Jump to content

Forum 4.0 - lista traženih izmena i todo lista


Lucky

Recommended Posts

ja sam do pre nekih godinu i po dana koristio tapatalk na androidu bilo je odlično, ali ovo sada je katastrofalno ružno, a plus i rur stvarno ne radi dobro

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Dosta je opao kvalitet diskusija, pre se o svemu diskutovalo naširoko, sad se niti ima vremena, niti ima dovoljno nemarmena za tako nešto. Normalno, ciklično opada broj postova zbog svega toga rekao bih.

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ја мслим да није само од маја, одавно је пао број постова на РУРу. Мени је показатељ колико страница добијем када после недељу дана не отварања форума проверимнове постове. Некада је било 10 и неретко више. Сада, некада ни 3.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Na šta tačno misliš?

Ja pričam o periodu od maja do danas kako stoje stvari, ne za pre.

Pa napisao si da ti se cini da je ova promena foruma uticala da se posecenost smanji, a ne poveca kao sto je zamisljeno. A ja sam napisao da da nije problem promena foruma, vec nesto drugo - to da godinama ljudi sve manje posecuju forum(nemaju vremena, dosadilo im je) a da je svaki novi clan koji je drugaciji odbijen od strane hejtera. Takodje je uticalo to da (samo primer kojeg se secam) Doolio koji napise tone teksta (prosecan broj slova danas po postu je verovatno 10) dobije odgovor sa "ok." - ne znam zasto on nije vise aktivan, da li je prezauzet ili su takve stvari uticale da ne posecuje vise forum. On se stvarno trudio da mu postovi lice na nesto i da pokrene neku raspravu. 

Ja sam dugo na forumu (u pocetku mi je sluzio za TFT i CS, posle sam ostao zbog klejzebabla) i svaki put kada je neko iznosio svoje stavove, a ti stavovi se nisu podudarali sa tako nekom ekipom koja se poznaje IRL i gotivi, dobio bi napusavanje koje bi trajalo ne danima, vec mnogo vise. I onda koja je poenta foruma? Naravno da mozes da odes na neki drugi forum, koji ti vise prija, ali ovaj je u jednom periodu bio jako gotivan. Secam se raznih tema, poput prepricavanja nekih licnih strasnih i misterioznih dogadjaja, posle bih prepricavao te price svojim drugarima. Nije poenta u temi, vec nekako su svi bili otvoreniji i opusteniji. Ne zelim ja sada nesto da menjam, niti mislim da je ta promena iskljucivo za ovaj forum, mislim da se to desava globalno. Neke kul stranice na fejsu - komentari nakon objava su samo trolovi ili kratke besmislene recenice. 

Dakle svrha ovog posta je da ovde samo nikada nisam shvatao to neprihvatanje novih clanova koji nisu u fazonu vec ustaljenih forumasa i mislim da je to uticalo da opada broj poseta, i da nikakav upgrade foruma nece pomoci a sta bi moglo da pomogne ne znam, stvarno mislim da i topici poput pricajte-klipovi-slike su malo osiromasili forum, sve se nabija tamo i to je to. 

Ovo pisem vec 10 minuta, ne mogu da pregledam pravopis, moram ici off

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Na šta tačno misliš?

Ja pričam o periodu od maja do danas kako stoje stvari, ne za pre.

Pa napisao si da ti se cini da je ova promena foruma uticala da se posecenost smanji, a ne poveca kao sto je zamisljeno. A ja sam napisao da da nije problem promena foruma, vec nesto drugo - to da godinama ljudi sve manje posecuju forum(nemaju vremena, dosadilo im je) a da je svaki novi clan koji je drugaciji odbijen od strane hejtera. Takodje je uticalo to da (samo primer kojeg se secam) Doolio koji napise tone teksta (prosecan broj slova danas po postu je verovatno 10) dobije odgovor sa "ok." - ne znam zasto on nije vise aktivan, da li je prezauzet ili su takve stvari uticale da ne posecuje vise forum. On se stvarno trudio da mu postovi lice na nesto i da pokrene neku raspravu. 

Ja sam dugo na forumu (u pocetku mi je sluzio za TFT i CS, posle sam ostao zbog klejzebabla) i svaki put kada je neko iznosio svoje stavove, a ti stavovi se nisu podudarali sa tako nekom ekipom koja se poznaje IRL i gotivi, dobio bi napusavanje koje bi trajalo ne danima, vec mnogo vise. I onda koja je poenta foruma? Naravno da mozes da odes na neki drugi forum, koji ti vise prija, ali ovaj je u jednom periodu bio jako gotivan. Secam se raznih tema, poput prepricavanja nekih licnih strasnih i misterioznih dogadjaja, posle bih prepricavao te price svojim drugarima. Nije poenta u temi, vec nekako su svi bili otvoreniji i opusteniji. Ne zelim ja sada nesto da menjam, niti mislim da je ta promena iskljucivo za ovaj forum, mislim da se to desava globalno. Neke kul stranice na fejsu - komentari nakon objava su samo trolovi ili kratke besmislene recenice. 

Dakle svrha ovog posta je da ovde samo nikada nisam shvatao to neprihvatanje novih clanova koji nisu u fazonu vec ustaljenih forumasa i mislim da je to uticalo da opada broj poseta, i da nikakav upgrade foruma nece pomoci a sta bi moglo da pomogne ne znam, stvarno mislim da i topici poput pricajte-klipovi-slike su malo osiromasili forum, sve se nabija tamo i to je to. 

