Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

1 hour ago, togFU said:

 

Ček, šta tačno podrazumevaš pod "bolja odbrana" ? mogućnost zaražavanja ili lakši simptomi u slučaju da se zaraziš? ili oba?

Evo da preformulišem malo pitanje
slučaj 1: ja sam vakcinisan, zarazim se ali nemam skoro nikakve simptome (vakcina pomogla), mogu preneti virus drugima.
slučaj 2: nisam vakcinisan, zarazim se i nije mi dobro, imam temperaturu itd, mogu preneti virus drugima.

Moje pitanje je da li postoji razlika između ova dva slučaja kod boldovanog dela?

Prvo da objasnim (ponovim ono sto drugi objasnise) da bilo koja vakcina sadrzi odredjene sojeve virusa. Kako virusti mutiraju, brze ili sporije, tako se pojavljuju novi sojevi koje tek treba ispitai. Protiv njih je ta vakcina delotvorna ili nije.

Kad se kaze "delotvorna", neki virusi su takvi, da nijedna vakcina ne sprecava teske simptome. Ovo je i vrlo individualno. Jedna vakcinisana osoba moze tesko da se razboli, dok drugi dobiju vrlo blage (i dalje su zarazni), ili ih uopste nemaju simptome (nije jasno da li su se zarazili ili ne, sigurno je samo da ne ispoljavaju simptome). Pokazalo se cak i kada je soj toliko slican, a vakcina ne sititi od njega izricito, ipak daje neku zastitu i blaze simptome. Koliko je vakcina delotvorna je objektivno nesagledivi niz faktora ("Umro od korone, iako je bio vakcinisan tom-i-tom vakcinom"). Na primer, HIV je toliko zarazan virus (jako brzo mutira), da ne moze da se napravi vakcina za njega.  S druge strane, decije vakcine stite prakticno ceo zivot.

 

Dakle, splet okolnosti je u pitanju. Iako si vakcinisan, niko ne zna koji soj Koviljace ces fasovati i kako ce tvoj organizam da reaguje. Ono sto jeste sigurno je da nevakcinisanjem ostajes bez bas ikakve zasitite.

Edited by mikser
Link to comment
Share on other sites

On 9/29/2021 at 4:01 PM, Jose Jimenez said:

Taj stav "tu mi nešto smrdi" je bulja ako nećeš da se pozabaviš šta tačno smrdi. Meni lično je deluje da su vlade manje više bauljale na slepo prvih par meseci, gomilale zalihe i čekale vakcine kao jedino dugoročno rešenje.

Овај човек, осим пића (по избору) има вечеру на мој рачун.

П.С. едит: смањих пост...

Edited by SATAN

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, mladenq said:

ja sam to shvatio kao, ako si ti vakcinisan, neces doci u kriticno stanje ako se zarazis, samim tim neces zavrsiti u bolnici, tj zauzimati mesto nekome ko ima nekih drugih zdrv problema, ili je samo odlucio da se ne vakcinise a takodje se zarazio huehue

Ovo je poenta cele price, moze lock!

Stitis sebe a samim tim i ostale ali dzabe pricati, kad svi koji su hteli da se vakcinisu su to i uradili do sad.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/29/2021 at 3:04 PM, FATA said:

Jbg laki svi nasi politicari su teska govna i razumem tvoj stav, samo sto nas je taj stav zavio u crno. Ne tvoj licno, vec vecine zmuraca. Niko nema vremena da pogleda nesto a jos manje da se iscima, ali bi svi zeleli da sutra putuju slobodno i da ne budu zakljucani, samo neko drugi da ulozi vreme. 

Ne mogu baš da se saglasim sa ovim. To što ti kažeš je ok da sam ja došao i rekao "ko je nestor, ko je dovraga kon?". Ja samo biram da ne pratim po milioniti put istu priču koja u suštini neće doneti ništa novo "na sto". Nestor priča o najsmešnijem virusu i vanzemaljcima i Atlantidi, dok ovi sa druge strane pričaju "vakcinišite se" i pritom random menjaju priču kako subjektivno/objektivno sagledaju stvari, dobijaju nove informacije iz istraživanja ili sami nešto zaključuju. U takvom setingu ne vidim kako mi je život bogatiji zbog toga što svakog dana gledam istu priču koju vrte i jedni i drugi. Kad/ako se pojavi nešto značajno novo naravno to ću ispratiti. 

