Jump to content

trovacnica matijevic


Recommended Posts

cudi me da niko nije otvorio topik, ali uredno stize da proziva zverka i deija po forumima...

elem, na internetu su osvanuli klipovi pomenute mesare, koje je napravio njihov radnik i gde objasnjava kako se i za sta koriste pokvareni produkti. (ima vise klipova pa skrolujte)

 
ono sto je jos opasnije jeste to da ako ovakve stvari prolaze u matijevicu, ko moze da nam tvrdi da se isto ne desava i kod ostalih (carnex, juhor, neoplanta, zlatiborac itd..)?
 
sta nam je ciniti i kako se postaviti?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Ovo nije nista novo. Ortak koji radi kao veterinar mi je pricao da kad stoka umre od neke bolesti nasi stocari umesto da plate lepo odnosenje stoke oni lepo uzmu to meso prodaju ispod cene mesarama ili ovim fast food rostiljdzijama gde to meso ulazi u promet. Zlatiborac je imao isto aferu gde su meso iz Argentine i Brazila koristili za svoje produkte.
Inace meso u Srbiji je uzasnog kvaliteta posebno u tim lancima mesara. Moji roditelji se snabdevaju od ljudi koje poznaju i od njih kupuju meso.

Inace otac moj je video kako u mesari inspektoru pakuju meso i preradjevine a on odlazi i ne placa racun za to vec su mu to dali na poklon. Vrlo verovatno tako svuda i rade tako da ovo nije nista novo. Kad imate nepostojecu inspekciju dzabe bilo sta. Vrlo verovatno da kod Matijevica inspekcija ni ne ulazi jer onda on nazove nekog u vladi pa mu jebe mater jer im je dao par miliona za kampanju i tako u krug... vozi boro

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih se sigurno usprotivio kada bih mogao da rasuđujem o ovom slučaju, ali ne mogu jer forum ne embeduje dobro pa ništa ne vidim!

Kad stigne SSD, biće sigurno dovoljno gigabajta da u kodu "height=" može da bude bude i trocifren broj!

https://www.facebook.com/Смедерево-Граде-Од-Давнина-281006278723437

Imas ovde pa pogledaj prva 2 snimka...

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ja verujem da je ovo najverovatnije istina i da isto vazi i za ostale proizvodjace, ovde je samo slucaj da je neki nezadovoljni radnik izbacio to u javnost da bi im naskodio, i sigurno ce u tome i uspeti ali ne verujem da ce se dalje od toga bilo gde otici u smislu inspekcija, reakcije drzave i slicno. Sami po sebi snimci ne znace nista jer ovi uvek mogu da kazu pa lol, snimao je ovo gde skladistimo pre nego sto ga bacimo (to mora nekako posebno da se baca) i to je to. Taj problem bi se resio samo ako bi drzava intenzivno kontrolisala rad na proizvodnji hrane, od uzgajivaca stoke preko preradjivaca pa do trgovaca. A taj nas sistem je toliko komplikovan i los da nema sanse da se to adekvatno sprovede, cak i da hoce, a nece. 

Ja se tu iskreno divim Rusiji koja je u proteklih 5-6 godina toliko poostrila standarde za hranu da sada stvarno ne postoji situacija da neko gradjanima podvali neku glupost, cak su i nase nekoliko puta napenalili iz inspekcije kad su podvaljivali neka sranja. A pre 15 godina sam tamo na televiziji gledao prilog gde su neki ludaci u nekom gradu u Sibiru koknuli beskucnika i posle prodavali pastete na pijaci koje su se razgrabile jer su bile mnogo jeftine :) Dakle moze to da se sredi, ali mora drzava ozbiljno da pristupi tome. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

To je vec matora prica.Smece jedemo godinama.Caletovi se bave uzgojom stoke i preradom mesa generacijama,zlatiborac mi dodje dalji rod.Uvek su imali dosta stoke,sto sitne sto krupne.Ja se secam kao klinac,stricevi posalju 10ak bikova na Zlatibor na ispasu dok je lepo vreme.To su radili svi u okolini Zlatibora.Sad na Zlatiboru vise ne postoji takva ispasa.Stric sada drzi 1-2 vola,nesto sitno ovaca i svinja,za neku sitnu prozivodnju i licnu upotrebu.Da nema mesaru na Zlatiboru ne bi ni to drzao.Jednostavno mu se ne isplati da drzi stoku,niti da je kupuje od drugih.Sad skoro svi rade sa uvezenim mesom.Ako gajis ili kupujes stoku,jednostavno ne mozes da budes konkurentan.Narod gleda cenu,ne zanima ga sta jede.Zlatiborac odavno radi samo sa uvezenim mesom.To meso je polu obradjeno,on samo dovrsi obradu.Ne radi samo on tako vec i ovi sitniji proizvodjaci iz okoline.Tako da sad kad ti prodaju zlatiborsku prsutu,velika je verovatnoca da ti prodaju smece.A ove nase najvece preradjivace su pokupovali Miskovic,Kostic,Todoric...sta mozes od njih ocekivati.Skoro sam probao neki carnex kulen i slosilo mi se od njega.Valjda smo prosle godine uvezli 35+ hiljada tona mesa i to uglvanom mesa koje stranci unistavaju ili prave hranu za stoku.To meso mora da ima papire gde je zavrsilo,a uglavno zavrsi kod nasih uvoznika i kasnije u nasim prodavnicama.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Vreme da se pokrene organic mesara, sa odgovarajucim cenovnikom za meso sa pecatom kvaliteta. Biznis vajz.

