Jump to content

Tenis 2022/24


Lucky

Recommended Posts

Није то универзално лоше, то је живот. Реалност. Чињеница. А што Рамбо каже зрели људи прихватају чињенице.
Разлика између нас и "развијених" друштава, једна од, је у томе што изостане онај бахати део где мајмун вози 150 по граду или слично - мада син тренутног председника САД оповргава ову тврдњу. Није се потрудио да сакрије свињарије. Чак је икњигу написао о истим.

Ја не браним Новака или било кога другог. Указујем на твој помало романтичан поглед на свет.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

a to je zivot, moja greska :d

samo sta nije onda zivot jbt, je l mozemo ista u tom slucaju da nazovemo pogresnim a da odstupa dodatno od te najsire i najrelativnije moguce kategorizacije

eo pre par dana onaj neki 21godisnjak degenerik u ns-u prebio namrtvo onog djeda, ulicnog sviraca, onako bezze, i to je zivot pretpostavljam a

daleko sam ja od nekog romantika/idealiste, cak suprotno rekao bih, ali ne vidim sto bismo ovakve stvari relativizovali ili/i bili indiferentni/otupeli, samo jer su se i pre dogadjale, pa kao toeto, what can you do

plus, kao sto rekoh u prethodnom komentaru, ovo je druga diskusija i nagli zaokret od nolo neupucen/nista ne zna do nolo mora biti u semama sa vlasti jer je nolo i to je ok

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, overkind said:

Није то универзално лоше, то је живот. Реалност. Чињеница. А што Рамбо каже зрели људи прихватају чињенице.
Разлика између нас и "развијених" друштава, једна од, је у томе што изостане онај бахати део где мајмун вози 150 по граду или слично - мада син тренутног председника САД оповргава ову тврдњу. Није се потрудио да сакрије свињарије. Чак је икњигу написао о истим.

Ја не браним Новака или било кога другог. Указујем на твој помало романтичан поглед на свет.

upravo ovo, ne moram ništa da dodam

i nije zaokret, jer ću opet da vratim priču na to da Novaka samog verovatno zabole za zemljište i sve to, nego se to gura oko njega. On sam od svog rada može da kupi pola Beograda legalno,i da ga boli kurac. A Novak nije njegova žena, tašta, ćale i drugi, ali se takodje neće ni 100% ograditi od njih i odjebati ih, kao što ni svi mi ne odjebavamo tek tako loše porodične situacije just because

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mladenq said:

a to je zivot, moja greska :d

samo sta nije onda zivot jbt, je l mozemo ista u tom slucaju da nazovemo pogresnim a da odstupa dodatno od te najsire i najrelativnije moguce kategorizacije

eo pre par dana onaj neki 21godisnjak degenerik u ns-u prebio namrtvo onog djeda, ulicnog sviraca, onako bezze, i to je zivot pretpostavljam a

daleko sam ja od nekog romantika/idealiste, cak suprotno rekao bih, ali ne vidim sto bismo ovakve stvari relativizovali ili/i bili indiferentni/otupeli, samo jer su se i pre dogadjale, pa kao toeto, what can you do

plus, kao sto rekoh u prethodnom komentaru, ovo je druga diskusija i nagli zaokret od nolo neupucen/nista ne zna do nolo mora biti u semama sa vlasti jer je nolo i to je ok

i ne znam kako nasilje i ubistvo nekoga na ulici iz čisto divljačkog čina dovodiš u vezi sa sponom vlasti i sporta / estrade / selebritija, koji se dešava svugde u svetu, gde su poznati povlašćeni od svojih država

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

@overkind

haha, pa gde ja rekoh da je pakao na zemlji, meni je licno ok u srbiji, da nije, otisao bih, i cesce nego ne se slazem sa recimo hajlijem oko potenciranja na licnoj odgovornosti, kad se povede prica o sns vodjenju zemlje, bar sustinski, neki drugi elementi njegovog pristupa su problematicni :d, ali to je opet kazem, druga diskusija, a i za primer se nisam mogao preciznije i konkretnije ograditi i napomenuti sta je poenta istog ali dobro, sta da se radi, ne vredi :d, moja greska, na prvu skontah da mislis na onaj sa prethodne strane

cenim opsiran odgovor svakako, ali mislim da je manje vise sve receno na ovu temu, i to visestruko, i da se

 

64zgh1.jpg

 

Edited by mladenq
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Highl1 said:

i ne znam kako nasilje i ubistvo nekoga na ulici iz čisto divljačkog čina dovodiš u vezi sa sponom vlasti i sporta / estrade / selebritija, koji se dešava svugde u svetu, gde su poznati povlašćeni od svojih država

jer se, pazi sad... i to isto desava svugde u svetu!

naravno, svestan sam ekstremnosti primera, poenta je bila u arbitrarnoj liniji gde je nesto pogresno a nesto zivot jebigica, stvari ako su lose, lose su pa se desavale na milion lokacija i ma koliko redovno

