Jump to content

Tenis 2022/24


Lucky

Recommended Posts

9 minutes ago, mladenq said:

 

Ne mislim da je njegova duznost u tom slucaju da rusi Vucica, nije ga on ni doveo , ali s obzirom da velicinu i znacaj njegove licnosti medju Srbima, mislim da definitivno nosi odredjen nivo odgovornosti, i da u najmanju ruku, ako ga vec ne rusi (sto i ne treba je li), moze da vodi racuna da svojim ponasanjem/nastupom ne promovise dodatno AV i SNS i ne daje im neki dodatni legitimitet, sto je valjda i bio jedini cilj Vucicev ovim sastankom.

da ti obeležim i nacrtam, još jednom
- nosi odredjen nivo odgovornosti - ne, ne nosi, čovek igra tenis, i uspešan je u tome, ne bavi se javnom funkcijom, čak i ne živi ovde i ne učestvuje u našem dnevnom životu, i njegova odgovornost je kao i svakog gradjanina ove zemlje, da glasa na izborima, i to je to. To što ti misliš da on nosi veću odgovnorst jer je selebriti, pa kao takav (teniser) treba da učestvuje u politici, ja to ne smatram. Ne želim da mi Djoković, Jokić, Bjelogrlić, Dača Ikodinović, Marina Abramović i slični budu ikakav faktor u političkom životu. Kad odluče da se posvete politici, kao npr Šapić (koga ne podnosim od kad se pojavio u politici), onda snosi odgovornost. Do tad, ne. Da ima uticaj na široke narodne mase, ima, ali baš sa umerenim stavovima, izjavama kakve ima, ja iskreno mislim da on nije svoj uticaj zloupotrebio. Ti misliš da jeste, ali to je ono oko čega i diskutujemo ovde
- može da vodi računa da svojim ponašanjem / nastupom ne promoviše dodatno AV i SNS - prvo, shvatanje da li je promovisao ili ne je dvojako, jer kao što smo ustanovili, nije direktno dao podršku, ne učestvuje u kampanji i sl. Promociju AV jeste dobio, jer je to i hteo, ali tu ne možemo da krivimo Djokovića. Opet, ako npr poredimo Djokovića i Lebrona, koji je otvoreno bio protiv Trampa, jasno je da je u pitanju nebo i zemlja od podrške, promocije i sl, i da je ovo Djokovićevo pičkin dim.  Ako uzmemo da pretpostavimo skroz suprotno, i da je Djoković hteo da na neposredan način podrž AVa, a da ne uprlja prste mnogo, opet, to je njegovo pravo. Zašto je njemu, ako on to hoće, zabranjeno da ponašenjem i nastupom promoviše AV i SNS ? Možda je to njegova politička opcija, možda je njemu Vučić najjači lik ? Znači, ti, Zola, ja ne bismo da on podržava SNS, ali jebiga, mi nismo Djoković i možemo da ga duvamo. To je ono što pokušavam da ti objasnim svo vreme, mi možda ne bismo da ih on podržava, i nećemo da pomaže AVu, ali to je samo naše mišljenje i Djokovića ne treba gledati kroz prizmu šta mi očekujemo od njega. Ja bih isto voleo da se vakcinisao i oprao pod sa svima na AO, ali ja nisam Djoković i poštujem njegovu odluku da on neće da se vakciniše

  • Upvote (+1) 2

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Na izborima ima pravo glasa...nema odgovornost da glasa, nema obavezu da glasa. Čak i da glasa, nema odgovornost za, recimo to što se potpisuje npr. kumanovski sporazum. 

Sedenje na kanabetu pred izbore je direktna podrška, manja nego da je na izbornoj listi, manja nego da je potpisao podršku direktno, ali, da, direktna podrška.

Da li će to odjeknuti u javnosti. Pa naravno da hoće.

Da li će to uticati na neke glasače. Pa naravno da hoće.

Da li je to onda podrška. Da jeste podrška.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

a da je došao 4og aprila, ne bi bila? Ili bi bila manja, pa je onda ok? I budite objektivni, da li bi isto odjeknulo da je sedeo kod nekog drugog na kanabetu, ili sad bio uslikan na protestima, istim žarom biste bili protiv toga?

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Highl1 said:

da ti obeležim i nacrtam, još jednom
- nosi odredjen nivo odgovornosti - ne, ne nosi, čovek igra tenis, i uspešan je u tome, ne bavi se javnom funkcijom, čak i ne živi ovde i ne učestvuje u našem dnevnom životu, i njegova odgovornost je kao i svakog gradjanina ove zemlje, da glasa na izborima, i to je to. To što ti misliš da on nosi veću odgovnorst jer je selebriti, pa kao takav (teniser) treba da učestvuje u politici, ja to ne smatram. 

pa dobro, ae i ja tebi da nacrtam ponovo, kakvi smo svi crtaci ovde

ja ipak mislim da nosi odredjen nivo odgovornosti, pa kao takav (teniser) treba da učestvuje u politici, ali NE MISLIM OVO, i poprilicno sam precizno rekao da mi je skroz ok da uopste ne ucestvuje u politici, ako mu se oglasava na neke nepoliticke teme, nek se oglasava, ako mu se ne oglasava, i to mi je savrseno ok

19 minutes ago, Highl1 said:

- može da vodi računa da svojim ponašanjem / nastupom ne promoviše dodatno AV i SNS - prvo, shvatanje da li je promovisao ili ne je dvojako, jer kao što smo ustanovili, nije direktno dao podršku, ne učestvuje u kampanji i sl. 

jeste dvojako, ali kao sto vidis nisam ja jedini ovde, koja ovo tumaci kao ociglednu quid pro quo situaciju, koja je daleko od naivnog/neupucenog djokovica koji je samo hteo da se zahvali jer bi u suprotno bio neuctiv/nekulturan, tako da ako se tu razilazimo, onda je besmisleno dalje da polemisemo da li je djokovic kriv sto je av dobio promociju

drugi korak apsolutno proizilazi iz ovog prvog

19 minutes ago, Highl1 said:

Zašto je njemu, ako on to hoće, zabranjeno da ponašenjem i nastupom promoviše AV i SNS ?

ko kaze da mu je zabranjeno? ako hoce da promovise neka se javno tako izjasni i neka promovise, ali onda cemo valjda svi da ga stavljamo u isti kos kao i sapica

s obzirom da je ipak odlucio da se javno izjasni kao apolitican, ja ga ovde drzim za tu nedoslednost, jer ako moze esejski da se ogradjuje od toga sto je okacio jednu sliku pa ga opozicija svojatala, moze valjda i da se ogradi od bukv politickog promo spota pozicije, i da uzmemo je li da je sve benigno bilo sa njegove strane do tog trenutka

Edited by mladenq
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

ok, složićemo se da se ne slažemo, jer ti i drugi vidite da kao apolitičan ne sme uopšte da ode kod predsednika, ili sme kad uzme turnir, ili ne pred izbore. Mi drugi se ne slažemo sa time.
I ne možemo da ga stavimo u isti koš kao Šapića, jer je Šapić političar, javni funkcioner, predsednik najveće opštine u Srbiji, a Djovak je "samo" sportista

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mladenq said:

drugo jbg, ti se mozda ne slazes, ali ja svakako smatram da neko toliko poznat i sa tolikim uticajem nosi odredjenu dozu odgovornosti oko toga kako njegovi postupci mogu da uticu na masu koja ga obozava. Isto bih rekao i da se ovaj drogira ili radi neke druge gluposti, a idol je miliona klinaca. Kako mozes da se ne slazes sa tim? Neko ko je uzor milionima bi ipak trebao da vodi racuna o tome sta radi u javnosti, naravno ima on apsolutno pravo da radi sta hoce, ali kako mozemo da se razilazimo oko ove prethodne izjave?

 

37 minutes ago, mladenq said:

Ne mislim da je njegova duznost u tom slucaju da rusi Vucica, nije ga on ni doveo , ali s obzirom da velicinu i znacaj njegove licnosti medju Srbima, mislim da definitivno nosi odredjen nivo odgovornosti, i da u najmanju ruku, ako ga vec ne rusi (sto i ne treba je li), moze da vodi racuna da svojim ponasanjem/nastupom ne promovise dodatno AV i SNS i ne daje im neki dodatni legitimitet, sto je valjda i bio jedini cilj Vucicev ovim sastankom.

