Jump to content

Tenis 2022/24


Lucky

Recommended Posts

Нема шта да грли Сунце и љуби дрвеће. Стоји иза својих принципа а и нема никоме ништа више да докаже. Ја бих то тако некако гледао. Плусић од мене 🙂

  • Like +1 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Sto se doslednosti tice koju je puno vas sada pomenulo, red je da se prisetimo cuvenof problema sa laktom, koji je inicijalno probao da resava vudu magijom, krilima slepog misa and shit. jer nece on pod noz, da bi se na kraju ipak operisao.

Kostalo ga je godinu dana prajm forme, gde je napravljen vakum koji su iskoristili Federer i Nadal i podigli broj osvojenih GS titula.

 

31 minutes ago, overkind said:

Нема шта да грли Сунце и љуби дрвеће. Стоји иза својих принципа а и нема никоме ништа више да докаже. Ја бих то тако некако гледао. Плусић од мене 🙂

Ima da dokaze da je najbolji ikada, ali ce to sada Nadal da dokazuje u periodu koji sledi.

1 hour ago, Dule_smor said:

Upravo to, doslednost iliti stari dobri srpski inat:D Ali podrzavam sve dok god im je trn u oku, nek se napuse kurca bas! Inb4, Dule vrati se iz Njemacke pa onda pljuj zapad heh

Mislim da bi im bio trn u oku da je nastavio da osvaja. Ovako se samo selfpwnovo kao niko u Istoriji.

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, leisure said:

Sto se doslednosti tice koju je puno vas sada pomenulo, red je da se prisetimo cuvenof problema sa laktom, koji je inicijalno probao da resava vudu magijom, krilima slepog misa and shit. jer nece on pod noz, da bi se na kraju ipak operisao.

Kostalo ga je godinu dana prajm forme, gde je napravljen vakum koji su iskoristili Federer i Nadal i podigli broj osvojenih GS titula

ima i toga.

1 hour ago, togFU said:

to se jednostavno zove doslednost.

Možda nama zvuči čudno što je ovo rekao, ali morao je da naglasi ovaj razlog, jer koliko sam čitao neke komentare sa zapadnih portala, 99% njih nisu skontali ovaj deo oko diskrecionog prava...

zapravo, razmislio sam, nisam siguran da je sam intervju bio potreban i na ovaj način sproveden, u globalnom PR smislu, hajde tako da kažem. I naravno već su krenuli "novak se istripovao da je mnogo velika faca, vimbldon i rg će postojati i bez njega" komentari, što je i bilo očekivano.

Link to comment
Share on other sites

Just now, daniiL said:

I u cemu je problem? Probao je sto je probao, nije uspelo i operisao se. Da se ranije operisao, ne bi morao da pauzira?

Imao je princip 'necu pod noz', gubio je vreme lececi se alterativnim metodama, da bi na kraju pogazio svoj princip i ipak se operisao kada je video da mu je lakat sve gore. Posle toga je ubrzo osvojio Wimbledon.(uzeo sam dobre pare na kvotu 6 da ce osvojiti btw, jer sam znao da ce nastaviti da pise Istoriju.)

Period oporavka posle operacije bi imao svakako, ali ne bi izgubio ni blizu ukupno toliko vremena da se odmah operisao. Duze mu je trajao period pokusavanja alternativnim metodama nego operacija i oporavak.

Link to comment
Share on other sites

Ja se ne secam da je tvrdio da se nikad nece operisati. Nije ni prvi, ni poslednji sportista koji je pokusao da izbegne operaciju. Operacija je poslednja solucija. Za ovo ga mogu zvati kako god, samo ne neprincipijelnim.

  • Upvote (+1) 1

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Bio je taj period kada je krenuo sa Pepe Imazom, veganstvom i svim mogucim mambo-jambo sranjima. Raspustio je cak i svoj tim(Marjan Vajda, Miljan Amamovic loji mu je i kum), igrao je sa pain killerima, ispadao u prvim kolima, imao je 20 kila i svi su mu predvidjali kraj karijere.... i ne, nije TVRDOGLAVO hteo da se operise. Tek povratkom ove ekipe je krenulo u smeru operacije i ishrane sa zivotinjskim proteinima.(Vajdin uslov)

Ako ti ne vidis problem u tome sto je svojim najvecim rivalima POKLONIO GS titule zbog svoje naivnosti, ne znam sta da ti kazem. Ponovo radi slicnu glupost.

 

Edit:

2017. je poceo porazom od jebenog Istomina na AO koji tada nije bio ni u top 100. Nastavio da se muci u nastavku godine(IW ga Kirjos prao i sprdao za ona krindz srca sto salje publici), da bi u sezoni sljake razjebao tim, krenuo sa Agasijem sa kojim opet nije bilo rezultata, pred US Open najavio da ce pauzirati do kraja 2017. vratio se pocetkom 2018. skontao da NISTA JEBENO NIJE POMOGLO SA MAJOM VOLK i otisao najzad pod noz. Vec u Martu se vratio na teren i izjavio da je ovo prvi mec posle 2 godine da ga lakat ne boli. Skoro 2 godine izgubio za nesto sto je mogao da resi za 2 meseca.

