Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

6 hours ago, beba isus said:

zato ja ne izlazim iz kuce dok se ne usaglase, ali zato kad izadjem dogodine

  Reveal hidden contents

PRAVAC SKADAR, PRIZREN I KNIN!!!1
O JUNASTVA SVIJETLA ZOOOOROO

Spoiler

ДАЋЕ БОГ И СВИЈЕТА МАТИ

ДА СЕ ЈЕДНОМ СВЕ ПОВРАТИ

 

  • Like +1 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Johnn1e said:

Pa kako je bolji prirodni onda?

Jel moze pojasnjenje prikane?

Po ovom citatu mi deluje da tvrdis sledece: 

Ako je prirodan imunutet = vakcinalni imunitet onda je vakcinalni > prirodni. Zbog cega to tvrdis? 

Molim intelektualce poput vitamina D da ne troluju jer nisam edukovan poput njih pa pitam. Postovi se cenzurisu od adminstracije pa necu moci dovoljno da ih nahranim onim cime zasluzuju. 

@Dule_smor

Zasto kad te troluju odmah zauzimas defanzivni stav i pocnes da se pravdas? Ne secam se da su se Mohiji, Ivani i Vice ikome pravdali, a bilo je puno lepse i kvalitetnije mesto za diskusiju. 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Pa kako ozbiljno da odgovorim na spin/troll pitanja tipa koliko ja mislim da vredi ljudski zivot lol...a posle kad sam pisao sa Dzonijem bio sam vec cirke:D

sramna optužba!

 

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, FATA said:

Jel moze pojasnjenje prikane?

Po ovom citatu mi deluje da tvrdis sledece: 

Ako je prirodan imunutet = vakcinalni imunitet onda je vakcinalni > prirodni. Zbog cega to tvrdis?

 

Pa ko sto rekoh gore, valjda je poenta svake vakcine da dobijes imunitet bez prelezane bolesti. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

Jel moze pojasnjenje prikane?

Po ovom citatu mi deluje da tvrdis sledece: 

Ako je prirodan imunutet = vakcinalni imunitet onda je vakcinalni > prirodni. Zbog cega to tvrdis? 

Molim intelektualce poput vitamina D da ne troluju jer nisam edukovan poput njih pa pitam. Postovi se cenzurisu od adminstracije pa necu moci dovoljno da ih nahranim onim cime zasluzuju. 

@Dule_smor

Zasto kad te troluju odmah zauzimas defanzivni stav i pocnes da se pravdas? Ne secam se da su se Mohiji, Ivani i Vice ikome pravdali, a bilo je puno lepse i kvalitetnije mesto za diskusiju. 

pa mozda zato sto nisam u fazonu da napusim kurcem svakoga sa cijim se misljenjem ne slazem...e sad ako je to merilo kvaliteta diskusije onda jbga

48 minutes ago, daniiL said:

Ako sam ja dobro shvatio, prirodni imunitet = moras da se razbolis, onda ces uz vakcinu dobiti isto, samo sa manje "komplikacija".

tako je, na stranu zajebancije od juce...naravno da je u normalnoj situaciji uvek bolji vakcinalni imunitet, ako nista drugo ono zato sto se izbegne bolest ili prodje laksim tokom...ali ovo od samog pocetka je sve osim normalne prirodne epidemije, toliko stvari smrdi da je to ocigledno...kao sto rekoh nikad nisam bio protiv vakcina, primao sam sve redovno, pa cu i ovu verovatno, samo da vidim koje ce biti priznate da ne moram sa 3 razlicite da se pelcujem da bih mogao da putujem:D...ali sad da kao teletabis odusevljeno klicem kako spasavaju svet isti oni koji su ga u ovo sranje i gurnuli me bas boli kurac

34 minutes ago, shw. said:

sramna optužba!

uzasni novinari, jel vas Djilas placa da napadate posten svet!

edit, ulete Dzoni, nho!

Edited by Dule_smor

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Johnn1e said:

Pa ko sto rekoh gore, valjda je poenta svake vakcine da dobijes imunitet bez prelezane bolesti. 

To mi i ne deluje kao neki preterano dobar trejdof? Mozda za 60+ ,ali ne nesto preterano za kategorije ispod. Toliki broj asimptomaticnih ili sa slabim simptomima koji traju ispod 5 dana pa ispada da se vakcina gruva kako ljudi ne bi imali temperaturu nedelju dana. 

Da li ti mozes meni ili bilo kome drugom da garantujes da necu imati komplikacija prvo sa vakcinom a potom sa covidom19 i simptomima koje nosi?

 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Ovako izgledaju antitela bez vakcine. 

Jul - mesec dana pre toga siguran kontakt sa ujakom i ujnom (covid+), simptoma nema. 

Decembar - 15tak dana pre imala dva tri dana malaksalost, suvi kašalj, glavobolje i bolove u sredogruđu pri izdisaju. Brzi antigenski test negativan. 

Februar - od prvog februara se vratila na VMA, prvi 15tak dana kao ispomoć na pulmologiji, gde je skoro svakog dana neko (neminovno) bio pozitivan. 

U martu dečko i njegovi pozitivni, ja pcr negativna i bez simptoma. Pitala sam drugaricu sa Torlaka da mi rastumači nalaz, njoj su objašnjavali iz INEPa. 

"Po mom poznavanju materije - ne mozes
Ti IgG imas. IgM ce svaki put da ti se poveca kad dodjes u kontakt sa pozitivnim ali neces se ti razboleti i neces biti prenosilac
Tvoja IgG antitela ce unistiti virus i i ako se javi neki simptom bice kijavica, ili grlobolja ili malaksalost dan dva. "

Za dve nedelje ću opet informativno da se bocnem za antitela, da uporedim. Vakcinu neću primiti. 

