Jump to content

Official RuR Diaspora topic


Recommended Posts

20 minutes ago, Lucky said:

nisu hteli da se cimaju za tih XX% više, u kojem rade 2h efektivno dnevno.

Opa, samo nek se zezaju, pratimo sve!

 

Garg cited market efficiency, performance and productivity as the reason behind the firings. Fortune later reported Garg accused the employees of "stealing" from their colleagues and customers by being unproductive and only working two hours a day.

 

Full story: https://amp.cnn.com/cnn/2021/12/05/business/better-ceo-fires-employees/index.html

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, killYg0r said:

To je nova prica koja je vec postala sadasnjost i pravac u kom cemo i morati da se usmeravamo, iako je osnova prakticno i dalje ista/slicna ipak tehnologija i uredjaji koji se trenutno koriste/su se koristili postaju legacy.

Slazem se u potpunosti za Ops/Cloud. Verovatno ce modeli IT-a napredovati sve cesce kako vreme prolazi i vec je trebalo da se uci i radi vezano za ovu oblast ko je ozbiljan u svojim namerama. Kod mene je "problem" sto sam pre mesec dana dobio unapredjenje dugo ocekivano i u poziciji i u parama i sto pored toga radim i dodatno jos jedan posao, pa zivim najbolje u svojoj istoriji a stagniram u prosirivanju znanja. Tako da se svakako ne zalim da je meni lose, samo poredimo situacije : )

Evo da vratimo nazad na temu skroz!

@Lucky vecina ljudi upadne na help desk pozicije, na osnovu kojih firma i ima svoju reputaciju, odakle je vrlo tesko napredovati, sem za sposobnije ili one koji znaju prave ljude 🙂

@Highl1

Licno znam ljude koji su otisli u Nemacku da rade IT za manje od 3k neto mesecno, tako da bih ponovio da to sto si ti okruzen ljudima koji ovde dobijaju vece pare od toga u stvari znaci da si upao u 1-5% ekipu u Srbiji i treba da budes ponosan zbog toga : D nije realno da veci broj ljudi kida bas toliko, iako se poslednjih recimo 5 godina povecan standard kao nikada do sad za nas radni vek.

Pritom 3k je, koliko razumem ( ali mi deluje da nije dovoljno), vrlo dobra plata za DE.

Brate kili, ti si kukao na bonus od 5k dinara, sad kažeš povišica, napredovanje, najbolje mi je ikad, jel dobro brate mili ili nije? ;)

i jeste 3k evra neto dobra plata za Nemačku, al Nemačka je socijalistička zemlja, i ovo što kaže Igor, svi imaju 3k i to ti ne kupuje luksuz. A u Srbiji sa 3k možeš veoma luksuzno da živiš, al nemaš tu uredjenost. Win some, lose some. I moja poenta prvog posta nije bila da te spustim, nego da ti kažem da ako hoćeš više, možeš, i to bez problema. Naročito ako si za cloud priču, javi, da te prekvalifikujem i zaposlim :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Firma je sranje ali meni je do jaja trenutno, i taman vracam dugove losih ekonomskih poteza : D

Kod nas za te pare zivis kao u cara, nema greske, uz dobre poteze moze cak i dobar auto za kes da se kupi!

To mi reci Pero!

@topic

Napravite makar listu zemalja gde sve ima RuR-ovaca! Meni je iznenadjenje bio broj nasih ljudi generalno u Holandiji recimo a ocigledno ima svuda zivo.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, togFU said:

Opa, samo nek se zezaju, pratimo sve!

 

 

Garg cited market efficiency, performance and productivity as the reason behind the firings

pošto su inače razlozi objektivnih otpuštanja zadah od kafe, tunjevina u mikrotalasnoj i muzički ukus zaposlenog 🙂

9 hours ago, Highl1 said:

i jeste 3k evra neto dobra plata za Nemačku, al Nemačka je socijalistička zemlja, i ovo što kaže Igor, svi imaju 3k i to ti ne kupuje luksuz. A u Srbiji sa 3k možeš veoma luksuzno da živiš, al nemaš tu uredjenost. Win some, lose some. I moja poenta prvog posta nije bila da te spustim, nego da ti kažem da ako hoćeš više, možeš, i to bez problema. Naročito ako si za cloud priču, javi, da te prekvalifikujem i zaposlim 🙂

