Jump to content

Official RuR Diaspora topic


Recommended Posts

45 minutes ago, killYg0r said:

To je Bayern!

Nego, kakva je demografska atmosfera u Minhenu na skali 1 - 10 sto se tice cigana, siptara i turaka?

Ovo ti je neka demografija od 2018 sa Wiki sad sa 2021 i Sirijom dosta toga se izmenilo. Plus neki racunaju Srbiju i Kosovo zajedno, neki odvojeno, sto se tice demografije.
263642404-286241376757937-55746041068411

Trenutno oko 1.55 miliona stanovnika

Quote

Munich has a current estimated population of 1,456,039, although the urban area is much larger at 2.65 million.
The most common foreign nationals in Munich are:
Turks (43,000)
Albanians (30,000)
Croats (25,000)
Serbs (24,000)
Greeks (22,000)
Austrians (21,000)
Italians (21,000)

 

Edited by drndara

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dule_smor said:

Inace u ove brojke i statistike se racunaju samo oni koji nemaju nemacko drzavljanstvo...turaka sa nemackim drzavljanstvom je mnogo vise ofc

U prevodu, ti podaci su totalno beskorisni za ono što ga zaista zanima, kao i ono ima temperatura 15 stepeni kad ti je toplo, i ima 15 kad je hladno, potrebna je procena "subjektivnog" osećaja :D A to ti je da je Berlin zaista propast, a Nirnberg skroz ok, e sad za ostale gradove skupljaj pravi info :D

  • Upvote (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

U prevodu, ti podaci su totalno beskorisni za ono što ga zaista zanima, kao i ono ima temperatura 15 stepeni kad ti je toplo, i ima 15 kad je hladno, potrebna je procena "subjektivnog" osećaja :D A to ti je da je Berlin zaista propast, a Nirnberg skroz ok, e sad za ostale gradove skupljaj pravi info :D
Pa da...a ja jos hocu u Duisburg, tamo od 500k stanovnika, 100k Turci prema procenama heh...znaci nemamo nikoga ko je tamo ziveo, steta

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, killYg0r said:

Prvo da se ustanovi koje tacke su najkriticnije sto se tice nizih rasa, pa cemo redom!

i dalje ne kapiras sto nekad probam da ti/vam objasnim, mi smo za zapad = tome sto ti zoves niza rasa 😉

Bolje da se druzite sa turcinom i arapinom nego TEVTONSKO GALSKIM GOVNIMA!!

  • Upvote (+1) 2

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, millanče said:

Nirnberg mogu da ti kažem, bio sam 15-20 dana, iznenađujuće je čist, miran, bezbedan i "beo", naorčito u odnosu na jebeni Berlin. Ako je Berlin neka 2-3/10 katastrofa na toj skali, dao bih Nirnbergu blizu 8/10, recimo.

Berlin je po mnogo čemu kao da uopšte nije grad u Nemačkoj 🙂

29 minutes ago, Dule_smor said:
50 minutes ago, millanče said:
U prevodu, ti podaci su totalno beskorisni za ono što ga zaista zanima, kao i ono ima temperatura 15 stepeni kad ti je toplo, i ima 15 kad je hladno, potrebna je procena "subjektivnog" osećaja 😄 A to ti je da je Berlin zaista propast, a Nirnberg skroz ok, e sad za ostale gradove skupljaj pravi info 😄

Pa da...a ja jos hocu u Duisburg, tamo od 500k stanovnika, 100k Turci prema procenama heh...znaci nemamo nikoga ko je tamo ziveo, steta

'de inače nemaš gomilu turaka u Nemačkoj, imam utisak da je taj procenat manje-više svugde po germaniji u iole većem gradu.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, f4ts0 said:

i dalje ne kapiras sto nekad probam da ti/vam objasnim, mi smo za zapad = tome sto ti zoves niza rasa 😉

Bolje da se druzite sa turcinom i arapinom nego TEVTONSKO GALSKIM GOVNIMA!!

Jasno je to meni, samo je to bitka vas koji ste tamo :c

Belgijanci su jedni od zacetnika rasizma iz 19og veka, tako da nije iznenadjujuce.

Ono sto je cinjenica je da smo na toj lestvici i dalje iznad svih pustinjaka, marama, haljina i turbana!