IMG_20210319_152113.jpg

  • Upvote (+1) 1

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

мене мало брине што лекари први гледају да се не вакцинишу... и не само овде и не само понеки. шта ми лаици да кажемо после тога а да не испаднемо смешни? неће бити да су лекари донели одлуку на јутјубу или под утицајем Веселог Нестора или надрилекара који негирају вирусе саме по себи. лекари имају неки проблем са овом кампањом вакцинације и неће отворено да кажу шта је. наслућујем да делује све мало превише натегнуто, да нису испоштоване процедуре, да лаици и политичари воде кампању без струке, да се забрањује струци да покаже сумњу итд.

 

ја као економиста (позз, Перо) сам се исто осећао кад је Динкић водио кампању за узимање кредита у швајцарским францима. још је Динкара и колега. а како бих се осећао да данас на пример онај нижи облик живота, Весић, крене да препоручује нешто у економији? па у најмању руку бих био скептичан, а вероватно бих био огорчен што не постоји макар дебата на тему тог конкретног економског питања.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ja za sada nemam nameru da primim vakcinu. Celokupna situacija oko pandemije mi je potpuno groteskna. Jedan dan apokalipsa, dosao je sudnji dan, par dana nakon, sve opusteno, jos malo i kraj. Ne pricam o obicnoj pucini sto bistri o svemu, sto uzivo, sto na internetima, vec o onim sto bi trebalo da budu glas razuma i koji bi trebalo da nas vode kroz ovaj haos.

Moja keva, zena koja ima ozbiljnih zdravstvenih problema, rak dojke, letos je jedva ostala ziva od covida, bila je na intezivnoj nezi, pitala me je da li da se vakcinise ili ne. Ja sam joj rekao da sama odluci, ali posto poznaje dosta lekara, najbolje je da njih pita za misljenje. I ispostavilo se da vise od pola nije primilo vakcinu. Par njih joj reklo da je situacija bas haoticna, da mnoge stvari su nejasne. Rekli su joj posto ima antitela, da  saceka da se sitacija malo  razbistri, ako uopste dodje do toga.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Биће да сваки стручни штаб има политички део, звали га тако иле не,

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja cu primiti vakcinu (koju god), kad se budu znali odgovori barem priblizni o osnovnim stvarima...ovako na "majke mi", stvarno mi ne pada na pamet...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, daniiL said:

Ja za sada nemam nameru da primim vakcinu. Celokupna situacija oko pandemije mi je potpuno groteskna. Jedan dan apokalipsa, dosao je sudnji dan, par dana nakon, sve opusteno, jos malo i kraj. Ne pricam o obicnoj pucini sto bistri o svemu, sto uzivo, sto na internetima, vec o onim sto bi trebalo da budu glas razuma i koji bi trebalo da nas vode kroz ovaj haos.

Moja keva, zena koja ima ozbiljnih zdravstvenih problema, rak dojke, letos je jedva ostala ziva od covida, bila je na intezivnoj nezi, pitala me je da li da se vakcinise ili ne. Ja sam joj rekao da sama odluci, ali posto poznaje dosta lekara, najbolje je da njih pita za misljenje. I ispostavilo se da vise od pola nije primilo vakcinu. Par njih joj reklo da je situacija bas haoticna, da mnoge stvari su nejasne. Rekli su joj posto ima antitela, da  saceka da se sitacija malo  razbistri, ako uopste dodje do toga.

moji su u porodici svi doktori, i bukvalno je vakcinacija kevinih bivših kolega  (uglavnom su bivši, neki su ostali u privatnoj praksi nakon odlaska u penziju) skoro pa 100%, nisu se vakcinisali samo oni koji su skoro preležali kovid i imaju još veliki broj antitela.
Drugar radi u bolnici u Hajdelbergu, kao i njegova žena, kaže mi svi su im se vakcinisali u bolnici, kompletno osoblje. Za Izrael već znamo. Tako da, opet, svako ima svoj izvor informacija, i čemu veruje, tj kojoj teži naginje. Ako si ti protiv vakcinacije, i npr imaš podatak da se negde vakcinisalo 70%, a ostatak nije, ti ćeš biti u fazonu "a što nije 100% ako je tako dobro". A ja ću imati zaključak da je 70% kul, i da se nadam da će se taj broj povećati. Zato po meni i nije loše da svako odabere za sebe, ali ja nešto mislim da će se sve ovo približiti kraju tek kad se globalno broj vakcinisanih poveća. 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

On 3/21/2021 at 9:47 AM, Dule_smor said:
On 3/20/2021 at 11:11 PM, alfa said:
i ko na kraju ima veci kurac?
je l se odlucio pobednik?
 
pa majku mu od vas ocekujemo ozbiljnost!

Pa kako ozbiljno da odgovorim na spin/troll pitanja tipa koliko ja mislim da vredi ljudski zivot lol...a posle kad sam pisao sa Dzonijem bio sam vec cirke:D

evidentno je da te paja troluje, to si valjda naučio za ovih 20 godina na forumu :))

 

On 3/21/2021 at 10:43 AM, FATA said:

tracije pa necu moci dovoljno da ih nahranim onim cime zasluzuju. 

 @Dule_smor

Zasto kad te troluju odmah zauzimas defanzivni stav i pocnes da se pravdas? Ne secam se da su se Mohiji, Ivani i Vice ikome pravdali, a bilo je puno lepse i kvalitetnije mesto za diskusiju. 

nema cenzure, samo ne možeš da budeš u ful vića fazonu - napiši šta hoćeš ali bez "masnoće" i ok smo 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...