 

Nutrishn vajz, vreme je da se preispita ishrana u osnovi.

Da to ima smisla business wise vec bi bilo pokrenuto sta mislis da si ti jedini pametan? Narod u Srbiji boli k sta jedu da ih ne boli Matijevic ne bi postojao ili barem ne bi radio to sto radi. To sto nas pedeset sa foruma fura pricu o zdravoj hrani i gleda gde sta kupuje ne znaci da bi ostatak od 98% ljudi koji zive ovde isto to radio.
Taj problem nije samo sa mesom nego sa svim stvarima jer su ljudi ovde navikli na skart i ne znaju za bolje niti imaju sredstva da priuste to bolje.

Jednostavno prosecan gradjanin Srbije ce radije da kupi meso iz Argentine za 150 dinara nego tvoje organsko za 250 dinara po kili. Na sve to jos kad stavis oligopol i uvoznicki lobi ta tvoja "industrija zdrave hrane" bi propala u roku od 3 meseca jer ne bi imao gde da plasiras robu a i vecina ne bi bila zainteresovana za istu. Inace imas vec nekoliko kompanija koje se time bave no ne znam koliko su stvarno iskreni o tome na primer:

http://www.organichd.rs/

Evo sad pogledah u Matijevicu

Juneci-but1.jpg

Dok organsko:

ORGANSKI JUNEĆI BUT  B/K

MAPkg1,100.00

Matijevic je skoro duplo jeftiniji i ko ce sad da kupi ovo organsko kad mu je duplo skuplje. Ko moze uopste sa platom od 300 evra da kupuje kilogram mesa za 10 evra.. Dok ljudi pokrpe osnovne troskove ne vidim da im ostane i 150 evra za hranu. Jednostavno, narod nema novca za tako nesto i to je za vecinu naroda skupo zato i jedu to iz Matijevica jer pare za bolje nemaju. Resenje je pokrenuti domacu proizvodnju i razjebati taj uvoznicki lobi ali kad je bilo pameti u Srbiji i kad su ljudi bili vodjeni prosperitetom zajednice a ne sticanjem brzog bogatstva....

Gde je vica da osudi zle sile mraka EU/Ameriku koji su nam namerno napakostile da uvozimo meso iz Brazila i Argentine, ovo je samo jedan od niza stvari gde IMAMO MANVERASKI PROSTOR da sredimo stanje da bude normalno.

Edited by Majstor bora
Link to comment
Share on other sites

Gde je vica da osudi zle sile mraka EU/Ameriku koji su nam namerno napakostile da uvozimo meso iz Brazila i Argentine, ovo je samo jedan od niza stvari gde IMAMO MANVERASKI PROSTOR da sredimo stanje da bude normalno.

De1:

Hidden Content

Koliko sendviča dnevno dobijaš za kampanju na RuR-u? Hoćeš sve da nas odrukaš posle izbora?

Ne znam ti si onaj koji stalno govori da nam drugi vode drzavu a da smo mi nemi posmatraci. Ta logika nekako pada sa svakim ovakvim primerom. Niko nas ne sputava da imamo normalan inspekcijski nadzor nad hranom i kontrolu kvaliteta. Eto mi smo se uhvatili tog problema ovde na forumu. Ni jedna stanka u predizobrnoj kampanji nece koristiti ovu pricu jer to zapravo nikoga ni ne zanima. Gradjane zanimaju uglavnom prazne price i bajke o radnim mestima i investicijama koje evo samo sto nisu dosle...

Link to comment
Share on other sites

Nemojte da se pravimo kao da svi znaju sta jedu i da svesno prave izbor. Tacno je da ljudi nemaju para, ali tacno je i da ovo sto mi znamo ne znaju nase babe i dede, jer ne prate internete a ovoga na teveu nema.

 

Kad bi na tv-u i po medijima isla ova prica, svi bi znali pa bismo tek onda mogli da procenimo koliko ljudi ne brinu za zdravlje zbog nemastine, a koliko bi ipak bojkotovali i prebacili se na zdravije izvore, makar zobali zrnevlje svaki dan.

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Pa ja sam mom tastu i tašti strogo zabranio da daju petru da jede iz matijevića, oni su bili lol, ajde ako mora, ali ono ignorance is bliss

Tako da znaju, ali vole ljudi mesce, a nema se para za organic. Na svu muku u kojoj žive još da im neko uzme i meso, i svako zadovoljstvo...

Bilo je to svojevremeno kako je matijević GMO KODEKS ALIMENTARIJUS...daj bože da je barem prema nekom kodeksu...