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mladenq said:

@overkind

haha, pa gde ja rekoh da je pakao na zemlji, meni je licno ok u srbiji, da nije, otisao bih, i cesce nego ne se slazem sa recimo hajlijem oko potenciranja na licnoj odgovornosti, kad se povede prica o sns vodjenju zemlje, bar sustinski, neki drugi elementi njegovog pristupa su problematicni :d, ali to je opet kazem, druga diskusija, a i za primer se nisam mogao preciznije i konkretnije ograditi i napomenuti sta je poenta istog ali dobro, sta da se radi, ne vredi :d, moja greska, na prvu skontah da mislis na onaj sa prethodne strane

cenim opsiran odgovor svakako, ali mislim da je manje vise sve receno na ovu temu, i to visestruko, i da se

  Hide contents

64zgh1.jpg

 

Али је конструктивна дискусија изашла 🙂
То ценим.

  • Like +1 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, overkind said:

Младане, поређење је крајње неспретно - нико није помињао убиства нити ико овде тврди да се све зло на свету подводи под категорију "шта ћемо, тако је у животу". Ја сам говорио о "деверсификацији улагања", како се то каже на Црквенословенском 🙂. Ако инсистираш на крајностима можемо да кажемо да су сви професионални спортисти само, цитирам: "Корисни идиоти капиталистичких свиња", крај цитата, како вели господин Симоновић.
Мала дигресија. Ако се сетимо наших прослављених асова 1999. године и чињенице да се само један, релативно непознат фудбалер, вратио из западне хемисвере у Србију, а звезде типа Михајловића и Дивца уредно наставиле да примају плату, али мало тужни и болом опхрвани,  у земљама које су убијале децу у Србији, можда има нечег у Дуцијевим речима. Али да не ширимо беспотребно причу.

Да појасним шта сам мислио под то је живот, односно то су чињенице. Ноло је ем светска звезда, ем милионер, ем јако славан. Ово заједно значи да има неку "друштвену тежину", неки, рецимо, утицај. Природно је да он, или породица, тај утицај и околности користе. Користе у циљу успостављања, учвршћивања и проширења сопственог благостања. Може да се каже да користе, или злоупотребљавају, околности, али то је природно и очекивано. Просто раде у сопствену корист. Једини разлог зашто ја не купујем пола Дорћола/Монматра/Менхетна је - запањићеш се, јер не могу. Да могу, врло бих се радо бавио тиме. Ја сам нико и ништа и нико моћан неће да пије кафу са мном и да се договара о послу. Тужно, али је тако ...

Ноле зна само једну ствар у животу да ради - да игра тенис. Али то шта зна ради најбоље на свету, и међу најбољима је свих времена који су то исто радили. Поређења ради од успешног бизниса на свету удобно и лагодно живе дословно милиони. Од тениса, ни стотину њих. Јасно је да новци од спонзора, види Дуцијев цитат, и награда од турнира, види исти цитат, неће долазити довека. Нормално је да улажу новац у нешто и да не желе да крцкају сламарицу. Исто тако је нормално, ја мислим, да када располажу милионима, желе да инвестирају у велике послове и капиталне инвестиције. Како у иностранству, тако и у домовини. У Србији се баве спортским објектом, и тениским теренима. Ово је немогуће без сарадње са властима. Избор је да каже да неће да има ништа са Србијом (док се не деси шта тачно?) и узме пасош Луксембурга - лепа уређена држава, премијер педер, закони јасни - милина Божија, или да некако сарађује са свима који седе на челу земље под чијом заставом игра. Мислим да знамо шта је изабрао. Теби је то неприхватљиво, мени је прихватљиво.

Немам никакво мишљење о томе шта, како и колико он лично зна и колико му је то важно. Мислим да је њему много важније да сутра устане наспаван и да тренира да узме још један турнир од тога колико је Весић кубика украо, коцки наопачке сложио и сл. Ја, до релативно скоро, појма нисам имао шта су мини хидроелектране и какав утицај могу да имају да околину. Замишљао сам, знао сам да није, фазон Ђердап, само 3 метра широк 🙂.  Просто ме није занимало.

А пропо одрицања и ограђивања од породице. Мислим да он, као и Федерер, као и Надал, немају никога на свету осим најближе породице. Немају пријатеља, немају другара, немају бивших риба. Оженили су прву или другу девојку с којом су били. Не јер су слепци и дебили него јер су све у животу жртвовали и подредили тенису. Апсолутно све. Нико од нас овде, поприлично сам сигуран, није толико жртовао у животу да би постигао ткав успех у нечему што ради. Исправите ме ако сам се огрешио од некога. Ако би се оградио, одрекао, од жене, оца, брата и мајке остао би сам на свету ко говно. Наравно да неће. То су једини људи на свету који знају и воле човека Новака Ђоковића и који су ко зна шта прошли с њим. Сви ми остали волимо, или не, Нола, а везе немамо ко је Новак.

