Jump to content

Official RuR Diaspora topic


Recommended Posts

Evo topic i za nas koji smo u egzilu! Svi su dobrodosli naravno, moze i sprdnje i memea, ali potrudimo se da bude i necega korisnog za nase ljude preko. Elem, za pocetak jedno pitanje. Jel imamo nekoga ko zivi ili je ziveo u Duisburgu? Zanima me kakav je grad za zivot i neke opste korisne informacije. Na prvi pogled videh da je na dve reke, ali industrijski, sa ogromnom lukom i ogromnom turskom dijasporom. Imam neku opciju da predjem tamo da radim mozda, ali nista sigurno jos, razmislicu svakako i uzeti u obzir i uslove na poslu naravno. Trier je fin gradic, ali je selo realno, a i saobracajno slepo crevo. Jos ako ukinu ove letove iz Luxemburga i Hahna, a izgleda hoce, bice bas bezveze. Sa druge strane Duizburg je u centru Rura (hehe;)), ima pola miliona stanovnika, ceo metropolitan area je skoro 12 miliona i ima 3 medjunarodna aerodroma u blizini sa letovima za BG.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

^ mozda glupo pitanje, ali da nisu plate (mozda i uslovi?) bolje u granicnim oblastima oko Bodenskog jezera ili Basela(Konstanz, Singen, Freiburg) ?

Takodje, jel si ikada razmisljao o prelasku u Svicu ili Lihtenstajn? Doduse, ne znam da li imas uopste mogucnost, ne znam kakve papire imas tamo.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sttevann said:

^ mozda glupo pitanje, ali da nisu plate (mozda i uslovi?) bolje u granicnim oblastima oko Bodenskog jezera ili Basela(Konstanz, Singen, Freiburg) ?

Takodje, jel si ikada razmisljao o prelasku u Svicu ili Lihtenstajn? Doduse, ne znam da li imas uopste mogucnost, ne znam kakve papire imas tamo.

jesu plate tamo bolje, ali nije tako lako naci posao u mojoj oblasti, patologija je prilicno mala grana, tipa samo 0,2% svih lekara u Nemackoj su patolozi...a ja sam jos i na specijalizaciji, svi bi odmah gotovog lekara specijalistu, tako da ne mogu mnogo da biram sad, tipa, e hocu direkt u Berlin ili Minhen...sto se tice Svice jesam razmisljao i raspitao se, ali to je za sada nemoguce posto ne priznaju nasu diplomu, cak i ako je izjednacena sa nemackom kao moja...mislim da tek posle 3 godine rada kao specijalista u Nemackoj ti biva priznata diploma u Svici i mozes da odes tamo...tako da polako

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sttevann said:

Lihtenstajn

ne znam dal' mi u matici smemo da pišemo ovde 🙂

ali Lihtenštajn, šta njima uopšte trebaju radnici? 🙂 U toj jednoj bolnici koju imaju? 🙂 

no disrespect nego kao ima ih 30k u dva naselja, koliko tu uopšte radnika treba? 🙂

Link to comment
Share on other sites

Pojma nemam, znam da su plate dobre, porez cini mi se manji nego kod mene, takoreci skoro pa raj za ziveti-raditi 🙂

E sad kako je konkretno u medicini, i koliko im treba struke, to ne znam...

 

EDIT: Inace, izgleda mi je promaklo da je patologija u pitanju,

Edited by sttevann

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Smete Laki, rekoh gore da su svi dobrodosli! A za Lih, taj rad, ne verujem da oni uopste imaju svoju patologiju. Sa druge strane Lux moze biti zanimljiv zbog plate, al to opet tek kad zavrsim spec Boze zdravlja.

 

 

JES! 

Šalu na stranu, ako je Lux i ok, 'de se tamo živi? Jel u samom Lux? Koliko li košta rentiranje stana uopšte? Ili pičiš preko u Austriju pa tu. Plus, ako se ne varam, nema ničega blizu - Lux je sam po sebi selendra a i okolo nema ničega, povezanost nije baš neka (avion svakako ne, vozovi možda...) ... moj utisak kad sam bio je da je to jedno onako prilično penzionersko mesto bez puno ičega, 'de eventualno možeš da ideš da skijaš ako ti je to nešto što gotiviš 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

ili geldas ovako - sve ti je do jaja blizu kolima/vozom, lux je selendra a ipak grad sa desavanjima (recimo ciganke koje se tuku u parku), plate su ooogromne, a mozes da zivis u Arlonu recimo (selendra specijalizovana za zivot stranaca koji rade u lxmb) i imas 20 km do luxemburga, pa si resio problem rente stana.

