori "mali zaposlen preko veze" s tim sto mozda nisi, a mozda i jesi preko veze upao u telekom to ne znam ali sustina je ista, nestrucan lenji kadar kome su svi ostali krivi, sve ono sto ne valja sa telekomom.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...