 

On 9/29/2021 at 3:04 PM, FATA said:

Meni je i dalje neverovatno da posle od prvog dana je jasno i slažem se sa duletom da nešto smrdi uzmes i vakcinises se bez neke prisile koji god da je razlog bio u pitanju. To ti je fazon kao da si dosao u mesaru i kupio kilo pokvarene piletine. Vices mesaru da ti piletina smrdi i da je pokvarena a on ti kaze ma jok sve u redu matori bila nam inspekcija jutros sve je u redu a ti dodjes kuci spremis i pojedes... 

Opet, ne baš 🙂 Ceo "event" (!) je dovoljno širok i veliki da ne može jedan "smrad" da zagadi ceo taj lanac. Ne postoji direktna veza između toga da li "smrdi" kako je virus izašao iz laboratorije ili je stvarno lik pojeo slepog miša sa time da li su šveđani odlučili da nemaju nikakve mere kao i Lukašenko i toga da li je Astra Zenica 5G čip vakcina. Ne smrdi ceo "lanac", smrde njegovi delovi, iz raznoraznih razloga. Ne verujem u teoriju da je kina pustila virus da zezne trampa i potom dogovorila sa svim državama sveta da čipuju svoje narode kroz svaku vakcinu (od tipa 30 koje su trenutno u cirkulaciji i da kažemo 10 glavno-odobrenih) a taj memo su presreli Lukašenko, onaj iz Brazila i Švedska i odlučili da iskuliraju sve.

1 hour ago, killYg0r said:

Stitis sebe a samim tim i ostale ali dzabe pricati, kad svi koji su hteli da se vakcinisu su to i uradili do sad.

pa da, i to je to. vakcinišite se kao apel neće ništa promeniti samim tim realno bolje da ili prestanu da pričaju o tome ili da daju neki konkretniji plan 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Lucky said:

Opet, ne baš 🙂 Ceo "event" (!) je dovoljno širok i veliki da ne može jedan "smrad" da zagadi ceo taj lanac. Ne postoji direktna veza između toga da li "smrdi" kako je virus izašao iz laboratorije ili je stvarno lik pojeo slepog miša sa time da li su šveđani odlučili da nemaju nikakve mere kao i Lukašenko i toga da li je Astra Zenica 5G čip vakcina. Ne smrdi ceo "lanac", smrde njegovi delovi, iz raznoraznih razloga. Ne verujem u teoriju da je kina pustila virus da zezne trampa i potom dogovorila sa svim državama sveta da čipuju svoje narode kroz svaku vakcinu (od tipa 30 koje su trenutno u cirkulaciji i da kažemo 10 glavno-odobrenih) a taj memo su presreli Lukašenko, onaj iz Brazila i Švedska i odlučili da iskuliraju sve.

pa da, i to je to. vakcinišite se kao apel neće ništa promeniti samim tim realno bolje da ili prestanu da pričaju o tome ili da daju neki konkretniji plan 🙂

pa ako prica smrdi od pocetka, a uglavnom smo se slozili ovde da je tako, onda su svi posledicni dalji koraci sumnjivog legitimiteta i istinitosti i moraju biti uzeti sa dozom rezerve i preispitani...sto se kaze riba od glave smrdi heh...naravno nije sve crno i zagadjeno teorijama zavere, ne cipuje nas niko i nece reptili sleteti sa Venere kad pocrkamo...ali da postoji neka pozadinska prica postoji, to sto ne znamo sta je u pitanju i sto nam se mazu oci gore navedenim glupostima od teorija zavere samo ide u prilog celoj prici...da li je u pitanju ekonomija, opravdanje za novi krah itd ili nesto trece ko ce to vise znati u moru nebitnih informacija kojima smo zatrpani...stara dobra taktika, jos je Haksli pre skoro 100 godina pisao o tome