Evo vam pozdrav iz istoglxmbrgh.thumb.jpg.2d8d1e293777e72305320ebb6f483edb.jpg

 

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, f4ts0 said:

ili geldas ovako - sve ti je do jaja blizu kolima/vozom, lux je selendra a ipak grad sa desavanjima (recimo ciganke koje se tuku u parku), plate su ooogromne, a mozes da zivis u Arlonu recimo (selendra specijalizovana za zivot stranaca koji rade u lxmb) i imas 20 km do luxemburga, pa si resio problem rente stana.

Evo vam pozdrav iz istoglxmbrgh.thumb.jpg.2d8d1e293777e72305320ebb6f483edb.jpg

 

 

mala greška sa moje strane - pišem sve vreme o Lihtenštajnu kako smo i krenuli u razgovor, što je pitao stevan, onda je Dule pomenuo i Lih i Lux (doduše ne znam sad dal' je uopšte i on mislio na Lux i Lih, ili samo Lih, čudna je konstrukcija rečenice "sa druge strane..." :)) ja napisah Lux a sve vreme mislim i pišem o Lih :)) 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, f4ts0 said:

ili geldas ovako - sve ti je do jaja blizu kolima/vozom, lux je selendra a ipak grad sa desavanjima (recimo ciganke koje se tuku u parku), plate su ooogromne, a mozes da zivis u Arlonu recimo (selendra specijalizovana za zivot stranaca koji rade u lxmb)

Na kom jeziku ti radis u Belgiji?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, millanče said:

Ja sam samo u avgustu dao otkaz kao IT podrška u jednoj Šabačkoj firmi i otišao na dva meseca da na crno menjam baterije po električnim trotinetima noću po Berlinu sa Rumunima, Arapima i Indijcima, i sve je to bilo veliko sranje ,ali je bilo do jaja, veliko i sjajno iskustvo, oću da se vraćam, oću da učim jezik, oću tamo da živim, i sve tako 😄

milančetove akcije su najjače realno 🙂

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

Ah pa Berlin je posebna prica:)

Pregazio sam ga uzduž u poreko, imao bih priču ili dve da ispričam, ali ću kondenzovati na par specifičnih stvari koje mi prve padnu na pamet, a koje svako treba da poseti ako završi u Berlinu (mimo uobičajenih stvari) :)

1. Tržni centar Kaufpark Eiche, malo pored nejga jedan do drugog Nike i Adidas factory outlet, 10-15 e majica, od 60-70 eura Air Max, donji deo trenerke 20-30 eura itd 

https://goo.gl/maps/dBcM9rtyeTe9WQW59

2. U svakom tržnom centru gde ima McDonalds i ostalo ima i Asia Buffet, 6.5 eura prazan tanjir i all you can eat, znači odavno mi nedostaje :D

3. "Sarajevo" buregdžinica i roštilj u Triftstrasse 8 (pro tip - burek sa mesom i skuplji jogurt)

4. i Nemojte u Garten Der Welt ići džabe, glupost toalna :D

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Bio u Minhenu pa skoro tri meseca. Nije mi nedostajala nasa hrana dok sam bio gore. Nisam zeleo da radim na crno, da me ne uhvate i da dobijem zabranu narednih pet do deset godina.

clipboard-image-ae8575a72febb6b9.jpg
Mada se moglo desiti kada sam vozio jedan dan kombi za podfirmu koja radi za Go express logistics, da me je zaustavila murija, popusio bih ga samo tako. Dogovorio se sa Bugarinom turske nacionalnosti, sto jura dan ako prodjem probu i on ce mi srediti papire. Utovario jedan kombi, kaze lik e ne treba taj, pogresan si utovario. Utovarim drugi (trebao sam odmah skontati da je navlaka). Vozio do centrale u Niederauli, istovario tamo sve, utovario ponovo za povratak. Nazad do Minhena, znaci oko 800km gore - dole, istovario sve i na kraju. E brate nisi dobio posao. I nista od love za probni dan.

Trenutna situacija sa vizom po regulaciji zemalja zapadnog Balkana je lutrija, uvedena krajem novembra, pre toga je bilo ko najbrze klikne u tih dva ili tri minuta koliko je otvoren link. Sada izvlace na random sve koji se prijave pa ko ima srece, dobice i tu vizu.

Ko poslednji ode neka ugasi svetlo. 

Edited by drndara
  • Like +1 1

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, killYg0r said:

To je Bayern!

Nego, kakva je demografska atmosfera u Minhenu na skali 1 - 10 sto se tice cigana, siptara i turaka?

Nirnberg mogu da ti kažem, bio sam 15-20 dana, iznenađujuće je čist, miran, bezbedan i "beo", naorčito u odnosu na jebeni Berlin. Ako je Berlin neka 2-3/10 katastrofa na toj skali, dao bih Nirnbergu blizu 8/10, recimo.

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...