Sve ovo što pišeš - "odgovornost", "mora da vodi računa", pišeš iz pozicije nekog ko mrzi Vučića i to je ok, međutim to je tvoje lično mišljenje i ne možeš tvoje "Vučić je apsolutno zlo" mišljenje da poistovećuješ sa drogiranjem i silovanjem, stvarima koje su objektivno zlo i loše. 
Znači pošto je Vučić zlo onda Nolo mora da se "ogradi" i da "vodi računa"? Šta ako on ne misli da je Vučić zlo, ili ga jednostavno zabole?

Da, napisao si i da ne treba da se priklanja nikome (zapravo sam Đoković je izjavio da je apolitičan), ali opet, šta ako on posetu predsedniku ne vidi kao potez podrške?

I da, sorry za ovo "seciranje" tvojih postova
 

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

@Highl1

haha, opet malo izvrces, sto je izgleda neizbezno

naravno da ne mozemo da ga stavimo u isti kos sa sapicem sada, govorio sam hipoteticki ako bi se ovaj deklarisao zvanicno kao sns licnost i dao im full podrsku u svakom smislu, posto mu je li to nije zabranjeno

i nevezano da li bi tada i dalje bio sportista, nasuport sapicu koji je politicar, ne bi mi bio nista manje ljigaviji

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

Jeste Čanak govno, ali to ne čini ono što on kaže netačnim. Ad hominem.

1 hour ago, Highl1 said:

šta god radio, kakav god post ostavio, ne može ozbiljno da se skapira kad ga završavaš sa citatom jebenog Čanka, koji je autonomaško govno, drugosrbijanac i parazit koji živi svima nama na kičmi preko 30 godina. Osobe poput Čanka nemaju nikakvog prava da govore kakva je ovo država, mada se slažem da je država sa puno mana, jedna od tih je da Čanak nije na nekoj robiji ili da mu do sada barem par puta nisu polomljene noge i ruke zbog izjava i nastupa u medijima (najskorije oko dešavanja u Crnoj Gori, na primer)

 

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

Just now, Neptune said:

Jeste Čanak govno, ali to ne čini ono što on kaže netačnim. Ad hominem.

Da, ali je on lik koji direktno doprinosi zagovnjavanju te zemlje i bezakonju (jer je bio i deo vlasti), a komentariše ko kurva o poštenju.

5 minutes ago, togFU said:

 

Sve ovo što pišeš - "odgovornost", "mora da vodi računa", pišeš iz pozicije nekog ko mrzi Vučića i to je ok, međutim to je tvoje lično mišljenje i ne možeš tvoje "Vučić je apsolutno zlo" mišljenje da poistovećuješ sa drogiranjem i silovanjem, stvarima koje su objektivno zlo i loše. 
Znači pošto je Vučić zlo onda Nolo mora da se "ogradi" i da "vodi računa"? Šta ako on ne misli da je Vučić zlo, ili ga jednostavno zabole?

Da, napisao si i da ne treba da se priklanja nikome (zapravo sam Đoković je izjavio da je apolitičan), ali opet, šta ako on posetu predsedniku ne vidi kao potez podrške?

I da, sorry za ovo "seciranje" tvojih postova
 

upravo sam ovo i ja probao Djomli da objasnim, al ne ide :tf: 

9 minutes ago, manson said:

A možda je i Nole u kampanji? 🙂 možda se vidi kao ministar sporta, za početak 🙂 koliko realno može još da igra na najvišem nivou, 2-3 godine?

 

Nego, vezano za teren, odlučio šta za vakcinu? Može bez nje da igra ostale GS?

čak i da jeste, baš Novaku treba SNS i Vučić za kampanju, sam da napravi stranku, ima sve potrebne resurse da direktno puca da bude predsednik. I nešto ne bih verovao da prvi čovek na svetu u bilo čemu, ako ulazi u politiku, da puca na išta drugo osim takodje prve pozicije u zemlji, a to je predsednik

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, togFU said:

Sve ovo što pišeš - "odgovornost", "mora da vodi računa", pišeš iz pozicije nekog ko mrzi Vučića i to je ok, međutim to je tvoje lično mišljenje i ne možeš tvoje "Vučić je apsolutno zlo" mišljenje da poistovećuješ sa drogiranjem i silovanjem, stvarima koje su objektivno zlo i loše. 
Znači pošto je Vučić zlo onda Nolo mora da se "ogradi" i da "vodi računa"? Šta ako on ne misli da je Vučić zlo, ili ga jednostavno zabole?

Pa dobro, je l mozemo mi ovde ovako da se slozimo da je Vucic mega kriminalac/zlocinac, i da nema sta nije uradio tokom ove svoje vladavine? Tj je l mozemo da se slozimo da nije moje subjektivno misljenje da je Vucic zlo nego da je to neki generalni konsenzus, da je to objektivno tacno? Ako ne mozemo, onda jbg, ne znam sta bih ti rekao. Ako mozemo, onda ne vidim kako je argument sto Djokovic mozda ne misli, on moze isto tako da ne misli i da su ove stvari koje si ti naveo kao objektivno lose, da su lose, pa ga svejedno ne bi tada onda pravdao na isti nacin?

A sto se tice

20 minutes ago, togFU said:

Da, napisao si i da ne treba da se priklanja nikome (zapravo sam Đoković je izjavio da je apolitičan), ali opet, šta ako on posetu predsedniku ne vidi kao potez podrške?
 

Imas odgovor na to gore, osvrnuo sam se na taj po meni, ekstremno nerealan scenario.

43 minutes ago, mladenq said:

s obzirom da je ipak odlucio da se javno izjasni kao apolitican, ja ga ovde drzim za tu nedoslednost, jer ako moze esejski da se ogradjuje od toga sto je okacio jednu sliku pa ga opozicija svojatala, moze valjda i da se ogradi od bukv politickog promo spota pozicije, i da uzmemo je li da je sve benigno bilo sa njegove strane do tog trenutka

Valjda bi onda kada vidi epilog tog sastanka, i taj spot koji ni kompletni moron ne bi mogao da protumaci kao nepoliticki, imao problem sa njim?

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

@Highl1 stoji to naravno. Ali opet, recimo... možda je tužilaštvo našlo da nema ništa za onu potvrdu, ali to ne znači da stvarno nema ništa, možda je u nečijoj fioci, za svaki slučaj. AV nije problem da poturi nekog svog da padne da bi recimo kompromitovao Noleta. Priznajam, lupam 🙂 ali ko će ga znati, a iskreno sumnjam da je iko od njih, Nole included, baš toliko naivan i ne zna šta je šta, ko je ko, kako se šta i gde radi kao što se priča 🙂 

 

edit: ali da, slažem se da ako te predsednik države pozove, ipak bi trebalo da se odazoveš i odeš.

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, mladenq said:

Pa kao sto rekoh, odgovaranjem na prvi deo teksta, tj taj komentar, kao i moji ostali prethodni, poprilicno siroki komentari manje vise pokrivaju skoro sva tvoja pitanja, osim ako neces doslovno da ti nacrtam odgovore.

Problem je sto ti zapravo neces odgovore, nego se koristis ovim nekim najjeftinijim 'metodama diskutovanja' koje su meni presmesne, i onda zbog toga ova diskusija ne moze nicemu voditi, a ne jer je meni zabavno prebacivati lopticu tamo vamo, pa je problematika moj mozda 'neozbiljan pristup'. Imamo revolucionarnu tehniku diskusije haha, gde 'postavljas pitaja' u nedogled, i sta god suprotna strana odgovori, ti ili tvrdis da nije odgovoreno na ta pitanja ili postavljas nova = infinite points.

- Da li postoji bilo sta pozitivno izreceno za Vucica ili SNS kao licnost, politiku, program?

- Zasto ignorise nabacene teme "podrske razvoju i ulaganjima" ukoliko mu pruza podrsku?

- Zasto mu se ne obraca imenom/prezimenom vec se drzi institucionalnih naziva?

Zato sto ne pricamo o kompletnom moronu potpuno nesvesnom icega. Zato sto mu nije u interesu da citavoj Srbiji bude ocigledno da on javno daje SNS-u podrsku nakon sto se polomio tvrdeci da je apolitican. Zasto bi navlacio dodatno gnev anti-vucic pristalica kada moze da odradi ovo sto ovaj hoce od njega na 'najblazi' moguci nacin, koji ce ovaj manijak da iskoristi maksimalno u svrhu sopstvene promocije, a njemu opet da ostane taj benefit of the doubt, te nije znao ovo, te ono, te naivan, te nema pojma ni sta ni kako. Win win.

