Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

56 minutes ago, SATAN said:

Ћерка од мог јако доброг пријатеља (9 год) је донела корону из школе. Сви (њих троје) су оболели, с`тим што је мој пријатељ заглавио у Батајници, то је било пре 10ак месеци. Успешно су се опоравили, осим тога што ћерка и даље има проблема са мирисима (мириси јој се мешају, нпр помирише кока-колу и осећа јабуку и сл. После детаљних прегледа, само јој кортикостероиди помажу (привремено јелте) и чека се природна нормализација ствари, но иста шанса је да ће тај проблем имати до краја живота. Са друге стране, мој познаник из Батајнице (две године млађи, не пуши, не дрогира се, понекад попије пиво), једва је преживео корону, има проблема са срцем и плућима и оштећен му је вид.

Апропо тога што је Хајли написао за своје чланове породице (године, како живе и како се труди и цима да их сачува), сл. сценарио сам имао/имам и ја. Тако да се све своди на себичлук, ЈА НЕЋУ ДА СЕ ВАКЦИНИШЕМ и сл. срамне ставове, те се апсолутно слажем за увођење ковид пасоша и за плаћање здравствене неге у случају обољевања од короне. Моје неко мишљење је да бих увео и кривичну одговорност на све то, али то сам само ја. Ја сам као неко са неким (основним) медицинским знањем, примио вакцину (иако сам свестан и у којој су фази истраживања, проз енд конз што би рекле неке моје колеге), ризикујући како бих својим ближњима, а потом и оним даљима помогао (да не спомињем бесконачно спиновање "струке ака БРОНОБЕ и сл. "). И?

Осим што се мало више ложим на Путина није ми ништа. 

п.с.

Сад се сетих, док сам куцао, пријатељ са посла је у ризичној групи (алергичан на већину лекова) и не сме да се вакцинише (препорука лекара). Исти је једва преживео корону, на сву срећу нема неке теже последице (за сад), а има жену и двоје деце и старе родитеље о којима брине.

Са друге стране, на конто свега овога што је речено итд, на послетку не кривим антиваксере (времена се мењају и дебили се групишу путем интернета) већ државу која (не само што не постоји већ) нема муда да буде искрена, транспарентна и јака, те да донесе одлуке са издефинисаном стратегијом како де се, помоћу свих средстава (не само вакцина) избори са овом почашћу (већ јебе све нас на гомили, а на првом месту лекаре).

Al brate Satane, kažeš trudi se, jel trud stvarno da nosimo masku u zatvorenom i ds se vakcinišemo? Jebem mu mater, to je smešan trud koji svako može da uradi za sebe i svoju porodicu. Malo se pripaziš, overiš gde imaš rizične situacije (izbegavaš klubove, tekme, masovna okupljanja) i gledaš da živiš koliko god možeš normalno. Ja i dalje blejim sa ljudima, idem na posao, u restoran, u teretanu, znači nije mi život stao i nije ovo opet mart / april 2020 pa da kukamo kako smo zatvoreni po ceo dan. Na žalost, preterano smo samoživi i sebični kao nacija, mada je to i globalno pojava.

A država, tj SNS, je catch all stranka, koja neće zbog izbora da se zameri preterano ni vakcinisanim gradjanima, ni antivakserima jer je vakcinacija tu negde na 40-50%. Da uvedu obaveznu vakcinaciju, i restriktivne mere za nevakcinisane, mogla bi ozbiljno da im se poljulja stolica. Zato drže tu pat poziciju i računaju da većina neće glasati jer ih zabole kurac

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Highl1 said:

Al brate Satane, kažeš trudi se, jel trud stvarno da nosimo masku u zatvorenom i ds se vakcinišemo? Jebem mu mater, to je smešan trud koji svako može da uradi za sebe i svoju porodicu. Malo se pripaziš, overiš gde imaš rizične situacije (izbegavaš klubove, tekme, masovna okupljanja) i gledaš da živiš koliko god možeš normalno. Ja i dalje blejim sa ljudima, idem na posao, u restoran, u teretanu, znači nije mi život stao i nije ovo opet mart / april 2020 pa da kukamo kako smo zatvoreni po ceo dan. Na žalost, preterano smo samoživi i sebični kao nacija, mada je to i globalno pojava.