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Brate, kad bih ja reko mojoj babi nemoj ovo ili ono ona bi isto bila u fazonu lol dete, nemas ti pojma, ni dzigericu nisi voleo kao mali, k ozna sta si sad istripovao. Znaju matori sta je preradjeno meso i sta je fabrika mesa, pa misle da se mi zgrazavamo jer smo prvi put skapirali o cemu se radi.

 

Kad bi im isla insajder type emisija sa zloslutnom muzikom dok se kamera prikrada kacama sa ovim mesom i objasnjenjima o kom se mesu radi, koliko je istekao rok, sta se sve koristi od hemikalija da se sve to sakrije, koja je lista oboljenja i bolesti na koje utice takvo meso na njih i njihove najdraze, decu pogotovo, pa da vidis dal bi morao ista da pricas tasti ili bi ona tebi savetovala stalno preko ramena da tamo ne kupujes..

 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Заборавио си да кажеш да је сво то месо шверцовано са Косова, и то раде они лопови "доле" заједно са Шиптарима, а на све то је канцерогено, тј озрачено. И сад нам га уваљују на наше тржиште, а њима стиже здраво из Швицарске и Њемачке. И да, Коштуница је знао за то! А изгледа да је умешана и полиција! :)

И ЕУ жели то да спречи постављањем границе и граничних прелаза, али ето, не дају им патриЈоте и криминалци.

А да, и наравно секундара колико евра оде за "одбрану КиМ". Ми њима паре, они нама шугаво месо! Спаси нас Вучићу, то су и жути закували. :)

 

Ne znam ti si onaj koji stalno govori da nam drugi vode drzavu a da smo mi nemi posmatraci. Ta logika nekako pada sa svakim ovakvim primerom. Niko nas ne sputava da imamo normalan inspekcijski nadzor nad hranom i kontrolu kvaliteta. Eto mi smo se uhvatili tog problema ovde na forumu. Ni jedna stanka u predizobrnoj kampanji nece koristiti ovu pricu jer to zapravo nikoga ni ne zanima. Gradjane zanimaju uglavnom prazne price i bajke o radnim mestima i investicijama koje evo samo sto nisu dosle...

 

Има ко прича, тј не важи то "ниједна странка", али треба да потражиш, јер такве догађаје очигледно не посећујеш (трибине и сл). Ако се Патриотски блок залаже за домаћинско вођење државе и економски патриотизам, то дефинитивно не значи увоз буђавог меса из ЕУ или ГМ меса из Јужне Америке.

 

У бити је проста ситуација. ЕУ је попут СССР-а. Зна се тачно ко шта производи. Џаба Србији што је пре 100 год била позната по производњи свиња, кад једна Данска сад има производњу од око 50.000.000 свиња. Зашто би онда бриселска администрација икад омогућила да нпр ми, који имамо ресурсе за то, гајимо исти тај број и угрозимо Данце. Ми смо ту за прање пара, на дугом штапу, а ако се икад смилују, биће то за неко прогледавање кроз прсте за непоштовање прописа који важе свугде у ЕУ - загађење, радничка права, квалитет живота и сл.

Edited by brue
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ja sam mom tastu i tašti strogo zabranio da daju petru da jede iz matijevića, oni su bili lol, ajde ako mora, ali ono ignorance is bliss

Iskreno nisam siguran koliko su tu oni u pravu a koliko ti. Prosto verujem da maltene svi veći proizvođači mesa rade po sličnim principima kao i Matijevic a osnovni je što veća zarada. Nije to ništa ni specifično za nas niti bilo šta, prosto svi testiraju granice da maksimuma da izvuku što veći profit a da ne popiju neku kaznu. Pošto kod nas kazne retko ima ili se rešava "dogovorom" na odgovarajućem mestu matematika je jasna.

Slična je situacija i sa organskim namirnicama, sve dok ne postoji ozbiljan, nezavistan i nekorumpiran organ koji kontroliše da li je nešto organsko ili ne nema smisla se loziti na to, osim ako nisi bukvalno prisutan klanju životinje od koje kupuješ meso. Šta meni garantuje kao potrošaču da onaj sajt koji prodaje organsko meso nije otišao kod Matijevića, kupio količinu, dobio još i popust, prepakovao i sada prodaje meni po duplo višoj ceni? Ja kao potrošač teško da imam šanse da prepoznam organski juneći but od onog koji to nije...

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Коме је до органске производње, тј куповине таквих производа, најбоље да види дал има неког њему познатог и поузданог сељака/фармера и од њега директ да набавља. А да је скупље, није, а ево пример:

Узео сам за викенд 1,3 кг пилећег белог меса у месари - 750 РСД.

Моји узели целу кокош, која се не тови него једе и трчкара около, и наравно нема у њој 20 кг, за целих 150 РСД. Жена, сељанка, доноси колико може /сад буквално мора да се резервише и наручује/. И верујте, има другачији укус од товљених... тј има укус, за разлику од Матрикс пилића.

Edited by brue
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...