- Da li bi trebalo da bude jedini/prvi srpski sportista koji je odbio sastanak sa predsednikom i zasto?

Da, zato sto je u pitanju specifican slucaj, sa specificnim tajmingom i kontekstom koji nema veze sa sportskim postignucima, i jer je jedina svrha spomenutog sastanka bila promocija Vucica. Covek koji tvrdi da je apolitican a ima preko 50iq je to trebao da uvidi, i da se zahvali na neki drugi nacin, ako je uopste zahvaljivanje neophodno. Kao sto vec pomenuh u nekom komentaru, video-post od 30-60 sek, 'Hvala vladi Srbije, hvala narodu Srbije za podrsku'.

- Da li mislis da barata istim informacijama o realnom stanju u zemlji i da ima istu (ili bar koliko toliko slicnu) kao i ti/ostali gradjani informisani informisani bolje od samo drzavnih medija?

- Da li je on odgovoran sto je Vucic na vlasti?

- Da li bi trebalo on da ga rusi/ucestvuje u njegovom rusenju ili je njegovo da se bavi svojim poslom?

- Da li mislis da ce ovaj spot uticati u nekom ozbiljnom procentu na rezultate izbora?

- Da li ce on biti odgovoran sto ce Vucic opet pobediti odnosno da li ce mu on ovim sastankom obezbediti kritican broj glasova za pobedu?

Da ne ostane ovaj odg mozda nedovoljno jasan haha, ne, ne mislim da ce u nekom ozbiljjnom procentu uticati na rezultate izbora, Vucko ce svakako da se posprda jer je opozicija komicna, ali nije ni bila poenta da ovaj sastanak donosi neku kljucnu prevagu protiv konkurencije srebrenicke rumunke i slicnih bolida.

- U cemu je problem sa tajmingom, odnosno kada je drugo trebalo da mu se zahvali?

Ovo je valjda bilo isto prejasno sto iz mojih odg sto iz nekih drugih, ali ae, problem je sto su izbori za 2 meseca. Kada je trebalo da mu se zahvali? Pa prvo da li uopste mora da mu se zahvaljuje, a ako mora to je mogao da uradi isto kao sto sam vec rekao oglasavajuci se na bilo kojoj od svojih drustvenih mreza u kratkoj objavi, kao sto je to inace slucaj kada poznate licnosti daju neke objave, a ne da ide ovome na noge.

- Na koji drugi nacin je mogao da se zahvali da to ne zvuci kao "podrska"? Sta je drugo mogao da kaze?

- Da li je stvar kulture/vaspitanja/lepih manira da mu se zahvali ili nije trebalo da mu se zahvali uopste?

- Da li je ovo klasican predizborni spot ili samo jedan od mnogih slicnih "izvestaja o radu" predsednika na predsednikovom YT kanalu?

- Ako je predizborni spot zasto ga nema u medijima vec je na kanalu skromne gledanosti i reach-a (mimo ovih koji ga izvlace da ga prozivaju)?

Da li je najklasicniji predizborni spot i da li je bas to u takvom maniru odradjeno? Ne. Da li jeste neka vrsta predizbornog politickog spota? Da. Da li se svakako provlaci kroz druge medije, van AV YT kanala, koje citaju milioni i koje ce da vide milioni? Da.

Ne mogu da garantujem za TV, posto ga ne gledam, ili bar ne gledam te gde bi se to prikazivalo, ali brzi gugl te lako moze dovesti do ovakvih clanaka, gde imas taj isti video, samo sada linkovan sa njegovog IG kanala koji eto prati malo vise, 200k ljudi, i tako dalje, i tako blize, nadam se da ne moram da crtam kako kroz sve ove medije spot moze doci do bukv miliona.

- Zbog cega je iz spota izbacen deo gde predsednik nudi pomoc, investicije i sl u razvoj tenisa (tema koja definitivno nosi poene)?

Ne znam koliko je ovo relevantno za diskusiju, ali svakako se vrati gore na jedan od prvih odgovora, niko nije moron u ovoj prici, ne moraju sve stvari eksplicitno biti iznesene. Cilj sastanka je bio da se odredjenoj masi prenese poruka ja i Nolo dva druga, dva prijatelja, ako volis Nola, moras voliti i mene!

- Po cemu se razlikuje taj spot od mnogih drugih spotova sa drugim sportistima na istom kanalu?

Pa sad, ovo bi zahtevalo malo vise vremena da ulozim, i da idem kopam mu po kanalu i da doslovno poredim te spotove, ali ono sa vrha glave je li, odgovor je apsolutno isti kao onaj sto si vec dobio, ovaj spot nema nikakve veze sa nekim sportskim uspehom.

- Da li je eksplicitnija podrska kada Piksi kaze "Hvala Vucicu na podrsci" ili kada Djokovic kaze "hvala predsedniku i institucijama"
 

- Zbog cega je odgovornost veca na Djokovicu nego npr na Piksiju i drugim koji su vise puta dali eksplicitniju (po mom misljenju) podrsku?

- Da li trazimo ogradjivanje od svih ostalih upotrebljenih u iste svrhe ili samo od Djokovica?

- Da li ocekujes da ce bilo ko od njih da se ogradi sto se sreo sa zvanicnim predsednikom svoje drzave?

Te u skladu sa tim naravno da ne mislim da svako ko se susretne sa Vucicem treba da se ogradi. Treba da se ogradi najuticajniji sportista Srba koji prethodno tvrdi da je apolitican a onda bude politickom promo spotu. Kao sto ti rece, logicko obradjivanje cinjenica.

1. Tvrdis da si apolitican

2. U politickom si promo spotu

Isto je li kao sto mu ni najmanji problem nije bio detaljno da se ogradi od drugog politickog spektruma, nakon bilbord price.

- U cemu se tacno vidi ta "podrska"?

Eto druskane zolo, odgvori na sva tvoja pitanja haha. Potpunu iskrenost, na konto ove interakcije, kao to ti kazes cu da zadrzim za sebe, jer nema stvarno potrebe da se zagovnjava topik, niti to icemu vodi, i i dalje ostajem pri tome, da je sa tobom diskusija nemoguca, ali eto reko da ne budes uskracen na odgovore za svojih (20+ lol) jako bitnih pitanja, koja ocigledno nisu varijacije 2-3 manje vise iste stvari na koje si vec mogao da nadjes moj ili direktan odgovor ili komentar koji vecinski daje obrazlozenje.

Da li ces ti da usvojis bar trecinu, ili ce ijedan odgovor i najmanje da utice na tvoje vidjenje, mozda bi bilo arogantno da predvidjam haha. Mozda me ceka novih 20 pitanja nakon ovoga!

Radi preglednosti ali i radi toga sto me mrzi da se cimam sa multiquotes cu staviti pitanja i rezimirati odgovore (ukoliko za neki ne prenesem tvoje vidjenje tacno, ispravicu nakon ukazivanja na isto).

 

- Da li postoji bilo sta pozitivno izreceno za Vucica ili SNS kao licnost, politiku, program? - Ne.

- Zasto ignorise nabacene teme "podrske razvoju i ulaganjima" ukoliko mu pruza podrsku? / - Zasto mu se ne obraca imenom/prezimenom vec se drzi institucionalnih naziva? - Zato sto ne zeli da mu da direktnu i ocigledno podrsku vec to radi "prikriveno" kako bi ostalo da je apolitican.

- Da li bi trebalo da bude jedini/prvi srpski sportista koji je odbio sastanak sa predsednikom i zasto? - Da, zbog tajminga i zato sto ce to biti promocija Vucica.

- Da li mislis da barata istim informacijama o realnom stanju u zemlji i da ima istu (ili bar koliko toliko slicnu) kao i ti/ostali gradjani informisani informisani bolje od samo drzavnih medija? - Generalno ne ali bi trebalo i dalje da ima dovoljno informacija, ~20%.

- Da li je on odgovoran sto je Vucic na vlasti? - Ne. 

- Da li bi trebalo on da ga rusi/ucestvuje u njegovom rusenju ili je njegovo da se bavi svojim poslom? - Ne.

- Da li mislis da ce ovaj spot uticati u nekom ozbiljnom procentu na rezultate izbora? - Ne

- Da li ce on biti odgovoran sto ce Vucic opet pobediti odnosno da li ce mu on ovim sastankom obezbediti kritican broj glasova za pobedu? - Ne.