Јако је зајебано стављати се у кожу некога о коме не знамо пуно, скоро ништа, и ко живи на начин који је нама потпуно стран. Ја својим аршином могу да мерим себи сличног само. Могу да кењам о моралу и хришћанским вредностима (скрушеност, скромност, сиромаштво - само је у сиромаштву могуће достојанство), али би ово било лицемерно од мене.

На крају опаска о садашњој власти и зашто не мислим да су они демони пакла лично него само регуларни политичари који раде оно што политичар ради, само на начин на који се то у друштву какво је у Србији ради. ДОС екипа експерата је уредно потшишана, са новим лаптопима, пријеносницима, и регуларно стеченим дипломама целу земљу распродала странцима. Утрла је пут овоме што данас гледамо. Нису правили гондоле, БГ на води и јарболе, јер су крали државу, привреду, банке ... Крали су већи плен. Ови сада просто черупају оно што је остало (лешина?) и сасвим су у просеку светских лидера - на пример види САД, УК. Хиљаду им се ствари може, и треба, замерити. Али да су "пакао на земљи", неће бити. Само су политичари.

Насрах доста.

 

skoro bolji post na forumu nisam pročitao

  • Thanks (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

realno!

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ahaha bravo 🙂

ja bukvalno ne verujem šta ovaj čovek priča :))

Quote

 

"Верујем да треба да постоји право избора на то да ли ћете се вакцинисати или не. Нисам о томе говорио раније, нисам откривао свој вакцинални статус јер имам право на то да буде приватан. Колико видим, било је много погрешних закључака и претпоставки. Зато је било важно да проговорим о томе и разјасним одређене ствари", додао је, истичући да је вакцинисан као дете.

Истакао је да ни у једном тренутку није ширио погрешне информације и да разуме колико је важна вакцинација у светској медицини.

"Никада нисам био против вакцинације. Схватам да глобално сви улажу велики напор да контролишу овај 'пожар'. И надам се да ће у томе успети. Вакцинација је највероватније и највећи напор да се то учини. Вероватно је пола света вакцинисано и ја то потпуно поштујем, али сам одувек веровао и представљао ту слободу избора шта уносите у своје тело."

Објаснио је и који је разлог због којег се није вакцинисао против ковида. Како каже, увек је био "ученик добробити тела, здравља и исхране", и да је на одлуку делимично утицао позитиван утицај који су фактори попут промене исхране и начина спавања имали на његове атлетске способности.

"За мене је то основни принцип разумевања шта је добро, а шта лоше за вас. Као елитни професионални спортиста, увек сам пажљиво анализирао све састојке који долазе из суплемената, хране, воде, спортских пића... Све што као гориво улази у мој организам. На основу информација које сам добио, одлучио сам да се не вакцинишем."

 

ali kao što rekoh onomad pre x strana, dokle god za svoje uspehe ne pije krv novorođenih beba već komunicira sa suncem i mazi drvo, jbg, šta ćemo 🙂

ali mi je neverovatno da zbog tih uverenja je spreman da ne učestvuje dalje na turnirima. sad bukvalno samo tutnu milione nadal i federer vladama francuske, engleske itd da zabrane nevakcinisanima sve ikada i to je to :))

 

Link to comment
Share on other sites

Реално, човек треба у животу да стоји иза онога у шта верује, јебеш живот ако ћеш да пљунеш на своје ја због линије мањег отпора

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

upravo, ovde se slažem, ispao bi veći licemer da se vakciniše sada jer mora

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, daniiL said:

Ako je on spreman da plati cenu koju nose njegovi izbori, ne vidim u cemu je problem. Vreme ce pokazati da ili je pogresio ili ne i koliko je pogresio.

ma naravno, stoji i to. 

samo me prosto iznenađuje cela postavka njegova, ali ofc ako grli sunce neka grli sunce do kraja! 🙂

Link to comment
Share on other sites

to se jednostavno zove doslednost.

Možda nama zvuči čudno što je ovo rekao, ali morao je da naglasi ovaj razlog, jer koliko sam čitao neke komentare sa zapadnih portala, 99% njih nisu skontali ovaj deo oko diskrecionog prava...


"Bio sam zaista razočaran i tužan načinom na koji se sve završilo po mene u Australiji. Greška u viznoj dekalaraciji nije namerno napravljena. To su prihvatili i potvrdili savezni sud i sam ministar u Ministarstvu za imigraciju u Australiji. Ono što malo ljudi zna jeste da ja nisam deportovan iz Australije na osnovu toga što nisam vakcinisan ili sam prekršio neka pravila. Sve je to zapravo odobreno. Razlog zbog čega sam deportovan iz Australije jeste taj što je ministar za imigraciju iskoristio svoje diskreciono pravo da mi poništi vizu na osnovu percepcije da bih mogao da stvorim neki antivakserski osećaj u zemlji ili gradu, sa čime se potpuno ne slažem", zaključio je Novak.

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

  • Lucky changed the title to Tenis 2022/24

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...