U medjuvremenu Fed osvojio AO 2017. i 2018. Wim 2017. 

Rafa RG 2017. 2018.(period Novakovog vracanja u formu) i US Open 2017.

 

 

 

 

Edited by leisure
  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

Za sve to mozes da ga zoves indijancem, budalom, debilom... Kojom logikom je ispao neptincipijelan?

Nikome on nista nije poklonio, GS treba osvojiti. Na poslednjem US openu nije bilo ni Federera, ni Nadala, kao sto nije ni bilo ni poklon GS za Novaka.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Kaze nece pod noz, leci se madjijama.

Skonta da madjije ne pomazu, ode pod noz.

 

Sta nije jasno bracjela?

4 minutes ago, daniiL said:

Nikome on nista nije poklonio, GS treba osvojiti. Na poslednjem US openu nije bilo ni Federera, ni Nadala, kao sto nije ni bilo ni poklon GS za Novaka.

Koja koincidencija, da Fed osvoji 3 GS bas kada nema Novaka zbog razloga koje sam naveo. Pre toga je poslednji GS osvojio 2012. na Wim, a pre toga 2010. US open. U periodu Novakove dominacije osvajao samo kurcinu.

 

P O K L O N

  • Downvote (-1) 3
Link to comment
Share on other sites

Nisam rekao da je Novak izjavio 'nikada se necu operisati', nego da je tu mogucnost tvrdoglavo odbijao JER HOCE SVE PRIRODNO

Svi znamo kakve i koje je strucnjake posecivao.

Ponavljam, zbog te tvrdoglavosti je sjebao vise od godinu dana svoje karijere, operacijom je resio sve za 2 meseca. Ovo su jednostavne cinjenice.

 

 

Njegova izjava posle operacije:

IMG_20220215_170022.jpg

Link to comment
Share on other sites

Znaci da tvoja paralela o laktu i Novakovoj principijelnosti ne stoji. Pokusao je da sredi lakat na 101, kakav god nacin, ali nikad nije rekao da ce pre odustati, nego sto ce se operisati. Za vakcinu je to rekao. Vreme ce pokazati koliko je prinipijelan u ovom slucaju.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno nema nikakve veze sto on direktno nije izjavio nesto tipa 'nikada se necu operisati' i ne znam sto to potenciras jer to nisam rekao.

 

Sa ove vremenske distance mozemo lako da donesemo zakljucke sta je trebalo da uradi jer se ceo dogadjaj vec odvio, a epilog je da je on za manje od mesec ipo dana nakon operacije resio problem koji alternativno nije mogao dve godine. Prvi put je imao bolove u Jesen 2015., ozbiljniji problemi i pad krece od druge polovine 2016., a mucenje se nastavlja kroz 2017. sve do operacije u sam kraj Januara 2018. nakon koje vec pocetkom Marta krece da igra i daje izjavu da je 'ovo prvi put posle dve godine kako ne oseca bol u laktu'. 

Posle operacije je sa 12 GS dosao do 20 (bez igranja Wim 2020. i uz ono sramno izbacivanje sa US Opena isto 2020.)

2015. i 2016. je period najvece dominacije nekog tenisera ikada. Novak je bio u svom prajmu. Mogao je godinu dana ranije da resi problem sa laktom i da nastavi, a konto GS medju trojicom najvecih bi bio mnogo drugaciji u korist Novaka.

 

 

Jel ti nigde ne vidis paralelu i patern njegovog 'alternativnog' ponasanja i kako to utice na njegovu karijeru i GOAT trku?

Link to comment
Share on other sites

Које поређење, није свако антиваксер, али је сваки нормалан човек против било какве присиле

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, leisure said:

Apsolutno nema nikakve veze sto on direktno nije izjavio nesto tipa 'nikada se necu operisati' i ne znam sto to potenciras jer to nisam rekao.

 

Sa ove vremenske distance mozemo lako da donesemo zakljucke sta je trebalo da uradi jer se ceo dogadjaj vec odvio, a epilog je da je on za manje od mesec ipo dana nakon operacije resio problem koji alternativno nije mogao dve godine. Prvi put je imao bolove u Jesen 2015., ozbiljniji problemi i pad krece od druge polovine 2016., a mucenje se nastavlja kroz 2017. sve do operacije u sam kraj Januara 2018. nakon koje vec pocetkom Marta krece da igra i daje izjavu da je 'ovo prvi put posle dve godine kako ne oseca bol u laktu'. 

Posle operacije je sa 12 GS dosao do 20 (bez igranja Wim 2020. i uz ono sramno izbacivanje sa US Opena isto 2020.)

2015. i 2016. je period najvece dominacije nekog tenisera ikada. Novak je bio u svom prajmu. Mogao je godinu dana ranije da resi problem sa laktom i da nastavi, a konto GS medju trojicom najvecih bi bio mnogo drugaciji u korist Novaka.