- U cemu je problem sa tajmingom, odnosno kada je drugo trebalo da mu se zahvali? - Zbog blizine termina izbora. 

- Na koji drugi nacin je mogao da se zahvali da to ne zvuci kao "podrska"? Sta je drugo mogao da kaze? - Iskljucivo bez sastanka, preko drustvenih mreza npr. Nije mogao nista drugo da kaze kad je vec doslo do sastanka.

- Da li je stvar kulture/vaspitanja/lepih manira da mu se zahvali ili nije trebalo da mu se zahvali uopste? - Neprecizan odgovor. Pretpostavljam da je odgovor da ali preko drustvenih mreza.

- Da li je ovo klasican predizborni spot ili samo jedan od mnogih slicnih "izvestaja o radu" predsednika na predsednikovom YT kanalu? - Nije klasican predizborni ali jeste predizborni spot. Promovise ga i pink koji ima veliki reach.

- Ako je predizborni spot zasto ga nema u medijima vec je na kanalu skromne gledanosti i reach-a (mimo ovih koji ga izvlace da ga prozivaju)? - Nemamo informacije za TV znaci ne znamo konkretan reach, ima ga na YT gde ima 26k i instagramu gde ima 200k pratilaca.

- Zbog cega je iz spota izbacen deo gde predsednik nudi pomoc, investicije i sl u razvoj tenisa (tema koja definitivno nosi poene)? - Zato sto je u pitanju "prikrivena" podrska.

- Po cemu se razlikuje taj spot od mnogih drugih spotova sa drugim sportistima na istom kanalu? - Spot nema veze sa sportskim uspehom. 

- Da li je eksplicitnija podrska kada Piksi kaze "Hvala Vucicu na podrsci" ili kada Djokovic kaze "hvala predsedniku i institucijama" - Jeste.

- Zbog cega je odgovornost veca na Djokovicu nego npr na Piksiju i drugim koji su vise puta dali eksplicitniju (po mom misljenju) podrsku? - Veci uticaj Djokovica.

- Da li trazimo ogradjivanje od svih ostalih upotrebljenih u iste svrhe ili samo od Djokovica? - Ne.

- Da li ocekujes da ce bilo ko od njih da se ogradi sto se sreo sa zvanicnim predsednikom svoje drzave? - Ne.

- U cemu se tacno vidi ta "podrska"? - U samom pristajanju na sastanak i neoglasavanju o spotu AV koji se koristi u promotivno politicke svrhe. 

 

Ukoliko sam negde pogresio sa razumevanjem tvog odgovora molim te ispravi, ukoliko nisam molim te potvrdi da je to tako pa da dam svoj komentar (da ne trosim vreme da sad komentarisem pa posle da bude nije pisac hteo to da kaze, pa editi itd.). 

 

Edit: ubacene korekcije. 

Edited by ZOLA

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, mladenq said:

Pa dobro, je l mozemo mi ovde ovako da se slozimo da je Vucic mega kriminalac/zlocinac, i da nema sta nije uradio tokom ove svoje vladavine? Tj je l mozemo da se slozimo da nije moje subjektivno misljenje da je Vucic zlo nego da je to neki generalni konsenzus, da je to objektivno tacno? Ako ne mozemo, onda jbg, ne znam sta bih ti rekao. Ako mozemo, onda ne vidim kako je argument sto Djokovic mozda ne misli, on moze isto tako da ne misli i da su ove stvari koje si ti naveo kao objektivno lose, da su lose, pa ga svejedno ne bi tada onda pravdao na isti nacin?

A sto se tice

Imas odgovor na to gore, osvrnuo sam se na taj po meni, ekstremno nerealan scenario.

Valjda bi onda kada vidi epilog tog sastanka, i taj spot koji ni kompletni moron ne bi mogao da protumaci kao nepoliticki, imao problem sa njim?

Verujem da mozemo da se slozimo sa konstatacijom oko Vucica. Sto apsolutno ne znaci da to tako vide i svi ostali. Ne zato sto ne zele da vide ili im je to prihvatljivo vec zato sto nemaju gde/kada/kako/od koga. Koliko god tebi nerealno izgledao taj scenario. 

 

Otkud ti znas da Djokovic nema problem sa time sto je iskoriscen?

 

Mozda on to ne vidi kao pruzanje podrske.

Mozda mu je prihvatljivo sto je iskoriscen kao i mnogi drugi sportisti pre i posle njega te ako se oni ne deklarisu kontra toga sta ima on da pametuje.

Mozda smatra da bi eventualnim negiranjem "podrske" (koju ocigledno mnogo ljudi uopste ne vidi kao realnost)  samo napravio vecu dramu a da se svejedno ne bi "oprao".

Mozda ga bole kurac sta god mi mislimo dok god je on uveren u "cistocu" svojih postupaka.

Mozda veruje da broj retarda koji ce zbog toga da glasaju za Vucica nije veliki pa nema potrebe da se petlja dalje.

Mozda smatra da je izjava da je apolitican i da se ogradjuje i od opozicije i od opozicije jasan pokazatelj njegovih politickih stavova i da nema sta tu da se dodaje. On u toj izjavi jasno deklarise da i dalje podrzava proteste, te govori o losem kvalitetu vazduha, vode i hrane i sl. Sto definitivno ne prija vlastima. 

 

Edited by ZOLA
  • Like +1 1

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Pa mislim ovde ne bi ni postojala polemika da mozemo sa sigurnoscu da znamo sve te gore stvari. Postoji milion mozda. Ljudi su spremni da relativizuju i mnogo ekstremnije/gore stvari i da budu u fazonu pa mozda ovo, mozda ono. 

Ovde se stvari svode na ono sto sam ti spomenuo u nekom od komentara.

Quote

Zasto meni ne pije, a tebi pije? Pa ne znam sta da ti kazem, kroz starenje i interakciju sa ljudima, posmatranjem drugih ljudi, generalno kroz ljudska iskustva, uvidjamo neke sablone ponasanja, dolazimo do nekih zakljucaka o ljudskoj prirodi itd, i onda iz svega toga odredjene situacije percipiramo na jedan ili drugi nacin. 

Nekome mozda nije red flag kada dobije email od princa Nigerije, gde mu ovaj trazi neke pare. Vecini ljudi jeste. Nije mi cilj da ovim primerom trivijalizujem tvoje vidjenje ove situacije sa Djokovicem, nego da se dotaknem ovoga gore gde mislis da sam emotivno reagovao na citavu pricu, ne, meni jednostavno je ekstremno nerealno da je on toliko naivan.

----------

52 minutes ago, ZOLA said:

Ukoliko sam negde pogresio sa razumevanjem tvog odgovora molim te ispravi, ukoliko nisam molim te potvrdi da je to tako pa da dam svoj komentar (da ne trosim vreme da sad komentarisem pa posle da bude nije pisac hteo to da kaze, pa editi itd.). 

Uglavnom si ok rekao bih sa rezimiranjem odgovora, na par mesta si izostavio nesto sto mislim da umanjuje odgovor, kao recimo u:

Nije klasican predizborni spot vec "izvestaj o radu" uz napomenu da je to deo Vuciceve 24/7/365 kampanje - Ne, ne bih rekao da je 'izvestaj o radu', nije svakako ni klasican predizborni spot sa kojim bi ovi trubili na sva zvona i objavljivali na svim mogucim mestima, ali jeste predizborni politicki spot koji je objavljen na AV YT kanalu i IG kanalu. Uz to, Pink ga promovise kroz svoje online clanke, koje rekao bih cita ozbiljan broj ljudi, kol'ko god oni retardirani bili, msm i mnogo retardiranije Kurir/Informer cita ozbiljan broj ljudi. Mislim te stvari znamo sa sigurnoscu, necemo ni ulaziti u TV promociju. Uzevsi to u obzir, kao i osnovno znanje o internetu i shareovanju contenta, gde najobicniji klip uploadovan od najobicnije osobe moze da vidi pola drzave u par dana, mislim da je skroz ok konstatovati da taj spot moze jako veliki reach da ima.

- U cemu se tacno vidi ta "podrska"? - U samom pristajanju na sastanak. - Kao i u tome sto ocigledno nema problem da mu se lik koristi u promotivno politicke svrhe u navedenom spotu. Da li on mozda tajno za sebe ima problem sa tim, mislim da je potpuno irelevantno.