Čekaj, ajde kad se već razbacujemo ciframa, koje su to sad plate u Srbiji za inženjere (neka bude od običnih devova preko devopsa, do senior inženjera šta god) kada kažemo da zarađuju dosta, a to nije ovih 3000? Ne tražim da mi konkretno ti (ili bilo ko, tebe samo citiram) navodi svoje plate, nego prosto ti slučajevi iz života 🙂

Evo ja mogu da krenem prvi, znam jednog Devops momka za 5000, jednog network admin whatevera za 4000, gomilu nekih senior developera za 3000-3500. Jel pričamo o tome da su "dobre pare" i više od toga? 6-7-8k-BajatovićSrbijagas kategorija? 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

Garg cited market efficiency, performance and productivity as the reason behind the firings

pošto su inače razlozi objektivnih otpuštanja zadah od kafe, tunjevina u mikrotalasnoj i muzički ukus zaposlenog 🙂

Čekaj, ajde kad se već razbacujemo ciframa, koje su to sad plate u Srbiji za inženjere (neka bude od običnih devova preko devopsa, do senior inženjera šta god) kada kažemo da zarađuju dosta, a to nije ovih 3000? Ne tražim da mi konkretno ti (ili bilo ko, tebe samo citiram) navodi svoje plate, nego prosto ti slučajevi iz života 🙂

Evo ja mogu da krenem prvi, znam jednog Devops momka za 5000, jednog network admin whatevera za 4000, gomilu nekih senior developera za 3000-3500. Jel pričamo o tome da su "dobre pare" i više od toga? 6-7-8k-BajatovićSrbijagas kategorija? 🙂

dobar deo firmi sada daje bez problema 4 do 5k neto za seniore (dev / DevOps), i to polako postaje nov standard za seniorske plate. Neki novi startapi koji dolaze i privlače ljude (najčešće US) startapi daju i preko (znam neke koji su se dogovorili i za preko 6), a naravno imaš i dosta njih na Toptalu ili rade remote za US firme koji primaju bruto preko 6 cifri u USD, i sebi isplaćuju preko DOO dividendu, tako da od npr plate od 150k $ njima ostane čisto preko 100k $ na kraju godine ili imaju olakšice na platu, pa mu porezi i doprinosi iznose 15-20% na ovu platu. 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Dule_smor said:

Alo bre, gtfo sa Vucicem, Ncrom i ostalim sranjima sa ovog topika:D

Ajd da pisemo spomenar onda kad nemamo sta drugo!

Moje ime je Dusan, volim sve sto vole mladi i domacu rakiju. U Njemacke sam od aprila 2018 u Chemnitz-u, a od aprila 2020. sam u Trier-u. Ziveh i u Drezdenu nekih mesec dana, kul je grad, ima neku svoju zivinu! Za ovih par godina obidjoh zaista dosta gradova na po dan ili 2-3, najveci utisak je ostavio Berlin verovatno. I to ne samo zato jer su mi na rejvu nudili drogu na 3 jezika heh. 

 

Meni je nudio drogu, pa da probam besplatno, pa mi ukrao telefon, pa sam ga jurio, pa me savatala još dvojica njeogova, i sa njima sam ispregovarao da ga kao nađu jer mi treba telefon samo meni, a inače ne vredi ništa, i oni ga kao našli, i ja im dao 50 eura i beži. Marokanca dva, fini neki ljudi, sve se dogovoriš, čak mi ostavio svoj sat i lanac kao zalog i garanciju da će naći fon.

Plocajci me zaustavljali sto puta zobg svetala pokvarenih, nikad mi kaznu nisu napisali, prekoračivao sam nekoliko puta malo preko 30 i 50, nikad stigla kazna nije iako mi je blicalo. Jednom mi rekao da izađem napolje, ja mislim govoto, najebao sam sad, on frajer uđe unutra i ugasi mi maglenke, jer nisam kontao da su upaljenje, a ne ume da kaže ne engleskom "maglenke", pa sam ga ja naučio, i prijatno, dobiđenja.

Za kontrast, ovde sam jednom u životu zaboravio svetla u podne i savatali me i pisali mi kaznu, jednom izšao iz krivine pre kuće 54 km/h i zaiustavili me pred kućom i pisali kaznu za 4km/h prekoračenje.

Poenta je da su tamo i policija i bagra nekako kulturniji :D a ovde su, pa znate već.