1 hour ago, Lucky said:

haha, odlično, podsetilo me na bobu smrada i ekipu klipova sa početka dvehiljaditih, ne prave to više kao tad!

moglo je i bolje, ima toliko materijala za zajebanciju 🙂

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dule_smor said:

pa ako prica smrdi od pocetka, a uglavnom smo se slozili ovde da je tako, onda su svi posledicni dalji koraci sumnjivog legitimiteta i istinitosti i moraju biti uzeti sa dozom rezerve i preispitani...sto se kaze riba od glave smrdi heh...naravno nije sve crno i zagadjeno teorijama zavere, ne cipuje nas niko i nece reptili sleteti sa Venere kad pocrkamo...ali da postoji neka pozadinska prica postoji, to sto ne znamo sta je u pitanju i sto nam se mazu oci gore navedenim glupostima od teorija zavere samo ide u prilog celoj prici...da li je u pitanju ekonomija, opravdanje za novi krah itd ili nesto trece ko ce to vise znati u moru nebitnih informacija kojima smo zatrpani...stara dobra taktika, jos je Haksli pre skoro 100 godina pisao o tome

pa ne mogu da se saglasim, OSIM ako ne krenemo od ideje da je cela priča delo celog sveta tj. udruženih vlasti svih zemalja planete i dalji koraci su deo scenarija koji svi sprovode. Onda sve što si rekao ima smisla i "riba smrdi od glave". Jedno je da li postoji pozadinski event i šta je njegov cilj (kina oće da ubije amere i osvoji svet, rotarijanci hoće da uguše srednju klasu ili cukerberg i i gejc hoće da nam instaliraju windows i facebook u glavu) a drugo kako zemlje i krizni štabovi u zemljama reaguju na to - i da li su i koliko sposobni da smisle nešto pametno i da urade istraživanje i da naprave neku taktiku ili će da pozovu nestora da priča da žene idu u šoping u milano ili će samo da kopiraju jedni druge etc. Kao što vidimo na primeru, u Australiji su uveli praktično totalitarizam, Šveđani nisu radili ništa, ostatak sveta se "tražio" ovih godinu dana etc etc. 

Dalji koraci mogu biti sumnjivi u smislu što odgovaraju na sumnjiv događaj ali ako izbije požar u Vinči i mi krenemo da se gušimo ja ću da zatvorim prozor i upalim čistač vazduha, bez obzira što u tom trenutku nisam siguran da li je požar došao sam zbog temperature, ili ga je izazvao piroman ili zato što Vesara nije aktivirao novu deponiju na vreme ili zato što je on podmetnuo požar da bi se osvetio Vinčancima jer tamo nije dobio glasove na izborima 🙂  

4 hours ago, Dule_smor said:

moglo je i bolje, ima toliko materijala za zajebanciju 🙂

moglo je, ali je baš solidno urađeno, iscimali su se 🙂

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/30/2021 at 2:03 AM, Highl1 said:

vakcine su nauka, glasanje je lični izbor. Iza mog glasanja ne stoje godine i godine medicinskog istraživanja i nauke. I da, mrna vakcine / lekovi se ne razvijaju samo od covida, nego dosta dosta pre, dok druge koje si mogao da primiš su bazirane na tehnologiji vakcina koje si primio kao klinac, i koje su te spasile mnogih bolesti.  Evo ti ovde ako te baš zanima malo o istoriji mrna istraživanja https://www.nature.com/articles/d41586-021-02483-w Kao što možeš da vidiš samo na grafikonu, tu ima mnogo više informacija nego što sam ja imao sa 23 godine i za šta sam glasao. Ti ćeš pre da veruješ Nestoru, YT klipovima, i teorijama zavere da su se svi urotili protiv tebe i hoće da te čipuju, i ok, tvoje pravo
Ne reče nam, kad smo već kod glasanja, ko su bili tvoji izbori na glasanjima do sad, ili su uvek znao da su svi debili pa nikad nisi glasao? Pošto ne videh ni ovde ni na UPTu da si ikada se malo približnije izrazio oko svog političkog mišljenja i stavova, osim da dodješ ovako i kažeš "ha, ispali ste glupi jer ste glasali".

