Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

5 hours ago, mohr said:

Gledao bih WRC uzivo u Hrvatskoj i Grckoj, mator sam vec sada za kurve i kokain :), skijanje ne volim ali Havaji su svakako u planu jednog dana

a šta te je sprečavalo da ideš u Hrvatsku ili Grčku tokom covida? Ili je otkazan WRC, pa na to misliš?

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

1197041361_Screenshot2021-09-15at13_36_54.thumb.png.60fe01dbe336b0e60d19236d829eb79f.png

od 10 sept nisu updateovali, dakle tekst je bollocks. Ne dovodim u pitanje dal su swede u pravu ili ne, samo sam protiv kacenja polutacnih tekstova

plus ih je preko 80 posto izbodeno

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elvis J. Kurtovic said:

jel su to oni isti svedjani koji imaju duplo veci procenat vakcinisanih od nas ili su to neki drugi svedjani?

  • Upvote (+1) 2

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, f4ts0 said:

1197041361_Screenshot2021-09-15at13_36_54.thumb.png.60fe01dbe336b0e60d19236d829eb79f.png

od 10 sept nisu updateovali, dakle tekst je bollocks. Ne dovodim u pitanje dal su swede u pravu ili ne, samo sam protiv kacenja polutacnih tekstova

plus ih je preko 80 posto izbodeno

Pa ček vest na B92 od 15. septembra 2021. se poziva na tvit koji je iz jula meseca?! [roflmao]Dakle u tom trenutku je bilo tačno, ko tebe jebe što gledaš septembar [roflmao]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

plus Svedjani imaju skoro 15k mrtvih ukupno

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, G!!! said:

jel ruska vakcina na kraju pruža kakvu zastitu ili su nam samo ubrizgali malo vodke 😄

У почетку сам се размишљао да ли сам руском вакцином направио прави избор (путовања, подаци итд.) али сад после свега ипак сам био управу. Ем што штити и од нових слојева, заиста ради, плус никакви нусефекти не постоје, нити знам икога ко их има (за разлику од нпр Зенеке).

19 hours ago, beba isus said:

ne znam to ali, но у сатаны есть хороший трюк с русской вакциной, хе-хе, когда он внезапно начинает говорить по-русски

Товарищи добрый день! Я готовлюсь к третьей дозе, поэтому меня не было в сети. Слава Путину! Слава России! :tf:

 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, leisure said:

Dule, daj ovakav neki klip gde fudbalski radnici kazu 'imali smo imperativ pobede', bonus bi bio ako bi mohr bio u njemu :tf:

Hajlajt ona Karen koja pita Trudoa koliko para je uzeo

 

heh

21 minutes ago, Jose Jimenez said:

Došlo vreme za buster vakcinu. Kakvo je stanje sa vakcinama i deltom? Za Fajzer sam našao nekoliko istraživanja koja u generalno pozitivna, ali za ostale ima malo, tj. nikakvih istraživanja.

TL;DR koji mi daje najbolji wifi signal? 😄

ako vec primas uzmi istu kao i prve dve doze, zasto bi mesao?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jose Jimenez said:

Došlo vreme za buster vakcinu. Kakvo je stanje sa vakcinama i deltom? Za Fajzer sam našao nekoliko istraživanja koja u generalno pozitivna, ali za ostale ima malo, tj. nikakvih istraživanja.

TL;DR koji mi daje najbolji wifi signal? 😄

sta ce ti booster. za sad kazu da ili nije potreban ili da je potreban bas bas imunokompromitovanim osobama. 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, voodoo_ said:

Za Sputnjika su različite prve dve doze, za treću se uzima opet prva, zar ne bi onda trebalo uzeti i "buster revakcinu" odnosno drugu dozu tri nedelje nakon prve buster doze? Ili se razumem u imunizaciju isto ko krizni štab?

https://www.pacehospital.com/sputnik-v-vaccine-efficacy-doses-side-effects-and-price

 

Дакле иде прва. 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Dule_smor said:

ako vec primas uzmi istu kao i prve dve doze, zasto bi mesao?

14 hours ago, f4ts0 said:

sta ce ti booster. za sad kazu da ili nije potreban ili da je potreban bas bas imunokompromitovanim osobama. 

  • Imam imunokompromitovane osobe u okruženju.
  • Ako će pospešiti imuni odgovor na bolest, što da je ne uzmem.
  • Olakšava mi prelazak granice, pogotovu ako je jedna od fensi "Capitalism approved" vakcina. Prethodno sam vakcinisan sa 我们光荣的领袖为肮脏的外国人研制的疫苗

Koliko sam čitao, glavna kritika bustera je što se vakcine preusmeravaju od nevakcinisane populacije ka već vakcinisanoj. Mi u Srbiji nemamo problem jer pola ljudi ne želi da se vakciniše. Svakako se ne bih laktao da je dobijem preko reda.

 

Link to comment
Share on other sites

pa ovako, ako kazu da fully vaccinated ne mogu teze da obole (istina, video na par bas starih ljudi sa 2x kinezom, prosli sa laganim simtomima) ali da MOGU da prenose virus, ne vidim zasto bi buster sprecio PRENOS virusa.

ocito da nemamo mehanizam da sprecimo prenos virusa. Bar se meni cini tako

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ako si primio prve dve doze kineza da ima smisla da ga pojačaš sa Fajzerom, tj da ta opcija ima najviše smisla od ponuđenih. I to je tačno da oni ne preporučuju treću dozu jer se neki (čitaj Srbija) razbacuju sa trećim dozama a neki nemaju ni za jednu po svetu. S tim da se to pre svega odnosilo na EU/USA/UK jer bi oni potrošili mnogo vakcina na treću dozu, mi smo nebitni. A s obzirom da je kod nas situacija takva kakva je i da imamo u velikom broju zaražene mislim da bi moglo da koristi jer ne možeš predvideti kad je u okruženju neko zaražen. Što bi se reklo možda nešto koristi a sigurno ne šteti... 

Naravno ako ti jaja oteknu na tri kilograma od vakcine zaboravi sve ovo što sam napisao gore :tf:

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...