Pazi se tih što nude drogu po Belrinu, i drži se rakije ;)

Edited by millanče
  • Like +1 1
  • Haha (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Meni je nudio drogu, pa da probam besplatno, pa mi ukrao telefon, pa sam ga jurio, pa me savatala još dvojica njeogova, i sa njima sam ispregovarao da ga kao nađu jer mi treba telefon samo meni, a inače ne vredi ništa, i oni ga kao našli, i ja im dao 50 eura i beži. Marokanca dva, fini neki ljudi, sve se dogovoriš, čak mi ostavio svoj sat i lanac kao zalog i garanciju da će naći fon.

Plocajci me zaustavljali sto puta zobg svetala pokvarenih, nikad mi kaznu nisu napisali, prekoračivao sam nekoliko puta malo preko 30 i 50, nikad stigla kazna nije iako mi je blicalo. Jednom mi rekao da izađem napolje, ja mislim govoto, najebao sam sad, on frajer uđe unutra i ugasi mi maglenke, jer nisam kontao da su upaljenje, a ne ume da kaže ne engleskom "maglenke", pa sam ga ja naučio, i prijatno, dobiđenja.

Za kontrast, ovde sam jednom u životu zaboravio svetla u podne i savatali me i pisali mi kaznu, jednom izšao iz krivine pre kuće 54 km/h i zaiustavili me pred kućom i pisali kaznu za 4km/h prekoračenje.

Poenta je da su tamo i policija i bagra nekako kulturniji :D a ovde su, pa znate već.

Pazi se tih što nude drogu po Belrinu, i drži se rakije ;)

Ahaha Milance car:D. Inace zanimljivo, mene evo za skoro 4 god ovde nikad policija nije zaustavila, ni kao vozaca, ni kao pesaka da me neko legitimise. A radio sam po terenu, presao preko 100k km sigurno...zato stiglo na desetine sitnih kazni za prekoracenje od po 10-15 evra, jbga:D

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, absolute said:

Nemoguće...ovde je sve najbolje...

plate od 3-5k evra...narod uživa....policiju raspustili.....čak je i Tito počeo da daje znake života....

pa dobro, ti nemoj da veruješ, ono, imam 36 godina i tendenciju da prenaduvam plate u ITju po forumima u radno vreme, to mi je hobi
nikad neću skapirati kod nas tu pojavu da se komentariše negativno što neka grana industrije napreduje, što neki ljudi kupuju stanove, nove automobile, etc. Ako je stanje u državi sranje u 80% stvari, postoji 20% koji funkcioniše, napreduje, i gde smo ispred mnogih u Evropi, pa i svetu. Ali ajd se polivamo govnima, tako je bolje

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, f4ts0 said:

devops 5000? Git/docker/k8s/api/pajton/ansible devops ili? 5000?? Neto?

neto, da. mislim, generalno ovde kod nas kao što se sećaš iz mladosti 🙂 mahom se priča samo neto, to sa bruto ste nam nametnuli vi sa zapada! eventualno ovi koji kao pera šljakaju za neke outsource pa im je tako lakše da kažu.

 

Link to comment
Share on other sites

pazi, nije više samo neto, jer važe i dalje ove olakšice do 2023, a posle ide još jedan paket do 2026 (ali za one koji su 2020 bili u firmi sa manje od 30 zaposlenih i već imaju prava na olakšice). Tako da se sve više priča o brutu, jer ne dobijaju više svi isti neto (a ima i dosta ljudi sa one man DOO koji kombinuju sebi isplatu deo na belo, a deo kao dividenda i naravno pravdanje troškova)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, absolute said:

Nemoguće...ovde je sve najbolje...

plate od 3-5k evra...narod uživa....policiju raspustili.....čak je i Tito počeo da daje znake života....

the simpsons art GIF by hoppip

1 hour ago, millanče said:

Meni je nudio drogu, pa da probam besplatno, pa mi ukrao telefon, pa sam ga jurio, pa me savatala još dvojica njeogova, i sa njima sam ispregovarao da ga kao nađu jer mi treba telefon samo meni, a inače ne vredi ništa, i oni ga kao našli, i ja im dao 50 eura i beži. Marokanca dva, fini neki ljudi, sve se dogovoriš, čak mi ostavio svoj sat i lanac kao zalog i garanciju da će naći fon.

Plocajci me zaustavljali sto puta zobg svetala pokvarenih, nikad mi kaznu nisu napisali, prekoračivao sam nekoliko puta malo preko 30 i 50, nikad stigla kazna nije iako mi je blicalo. Jednom mi rekao da izađem napolje, ja mislim govoto, najebao sam sad, on frajer uđe unutra i ugasi mi maglenke, jer nisam kontao da su upaljenje, a ne ume da kaže ne engleskom "maglenke", pa sam ga ja naučio, i prijatno, dobiđenja.