Vidim, OGS je baš dobar, evo i sad mu ide do jaja, pa neće da ga smene 🙂 
mohr ti je lepo rekao, paušal je i dalje legalna stvar, nije nikakva rupa u zakonu, i koristi ga nekih 100k ljudi u ovoj zemlji, ako je verovati poslednjim statistikama. Ili svi oni jure rupu u zakonu?
Za frilensere, opet, moje mišljenje vs tvog, samo što ja nikad neću prihvatiti da neko zaradi bilo kakvu cifru, i ne plati apsolutno nikakve poreze i doprinose na to, a kasirka u maksiju ti sa svojih 30k plaća pune poreze i doprinose, ili neko drugi na paušalu koji plaća svakog meseca imao / nemao zaradu. Ti smatraš da jednostavno ako je neko frilenser, ne mora državi da plati apsolutno ništa, i plus da ako pet godina tako izvlači pare, uprkos zakonu koji postoji preko 15 godina, opet je država kriva. Ok, tvoje mišljenje 

@mohrako živiš ovde, gde god ti je firma, ovde moraš da plaćaš porez, tj razliku u dvojnom oporezivanju (npr firma ti je u Bugarskoj, tamo platiš porez 5%, ovde je na dobit 10%, ti moraš da doplatiš razliku ili kako već to ide). Jedino takvo rešenje ti je da u Srbiji boraviš manje od 6 meseci godišnje, i imaš firmu negde drugde, ali naravno onda sve poreze i doprinose snosiš u toj nekoj drugoj zemlji

opet, ako si registrovan u vukojebini, i koristio tu rupu u zakonu, poresko rešenje ti je stizalo tamo u vukojebini, sve sporove bi morao da rešavaš tamo, da ideš kod lokalnog inspektora i sl. I u celoj toj računici, mogao si npr da uštediš 10 hiljada, 15 hiljada dinara maks od već veoma prihvatljivog paušala koji je išao od 20-25k na beogradskim opštinama pre ovog uvećanja 2020. godine. Ako je neko hteo da za 10k godišnje se drka negde van BGa, plaća gorivo i putarine, juri rešenja (jer rešenja do 2020. nisu bila digitalizovana), juri tog nekog ko ima neku nekretninu u vukojebini da mu daje ovlašćenje da koristi njegov prostor bez nadoknade, i slične druge propise, ok, ali na kraju dana kad sabereš, veća je to zajebancija nego da si registrovan tamo gde živiš, kao što su svi normalni ljudi radili. Ja npr nisam ni razmatrao tu opciju, jer me je lično boleo kurac da se za 10 hiljada dinara drkam do nečijeg sela i jurim nečiju babu ili dedu da mi daje ovlašćenje. Ali da, to je bilo moguće, i znam neke koji su to radili (uglavnom oni koji nisu rođeni u BGu pa su imali roditelje negde van da se drkaju sa tim). 

Paušalu samo ime kaže, plaća se paušalno već utvrdjen porez. Znači, ako sam ja sad paušalac, i dobijem koronu, i kažem mom klijentu, nisam radio, bio sam bolestan mesec dana, i ne naplatim ništa, i dalje moram da platim ceo iznos svog paušalnog poreza i doprinosa.  Kome se ne isplati da plaća mesečno 25 do 30k na paušal (npr suludo je ako zarađuješ 50 ili 100k dinara), onda on ode da bude preduzetnik knjigaš, uplaćuje sebi minimalac i ostatak podiže sa 10% poreza. Ko je iznad 4k evra mesečno, on ni ne može da bude paušalac, jer ide van limita od 6M dinara, i mora da ili vodi knjige ili da bude DOO. Plus je tu test samostalnosti za sve preduzetnike. 

