Jump to content

Official RuR Diaspora topic


Recommended Posts

ja sam imao srece, misilim da sam postigao optimum (ne)rada i plate.

Ovi sto su se cimali 100 puta vise i rade 24h i samo o poslu drobe imaju tipa 10 posto vise. E da imaju i bedz da su carevi \o/

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dule_smor said:
51 minutes ago, Lucky said:
sad razmišljam, jedino da napravimo neki anonimni poll, mada realno moraju da se vade statistike, neće ni poll obuhvatiti sve.

Najbolje kao oni spomenari u osnovnoj pa da se upisujemo svi heh

napiši ime svoje simpatije! pa onda staviš crtice umesto imena!

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, killYg0r said:

Znamo da nisi.

Ali moze da te raduje npr sto mi cigani iz Srbije stvarno dobijemo samo email u kome pise "svaka cast robovi" a vi dobijete pare .

to je zato sto si redbadge. U srbiji je bonus u appreciation letteru procentualno isti kao u americi/belgiji/bilo gde

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

jel ti kriv Vučić možda što radiš u NCRu i dobijaš pet soma dinara bonus?
Ja razumem da se na forumu buni Mara što je ubijaju od posla na VMA, ili neko drugi, ali ITovac se buni na plate i bonuse u Srbiji, gde sad većina seniora ima plate 3k evra plus. 

A Igor je lepo sve objasnio, do detalja. Ako hoćeš veće pozicije i plate, gotovo da je nemoguće, jer nisi "native" i plus se radi duplo više nego neko ispod tebe ko ima 20% manju platu, ako i toliko. Meni je ovo do jaja smetalo, i jedan od razloga zašto sam se vratio, jer nisam otišao sa porodicom, tako da od tog mirnog života nisam imao nikakve benefite, a već negde posle 2 godine sam skapirao da nije toliko teško uzeti pare odande i prebaciti ovde, i uopšte ne živeti u tom politički korektnom društvu koje je opet veoma rasističko.
A ti koji pljuju svoje, ima puno takvih Srba u Nemačkoj, naročito među obrazovanijim ljudima, koji se iz petnih žila trude da budu prihvaćeni, a Nemci ih polivaju urinom samo tako

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni rekao da se zalim na situaciju, samo treba ljudi da znaju konkretne primere zasto su neke firme dobre ili lose. A poenta je bila sto i mi radimo za Cisco, kao i Igor (samo mi imamo crveni a oni plavi bedz) ali smo tretirani drugacije jer smo ovde niza rasa a tamo ne bi bili, dakle iskljucivo u zavisnosti od geografske lokacije.

To sto ti trenutno ubiras plodove svog rada, znanja i srece ne znaci da ima vise od 5% ljudi u system/network prici koij imaju takve prilike, nego svako vidi iz svog pogleda i okruzenja kako mu se svidja. Izdvojmo progamere/developere iz price, oni su posebna kategorija sto se mene tice.

Sto se tice teme gde je bolje to smo ustanovili valjda da na kraju dana treba da radi svako kako mu odgovara i lezi, kao i da i tamo i ovde ima i prednosti i mana, pa argumenti mogu da se predstavljaju kako kome dune u sustini.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, killYg0r said:

Nisam ni rekao da se zalim na situaciju, samo treba ljudi da znaju konkretne primere zasto su neke firme dobre ili lose. A poenta je bila sto i mi radimo za Cisco, kao i Igor (samo mi imamo crveni a oni plavi bedz) ali smo tretirani drugacije jer smo ovde niza rasa a tamo ne bi bili, dakle iskljucivo u zavisnosti od geografske lokacije.

 

Ne ne, moram da te ispravim, sorry.

Red badges (outsorce) nigde ne dobijaju (u ciscu) bonus/kola/povisicu/benefits koji sleduju blue badgeovima.

Blue badges (stalno zaposleni) u ciscu imaju iste bonuse u celom svetu, benefiti se razlikuju od zemlje do zemlje zbog zakona.

Mrzim rec benefiti btw

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Унаточ томе што држава њима, фирми, даје лову не мораш ти да радиш тамо. Тражи боље, цимај се више. Мислим да је то поента била 🙂

  • Upvote (+1) 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Lucky said:

sad razmišljam, jedino da napravimo neki anonimni poll, mada realno moraju da se vade statistike, neće ni poll obuhvatiti sve.

Ili to, ili da jednostavno ljudi ovde krenu da pišu (što su već i krenuli) gde su i šta i kako... ili recimo da neko samo napiše gde su svi... tipa znamo svi da su Dule i Džoni u GER, F4ts0 u BEL itd, Pera Laza Mika u USA itd...