Za kontrast, ovde sam jednom u životu zaboravio svetla u podne i savatali me i pisali mi kaznu, jednom izšao iz krivine pre kuće 54 km/h i zaiustavili me pred kućom i pisali kaznu za 4km/h prekoračenje.

Poenta je da su tamo i policija i bagra nekako kulturniji 😄 a ovde su, pa znate već.

ja ponavljam još jednom, ne znam kako ti milanče nemaš neku svoju seriju ili film :))

 

 

Just now, Highl1 said:

pazi, nije više samo neto, jer važe i dalje ove olakšice do 2023, a posle ide još jedan paket do 2026 (ali za one koji su 2020 bili u firmi sa manje od 30 zaposlenih i već imaju prava na olakšice). Tako da se sve više priča o brutu, jer ne dobijaju više svi isti neto (a ima i dosta ljudi sa one man DOO koji kombinuju sebi isplatu deo na belo, a deo kao dividenda i naravno pravdanje troškova)

iju ulete mi hajli da izvinete, gledam šta mi se desilo sa postom 🙂

ok, ima i toga, ali makar u mom slučaju većina radi u firmama na "normalne" prijave i generalno gledaju samo neto, baš ih briga da li i kakav bruto tu firma uplaćuje za njih. ima i ovih drugih, ali nisam ulazio zapravo sa njima u takve spike pa ne znam. 

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Moja prva kazna ovde je bila kada su uveli obavezno upaljeno svetlo. Zaustavi me pandur, kaze mi da izadjem. Ugasim svetlo ( to mi bila navika), al' pogresno povezano svetlo od majstora nije dozvoljavao da se auto ugasi i kada se izvadi kljuc dok ne ugasim svetlo. I tako ugasim svetlo , okrenem kljuc i ugasim auto, otkopcam pojas, izadjem i pandur mi kaze:" Nisi imao upaljeno svetlo i vezan pojas". Rekoh da jesam, i bilo je to u izjavi, ali njegova rec i njegovog kolege (koji je pisao drugom liku kaznu) protiv moje vredi vise. To je moja prva i poslednja kazna ovde.

A ti @millanče , svaka cast.

Edited by drndara
  • Upvote (+1) 1

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Highl1 said:
1 hour ago, absolute said:

plate od 3-5k evra...narod uživa....policiju raspustili.....čak je i Tito počeo da daje znake života....

 

nije ovo nemoguće zapravo nemke, jer ja gledam prijave i u nekim drugim sferama i pozivima (doduše unutar IT-ja kao "kišobrana"). često u onim poljima za očekivane plate stoji 2k, 2,5k za ove "sporedne" funkcije tipa hr, legal, sales čak etc... naravno to su često samo želje pa ljudi pristanu na manje, ali je indikator toga šta imaju od informacija šta bi moglo da prođe, šta neko već ima, šta su možda do tad negde imali u tom sličnom rasponu...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

Ahaha Milance car:D. Inace zanimljivo, mene evo za skoro 4 god ovde nikad policija nije zaustavila, ni kao vozaca, ni kao pesaka da me neko legitimise. A radio sam po terenu, presao preko 100k km sigurno...zato stiglo na desetine sitnih kazni za prekoracenje od po 10-15 evra, jbga:D

 

Pa uglavnom zaustavljaju sa razlogom, meni je često neko svetlo bilo neka vrsta problema dok se nisam ušemio i počeo da pazim na to . Takođe, žuti prsluk+kombi... kombo... skontao sam da tad baš baš gledaju da ti što manej smetaaju i cimaju te, znači radiš, pomažeš, sve je kul, i svakakve gluposti oko parkiranja i slično kad te vide upozore te i progledaju kroz prste uglavnom. Tako sam bar ja prolazio.

Ovo za Berlin, posebno noću, stvarno šalu na stranu, treba se čuvati gde ideš i zalaziš, nositi sa sobom noću minimum potrebnog novca, mnogi su najebali nešto slično meni bar jednom, neki su bežali i ostavljali kombi, ja sam jedini izgleda koji ih je jurio i zamalo se sprijateljio... @Lucky Memoari, pa mini seriju za Netflix neku :)

@drndara brate, ja sam ne jednom čuo od naših čuvenu rečenicu - "Ja sad tebi nešto moram da pišem, biraj šta ćeš"... Plašim se sledeći put, nakon ovog iskustva sa Nemcima, da ne napadnem i ne ujedem nekog našeg policajca.

nastavak saveta: ako ste tipičan srpski vozač koji ne daje desni migavac nikad, pre eventualnog puta za Berlin obavezno zu naviku eliminisati, jer tako ćete tamo skoro sigurno spucati biciklistu, i biti krivi za sve.