Pošto kažeš da je zakon loš, šta ćemo sa zubarima, majstorima koji su paušalci, medicinskim ordinacijama paušalcima, gomili ljudi koji ne znaju koliko će zaraditi, a plaćaju taj paušal? Treba sve to ukinuti, jer eto frilenser nije hteo da se registruje kao paušalac pod nekom (pa čak i kvazi) šifrom delatnosti i plaća taj paušal, nego je bolje bez ikakvih poreza i doprinosa dati kurac državi, a uzeti neke pare mesečno?
I još jednom, ne brini ti za mene, ja imam DOO, stalne zaposlene, plaćam i porez na dobit, i na dividendu, i sve poreze i doprinose na plate mojih zaposlenih, kao i mnoge druge stvari ovoj državi, poput PDVa, i ne bunim se ni jedan odsto kolika je bila kuknjava frilensera, plus je većini oproštena visina jedne prosečne mesečne plate za svaki mesec u poslednjih 5 godina. Zamisli kad bi meni sad neko vratio šta sam dao od poreza i doprinosa u visini prosečne plate, pa to puta pet godina  ili G!!!ju koji ima porodičnu firmu ko zna koliko godina? Ali, nama će da daju kurac, a jebaće "vas sirotinju". I nije mi krivo i sad se kao ja nešto bunim, takva su pravila igre, drži firmu ili nemaj ako ti se ne isplati, tako je kako je, porez mora da se plati

Na konto glasanja prvi glas koji sam dao je bio kad sam ga poduvao na WCG od onog idiota sa interom da li 05 ili 06 i glas je iso Kostunici. 2008 kada je bila ta prica DS - SRS, dobro se secam da mi se bukvalno peglalo od obe opcije. Bio sam u fazonu da dam glas SRS samo eto da ne gledam mutavog Botu medjutim hvala bogu ne ogresih dusu i nisam ni izasao na glasanje. Nakon toga je svaki moj glas isao Dverima. Sada kad sam stariji sam misljenja da je DS bio manje zlo, tjs. ubedjen sam. 

Za vakcine sam pomenuo vec u par navrata da nisam avaks i da sam primio gomilu, ali da je sa ovom jednostavno sve pogresno. Ono sto je vasa iluzija je da mi avaksi kako kazes gledamo i verujemo raznim Nestorima i ostalim pajcima sa balkan infa. Ja ne verujem u cipovanje i ostale gluposti, ali verujem da su tu zbog ogranicavanja slobode kretanja i masovne kontrole sto nije tesko primetiti. Verujem da je isto tako kriza vestacki izazvana kako bi se unistio srednji sloj drustva a bogati postali jos bogatiji. Isto tako ocekujem neki raspad sistema kod nas a i na globalnom nivou izmedju '25 i '30. Jos jedna stvar koja mi ne ide u glavu je brzina kojom je vakcina izasla za virus o kom nismo znali ista... Da ne pominjem politicke igre poput vakcina koje se ne priznaju jer su iz Kine i Rusije, pa sve do toga da zele da vakcinisu omladinu 12-18 a kasnije i mladje. Jos da dodam da su na mene najveci utisak ustavili Duletovi klipovi koje je kacio na pocetku ovog cirkusa poput nemackog, francuskog, spanskog doktora pa otud  i moj tvrd stav. Ili cu da slusam struku ili cu da budem politicki bot. 

Murinjo je uleteo u frenzi pa je upropastio redom Celzi, Utd, Spurse a sad ce i Romu kako je krenuo 🙂 Porto je bio fluke i jednostavno je imao srece da ulazi u vec izgradjene timove i bude podrzavan masovnim transferima. OGS je poceo isto da mi se gadi jer mu stil igre jako podseca na LVG i Murinja, ali je i dalje bulja za postavku igre i izmene. Tek mu je 3g naspram 20 Murinjovih pa ajde ne mogu toliko da ga hejtujem iako bih voleo da vidim nekog iskusnijeg trenera. 

Za pausal i frilensing si me pogresno razumeo ili nisi citao izmedju redova mada je i tesko objasniti se na internetima. 