I mozda jos par sitnijih stvari, koje realno nisu ni vredne ispravljanja, i sa ostalim bih rekao da si manje vise on point. Tako da, ae baci repliku, ako pa ako ikako mozemo da privedemo kraju ovo.

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2022 at 3:45 PM, mladenq said:

Pa mislim ovde ne bi ni postojala polemika da mozemo sa sigurnoscu da znamo sve te gore stvari. Postoji milion mozda. Ljudi su spremni da relativizuju i mnogo ekstremnije/gore stvari i da budu u fazonu pa mozda ovo, mozda ono. 

Ovde se stvari svode na ono sto sam ti spomenuo u nekom od komentara.

----------

Uglavnom si ok rekao bih sa rezimiranjem odgovora, na par mesta si izostavio nesto sto mislim da umanjuje odgovor, kao recimo u:

Nije klasican predizborni spot vec "izvestaj o radu" uz napomenu da je to deo Vuciceve 24/7/365 kampanje - Ne, ne bih rekao da je 'izvestaj o radu', nije svakako ni klasican predizborni spot sa kojim bi ovi trubili na sva zvona i objavljivali na svim mogucim mestima, ali jeste predizborni politicki spot koji je objavljen na AV YT kanalu i IG kanalu. Uz to, Pink ga promovise kroz svoje online clanke, koje rekao bih cita ozbiljan broj ljudi, kol'ko god oni retardirani bili, msm i mnogo retardiranije Kurir/Informer cita ozbiljan broj ljudi. Mislim te stvari znamo sa sigurnoscu, necemo ni ulaziti u TV promociju. Uzevsi to u obzir, kao i osnovno znanje o internetu i shareovanju contenta, gde najobicniji klip uploadovan od najobicnije osobe moze da vidi pola drzave u par dana, mislim da je skroz ok konstatovati da taj spot moze jako veliki reach da ima.

- U cemu se tacno vidi ta "podrska"? - U samom pristajanju na sastanak. - Kao i u tome sto ocigledno nema problem da mu se lik koristi u promotivno politicke svrhe u navedenom spotu. Da li on mozda tajno za sebe ima problem sa tim, mislim da je potpuno irelevantno.

I mozda jos par sitnijih stvari, koje realno nisu ni vredne ispravljanja, i sa ostalim bih rekao da si manje vise on point. Tako da, ae baci repliku, ako pa ako ikako mozemo da privedemo kraju ovo.

 

On 2/7/2022 at 3:45 PM, mladenq said:

Pa mislim ovde ne bi ni postojala polemika da mozemo sa sigurnoscu da znamo sve te gore stvari. Postoji milion mozda. Ljudi su spremni da relativizuju i mnogo ekstremnije/gore stvari i da budu u fazonu pa mozda ovo, mozda ono. 

Ovde se stvari svode na ono sto sam ti spomenuo u nekom od komentara.

Pa na osnovu cega mislis da je tvoja tvrdnja ispravna? Apsolutno nemamo pojma da li on ima problem sa time i koje su mu opcije da to resi ili ga bole kurac da to resi ili nece da reaguje iz ko zna kog nama nepoznatog razloga. 

Ko moze da kaze da su ljudi koje si posmatrao, susretao, iskustva koja si imao, uvidjanje sablona ponasanja i zakljucci ispravni te da je tvoja percepcija ispravna? Ili Lakijeva, ili moja? Jedino strucna lica nakon jako puno vremena provedenog u istrazivanju...  No fokusirajmo se na konkretno...

 

Tvoje odgovore stavljam u zagradu radi citljivosti, moje komentare na to boldujem iz istog razloga.

 

- Da li postoji bilo sta pozitivno izreceno za Vucica ili SNS kao licnost, politiku, program? [Ne.] - Slazem se.

- Zasto ignorise nabacene teme "podrske razvoju i ulaganjima" ukoliko mu pruza podrsku? / - Zasto mu se ne obraca imenom/prezimenom vec se drzi institucionalnih naziva? [Zato sto ne zeli da mu da direktnu i ocigledno podrsku vec to radi "prikriveno" kako bi ostalo da je apolitican.] - Znaci on salje prikrivenu poruku nekim glasacima koji se lome izmedju Vucica i nekog drugog (posto je vecina odavno svak na svojoj strani?) kako bi podrzali Vucica jer je on "good guy kao i Nolo"? Ti ljudi nisu vec videli medijsku kampanju koja je ispratila podrsku Vucica i vlade u slucaju Djokovic i on vec nije uzeo poene tu nego ce tek sada? Pri tome, ti "mentalno izazvani" ljudi (jer ne znam kako drugacije da nazovem profile koje ce to da privoli na jednu ili drugu stranu) bi trebalo da budu u stanju da vide tu skrivenu podrsku a nemaju kapaciteta ni za prostija razmisljanja? Znaci Novak je procenio da vredi svoj kredibilitet izlagati nekom "riziku, drami" zarad nicega. Ne deluje mi realno.

- Da li bi trebalo da bude jedini/prvi srpski sportista koji je odbio sastanak sa predsednikom i zasto? [Da, zbog tajminga i zato sto ce to biti promocija Vucica.] - Vec receno, AO je bio pre par nedelja, to su sveza desavanja i jedino sad bi imalo smisla. Izvinjenje posle izbora bi bilo besmisleno. To sto ce to biti promocija Vucica se ni po cemu ne razlikuje od promocije sa bilo kim drugim jer sve je konstantno promocija Vucica. Zove te predsednik, ides kod predsednika. U zavisnosti od politickog opredelenja biras reci koje ces izreci.

- Da li mislis da barata istim informacijama o realnom stanju u zemlji i da ima istu (ili bar koliko toliko slicnu) kao i ti/ostali gradjani informisani informisani bolje od samo drzavnih medija? [Generalno ne ali bi trebalo i dalje da ima dovoljno informacija, ~20%.] - Mislim da ti je ovo daleko najveca greska u razmisljanju. Primera radi, prosecan gasterbajter koji je otisao pre dolaska Vucica na vlast iz Svedske/Kanade (sa njima imam najvise kontakata pa mogu da komentarisem, Svedska pogotovo) dodje u proseku do nekih 20-30% informacija o aferama. Vecina ih odbacuje (osim ako im izvor nije blizak a i tad uzimaju sa dozom rezerve) jer "opozicija ce uvek da kenja, gledaj sve sta je uradjeno" i "nas narod dole samo kuka". I on kad dodje leti u domovinu, to puca na sve strane (zgrade, putevi, mostovi, kafici, restorani, klubovi, turizam, ma ludilo) i on dodje do zakljucka da je Srbija na jako dobrom putu - ko je za to odgovoran - pa onaj ko je na vlasti. Mala digresija ali mozda ce ti pribliziti sliku: Zaprepastio sam se prilikom referenduma, ambasada je trazila da se prijave zainteresovani kako bi videli da li ima smisla organizovati. 100 ljudi je bilo potrebno, nije skupljeno dovoljno (iako ja verujem da jeste, mada verovatno ne mnogo vise od toga ali da ih je boleo kurac da se cimaju, ne zato sto su mislili da ce to nesto promeniti u ishodu). Komentara po nasim grupama (gde su desetine hiljada ljudi), nista, eventualno - sve ok, izgurace Vucic sta je najbolje. Cifra o kojoj govorimo je ~130k ljudi srpskog porekla u Svedskoj - nek je pola onih koji su rodjeni ovde i realno ih bole kara za bilo sta osim provod u Srbiji, to je opet ~65k ljudi. Prosecan profil - normalno radno vreme, ima se i slobodnog vremena za druzenja sa drugim Srbima, familija u Srbiji, znaci postoje neki potencijal da sazna informacije ako vec ne cita alternativnih izvore. Zasto nema negativnog feedback-a? Zato sto i ako ima politickih tema to su KiM, Republika Srpska, CG. Ako se ide na komentarisanje unutrasnje situacije - Vucic car koji naoruzava vojsku; Vucic car koji nije priznao Kosovo iako 10 godina pricaju da ce da prizna; Stari je on lisac, sve ih lera, Vucic car, izgradio zemlju, otvorio fabrike, radna mesta svuda, skocile plate. Naravno da dole narod kuka, to nije naviklo da radi, nema vise komunizma, da vide kako se mi ovde kidamo da stvorimo nesto. Ponavljam, to su ljudi koji imaju pristup informacijama. 