A država, tj SNS, je catch all stranka, koja neće zbog izbora da se zameri preterano ni vakcinisanim gradjanima, ni antivakserima jer je vakcinacija tu negde na 40-50%. Da uvedu obaveznu vakcinaciju, i restriktivne mere za nevakcinisane, mogla bi ozbiljno da im se poljulja stolica. Zato drže tu pat poziciju i računaju da većina neće glasati jer ih zabole kurac

Ту си потпуно у праву. Маска и вакцина и мало избегавање јавних скупова и то је то. (Интересантно ми је што на све то дебили одмах скачу: АЛИ ТО СУ МОЈА ОСНОВНА ЉУДЦКА ПРАВА!А ВАКЦИНА? ЈЕЛ ВИДИШ ШТА ТЕША КАЖЕ КИБОРЗИ ИЗ АТЛАНТИДЕ ТУРАЈУ ЧИПОВЕ И ХОЋЕ ДА МИ КОНТРОЛИШУ МОЗАК. А овамо шмрче спид и пуши индустријски дуван. Ево, баш у суботу сад идем на неку трку, толико о томе колико је живот стао. Притом ти што су први против свега, не схватају колико тај дебилизам канали нашу економију. Осим што је здравство у проблему, где су угоститељи? Занатлије? Друг који држи кафану је у ОЗБИЉНОМ проблему, а не само он. А већина тих истих неће да се вакцинише (осим једног цара, инвентар кафане, дошао после вакцине, пио 2-3 дана чај и наставио по старом, Каже још му је боље хаха). 

Што се тиче владајуће странке у потпуности си управу ту. Сценарио завади па владај (уз ситне примесе). Да не спомињем приче око (тестирања) кинеске вакцине (по мени, маса обоолелих после исте је примила плацебо кинеза, али то сам само ја). 

На све то, мислим да сам то спомињао, сад постоји вакцина и за ХПВ (за девојке). Тај исти ХПВ је велики проблем код нас после 2000х (рак грлића материце), но капирам да 99.9% антиваксера ни не зна шта је уролог/гинеколог те истог никад није посетила (да не причам о кондому). 

  • Upvote (+1) 1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Vrlo interesantan članak koji opisuje vakcinaciju u Portugalu - In Portugal, There Is Virtually No One Left to Vaccinate

Ako se pažljivije pogleda jasno se vidi da nije bitno ni da je neko političar ili doktor nego je bitna komunikacija koja moja biti dobra da bi se postigao dobar rezultat. U nekom šbbkbb scenariju deluje mi da bi sličan pristup mogao da prođe i kod nas. Kada bi se naravno desilo da neko drugi može da preuzme zasluge :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SATAN said:

На све то, мислим да сам то спомињао, сад постоји вакцина и за ХПВ (за девојке). Тај исти ХПВ је велики проблем код нас после 2000х (рак грлића материце), но капирам да 99.9% антиваксера ни не зна шта је уролог/гинеколог те истог никад није посетила (да не причам о кондому). 

Plot twist, ovde zovu i DECAKE!!hpv.thumb.jpg.417d14abc99376408677536b47c2efd8.jpg

Bio sam ubedjen da je to zavera da mog klinca ubodu i da postane muzoleznik, kad ne lezi vraze, jedan cenjeni forumas mi je objasnio da i decaci mogu da imaju problem od HPV.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elvis J. Kurtovic said:

У преводу: "Беее, ставите нас све у тор, само ту смо сигурне,  беее"

Обећао сам себи да ћу неке ствари променити у животу, а једна од тих ствари је спуштање на ниво малоумника попут тебе и упуштање у дискусију са истима. Но само ћу једну ствар да прокоментаришем, ризикујући бан:

Свим срцем ти желим да запатиш корону и завршиш на респиратору. Ето толико. 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, rbds said:

https://www.blic.rs/vesti/beograd/na-vmc-karaburma-oko-50-odsto-obolelih-je-vakcinisano-pacijenti-virus-pokupili/6z2n10q

Matora vest, ali merodavna iz više izvora. Tako ona slika sa fb-a je čista glupost. Oboljevaju i vakcinisani. Ima ih i na intezivnoj nezi, pa i umiru. 

Rusi za prvu dozu se teško nalaze, eventualno na Sajmu, jer je to najveći punkt za vakcinaciju. 

I kod mene je kolega koji je zapravo radio na intenzivnoj,  duplo vacinisan, oboleo i umro na istoj toj intenzivnoj. A ta slika sa fb nije glupost (da ne zlazimo u brojeve) jer i mi na nasoj intenzivnoj imamo daleko manje pacijenata koji su vakcinisani a od onih na respiratoru on jedini koji je bio vakcinisan. Iz takvih anekdotalnih prica ne treba nista izvlaciti kao pouku, vec se sve svodi na procente i na statistiku kada se donosi konacan sud da li je nesto delotvorno ili nije.