Ja apsolutno nemam nista protiv placanja poreza kako si me ti razumeo, ali imam protiv placanja haraca. Frilensing je relativno nova grana i kao takva je trebala biti prepoznata od poreske ili kog vec organa. Nakon toga su skolovani ljudi trebali (koji ne postoje kod nas) napisati neki zakon koji bi nas prepoznao i kao takve. Ono sto mislim da gresis je tvoje rezonovanje da drzavi mora porez da se plati sa cim se ja slazem, ali tek nakon tipa 15 oktobra 2019 kad smo kao takvi u sistemu prepoznati. Jos nesto, da li ti stvarno verujes da nama ovaj cirkus od drzave oprasta nesto? Verovatno znaju da je cak i zakonski naplata "5g retroaktivno" na dugackom stapu pa pritiskaju uplasene  da izvuku koliko mogu... Evo tacno 2g za koji dan, a bukvalno nista nije uradjeno po tom pitanju. Pomenuo si registrovanje pod kvazi sifrom sto je kod nas Srba i najveci problem a to je jebeno "ma nesto cemo zbudziti". Druze necu nista kvazi, necu nista budzenje... Prepoznaj me, utvrdi koliko treba da placam i pusti me da regulisem svoje obaveze. 

Za pausal sam rekao da je rupa u zakonu jer bas kao sto si pomenuo u njih spadaju zubari i ostali nabrojani a mi jednostavno ne mozemo biti tretirani istim zakonima kao oni. Isto tako zubari, servisi mogu zaradjivati do tih 4000€ i placati mizerne namete dok frilenseri vecinom spadaju u tu sirotinjsku kategoriju izmedju 200-1000€ kojoj se realno ne isplati odvajati 20%+.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Lucky said:

pa ne mogu da se saglasim, OSIM ako ne krenemo od ideje da je cela priča delo celog sveta tj. udruženih vlasti svih zemalja planete i dalji koraci su deo scenarija koji svi sprovode. Onda sve što si rekao ima smisla i "riba smrdi od glave". Jedno je da li postoji pozadinski event i šta je njegov cilj (kina oće da ubije amere i osvoji svet, rotarijanci hoće da uguše srednju klasu ili cukerberg i i gejc hoće da nam instaliraju windows i facebook u glavu) a drugo kako zemlje i krizni štabovi u zemljama reaguju na to - i da li su i koliko sposobni da smisle nešto pametno i da urade istraživanje i da naprave neku taktiku ili će da pozovu nestora da priča da žene idu u šoping u milano ili će samo da kopiraju jedni druge etc. Kao što vidimo na primeru, u Australiji su uveli praktično totalitarizam, Šveđani nisu radili ništa, ostatak sveta se "tražio" ovih godinu dana etc etc. 

Dalji koraci mogu biti sumnjivi u smislu što odgovaraju na sumnjiv događaj ali ako izbije požar u Vinči i mi krenemo da se gušimo ja ću da zatvorim prozor i upalim čistač vazduha, bez obzira što u tom trenutku nisam siguran da li je požar došao sam zbog temperature, ili ga je izazvao piroman ili zato što Vesara nije aktivirao novu deponiju na vreme ili zato što je on podmetnuo požar da bi se osvetio Vinčancima jer tamo nije dobio glasove na izborima 🙂  

 

mislim da se nismo najbolje razumeli...nisam ja rekao da je apsolutno sve povezano, tipa da su retardirane odluke naseg kriznog staba da penzioneri kupuju samo nedeljom u 4 ujutro ili to sto su Svedska i Lux drzali skoro sve otvoreno deo globalne svetske zavere...ali neke opste odluke koje idu u slicnom pravcu, tipa uvodjenje kovid propusnica i ogranicavanje nekih ljudskih osnovnih prava i sloboda ili ekonomski aspekti cele price ne mogu da se ignorisu i pravdaju samo gluposcu vlada ili necim drugim, ima tu vise od toga...i naravno treba covek da se cuva bez obzira dal je virus prirodni ili je deo neke druge price, niko nije rekao sad da treba ici i lizati kvake ili kasljati ljudima u facu

btw, apropo price o retardiranim odlukama evo jedna friska od jutros...drugar laborant odavde ide za BG iz Lux i na aerodromu na ulazu u avion nisu hteli da mu priznaju vakcinu primljenu u Nemackoj, ali posto ima srpski pasos pustili su ga bez testa...znaci udario Vucko kontru Merkelovoj heh, uzajamno nepriznavanje vakcina, much science, such logic...a o tome se nesto ne prica u medijima kod nas, zar nije receno da mi kao priznajemo sve vakcine?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 9/30/2021 at 11:51 AM, Jose Jimenez said:

OK, koje su to očigledne informacije?