Ovo pisem vec 10 minuta, ne mogu da pregledam pravopis, moram ici off

Povraca mi se jako od toga "kad mi se stavovi ne poklapaju sa ekipom koja se zna irl" ... Jel tebi jasno da se drasko, ramirez i ja, koji smo se ganjali po uptu godinama, druzimo IRL ... kakve bre grupe ... ne postoje grupe koje se drze zajedno da bi drkali nekoga nego jednostavno stavovi tipa "licni prostor" i "samo je cuvao strazu" i "i vi bi ste uzeli pare da su vama legle na racun nego se samo folirate" jednostavno NE PROLAZE jer su univerzalno RETARDIRANI. E sad, scale-downuj te stavove na neke blaze kao sto su mozda tvoji bili i dobijes proporcionalno napusavanja. Uprkos popularnom misljenju mi koji se znamo IRL se ne zovemo telefonima kad neko lupi na forumu nesto. a to sto oteramo razne ekreme cim se pojave je po meni dobra stvar.

  • Upvote (+1) 2

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Community manager će sve rešiti, samo strpljenja malo, ipak na tu poziciju ne može doći bilo ko. Izbor kandidata za tako važnu poziciju se ne može rešiti preko noći, pretpostavljam da se zato malo odužio ceo taj proces.

 

Sad ozbiljno, i ja sam primetio to što trukty priča, od maja meseca je mnogo manje postova, mada to može biti i "sezonski", možda je svake godine u ovo doba manje postova zbog godišnjih odmora itd...

Kad smo kod plus-minus diskusije, da li neko ima osećaj i da je broj pluseva manji od kad je promenjen sistem? Postoji li statistika što se toga tiče?

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

ово је све скимовање Великог Вође, сад кад опет дозволи минусе има РУР да експлодира на општу радост и весеље.

Na šta tačno misliš?

Ja pričam o periodu od maja do danas kako stoje stvari, ne za pre.

Pa napisao si da ti se cini da je ova promena foruma uticala da se posecenost smanji, a ne poveca kao sto je zamisljeno. A ja sam napisao da da nije problem promena foruma, vec nesto drugo - to da godinama ljudi sve manje posecuju forum(nemaju vremena, dosadilo im je) a da je svaki novi clan koji je drugaciji odbijen od strane hejtera. Takodje je uticalo to da (samo primer kojeg se secam) Doolio koji napise tone teksta (prosecan broj slova danas po postu je verovatno 10) dobije odgovor sa "ok." - ne znam zasto on nije vise aktivan, da li je prezauzet ili su takve stvari uticale da ne posecuje vise forum. On se stvarno trudio da mu postovi lice na nesto i da pokrene neku raspravu. 

Ja sam dugo na forumu (u pocetku mi je sluzio za TFT i CS, posle sam ostao zbog klejzebabla) i svaki put kada je neko iznosio svoje stavove, a ti stavovi se nisu podudarali sa tako nekom ekipom koja se poznaje IRL i gotivi, dobio bi napusavanje koje bi trajalo ne danima, vec mnogo vise. I onda koja je poenta foruma? Naravno da mozes da odes na neki drugi forum, koji ti vise prija, ali ovaj je u jednom periodu bio jako gotivan. Secam se raznih tema, poput prepricavanja nekih licnih strasnih i misterioznih dogadjaja, posle bih prepricavao te price svojim drugarima. Nije poenta u temi, vec nekako su svi bili otvoreniji i opusteniji. Ne zelim ja sada nesto da menjam, niti mislim da je ta promena iskljucivo za ovaj forum, mislim da se to desava globalno. Neke kul stranice na fejsu - komentari nakon objava su samo trolovi ili kratke besmislene recenice. 

Dakle svrha ovog posta je da ovde samo nikada nisam shvatao to neprihvatanje novih clanova koji nisu u fazonu vec ustaljenih forumasa i mislim da je to uticalo da opada broj poseta, i da nikakav upgrade foruma nece pomoci a sta bi moglo da pomogne ne znam, stvarno mislim da i topici poput pricajte-klipovi-slike su malo osiromasili forum, sve se nabija tamo i to je to. 

Ovo pisem vec 10 minuta, ne mogu da pregledam pravopis, moram ici off

све је отишло у курац, не само РУР.

едит:

неки то зову "умором миленијумске генерације". ја мислим да је дошло до засићења интернетом и да је проблем далеко шири, друштвени, социолошки. и наравно, "стара гарда" сада има послове и породице, неке друге приоритете од тога да "покаже неком на РУРу да није у праву"...

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

 

неки то зову "умором миленијумске генерације". ја мислим да је дошло до засићења интернетом и да је проблем далеко шири, друштвени, социолошки. и наравно, "стара гарда" сада има послове и породице, неке друге приоритете од тога да "покаже неком на РУРу да није у праву"...

Slazem se u potpunosti!

Mohican - ja sam vise ciljao na situacije kada su se, po mom misljenju, gazili clanovi foruma nezasluzeno a licilo mi je da to radi ekipa koja se poznaje i jednostavno tako funkcionise i da su na taj nacin obeshrabrili ljude da pisu. Naravno da ne mislim da je bilo dogovoreno telefonom, i ne mislim da je to bilo toliko bitno tim ljudima, ali mislim da je imalo uticaja na citav forum. I razumem da ti nekoga odavde poznajes dobro uzivo, a ovde ga cak i napusavas. Mozda sam bespotrebno dodao to IRL. 
 

Edited by Atelas
Link to comment
Share on other sites

Ja zapravo vise napusavam ljude koje poznajem jer mi je bitno kakvi su njihovi stavovi dok me za marmene zabole te stoga nisam ni ucestvovao toliko u marmen huntama.
Ali to nije sustina, sustina je da ako dodjes kao decak nasminkan u skolu smejace ti se svi. To nema veze sa time sto se cela skola zna vec sa time sto si se nasminkao.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...