Jump to content

Forum 4.0 - lista traženih izmena i todo lista


Lucky

Recommended Posts

svidja mi se vitjina ideja. da pomognem, ja cu da doprinesem sa par pitanja za upitnik. nadam se da ce i ostali forumasi napisati svoje predloge posto ovo i treba da bude zajednicki rad komune!

1) da li ste za vracanje minusa? a) da, b) ne
objasnjenje: mislim da ovde nije potrebno

2) da li volite da omalovazavate ljude za koje procenite da nemaju iste fizicke ili mentalne kapacitete kao i vi? a) da, b) ne
objasnjenje: dobro prouciti vezu izmedju odgovora na prvo i ovo pitanje. naime, ako je odgovor na prvo i ovo pitanje pod a, trebalo bi dobro razmisliti o vracanju minusa

3) koliko vam je opao kvalitet zivota od kad su ukinuti minusi na ruru? a) nije opao, b) opao tu i tamo, c) katastrofa
objasnjenje: validno pitanje da se proceni legitimnost zahteva

4) koliko smatrate bi vam kvalitet zivota porastao ako bi se vratili minusi na ruru? a) ne bi porastao, b) porastao bi tu i tamo, c) strasno bi porastao
objanjenje: validno pitanje da se proceni legitimnost zahteva. takodje, ako su na prethodno i ovo pitanje odgovori mahom pod a, tu i tamo b, mozda i nema smisla vracanje minusa

5) od ukidanja minusa, sta se sve pogorsalo na forumu? ___________________________
objasnjenje: iz perspektive forumasa, sta je negativna posledica ukidanja minusa

6) od ukidanja minusa, sta se sve poboljasalo na forumu? __________________________
objasnjenje: sta je pozitivna posledica ukidanja minusa

Edited by papara
Link to comment
Share on other sites

Nema dodatnih pitanja bilo kojih ljudi sa strane, isključivo vićina lista i eventualno moj dodatak uz njegovu saglasnost.

To uopste ne menja cinjenicu da se pravilnik krsi i da se to tolerise od samih autora pravilnika :|

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

pa kao da do sada nije bio amnestiran milijardu puta lol

Sviđa mi se vićin predlog, a još više mi se sviđa to što je Laki pokazao razumevanje za taj predlog. Mene lično bk za minuse, i tu sam sa dakijem i neka od njegovih "predlog pitanja" meni imaju smisla.. al' ok, ako već postoji veliki broj ljudi kojima je to bitno, svakako da treba razmisliti o tome.

Link to comment
Share on other sites

Nema dodatnih pitanja bilo kojih ljudi sa strane, isključivo vićina lista i eventualno moj dodatak uz njegovu saglasnost.

To uopste ne menja cinjenicu da se pravilnik krsi i da se to tolerise od samih autora pravilnika :|

Upravo to je i glavni problem sto se pravilnik selektivno primenjuje.
Meni je zapravo fascinantno to da Drale hoce mene da sankcionise jer sam napisao post koji po njegovom misljenju nema smisla. Mislim dobro, moj post nema smisla, napisao sam gluposti, nista od toga sto sam napisao nije istina i sta sad? Sta to konkretno remeti forumu svako ko se ne slaze sa tim moze da odgovori ili da izabere da ignorise post u celosti.

Po mom misljenju mnogo vecu stetu prave ljudi koji lupaju minuse/flamuju/svadjaju se zato sto je neko napisao nesto sto se kosi sa njihovim misljenjem. Zbog takvih verovatno postoje ljudi ovde koji ne zele da podele svoje ideje/razmisljanja jer ne zele da budu stigmatizovani od strane povlascenih. To sprecava bilo kakvu diskusiju o bilo cemu i samim tim ubija smisao samog foruma na prvom mestu. Prvo treba poboljsati primenu pravilnika i sankcionisati flameovanje.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Nemam ja dovoljno kilometraze ovde da bih se mesao u ove stvari, samo mali predlog...ako vec vi starosedeoci ne mozete da se dogovorite oko plus/minus, ukinute oba i ko ga jebe, kao da je i bitno na kraju krajeva...postojao je ovaj forum godinama i bez te opcije, pa mu nista nije falilo

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Nikakav problem, ako mogu da pomognem u pripremi pinguj me na PM, ako ne šibni final, pa ćemo pitati ljude i onda doći do nekog zaključka oko toga da li ima problema ili ne i šta su problemi ili nisu.

Mali savet bi bio da u spisku pored detekcije problema kroz pitanja bude i pitanje oko toga šta su koraci koje je potrebno preduzeti (ali konkretni) da se problem reši.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

  kada je na poslednjoj novoj strani malo postova (tipa manje od pet) klik na "show newest post" me šalje na pretposlednju stranu iako sam već x puta bio na poslednjoj ručno sa pretposlednje...malo iritira

ima li novosti oko resavanja ovog, i dalje perzistentnog, "featurea"?
(ovo sve kad se gleda iz chromea sa pca, ne znam da li mobilni imaju taj problem)

Link to comment
Share on other sites

ako nisam bio jasan, show newest post je meni klik na vreme ispod avatara poslednjeg postera u aktuelnom topiku...
ili praktican primer - u ovom topiku to je 18 minutes ago ispod tvog avatara i vodi me ok na tvoj post (jer je na ovoj strani 10+ postova), ali u GMNT#3 topiku kad kliknem na 5 hours ago ispod Pajinog avatara dobijem uredno ucitan pocetak strane 33, a ne Pajin post koji je drugi na strani 34....
i to mi se desava sa vise razlicitih racunara iz chromea, mogu da probam i iz vivaldija ako nesto znaci...potencijalno ;oP 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...