Na osnovu čega tvrdiš da vakcina ne služi ničemu kada imamo peer reviewed studije koje govore da vakcine smanjuju stopu smrtnosti i hospitalizacije?

Dan ranije si pitao, citiram:

Ja sam ti dao odgovor. 

Može on da veruje da su plavooki ljudi stvarno potomci vanzemaljaca, to je njegovo pravo. Ali ako nastupa kao član stručnog štaba, praktično lice države u zdravstvenoj krizi, mora daleko pažljivije da bira reči, i da zaboravi na to da javno iznosi lični stav. Rezultat njegovih pizdarija jeste da ono malo autoriteta kriznog štaba je otišlo u kurac - ljudima je bukvalno dat izbor kog člana kriznog štaba hoće da sluša, kao da smo na glasanju.

Odgledao. Šta ti misliš o ovim klipovima, i šta su tvoji komentari?

 

.

- Zabranjene obdukcuje (red flag) 

- kako PCR moze biti verodostojan kad svaki test moze da bude false positive? (nesto kao kad bi policija kaznjavala sa radarom koji ne radi npr. I pravila statistiku koliko ljudi je ukuono kaznjeno) 

- Zdravi ljudi se racunaju u statistiku da bi cifre bile nabudzene

- Smrti sa "gripom" se zavode kao smrti od "gripa" da bi cifre bile nabudzene. 

- nista u vezi sa koronom nije transparetno
- sve u vezi sa koronom se hajpuje i
 preuvelicava

- vakcine koje su napravljene nakon 7 meseci u koje niko ne sumlja

- vakcina koja te ne stiti da se zarazis, da preneses diskutabilno je za tezu sliku i ima jako kratko vreme trajanja od 6-9-12 meseci ili koliko vec razlikuje se od zemlje do zemlje

- politicka pozadina svih odluka koje se donose

2. Studije se narucuju pogodi od koga? Pa od kompanija koje ih sprovode... Ako prodajes trulu ribu hoces li je reklamirati kao trulu? Jos nesto, kako mozes da verujes bilo kakvoj studiji kod novog virusa o kom se ne zna nista... Sa vakcinom o kojoj se ne zna nista, nakon studija koje traju 5 meseci? Da li si svestan da za studije pacijenti trebaju da budu pod nadzorom i da im se prate promene, nezeljeni efekti i ostalo? Da li si svestan da nezeljena dejstva vakcine mogu da se jave i nakon par godina? 

3. Nisi procitao izmedju redova sta sam hteo da kazem a to je da : 
Ako Norveska ima 80%+ vakcinisanih i iz tog razloga mali broj zarazenih i mali broj smrt pa su otvorili sve... 

Zasto mi sa 35%+ vakcinisanih, sa najvise zarazenih i najvise preminulih imamo otvoreno sve poslednjih 6 meseci? 

Ili se kao nacija nalazimo u neuspelom laboratorijskom eksperimentu ili je sve laz pa je bukvalno isto da li lagao i bio otvoren ili lagao i biti zatvoren. 

Jel ti nije palo na pamet npr. Da se vakcina forsirala kako bi se sve vratilo u normalu... A kad su videli da ljudi ne jebu vakcinu 2% sve vratili na staro? 

4. Recimo da se skrsis na treningu i odes kod doktora na pregled a on ti kaze: "ae ne foliraj se nije ti nista. Odmaraj nedelju dana sa oblogama a posle toga moze sve" 

Jel ti padne na pamet da ga pitas je li siguran i da li pazi sta prica?