E sad zamisli profil osobe koja "ne zna gde bije" od obaveza, a takvih imas i u Srbiji mnogo koji zive u svojim mikro okruzenjima i bukvalno nemaju pojma o vecini informacija o aferama. Da pitam mog rodjenog brata koji zivi u Beogradu da mi nabroji 10 likova iz SNS, Vucic included, ne verujem da bi znao. A kamo li o aferama. Zato i ne glasa uostalom. No vratimo se na inostranstvo. Zamisli profil osobe koja "ne zna gde bije" od obaveza u inostranstvu - tek ta osoba nema veze sta se desava u Srbiji. A onda zamislis Djokovica koji onog momenta kada otvori oci zna kako ce mu izgledati dan, sta ce jesti, sta ce raditi na treningu pre podne, sta popodne, kad ce na jogu, kad ce na masazu, kad ce u hiperbaricku komoru (sad vec lupam ali sigurno ima neke tretmane slicne vrste), obaveze sa decom (hrani, igraj se, nauci ih nesto, okupaj, uspavaj), sa kojim medijima bi trebalo da se vidi, sa kojim sponzorima, koje drvo danas zagrliti, gde hodati bos, koji ce jezik (ili sta vec) uciti taj dan, kada ce se cuti sa kevom/caletom na video call da vide decu, kada ce zvati burazere da vidi kako im ide zajebancija i kada ce leci na spavanje. I kada se cuje sa ortacima, mislis da ima nekoga ko je u teskoj situaciji i ko ce da mu kuka na situaciju u Srbiji? Kada se cuje sa roditeljima, mislis da mu oni kukaju i da mu pricaju kako je u Srbiji? "Sine znam da ti je potreban full mentalni fokus na tenis ali samo da vidis sta Vucic radi po Srbiji pa to je strasno". Kada dodje u Srbiju mislis da sednu i pricaju o politici ili se druze i uzivaju sto su zajedno (gasterbajterski zivot odvojen od porodice ostavlja veliku "glad" za svojima)? Sigurno da poneka informacija dospe do njega ali to su vise one koje se ticu srpstva, pravoslavlja i sl, za afere i dnevnu politiku cisto sumnjam. 

Mozda to tebi deluje neodgovorno, nepatriotski ili u krajnjem slucaju nemoguce ali jbg. 

- Da li je on odgovoran sto je Vucic na vlasti? [Ne.] - Slazem se. 

- Da li bi trebalo on da ga rusi/ucestvuje u njegovom rusenju ili je njegovo da se bavi svojim poslom? [Ne.] - Slazem se.

- Da li mislis da ce ovaj spot uticati u nekom ozbiljnom procentu na rezultate izbora? [Ne.] - Slazem se.

- Da li ce on biti odgovoran sto ce Vucic opet pobediti odnosno da li ce mu on ovim sastankom obezbediti kritican broj glasova za pobedu? [Ne.] - Slazem se.

- U cemu je problem sa tajmingom, odnosno kada je drugo trebalo da mu se zahvali? [Zbog blizine termina izbora.] - Tu nije moglo da se bira, AO je bio pre par nedelja, nakon izbora ne bi imalo smisla. 

- Na koji drugi nacin je mogao da se zahvali da to ne zvuci kao "podrska"? Sta je drugo mogao da kaze? [Iskljucivo bez sastanka, preko drustvenih mreza npr. Nije mogao nista drugo da kaze kad je vec doslo do sastanka.] - Ukoliko se ne varam on je zahvalnost preko socijalnih mreza vec iskazao jos iz Australije? Ja ne verujem da je licno i imao potrebu da se zahvaljuje ponovo, no to je sbbkbb. Ali zvao te je predsednik na sastanak, kraj price. Samo odigraj sto pametnije, kulturnije i kurtoaznije bez da se kompromitujes. Slazem se da nije mogao nista drugo da kaze kad je vec doslo, mislim da je i sa ovim bio donekle hladan jer je izignorisao da se zahvali na ponudjenoj pomoci/podrsci u razvoju tenisa ili da na bilo koji nacin ukaze da je to nesto dobro (sto realno jeste, treba (smisleno) ulagati u razvoj sporta) i sam sastanak je bio veoma stur i kratak te je takodje skroz skrenuo temu na svoju objavu za medije. Dakle ja smatram da je odradio na najbolji moguci nacin jer se poziv kod predsednika ne odbija. Ne iz straha ili nesto slicno (bukvalno sto kaze Drale (cini mi se) sutra da Djokovic napravi stranku i kandiduje se na parlamentarnim i predsednickim izborima, skida SNS i satelite sa vlasti a Vucica dobija u prvom krugu), vec zbog vaspitanja. Drzava i drzavne institucije se postuju. 

- Da li je stvar kulture/vaspitanja/lepih manira da mu se zahvali ili nije trebalo da mu se zahvali uopste? [Neprecizan odgovor. Pretpostavljam da je odgovor da ali preko drustvenih mreza.] - Smatram da jeste, ne verujem da mu je to predoceno kao tema sastanka vec pre da je bilo "osvrt" na probleme i prilika da tu Vucic kenja nesto a da se sa kratkom i jasnom zahvalnicom u potpunosti drzao teme ali nije ostavio prostora za nastavak price.

- Da li je ovo klasican predizborni spot ili samo jedan od mnogih slicnih "izvestaja o radu" predsednika na predsednikovom YT kanalu? [Nije klasican predizborni ali jeste predizborni spot. Promovise ga i pink koji ima veliki reach.] - Ovaj format spota se na Vucivecom kanalu fura odavno, naravno da sluzi za promociju kao i svaki drugi njegov dodir sa medijima. Isti format je bio npr sa Dzonijem Depom krajem oktobra npr. Na instagramu gde AV ima 200k pratilaca, videlo ga je 60k ljudi. Na YT gde je bila placena kampanja - ~220k. Pri tome skoro SVI (antisrpski) mediji u regionu su ga linkovali u svojim najbitnijim vestima "Vucic iskoristio Djokovica u promotivnom spotu" itd. znaci traffic ide direktno na Vucicev kanal. Dakle u Srbiji, CG, FBiH, Republici Srpskoj ga je videlo ~250k ljudi za ovih ~5 dana (neki su ga sigurno videli na obe platforme, sto zbog "zadatka" sto iz interesovanja). Pink fura tanjugov snimak vlade RS koji je videlo 19k ljudi. Niko ga do sada (bar od ovde prisutnih) nije video na TV-u. Dakle ta famozna promotivna predizborna kampanja, na instagramu nije uspela da animira ni vec postojece pratioce koji sigurno podrzavaju Vucica (~60k pregleda / ~200k pratilaca), dok je ~220k ljudi iz celog regiona pogledalo na YT kao bitnu vest. Ja bih otpustio ceo marketing tim ako je to bila predizborna kampanja. Pri tome ako bilo ko smatra da Vucic tek sad krece u predizbornu kampanju i da je sad nezgodan trenutak a nije bio pre 2-3 meseca - lol. Pri tome, s obzirom da sam i ja iz Republike Srpske, kada mi avaz, klix (a i montenegrinski mediji) uz izmenjenu korespondenciju (svi izbacuju mozda iz "mozda i kompromitujucu" vec stavljaju samo da se kao Vucic kompromitovao) krenu propagirati neki gistro objektivni narativ a pri tom pustaju horde komentatora da konstatuju da je Novak govno kao i svi ostali Srbi (jer ih izludjuje sto im narod gotivi nekog Srbina) automatski mi je red flag. Rekao bih da je cak vise propagiranja tog spota bilo tamo nego u samoj Srbiji. 

- Ako je predizborni spot zasto ga nema u medijima vec je na kanalu skromne gledanosti i reach-a (mimo ovih koji ga izvlace da ga prozivaju)? [ Nemamo informacije za TV znaci ne znamo konkretan reach, ima ga na YT gde ima 26k i instagramu gde ima 200k pratilaca]  - Odgovorih iznad. 