 

25 minutes ago, overkind said:

Унаточ

Ovo je vrh, hrvatska reč napisana ćirilicom 😄

Edited by togFU
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Lucky said:

pa, možda i jeste pomalo :)) zar nije država dotirala, možda i dalje, NCR sa nekom gomilom para po zaposlenom? :))

Subencionisano je svako radno mesto, ko dobije za stalno ugovor, iako je broj ljudi koji daje otkaze na sky high nivou a upravo iz razloga sto su plate male. Ali koliko sam cuo za ~godinu dana rada ljudi rade besplatno na osnovu toga. Svakako opet ima dosta ljudi koji su tu duze od toga i za koje firma onda placa poreze kako bi se osetio boljitak za bolnice i vrtice : D

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, killYg0r said:

To sto ti trenutno ubiras plodove svog rada, znanja i srece ne znaci da ima vise od 5% ljudi u system/network prici koij imaju takve prilike, nego svako vidi iz svog pogleda i okruzenja kako mu se svidja. Izdvojmo progamere/developere iz price, oni su posebna kategorija sto se mene tice.


A DevOps? Mislim da nije toliko teško nekom sys/net da uloži svoje vreme u znanje potrebno za DevOps i da dobije finu poziciju negde ko će ga istrpeti neki period dok uči. Tolika je potražnja za DevOps da bukvalno traže da imaš ruke, a plafon je mnogo viši.

  • Upvote (+1) 1

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, killYg0r said:

To sto ti trenutno ubiras plodove svog rada, znanja i srece ne znaci da ima vise od 5% ljudi u system/network prici koij imaju takve prilike, nego svako vidi iz svog pogleda i okruzenja kako mu se svidja. Izdvojmo progamere/developere iz price, oni su posebna kategorija sto se mene tice.

debelo grešiš. Znam gomilu system / network likova koji su prešli u cloud / DevOps ili jednostavno otišli napolje da rade za ISPeve i ubijaju se od para. Ako ćeš da ostaneš da radiš istu stvar godinama, onda i nećeš napredovati. Po toj logici da su svi ostali na starom, ko bi danas radio mobile, gde eto ljudi imaju po 5, 6 godina iskustva ili malo jače, znači možda nisu se ceo život bavili time? Takođe, ako su plate male u tom delu, što se ne bi prekvalifikovao da budeš developer? Nije to kao sad da si obućar, pa prelaziš da budeš veterinar, svaki kršten sistemaš ili mrežaroš može da bude i solidan backend developer
I sve ovo ti je i Vanja objasnio još jednom

2 hours ago, Lucky said:

pa, možda i jeste pomalo :)) zar nije država dotirala, možda i dalje, NCR sa nekom gomilom para po zaposlenom? :))

to opet nikako ne utiče na IT ponudu poslova kod nas, koja bukvalno daje neto plate za seniore veće nego u Nemačkoj sada

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Dva puta sam bila ozbiljnog razmišljanja da odem preko (imala sam par dobrih ponuda sa preporukama). Prvi put pre 5+god, ali sam dobila ponudu za usavršavanje o trošku ministarstvu odbrane, upala na budžet i tako.. Drugi put je bilo relativno skoro, jer nisam bila u milosti više sile i nije ispoštovana  stavka o postavljenju iz ugovora/rešenja o školovanju. A da ne pričam na koju brzinu sam završila diplomski, i da je nama u kovidu bilo rečeno da ne dolazimo na VMA, a mentorka mi je epidemiolog. Da su me šetali kako god im je bila volja, vraćali sa godišnjeg odmora, jer postoji potreba da baš ja radim i to ne na svoju kliniku, nego drugu i to mimo znanja mog načelnika klinike, definisano kao ispomoć... Onda prelazak na drugo radno mesto koje je bilo u opticaju punih 4.5god, iako su se načelnici saglasili da pređem, ali opet viša sila.. 

Na kraju sam dobila od načelnika svoje klinike ponudu koja se ne odbija, da budem glavna sestra orl funkcijske dijagnostike. Učim i dalje/usavršavam se, dijagnostičke procedure u orl, između ostalog i ispitivanje sluha i centra ravnoteže. Uvek mogu na klinici da uzmemem neko dežurstvo kao dodatnu zaradu.. Ponuda za honorarni posao postoji.. 

Za sada nemam potrebu da idem bilo gde, stan, plata sve po ps.u. 

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, togFU said:

Ovo je vrh, hrvatska reč napisana ćirilicom 😄

 ne znam ja:

Quote

Najstariji pronađeni hrvatski dokument pisan je – ćirilicom
Povaljska listina je najstariji sačuvani dokument pisan hrvatskom ćirilicom, kako navodi Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje. Nastao je 1. decembra 1250. godine, kada je – na osnovu starijih dokumenata – hvarski notar ("zakleti pisac hvarski") napisao kanonik Ivan.

 

5 hours ago, killYg0r said:

Subencionisano je svako radno mesto, ko dobije za stalno ugovor, iako je broj ljudi koji daje otkaze na sky high nivou a upravo iz razloga sto su plate male. Ali koliko sam cuo za ~godinu dana rada ljudi rade besplatno na osnovu toga. Svakako opet ima dosta ljudi koji su tu duze od toga i za koje firma onda placa poreze kako bi se osetio boljitak za bolnice i vrtice : D

aha, jasno ... ima smisla za subvencije. čuo sam i ja da dosta ljudi odlazi, mada nisu samo plate već neko ukupno "nesnalaženje" u NCR-u, šta god to bilo. Valjda ima toliko ljudi pa je i normalna relativno velika fluktuacija na taj broj zaposlenih.