Da smo ga slusali mozda bismo krenuli svedskim ili beloruskim modelom pa se ne bi patili a imali bi iste rezultate? Sbbkbb

    5. Mislim sve najgore a pogotovu kad uzmes da povezujes npr.

- Svaki virus koji mutira slabi, medjutim Delta soj ovog virusa nam je jebo kevu iako je smrtnost po Dzonijevim recima pre par meseci bila ~1% ne znam koliko ce da kaze sada jer ja lupam kako kaze. 

- Svako ko nece da se testira, bice smatran pozitivnim (red flag) 

-  prvi put ikada da se zdrav covek smatra bolesnim (red flag ) 

- kovid pasosi (red flag) 

- krajem prosle godine US cdc kaze da je 6% svih C19 smrti uzrokovano koronom sto podrzava onu pricu da su brojke prebudzene pa me se zamislim da ako je sve prehajpovano, nabudzeno i maltene nista nije transparentno, kako ljudi opravdavaju i ubedjuju sebe da se vakcinisu.

Ako nesto nije tacno ili imas neki argument ili pak vidis stvari drugacije iz nekog svog ugla napisi pa mozemo da vidimo gde gresimo

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

 Svaki virus koji mutira slabi, medjutim Delta soj ovog virusa nam je jebo kevu iako je smrtnost po Dzonijevim recima pre par meseci bila ~1% ne znam koliko ce da kaze sada jer ja lupam kako kaze. 

Nisam ja nikad rekao da lupas, ja vodim civilizovanu diskusiju. 😘

O vecini stvari je vec pisano ali mislim da se nismo do sada pozabavili sa umro "od korone" i "sa koronom". Koja je razlika izmedju ta dva pacijenta, od cega umre jedan a od cega drugi, pa se budze brojevi?

Link to comment
Share on other sites

Pa Admin heh...elem, ne znam odakle su podaci i na koji vremenski period se odnose, ali ovo sto mi prenose drugari i kolege deluje slicno. Kazu otprilike preko 90% onih koji legnu su nevakcinisani, a od ovih vakcinisanih kojima treba bolnicko lecenje je preko 95% vakcinisano kineskom, ostale vakcine u tragovima jelte. I nije tacno da u poslednjih 41 dan nije umro nijedan vakcinisan, znam za par koji nisu pretekli, opet kineska vakcina. I ne, ovo nisu rekla kazala price, vec direktne inormacije sa lica mesta od mojih najboiljih drugara sa faksa i iz srednje koji rade sada kao lekari po kovid odeljenjima od Smedereva, Sapca, Zvezdare, Batajnice itd. Eto jos jednog dokaza koliko prica ne postuje medicinska i naucna nacela, vec politiku i ko zna sta. Vakcina sa najgorom zastitom je licencirana od WHO, a Sputnik, jedna od vakcina koja pruza najbolju zastitu i stiti od delta soja bolje i od Fajzera/Moderne nema licencu...much science, such wow

  • Thanks (+1) 2

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Dule_smor said:

Eto jos jednog dokaza koliko prica ne postuje medicinska i naucna nacela, vec politiku i ko zna sta. Vakcina sa najgorom zastitom je licencirana od WHO, a Sputnik, jedna od vakcina koja pruza najbolju zastitu i stiti od delta soja bolje i od Fajzera/Moderne nema licencu...much science, such wow

ali eto pre svega jednog mnogo bitnijeg dokaza, slozices se?

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Pesma-mrtve-dece said:


Koji je izvor ovih podataka uopste? Jel moze da se nadje na netu negde ovo? (mislim vidim da je fejsbuk grupa neka).. i ko je taj Stevan Blagojevic?

Nasao sam na netu, ne znam iskreno. Eto, javio se Dule da potvrdi da je u praksi veoma slicno. Mislio sam da je otprilike tako, zato sam i okacio.

Dule, nepriznavanje ruske vakcine je tezak pederaj i politika.

 

 

Cepio se sa Fajzerom trecu dozu u Petak, otisao na pivo posle toga, pa me je spucala temperatura tokom noci. Kontao sam da nece biti reakcije i da sam relativno imun, obzirom da se dosta kolega porazboljevalo poslednjih dve nedelje. (svi nevakcinisani, uglavnom dosta mladi, jedan imao temp 40) Prve dve doze sam rusku btw.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...