- Zbog cega je iz spota izbacen deo gde predsednik nudi pomoc, investicije i sl u razvoj tenisa (tema koja definitivno nosi poene)? [Zato sto je u pitanju "prikrivena" podrska.] - Znaci ja cu toliko da prikrijem podrsku da se nece nigde ni videti a ubogi nesrecnici koje ona targetira ce to sigurno skapirati. Necu se ni zahvaliti na ponudjenu podrsku (maltene nevaspitano) ali oni ce provaliti jer mogu da citaju izmedju redova. Nisu vec pomislili da je Vucic car kad me podrzao dok sam bio u AUS i kad je to gruvano na svim medijima, vec ce sada da prelome i da glasaju za njega. Sta znam, naglas sam se nasmejao kad sam proticao koliko je realno. 

- Po cemu se razlikuje taj spot od mnogih drugih spotova sa drugim sportistima na istom kanalu? [Spot nema veze sa sportskim uspehom.] - Mnogo spotova/vesti vezano za sport (mozda cak i vecina) nema veze sa sportskim uspehom vec su to uglavnom izrazavanja zahvalnosti Vucicu (eksplicitna). 

- Da li je eksplicitnija podrska kada Piksi kaze "Hvala Vucicu na podrsci" ili kada Djokovic kaze "hvala predsedniku i institucijama" [Jeste, Piksijeva je eksplicitnija (dodao da ne zbuni nekoga).] - Slazem se. Piksijeva (ne tako davna) i vise puta ponovljena + sve zajedno sa fudbalerima je daleko eksplicitnija no niko to ne spominje. Mozda da pocnu i oni da srbuju pa da imaju anti sprski mediji razlog da ih razvlace pa ce i oni dobiti takav tretman.

- Zbog cega je odgovornost veca na Djokovicu nego npr na Piksiju i drugim koji su vise puta dali eksplicitniju (po mom misljenju) podrsku? [Veci uticaj Djokovica.] - Fudbalere protiv Portugala gledalo 40% svih gledalaca da bi to skocilo na 57% do kraja utakmice sto je navodno najgledanija sportska aktivnost ikada. Djokovic nikada nije imao takvu gledanost, ko ce gleda tenis...Ja prvi nikada nisam gledao neki Djokovicev mec a za fudbalere me zajebe drustvo tu i tamo. Slazem se da Djokovic ima "siru" ulogu u drustvu od njih zbog svojih patriotskih stavova i razumnijeg, elokventnijeg nastupa, nema bahatosti, nema afera, pa je "prijemciviji svima" ali ne verujem  da je to na bilo koji nacin donelo vise poena nego snimak sa fudbalerima, pa pobeda, pa milion evra za kvalifikovanje "od Vucica" pa donacija milion evra u humanitarne svrhe. Uz nacionalni stadion i druge fudbalske stadione u Srbiji. Da je Djokovic popularniji pravio bi vise teniskih 🙂 

- Da li trazimo ogradjivanje od svih ostalih upotrebljenih u iste svrhe ili samo od Djokovica? [Ne.] - Ja ovo smatram licemernim. Ako je Djokovic zloupotrebljen na isti nacin u spotu na AV kanalu kao mnogi pre njega, pri tome najkonkretniji primer sa fudbalerima koji je mnogo eksplicitniji, konkretniji je bio pre ~2 meseca, znaci ne tako davno ne vidim zasto bi jedna pravila vazila za njega a druga za njih ili cak i ostale sportiste. 

- Da li ocekujes da ce bilo ko od njih da se ogradi sto se sreo sa zvanicnim predsednikom svoje drzave? [Ne.] - Slazem se. To je odvajkada bilo tako i nastavice se sa tom praksom u buducnosti. Politicari ce uvek da gledaju da uberu neki poen tu i ne vidim da ce iko da tu napravi neki ispad, pogotovo kada su u pitanju zvanicne institucije zemlje. Cak i da nisu zvanicnici, ispad te vrste bi bio premija za medije i kreirao ogromnu "dramu" a njima je vise nego dovoljno medijskog pritiska. To je svuda tako i nece se promeniti. Jedino sto se moze promeniti je svest gradjana da to ko danas eksplicitno podrzi Vucica/ juce Tadica/ sutra Peru/Ziku ne bi trebalo da im znaci ukoliko politicki program, stavovi, vladavina istih ne donosi nista konkretno ili je cak problematicna a kamo li ko se samo susreo u kurtoaznoj poseti. 

- U cemu se tacno vidi ta "podrska"? [U samom pristajanju na sastanak i neoglasavanju o spotu AV koji se koristi u promotivno politicke svrhe.]  - Neki rezime svega napisanog:

 

- Znaci saglasni smo da ga nije direktno podrzao, niti da je mogao kurtoaznije da odradi sastanak; Dodao bih (ne kazem da se slazes) da je neosvrtanje na ponudjenu podrsku u razvoju tenisa cak i malo nevaspitano iz mog ugla.

- Da nije odgovoran sto je Vucic na vlasti niti da je njegova obaveze da ga rusi;

- Takodje smo saglasni da ovo nece uticati u ozbiljnom procentu na rezultate izbora niti da ce biti razlog zbog kog ce Vucic pobediti

 

Ono sto ja vidim kao najvece neslaganje je:

- Tvoje misljenje da je Djokovic trebalo da odbije sastanak sa zvanicnim predsednikom zbog nacina vladavine dok ja smatram da em nije trebalo da odbije sastanak jer ma sta ja mislio o njemu to je predsednik kog je njegov (i moj) narod legitimno izabrao i sto verujem da Djokovic nije u toku sa aferama. Razlozi za to su navedeni gore, ako krenem da ih ponavljam prestace da bude rezime 😄 

- Smatras da je i ovakav, kurtoazni sastanak uticajniji od ostalih materijala ove vrste dok ja mislim da je Vucic na Djokovicu vec uzeo poene tokom drame u AUS, da je daleko vise poena uzeo npr na fudbalerima. Dodao bih a nisam spomenuo gore, sad me mrzi da ubacujem, da mislim da je ovo vise proizvod Vucicevog narcizma, gde je on jebeni car kome se jedan Novak Djokovic zahvaljuje. Verujem da je sastanak bio daleko vise zarad ega a ne zarad kampanje. 

- Tajming sastanka ti je problematican zbog kampanje, ja mislim da je to prosto rezultat spleta okolnosti jer je to aktuelno desavanje, pri tome mislim da su navedeni fudbaleri takodje deo iste kampanje (kao i sav drugi materijal i svi drugi sportisti koji su iskoristeni na isti nacin) a uz to mnogo eksplicitnije i sa mnogo vise exposure u medijima

- Potencijalni reach spota je jedan od problema koje ti vidis, ja vidim da je nakon ~5 dana uz svu kampanju (placenu + guranje stranih i domacih medija) taj reach dobacio do ~250k ljudi koji su to videli sirom regiona, sigurno ukljucujuci i one koji su vec Vucicevi glasaci/botovi. Tako da mislim da u slucaju da je to "predizborna kampanja" po sredi to kompletan fijasko. Pogotovo sto je zenit vec prosao, ne verujem da ce da bude nekog spomena vrednog rasta. Ne Baka Prase, vec mnogo neozbiljniji youtuberi se seru usta celom marketing timu AV-a. 

 

Zakljucak: Dakle, iz moje perspektive, ti smatras da je Djokovic, svestan ~20 %svih afera i kriminala koji se desava, ipak odlucio da podrzi Vucica sastajuci se sa njim ali na takav nacin da to nece uticati u bitnoj meri na bilo sta, znaci da se "ofira" bez razloga. Pri tome mu nije problem sto se taj materijal koristi u kampanji - koja je ocigledno apsolutni fijasko ukoliko je kampanja a u kojoj su na isti ili cak eksplicitniji nacin ucestvovali mnogi drugi sportisti, poimenice Piksi i fudbaleri pre ~2 meseca na mnogo eksplicitniji i medijski eksponiraniji nacin. Za prvi deo, rekao bih da je problem do iskljucivosti i nedostatka zelje da se pogledaju stvari i iz druge perspektive jer definitivno mogu biti drugacije bez obzira svidelo se to nama ili ne i odobravali mi to ili ne. Za drugi deo nemas problem sa fudbalerima (do te mere da trazis ogradjivanje) a sa Djokovicem imas zbog tajminga odnosno zbog "blizine izbora". Vremenska razlika je ~2 meseca, suvise malo da bi se pravila razlika, pogotovo uzevsi u obzir konkretan reach "fudbalera" u odnosu na Djokovica. Jedno od pravila marketinskih kuca koje se bave politickim marketingom je da predizborna kampanja pocinje kada se zavrse izbori. Vucic je toga jako svestan i drzi se toga i ta ~2 meseca vremenske razlike apsolutno ne menja nista. Plus sa pamecu i svescu naseg naroda vecina se nece secati ni fudbalera ni Djokovica do tada jer ce krenuti prava, intenzivna kampanja pro vlasti a kontra opozicije i kao i uvek bice toliko sranja, odvlacenja paznje, laganja, pljuvanja i sl i niko nece spomenuti ni Djokovica ni fudbalere osim ako ih AV sve ne stavi u spot (a verujem da ce pre staviti fudbalere jer se za njihov snima vezuje uspeh  a uz Djokovicev neuspeh u AUS, jer ni Vuciceva "podrska" nije nista znacila i nisu ga jebali australijanci 2%) a tada ce biti nebitno koliko daleko u proslosti se sama situacija desila. Tako da ja tu vidim ili licemerstvo (ili cemo da imamo ista pravila za sve i osudjujemo sve ili nikoga) ili drzanje price cisto nepopustanja radi. Koji god da je razlog, stvarno mi je svejedno.

