Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Lecenje od strane izabranog lekara je vazda bila obigacija sredstva a ne obligacija cilja. Drugim recima, lekar se obavezuje da leci najbolje sto mu njegovo obrazovanje, iskustvo i znanje dopustaju. Lekar se nikad ne obavezuje da ce izleciti.

Ista analogija se moze primeniti na vakcine. Mislim da ima vec dosta empirijskog uzorka da moze zakljuciti da je ogromna prednost vakcinisanih u odnosu na nevakcinisane. Ovo pricam iz ugla laika, a svaka od ovih vakcina je prosla klinicka testiranja i odobrena je. Tako da, po meni nije pitanje vakcinisati se ili ne, jer se delotvornost vakcina ne dovodi u pitanje. Glavno pitanje je da li sam ja spremam da odbijem vakcinaciju i dobijem kovid, sa svim sto to nosi. Mislim da nijedna osoba na svetu ne moze znati kako ce je pogoditi kovid.

EDIT: Svi lekari koje znam su se vakcinisali (DE, NL, SER), cak i moja devojka (ona nije lekar, nego zubar :tf:).

Edited by Dende
  • Thanks (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, qwert00 said:

au bre. al sam matora drtina..otvorio link..video da je 2 i po sata i samo zatvorio 😂

apsolutno isto 🙂

9 hours ago, beba isus said:

image.png.bbbc72ec1215d5e6ca0edc93abd8a82d.png

jeste, a tad je i najavio da će sutra na sednici da raspravljaju o kafićima i školama :)) znači vesara se vratio sa puta gde je bio, opet će da otvore kafiće.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, togFU said:

164154040_3929001897156187_8626071057612

 

to bre, IDE GAAAS

lik je neviđen sa svojim izjavama, pratim svakodnevno šta priča, bukvalno sad je krenuo da lupa u fazonu nestora.

razumeo sam dok se zalagao za otvaranje kafića u standardnom fazonu jer ok, ko zna koliko para je dobio od tih istih kafića da ih zastupa u kriznom štabu, i kao razumem, on tu priča dajte kafiće ali da poštujemo mere evo najke mi, ali onda je zaokrenuo i počeo ove priče koncerti za vakcinisane i ostalo ... ono ustane ujutru i krene da random generiše nove priče.

Link to comment
Share on other sites

Ahaha...vise stvarno nemam zivaca da pratim sve nebuloze ko je se desavaju, evo tipa jedne takve vesti:

https://nova.rs/svet/oglasila-se-astrazeneka-vakcine-cuvane-za-siromasne-zemlje/

Inace Merkelova pre neki dan najavila hard lockdown ovde za Uskrs njihov, bez mrdanja iz mesta boravista, sve zatvoreno itd, a danas se izvinjava narodu i kaze kako je to eto bila njena greska i nista od svega heh...vidi se od koga je ucio Vucko...a tek ove nebuloze sa priznavanjem vakcina i putovanjima, svako ce na kraju samo svoje priznavati ahaha...zaista da nije tuzno i iritantno bilo bi smesno...ali mislim da je vise i vrapcima na grani jasno da ovo nema veze samo sa zdravljem ljudi i suzbijanjem virusa vec nazalost drugi faktori igraju vecu ulogu...mozda i nece trebati kometa ako nastavimo ovako kao civilizacija

  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Inace, jedna zanimljivost, bio sam u belmedic na post-kovid kardio paketu, i pricam sa kardiologom koji je imao identicnu situaciju kao ja (pozitivan pet dana nakon vakcinacije), i kaze mi da je deset njegovih kolega isto tako proslo, razbolelo se nedugo posle vakcine, a cele godine lecili pacijente i nista.

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Dule_smor said:

mozda i nece trebati kometa ako nastavimo ovako kao civilizacija

Pazi, ako su se Rusi, Kinezi i Amerikanci urotili svi zajedno protiv svih nas mislim da je najmanji problem to sto ce neko od nas primiti ili neće primiti vakcinu :tf:

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Zwerko said:

Pazi, ako su se Rusi, Kinezi i Amerikanci urotili svi zajedno protiv svih nas mislim da je najmanji problem to sto ce neko od nas primiti ili neće primiti vakcinu :tf:

Auu koliko smarate svi sa tim argumentom koji prvo uopste nije validan, a drugo nisam ja to ni tvrdio, makar ne u takvom kontekstu.

23 minutes ago, Neptune said:

Inace, jedna zanimljivost, bio sam u belmedic na post-kovid kardio paketu, i pricam sa kardiologom koji je imao identicnu situaciju kao ja (pozitivan pet dana nakon vakcinacije), i kaze mi da je deset njegovih kolega isto tako proslo, razbolelo se nedugo posle vakcine, a cele godine lecili pacijente i nista.

nemoj molim te, sad ce da objasne eminentni strucnjaci  kardiologu kako je glupi teoreticar zavere...odmah da se ogradim dok nisu skocili, ne kazem da vakcina izaziva bolest, vec ili da je virus mutirao u smeru patogenijih sojeva sto se ne desava u normalnim epidemijama ili da vakcine ne daju toliko dobru zastitu kao sto se svi hvale...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ko sad nije bas za vakcinaciju i sve ovo kompletno - zaista ima problem. Ako nije kao oni antivakseri, 5g, chipovanje i sl teorije zavere- jer nas u tu grupu odmah svrstavaju neki. ispade da ne smem da kazem da tek krajem leta planiram da se vakcinisem ako bude moralo..a da odmah neko ne skace kako sam antivakser i sl (ovo ne govorim sa rur nego sa real life)...

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Samo da prijavim ovde da preležah i ja pravu stvar (ništa vakcina), detaljnije u spoileru.

EDIT: KOLIKO JE SRANJE FORUM? Zašto mi je sve strpao u spoiler i sad ne mogu da editujem to??

 


ponedeljak 8.3, posle fudbala oko 21h bio je neki vetar, hladno, slabo se obukao, baš me produvalo na putu od kola do stana... par sati kasnije sam onako osetio da ću se prehladiti. Sutradan temperatura nešto preko 37, kontam to je to, prehlada zbog toga od sinoć, nije sigurno korona. sreda popodne nemam temperaturu, kontam rešeno... međutim sreda posle 22h vrati se temperatura, tad odlučim da odem u kovid ambulantu, pregledaju me i urade onaj brzi test - pozitivan. Nikakve simptome osim te temperature nisam imao, koja je bila dovoljna da ne mogu da radim, po ceo dan sam spavao od te temperature, kao neka beba ili mačka... međutim u narednih nekoliko dana krenem da kašljem (suvi kašalj), ali jako retko, tipa na svakih 4 sata se zakašljem malo i to je to... odem posle 3-4 dana opet u ambulantu, jer mi nisu snimali pluća prvi put plus temperatura je sve vreme bila prisutna. snimak pluća ok, ubace mi i antibiotike da pijem, i nakon nekih 8-9 dana od prvog javljanja u ambulantu sam ok, temperatura normalna, mogu i da radim (pošto i inače radim od kuće).

tl:dr verzija: imao sam koronu, od simptoma samo temperatura i povremeni kašalj.

E sad, tripujem se oko ovog "post corona" perioda, pre svega zbog bavljenja sportom. Trenutno se tripujem da kad udahnem duboko da osetim nešto oko srca 😄

11 hours ago, Neptune said:

bio sam u belmedic na post-kovid kardio paketu,

na primer mi ovo deluje zanimljivo, šta je ovo tačno?
Jedino što znam je da ne treba sad da krenem da se forsiram odmah, ali ne znam koliko čekati, kako, šta?

Edited by togFU
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...