Jump to content

Official RuR Diaspora topic


Recommended Posts

23 hours ago, Neptune said:

Dobio sam poziv za tu konferenciju. Razmišljao sam da li da odem i da je pitam nešto u fazonu "Kako da znam da ako se vratim u Srbiju i napravim uspešnu firmu, da mi je neće oteti Andrej Vučić". Ali samo bih od sebe napravio budalu, kontam.

dokle god se baviš nečim što ne razumeju ok si 🙂 znači nemoj da imaš restoran, štampariju, kurirsku službu, hotel i tako to :))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Koji li je ovo IT-jevac!

Quote

 

Prijavljeni prihodi za prvih sto podnosilaca poreskih prijava sa najvećim iskazanim prihodima kreću se u rasponu od oko 73 miliona do oko 1.290 miliona dinara. To praktično znači da je najveća pojedinačna zarada bila oko 11 miliona evra godišnje, što je oko 900.000 evra mesečno.

Najviše prijava podneto je od fizičkih lica sa teritorije koju pokriva Odsek za koordinaciju poreske kontrole Beograd, ukupno 20.368 prijava. Pri tome prednjači Novi Beograd.

 

nešto su mi čudne ove cifre doduše ali ne mogu sad da se udubljujem 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
34 minutes ago, Dule_smor said:

ovde isto, ne mogu brasno 2 nedelje da nadjem jebene palacinke da napravim...jebeni retardi svapski hoarderski, gori su od naseg naroda, gade mi se

hahah, ovde je bilo u par navrata par dana nešto kao da ne možeš da nađeš brašno ali mislim da se dosta stabilizovalo.

bio sam i jutros na pijaci, nema čega nema po očekivanim cenama za ovo doba godine.

u povratku prolazim pored pekare ranković, ispred sigurno 20 ljudi čeka. 'naš kad bih čekao pa tačno da je zlatan burek 🙂

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Dule_smor said:

ovde isto, ne mogu brasno 2 nedelje da nadjem jebene palacinke da napravim...jebeni retardi svapski hoarderski, gori su od naseg naroda, gade mi se

2C90950F-FD15-424A-8D58-954CE6762A42.thumb.jpeg.ae49e6c0ab9d52c14b130b9a3040f5cf.jpeg

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ja sam primetio da je Rewe prestao da bude viable opcija za kupovinu. Prvi put ikada u Nemackoj idem iskljucivo u Lidl i prvi put ikada u Nemackoj gledam cene hrane 🙂

Ne bih da zvucim kao snobina, ali nadao sam se da to necu morati da radim ovde. Cak i meni, koji pravim 95% svojih obroka from scratch je postalo dosta skupo jesti u Nemackoj.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Santa said:

Saću didem u prodavnicu da vidim dal nečeg nema. Nisam primetio, sem da je ulje 2,1 €

ja kao domaćin čovek većinu stvari pravim na masti, pojma nemam ni koliko je ulje kod nas, ne sećam se kad sam poslednji put kupio suncokretovo ulje...

 

1 hour ago, millanče said:

Pravo vreme za selfi sa  kanticom masti, džačićem brašna, bocom plina i naslovom "gde si bila kad sam bio niko" došlo 😄

ili ekvivalent na nemačkom, kako god da kod njih ide ta pesma!

od tih promena koje sam baš primetio je cena jaja, sad su praktično 20 dinara ona velika (no homo) koja su bila 10 do pre godinu dana otprilike, sirevi, kačkavalji i to je opušteno 30% skuplje nego pre par meseci.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

ja kao domaćin čovek većinu stvari pravim na masti, pojma nemam ni koliko je ulje kod nas, ne sećam se kad sam poslednji put kupio suncokretovo ulje...

 

ili ekvivalent na nemačkom, kako god da kod njih ide ta pesma!

od tih promena koje sam baš primetio je cena jaja, sad su praktično 20 dinara ona velika (no homo) koja su bila 10 do pre godinu dana otprilike, sirevi, kačkavalji i to je opušteno 30% skuplje nego pre par meseci.

Laki moj covek... ja isto sve na masti pravim... em je mnogo ukusnije, em je zdravije...

Ulje moze samo za salatu.

Sir i kajmak samo ovaj domaci kupujem na pijaci (kravlji), a mladi kozji uzimam od jedne zene sto ima koze u Vranicu, kad odem u vikendicu... To jeste skocilo jedno 30%...

Edited by absolute

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, absolute said:

Laki moj covek... ja isto sve na masti pravim... em je mnogo ukusnije, em je zdravije...

Ulje moze samo za salatu.

Sir i kajmak samo ovaj domaci kupujem na pijaci (kravlji), a mladi kozji uzimam od jedne zene sto ima koze u Vranicu, kad odem u vikendicu... To jeste skocilo jedno 30%...

Normalno! Još od mangulice ako imaš, eto lepote u fulu!

Za kozije proizvode nemam tako neki "privatni" izbor, ima ona stara planina mlekara na pijaci, oni kao imaju kozije stvari, nisu loše.

Probao sam i "koza nostru" od onog glumca, njegov sir za grilovanje, nije loš, ali nije ni baš neki ne znam kakav.

Link to comment
Share on other sites

a kad bude popust to je sve 30% jeftinije dzast sejin

5 hours ago, Dule_smor said:

ovde isto, ne mogu brasno 2 nedelje da nadjem jebene palacinke da napravim...jebeni retardi svapski hoarderski, gori su od naseg naroda, gade mi se

zasto pravis palacinke osim ako ti ne dolazi neka nemica izjasni se

Link to comment
Share on other sites

a kad bude popust to je sve 30% jeftinije dzast sejin
zasto pravis palacinke osim ako ti ne dolazi neka nemica izjasni se

Ahaha, pa volim palacinke nekad da pojedem..pre neki dan skuvah i sarmu, nasao sam kiseli kupus...btw, pozdrav iz najstarijeg nemackog grada, nabijem ih na kurac retardirane:


701ed7b8331add8ad397afdf7109f73a.jpg9609818f02232b853de5c0c038124a7d.jpg
  • Haha (+1) 2

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

sada sam obisao 4 lanca prodavnica, nema ulja ni u jednom \o/

mislim ja sve spremam na masti ali zena i deca nece da jedu ako je na masti.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Dule_smor said:

Ahaha, pa volim palacinke nekad da pojedem..pre neki dan skuvah i sarmu, nasao sam kiseli kupus...btw, pozdrav iz najstarijeg nemackog grada, nabijem ih na kurac retardirane:

UzNi ovo od kikirikija kad već nema drugo i pravi samo kineska jela tipa pirinač i to.

ili ovo susamovo još bolje ali deluje da je skuplje!

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Lucky said:

UzNi ovo od kikirikija kad već nema drugo i pravi samo kineska jela tipa pirinač i to.

ili ovo susamovo još bolje ali deluje da je skuplje!

Kakvo je ovo nadrikuvarstvo... za ovo se ide na robiju... 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...