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, f4ts0 said:

ne znam dal imamo bolje gene iskreno (dal smo zdraviji i jaci)

I bubasvabe prezivljavaju bez glave neko vreme

4 minutes ago, Dule_smor said:

Ahaha jebote otvorim topik o dijaspori, Kili zavrsi sa eugenika pricom 😄

To je prvo sto mi pada na pamet kad vidim multikulti okruzenje : DD

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, togFU said:

@Lucky Ja i dalje čekam taj popis! A možete i ovde da napišete gde živite - npr. @jasamnepismen u postu iznad napiše da mu je Berlin sjajan, ali ne znamo da li on živi tamo ili mu je eto tako inače Berlin kul 🙂

nisam shvatio da je to moj projekat? :))

9 hours ago, jasamnepismen said:

Meni je Berlin sjajan bas zbog toga, svi su stranci i niko me ne pogleda popreko kad progovorim engleski.
 

makar ne javno! ali u sebi!

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, f4ts0 said:

Pa bmk iskreno. Plus, beo sam pa dok ne progovorim ne snaju ko sam.

ako je pitanje bilo ozbiljno, brendiranje jo sto ce mi sa isto naredovanje u firmi biti potrebno duplo vise truda nego zapadnjaku, moracu da se duplo vise trudim i bijem sa ambicioznim istocnjacima arapima indijcima i tako.

pa sam odlucio da me boli paja za posao, ambicija je minimalna. Za svakodnevno zivot, rekoh, nisam osetio puno puta cak ni kad prozborim, al beo sam plus brisel, tako da je kul.

da sam ludo ambiciozan da napredujem, verovatno bi poludeo.

recimo posto mi je cerka plava, da vidis kako se raspekmeze kad je vide. 
konsijer ze extremni rasista, ali se gotivimo, cak sam mu i reako da ne volim kad mi  prica kako marokanci kradu, i ok smo.
deda pikaso (komsija koji me je pitao jesam sa kosova) me i dalje ne podnosi, a i ja se ne trudim da budem fin kao vecina stranaca, otvorenu mu vicem cibe be na dzukelu i reko sam mu jednom kad mi je nesto oko bajsa prigovorio, msje sil vu ple sakaz mon dikaz. 
borba!

tako da, serem ja pomalo, al gledaju nas kao nizu rasu. To se najvise vidi na portalima gde mogu slobodno da iskazu svoj prezir ka svemu sto nisu oni. Posebno, posebno, mrze ruse

disclaimer : sreo sam i dosta careva ovde (stranaca) i par matorih komsija koji su ono super carevi

——————-

a znas sta me najvise pogadja 🙂 nasi ljudi (i rusi recimo) koji smo obrazovaniji i kulturniji od njih, a bolesno se trude da im se uslihtaju i “integrisu” pljujuci pi sebi.

zeludac mi se prevrne kad rus pljuje po putinu, nas po slobi / av.

to stranac nikad nece uraditi da pljune bilo sta svoje pred strancima. Nikad.

Bilo je ozbiljno pitanje. Evo iskustva iz neke moje sredine, po tackama kojih si se ti dotakao, znaci ne mogu generalno da pricam a i ja sam na zapadu skroz, cuo sam da je situacija na istoku nesto drugacija.

Uslovi za rad su mi odlicni, sa kolegama nemam posebnih problema. Bilo je par retardiranih likova ali onda skontas da su oni prema svima govnari. Od sefa sam dobijao samo podrsku do sada i ekstra mi je izasao u susret za sve sto mi je trebalo dok nisam zavrsio sa svim ispitima sto se tice odmora i slobodnog vremena. Ni ja nemam neku posebnu ambiciju, cilj mi je bio samo da radim i normalno zivim,  ali ovde ima brdo "nacelnika odeljenja" (da ih tako nazovemo u prevodu) koji su stranci tako da ni tu ne vidim nekih ogranicenja.

Sa komsijama iz zgrade imam isto ok odnos, od par smo dobili neke pokloncice kad nam se sin rodio lol. Zena ima par "poznanica" iz zgrade sa kojima zajedno seta klince da se igraju. Startovao sam na komsijin akumulator auto bar pet puta kad mi je otisao alnaser onomad.

U marketu, na salteru, u prodavnici negde ne pamtim da sam imao vecih problema. Zadnji put zapravo kad me je salterusa naduvala i 'izbacila' napolje jer nisam procitao sta pise na zidu a ona ne moze da ponavlja svakom!!1 je bilo u Bgu kada sam pasos vadio.

Na portalima nemam pojma sta se desava i kako nas gledaju ali bmk, ne dotice me a i znam zasto sam dosao ovde a to nije sigurno da bih se druzio nemcima. Imam par likova na poslu sa kojima mogu da pricam o knjigama/serijama, filmovima/igrama i to je to. Ovde svi otvoreno pljuju drzavu i vladu i tesko stanje u zemlji lol.

Nema nikakve integracije, moze samo da postoji mirna koegzistencija i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...