Edited by millanče
  • Upvote (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, absolute said:

Nemoguće...ovde je sve najbolje...

plate od 3-5k evra...narod uživa....policiju raspustili.....čak je i Tito počeo da daje znake života....

špijunira nas RTS! 🙂

 

Quote

 

Маркo Вучетић са сајта за запошљавање ИТ кандидата helloworld.rs каже за РТС да истраживање које су спровели показује да је просечна плата програмера у Србији два-три пута већа од просечне зараде у нашој земљи. Напомиње да је поред новца за програмере важна и технологија на послу.

Марко Вучетић је, гостујући у Јутарњем програму РТС-а, рекао да просечна плата програмера износи 1.500 евра, а често иде и преко 2.000 евра. Истраживање из анкете је показало да 37 одсто зарађује више од 2.000 евра.

 

 

Link to comment
Share on other sites

pa dobro, ti nemoj da veruješ, ono, imam 36 godina i tendenciju da prenaduvam plate u ITju po forumima u radno vreme, to mi je hobi

nikad neću skapirati kod nas tu pojavu da se komentariše negativno što neka grana industrije napreduje, što neki ljudi kupuju stanove, nove automobile, etc. Ako je stanje u državi sranje u 80% stvari, postoji 20% koji funkcioniše, napreduje, i gde smo ispred mnogih u Evropi, pa i svetu. Ali ajd se polivamo govnima, tako je bolje

svaka cast Vucicu :tf:

samo bih rekao da ce to pre biti da je kod par procenata ljudi, a ne 20%, jer velika vecina i dalje sastavlja kraj sa krajem...to sto 1% ljudi ima 3 soma platu ne znaci da smo mnogo napredovali

 

 

  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

nema to veze sa Vučićem apsolutno, nego imaš grane privrede koje jednostavno napreduju, i u kojima su plate shodno našem standardu ekvivalentne svetskim. Takođe, ne moraš da budeš u ITju da bi imao veliku platu, lepo je Laki objasnio gore, plus imaš dosta i zubara, privatnih doktora, veterinara, advokata, etc koji itekako zarađuju cifre ekvivalentne evropskim. Kao što ni svaki advokat u Nemačkoj nema 5 soma platu, tako neće ni ovde svaki imati 2 soma, ali postoji određen broj u Beogradu koji ima takve plate. Da ih nema, ne bi jednostavno imao pune restorane, kafiće, crne ovce i luffove gde ti je sladoled 500 dinara, burgere od 1000 dingera, šišanja za 2k i gomila drugih "luksuznih" usluga gde ne idu samo mafijaši i SNSovci da troše pare koje su ukrali od države. Privreda jeste u usponu, što se oseća po platama, to možda nije nivo da svaki prosečan građanin živi dobro od svoje plate, ali opet, ne živi ni svaki prosečan stanovnik EU dobro, pa čak ni svaki prosečni Nemac ili Skandinavac i sl. Meni jednostavno smetaju ti komentari kad neko odmah na svaki komentar da je nekome dobro, i da je napravio nešto od svoje profesije, odmah bude okretanje na ironiju i politiku. Previše vam je Vučić ljudi okupirao svakodnevni život

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Dule_smor said:

svaka cast Vucicu :tf:

samo bih rekao da ce to pre biti da je kod par procenata ljudi, a ne 20%, jer velika vecina i dalje sastavlja kraj sa krajem...to sto 1% ljudi ima 3 soma platu ne znaci da smo mnogo napredovali

 

 

Vučić je tu samo igrom slučaja zapravo.

Ima ona knjiga, mislim da sam u The Art of Thinking Clearly to pročitao, ako nisam pomešao, gde on u jednoj od sekcija priča baš o tome kako se političari često hvale stvarima kao njihovim uspehom a koje su zapravo stvari koje bi se prirodno odvile i da oni nisu tu. Mislim, nije da je potrebna bila knjiga da pojasni tako nešto, dovoljno smo inteligentni, ali je zanimljivo skrojeno u tom tekstu i donekle ide ok sa ovom pričom da prosto i pored Vučića, Tadića, Slobe, jednostavno postoje (u ovom slučaju) poslovi i industrije koji su traženi i mogu da zarade.

 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...