 

 

Jel ti nigde ne vidis paralelu i patern njegovog 'alternativnog' ponasanja i kako to utice na njegovu karijeru i GOAT trku?

Potenciram, jer tvoja paralela nema nikakve veze sa njegovom principiejnoscu. Sta tu nije jasno. Kako god da je resavao problem lakta, ni u jednom trenutku nije odbacio sve opcije i rekao da nece da se operise iz principa. U pitanju vakcine, za sada, jeste. To sto ti zameras kako je on lecio svoj lakat, to nema nikakve veze sa principijelnoscu. Mislio je da prodje lakse, nije i kraj price. 

 

Ryanair hoce dzaba reklamu. Lete i vojni avioni, piloti entuzijasti u malim avionima, poprilicna razlika u o odnosu na komercijalne avio prevoznike. Ova sprdnja cak mi vise ide u prilog Novaku, jer ako biram da ne letim shux avio kompanijom, ne znaci da sam protivnik komercijalnih avio prevoznika, vec biram proverene i pouzdane.

  • Upvote (+1) 1

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, daniiL said:

Potenciram, jer tvoja paralela nema nikakve veze sa njegovom principiejnoscu. Sta tu nije jasno. Kako god da je resavao problem lakta, ni u jednom trenutku nije odbacio sve opcije i rekao da nece da se operise iz principa. U pitanju vakcine, za sada, jeste. To sto ti zameras kako je on lecio svoj lakat, to nema nikakve veze sa principijelnoscu. Mislio je da prodje lakse, nije i kraj price. 

Opet, kakve veze ima veze da li je nesto rekao, govorim o onome sta je radio i kako se ponasao. Da li mora da bas izadje i kaze 'NECU DA SE NIKADA OPERISEM SRKIJA MI MOGA' kako bi se kvalifikovao za pravljenje paralele sa sadasnjom situacijom? Ili je dovoljno da samo sjebe godinu dana prajma svoje karijere?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, leisure said:

Opet, kakve veze ima veze da li je nesto rekao, govorim o onome sta je radio i kako se ponasao. Da li mora da bas izadje i kaze 'NECU DA SE NIKADA OPERISEM SRKIJA MI MOGA' kako bi se kvalifikovao za pravljenje paralele sa sadasnjom situacijom? Ili je dovoljno da samo sjebe godinu dana prajma svoje karijere?

Ponasao se, od neprijatnog bola, preko pogorsanja stanja, pa preko raznoraznih pokusaja resavanja situacije, do operacije. Gde ti vidis tu neprincipijelnost, kojom dovodis u pitanje danasnju izjavu Novaka? Neces verovati, danas je izjavio "Necu se vakcinisati, Srkija mi, makar ne igrao tenis". Prilicno konkretno u odnosu na tvoje projekcije. Sta treba, da  kaze :" Recite, sve cu uraditi, samo da Leisure-i ne pene po internetima". U toj situaciji bi mogao da ga prozivas za neprincipijelnost.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Ti razno-razni pokusaji resavanja situacije su sve samo ne lagana operacija koja je lako resila problem. 

Razlog sto je odlagao operaciju je njegova ubedjenost u alternativne metode zbog Pepe Imaza, Maje Volk i slicnih gargojla. Odustao je od alternativnih metoda kada je posle 6 meseci pauziranja od tenisa na prvom turniru osetio bol. Okrenuo se medicini koja mu je resila problem. Principijelno bi bilo da se drzao svojih verovanja, mudro je bilo sto je u toj situaciji video da ne pogresio i ispravio gresku. Cenu je platio GS titulama u rukama svojih najvecih rivala. 

Istu cenu iz istih razloga i sada placa.

 

Ti si taj koji se projektuje i potenciras da ove situacije nisu u dlaku iste, iako su sustinski veoma slicne u samoj postavci, a njihov krajnji produkt je isti.

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

Opet kruzis oko poente, projektujes i eskiviras. Sad je konkretno rekao, jebe mi se za vasu vakcinu, pre par godina to nije rekao za operaciju. Tvoje teorije su tvoje teorije, principijelno bi bilo da kazes, " moja teorija je...". Zamisli, ti i slicni tebi su uznemireni zbog Novakovog ponasanja, mnogo znacaj pridajes sebi.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Tebra, nema veze sto nije rekao da nece operaciju, tako se ponasao vise od godinu i to ga je kostalo poena u GOAT trci. Nije to teorija nego jednostavne cinjenice. 

Cinjenice su i da je pokusavao po svojim verovanjima alternativnim metodama, a onda pogazio svoje principe i pristao da se operise.

 

Pritom, na osnovu cega si ti zakljucio da sam uznemiren? Jel ne sme niko da ima misljenje o Novaku? Sigurno sam odgledao vise njegovih meceva od vecine ljudi, pratim tenis vec 30 i kusur godina.Ovo je Tenis topik, pa ne vidim sta je cudno da mi ovde pricamo o razlozima sto je nas crnja Novak predao GOAT titulu Nadalu, jer mislim da je to veoma bitno i dosta zanimljivo.

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky changed the title to Tenis 2022/24

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...