Ja stvarno verujem da Djokovic ne podrzava Vucica i da ne vidi ovo kao pruzanje podrske kao ni ja te da bi u slucaju da zeli da ga podrzi bio eksplicitan u tome i da bi ga boleo kurac sta ko misli. Kao sto se pegla sa celim ATP-om, ili sa "vakserima", ocigledno je spreman da se inati i na svoju stetu (mogao je bez ikakvih problema da dobije potvrdu o vakcinaciji i da ode na AO + sve buduce turnire) i niko ne bi mogao da mu zameri zbog toga jer mu je daljnja karijera i GOAT title u pitanju. (Nadam se da ce se opamtiti po tom pitanju, ne u smislu da se vakcinise, nego bar da resi potvrdu, jebe mi se da li neko zeli da se vakcinise ili ne, licni izbor). Ti u to ne verujes vec mislis da je samo perfidan u svojoj podrsci i to je to. Ne vidim da se mozemo sloziti oko toga jer sam ja uveren da sam izneo konkretniju analizu, cinjenice i da su mi pogledi realniji, ti naravno vidis isto tako sa svoje strane i to je to. Ne vidim ni da daljnja diskusija moze bilo sta da promeni tako da ono, we agree that we disagree je jedina opcija "zatvaranja" price. 

That being said...Idem da se pakujem, putujem za par sati i vracam se za 7 dana. Sumnjam da cu u medjuvremenu proveravati forum, tako da verovatno necu odgovarati dok se ne vratim. Ili ukoliko je navedena opcija za zatvaranje validna, nece ni biti potrebe za odgovorom. 

Edited by ZOLA
  • Upvote (+1) 1

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Hmm, paa bez zelje da razvlacim dalje diskusiju ulazeci u delove koje mislim da si na jedan ili drugi nacin manje ili vise trivijalizovao/banalizovao/pogresno predstavio, reci cu da su mi uglavnom prihvatljivi tvoji odgovori, s obzirom na polaznu tacku kod koje se razilazimo i zbog koje se moramo neslagati i oko velike vecine ovih drugih stvari.

Naravno, mogao si i da preskocis ove neke stvari gde sam ja najkonkretnije rekao jednu stvar a ti u zakljucku/kroz tumacenje tvrdis drugu, kao recimo da je Djokovic svestan svih afera i kriminala Vucica, a ja kazem da je tipa i petina dovoljna da vidi sa kakvim psihom ima posla, ili potenciranje na Piksiju kao neki vid licemerstva, za kojeg isto nisam mogao konkretnije da kazem da mislim da je retard zbog onog tapsanja kurveceg, itd itd.

Zakljucak - a ispravi me slobodno, kada budes u prilici, ako gresim oko predstavljanja tvog vidjenja. Tajming se tako jednostavno poklopio/slozio, Djokoviceva uloga u ovoj prici je skroz benigna, on je jednostavno sportista koji se odazvao na poziv predsednika, generalno neupucen oko mogucih implikacija takvog jednog sastanka kao i generalno neupucen oko kriminalnih aktivnosti Vucica.

Moje vidjenje: Klasicna quid quo pro situacija, Djokovicevi, kao i on sam su u nekim semama sa SNS-om, on je ovo odradio svesno, dovoljno upucen u potencijalne implikacije tako necega, i toga ko je i sta je Vucic, ne apsolutno upucen ali svakako dovoljno, jer zauzvrat dobija (ili njegovi) nesto drugo, da li je to povezano sa zemljistem o kojem se pricalo, ili da se ova malverzacija sa testovima u rekordnom roku sredi, ili mozda postoji i nesto drugo za sta i ne znamo.

Mozda on stvarno ne mirise SNS i Vucica onako za sebe, ali to da ulazi u ovakve dealove/razmene sa ovim djavolima, a da ni najmanje ne mora jer je obezbedio i sebe i narednih par pokoljenja svojim talentom i radom, ga u mojoj knjizi cini indijancem.

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

"Djokovicevi, kao i on sam su u nekim semama sa SNS-om" 

Mogu biti samo u  semi sa Vlastima jer hoce neki novac da uloze, jer kako ulagati u nesto ozbiljno da nisi u kontaktu sa Vlastima, to sto su na Vlasti takvi kakvi su ne menja cinjenicu da su tu gde jesu, 

i za ne poverovati ali tako je odvajkada

ostale teorije su prosto glupost koja se lepi na mozak naroda nezadovoljim politickim stanjem, a kojem pripada najveci deo onih koji djokovica nisu mogli da smisle od samog starta

 

 

 

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa ako su u semi sa SNS-om konknretno, znaci da podrzavaju takav metod upravljanja, i podrzace Vucica da ostane na vlasti

Ako su u semi sa Vlastima, podmazace gde treba, ali se nece ukljucivati u izbornu trku nego ce sedeti na svim stolicama (ono sto i rade korporacije u USA kada doniraju i demokratama i republikancima)

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, mladenq said:

kako su ovo razlicite izjave?

jer su bili i u šemi sa DSom da uopšte dobiju 25 maj, a takodje za vreme DSa su dobili i ono silno zemljište u Kragujevcu, ali su se posle popišmanili i odustali od tog projekta. I biće dobri sa svakom vlašću, jer je Novak brend i niko neće da mu se zameri. 

  • Like +1 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

@Highl1

haha, pa cek, je l se onda vi slazete sa mnom da je ovaj njegov odlazak na sastanak ocigledna svesna kompenzacija za nesto sto je on ili njegovi dobili od drzave/vucica?

i nemamo zapravo situaciju neupuceni sportista odlazi kod predsednika koji ga je pozvao? posto saljete mesane signale, i sad smo nekako dosli od 'nema on pojma nista/neupucen, sta je i drugo mogao uraditi kao sportista' do 'pa jebigica, i ne moze drugaciji odnos da bude izmedju vlasti i nekoga poput djokovica, te seme su moranje'

ako se vec slazete sa ovom prvom recenicom, onda je jedno 90% ove diskusije bilo nepotrebno, i to je druga tema, gde se takodje ne bih slozio

biti u semama sa vlasti (bilo kojom vlasti), gde postoji ta razmena paketa usluga, i gde ti onda kao deo paketa dobijas tretman da stvari koji vaze za obicnu osobu ne vaze za tebe i neke jos dodatne privilegije, da li ces dobiti neko zemljiste koje inace ne bi mogao, ili ce ti se neka sitnica srediti (covid test, krsenje karantina itd), a ti zauzvrat na jedan ili drugi nacin uzvracas toj vlasti, je nesto sto je univerzalno lose, i ne moze se a i ne treba relativizovati na ovakav nacin, sto se vidim ovde cesto radi, lose stvari se ekskulpiraju ako su se desavale i pod zutima, sto mi je ono...

sutra neki budzovan koji je napravio 15 zgrada u srbiji ili sta vec, i zbog toga 'morao' da udje u seme sa vlastima, klinac mu pijan vozi po gradu 150, ubije nekoga, i umesto 12god zatvora, dobije 6 meseci nanogice, kao rezultat tih sema, i imamo stvar koja je objektivno moralno losa/zla, i ako se ukaze na to ne moze protiv-argument biti pa to se desavalo i pod zutima, naravno dajem jako ekstreman primer, i ni najmanje ga ne izjednacavam sa ovom situacijom o kojoj mi diskutujemo, ali je princip isti

 

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lucky changed the title to Tenis 2022/24

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...