4 hours ago, Highl1 said:

to opet nikako ne utiče na IT ponudu poslova kod nas, koja bukvalno daje neto plate za seniore veće nego u Nemačkoj sada

istina, nisam se time ni bavio, ali to jeste tačno.

i onda razmišljam šta ove strane firme uopšte dolaze kod nas i otvaraju kancelarije i traže novozaposlene, kad smo skuplji nego San Francisko :)))

53 minutes ago, Dule_smor said:

Alo bre, gtfo sa Vucicem, Ncrom i ostalim sranjima sa ovog topika:D

 

ja sam spreman da upravim diskusiju kako ti kažeš dule! ili ti pošto si mod, moduj! ali NCR priča je krenula Belgija vs Srbija CISCO, posao, plata - jel to ok za ovaj topic ili nije? 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, alfa said:

A DevOps? Mislim da nije toliko teško nekom sys/net da uloži svoje vreme u znanje potrebno za DevOps i da dobije finu poziciju negde ko će ga istrpeti neki period dok uči. Tolika je potražnja za DevOps da bukvalno traže da imaš ruke, a plafon je mnogo viši.

To je nova prica koja je vec postala sadasnjost i pravac u kom cemo i morati da se usmeravamo, iako je osnova prakticno i dalje ista/slicna ipak tehnologija i uredjaji koji se trenutno koriste/su se koristili postaju legacy.

4 hours ago, Highl1 said:

debelo grešiš. Znam gomilu system / network likova koji su prešli u cloud / DevOps ili jednostavno otišli napolje da rade za ISPeve i ubijaju se od para. Ako ćeš da ostaneš da radiš istu stvar godinama, onda i nećeš napredovati. Po toj logici da su svi ostali na starom, ko bi danas radio mobile, gde eto ljudi imaju po 5, 6 godina iskustva ili malo jače, znači možda nisu se ceo život bavili time? Takođe, ako su plate male u tom delu, što se ne bi prekvalifikovao da budeš developer? Nije to kao sad da si obućar, pa prelaziš da budeš veterinar, svaki kršten sistemaš ili mrežaroš može da bude i solidan backend developer
I sve ovo ti je i Vanja objasnio još jednom

to opet nikako ne utiče na IT ponudu poslova kod nas, koja bukvalno daje neto plate za seniore veće nego u Nemačkoj sada

Slazem se u potpunosti za Ops/Cloud. Verovatno ce modeli IT-a napredovati sve cesce kako vreme prolazi i vec je trebalo da se uci i radi vezano za ovu oblast ko je ozbiljan u svojim namerama. Kod mene je "problem" sto sam pre mesec dana dobio unapredjenje dugo ocekivano i u poziciji i u parama i sto pored toga radim i dodatno jos jedan posao, pa zivim najbolje u svojoj istoriji a stagniram u prosirivanju znanja. Tako da se svakako ne zalim da je meni lose, samo poredimo situacije : )

17 minutes ago, Lucky said:

aha, jasno ... ima smisla za subvencije. čuo sam i ja da dosta ljudi odlazi, mada nisu samo plate već neko ukupno "nesnalaženje" u NCR-u, šta god to bilo. Valjda ima toliko ljudi pa je i normalna relativno velika fluktuacija na taj broj zaposlenih.

ja sam spreman da upravim diskusiju kako ti kažeš dule! ili ti pošto si mod, moduj! ali NCR priča je krenula Belgija vs Srbija CISCO, posao, plata - jel to ok za ovaj topic ili nije? 🙂

Evo da vratimo nazad na temu skroz!

@Lucky vecina ljudi upadne na help desk pozicije, na osnovu kojih firma i ima svoju reputaciju, odakle je vrlo tesko napredovati, sem za sposobnije ili one koji znaju prave ljude 🙂

@Highl1

Licno znam ljude koji su otisli u Nemacku da rade IT za manje od 3k neto mesecno, tako da bih ponovio da to sto si ti okruzen ljudima koji ovde dobijaju vece pare od toga u stvari znaci da si upao u 1-5% ekipu u Srbiji i treba da budes ponosan zbog toga : D nije realno da veci broj ljudi kida bas toliko, iako se poslednjih recimo 5 godina povecan standard kao nikada do sad za nas radni vek.

Pritom 3k je, koliko razumem ( ali mi deluje da nije dovoljno), vrlo dobra plata za DE.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, killYg0r said:

@Lucky vecina ljudi upadne na help desk pozicije, na osnovu kojih firma i ima svoju reputaciju, odakle je vrlo tesko napredovati, sem za sposobnije ili one koji znaju prave ljude 🙂

 

pa jest' vala, ima i toga. 

znam jedno 4-5 forumaša koji rade u NCR i koji su generalno jako zadovoljni jer su u Igor fazonu - solidan posao za korektne pare, nisu hteli da se cimaju za tih XX% više, u kojem rade 2h efektivno dnevno. nisu ni call centar ni tech support i to.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...