Edited by Johnn1e
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

Да си дебил то нико није ни сумњао, не мораш да потврђујеш

46438326_10156936966054759_6331142275204[\spoiler]

"... што нисте све прочитали господине Антивакс ви лепо читате?..."

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

"Ne radimo zbog ekonomije, jer i broj zaraženih utiče na nju... Sve ovo košta, borba protiv korone jako mnogo košta. Radimo preko 26.000 testova dnevno, lekove, zaštitnu opremu za medicinske radnike", kazala je Ana Brnabić.

"To ide polako, ljudi su sve zainteresovaniji da je prime, jer svi pričamo o tome i da je to jedini način da postignemo kolektivni imunitet i vratimo se normalnom životu. Verujem u odgovornost naših ljudi", istakla je Ana Brnabić i navela da je proces imunizacije u našoj zemlji i dalje bolji od zemalja u regionu.

Govoreći o kovid propusnicima, ona je rekla da "možemo za sat vremena da ih uvedemo", ali je objasnila da ih je nemoguće kontrolisati.

"Za to je potrebna ozbiljna kontrola, recimo policije, ali i komunalnih inspektora. Ne verujem u tu kontrolu", navela je Ana Brnabić i istakla da ljudi kupuju kovid propusnice za 100 dolara.

 

Brnaba kida 🙂

Link to comment
Share on other sites

Što je najgore ovo za kontrolu se potpuno slažem s njom - ako ne mogu da iskontrolišu da u GSP-u svi nose masku što se ono vidi i kad ne uđeš u autobus ko će da kontroliše Covid propusnice sa QR kodovima i ostale gluposti. Za Srbiju je to bukvalno naučna fantastika. 

A ovo da su ljudi sve zainteresovaniji da je prime je vrlo smehotresno na više načina :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li nam je vlast toliko nesposobna, ili iz nekog razloga kriju podatke - ali podatke o rezultatima vakcine u Srbiji bismo trebali da slušamo svaki put kad se pomene COVID statistika.

Zato sam bacio pogled na Izrael, jer su oni ozbiljno pristupili vakcinaciji:

  • 17% odrasle populacije nije vakcinisano
  • 89% osoba na aparatima je nevakcinisano
  • 60% preminulih je nevakcinisano
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Što je najgore ovo za kontrolu se potpuno slažem s njom - ako ne mogu da iskontrolišu da u GSP-u svi nose masku što se ono vidi i kad ne uđeš u autobus ko će da kontroliše Covid propusnice sa QR kodovima i ostale gluposti. Za Srbiju je to bukvalno naučna fantastika. 

A ovo da su ljudi sve zainteresovaniji da je prime je vrlo smehotresno na više načina 🙂

i ja se slažem sa njom, ali to nije pesma koju je pevala proteklih šest meseci nego "mere imamo one su super, ali ljudi ne poštuju mi ćemo da pojačamo kontrolu" a sad "nema nijedne kontrole koja to može da iskontroliše" 🙂

Link to comment
Share on other sites

"„Ne radimo ovo zbog ekonomije, već pre svega zato što imamo vakcine. Nerazumno je da imate iste mere sa vakcinama, kao i pre nego što smo ih imali“, rekla je Brnabićeva za Tanjug, pojašnjavajući zbog čega Krizni štab nije uveo strože mere, iako je struka to tražila.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Ja ne znam šta se vi tripujete kad smo evo blizu pobede

"Molim vas, vakcinišite se. Blizu smo pobede " VIDEO

(htedoh da stavim smajli ali nekako ne ide kada dnevno umire po 50 ljudi... )

"Znam koliko je teško, vama najstarijim građanima i vama, momci, devojke, deco. Svi koji ste izgubili godinu i po dana boreći se i za sebe i svoje bližnje. Molim vas da pokažemo još discipline"

 

277789_104938423-570151697031308-2258000

Ha, sad vidim i Šapketa na proslavi 😄

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, manson said:

videh ovo, oduševljen sam.

ne znam dal mi je bolji supermen koji nije smeo da bude supermen pa nema logo, ili spajdermen koji je ipak ostao spajdermen ili ovaj betmen sa crnom čarapom na glavi 🙂

i vesara kao ono villain za kojeg se tek kasnije otkrije da je bad guy, a u ovom trenutku je i dalje bio good guy.

jedino valja ova wonder woman xe xe

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...