Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Delta Agrar, dok sam tamo stažirao, pre 13 godina, je bila vrlo ozbiljna firma, a čujem da su baš bacili na nju dosta investicija i da sad cepa razbija.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

a ti se toliko primaš na marinicu da si u stanju da hvališ na sav glas miškovu otimačku firmu samo da bi ostvario neki nivo konverzacije sa njom?

i jesi nosio rukavice dok si stažirao, zajebano je kad se isečeš na kukuruz?

 

 

:DDDDDD

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Okačili mi carevi komunalci na kola onu poruku koju sam slikao pre x meseci kad sam je video na drugom automobilu

"e ćao brate, u skladu sa zakonom tim i tim napravio si prekršaj, nećemo ti reći koji je, stići će ti na adresu, poyy"

naravno, nepismeni komunalac je napisao pogrešnu registraciju na papiru u odnosu na stvarnu (mada dovoljno sličnu da isključim mogućnost da je neko nakačio na susedni auto sa svog) i danas sam ih zvao da se raspitam, naravno ništa nisam pametno saznao pa ću morati da idem kod njih (i ponesem pokoju lubenicu).

Da stvar bude "interesantnija" ja stvarno ne mogu da ni zamislim razlog kačenja toga - auto parkiran na obeleženom parkingu, normalno parkiran, na istom mestu gde i stotine drugih automobila, nikad video komunalce tu nisam itd itd.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Doca said:

a ti se toliko primaš na marinicu da si u stanju da hvališ na sav glas miškovu otimačku firmu samo da bi ostvario neki nivo konverzacije sa njom?

i jesi nosio rukavice dok si stažirao, zajebano je kad se isečeš na kukuruz?

 

 

:DDDDDD

Pa kad bi nam ostatak zemlje imao prinose I upola kao Agrarova imanja I kad bi farme bile bar upola kao Agrarove, gde bi nam bio kraj.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Doca said:

a ti se toliko primaš na marinicu da si u stanju da hvališ na sav glas miškovu otimačku firmu samo da bi ostvario neki nivo konverzacije sa njom?

i jesi nosio rukavice dok si stažirao, zajebano je kad se isečeš na kukuruz?

 

 

:DDDDDD

to šta je Miško i koliko oteo nema veze sa profesionalizmom zaposlenih u Delti. slobodno mogu da tvrdim da je to najprofesionalnija srpska firma, od kako su Geneks bacili pod led. koga god da sam upoznao da je pobegao iz Delte, a mnogo su bežali jer se crnački radi za ne baš preogromne pare, bio je vrhunski menadžer, administrativac, profesionalac, znalac.

još je mnogo lopova u ovoj zemlji, ali niko nije postigao taj nivo organizacije posla kao Delta. i gde god su ušli, bili su najbolji, bilo finansije, bilo agrar, bilo ritejl... Delta je primenjivala, pričam o tom vremenu pre 15 godina, najsavremenije modele organizacije posla i mnogo si imao kao stažista da naučiš o kapitalističkoj korporaciji.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, mncu said:

Jeste, Agrar fazon zaradjuje vise nego sve ostale Holdingove firme zajedno. Bio si u Agraru na praksi? Koji sektor, kod koga? Zasto nisi ostao?

Agrohemija je to tad bila, bio sam na Vilinim vodama par nedelja na magacinima, posle su me prebacili u tek okupiranu Pekabetu u računovodstvo, a bio sam neko vreme dodeljen i marketingu - tu sam video one ugovore Maksijeve, i pao sam na dupe kako deru dobavljače uslovima. žena koja me je obučavala, starija gospođa, zaboravih joj ime, imam negde njenu vizitku, ali je do sada sigurno u penziji, objašnjavala mi je logiku mehanizma tih ugovora. sve su pokupili iz inostranstva. besplatno prvo punjenje, pozicioniranje, bonusi na količinu i targete... jednostavno mi je rekla, da niko ne mora da radi sa njima, ali da ogromna većina firmi preko Delte plasira skoro celu proizvodnju i da im ta pozicija omogućava ekstraprofit. kaže baba: "neka prodaju na komad po ceni koju oni misle da mogu da dobiju i zatvoriće se za jedan vikend".

radili smo i zanimljive studije slučaja, mnogo sam naučio o tome kako se razmišlja kad se juri profit, iz prve ruke primenu SWOT analize C/B analize itd.

sebe sam oduvek video u NBS, Delta mi je bila zanimljivo iskustvo, ali nisam ja Deltoid, ne ložim se na korporacije i te užasne međuljudske odnose...

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Debeli said:

to šta je Miško i koliko oteo nema veze sa profesionalizmom zaposlenih u Delti. slobodno mogu da tvrdim da je to najprofesionalnija srpska firma, od kako su Geneks bacili pod led. koga god da sam upoznao da je pobegao iz Delte, a mnogo su bežali jer se crnački radi za ne baš preogromne pare, bio je vrhunski menadžer, administrativac, profesionalac, znalac.

još je mnogo lopova u ovoj zemlji, ali niko nije postigao taj nivo organizacije posla kao Delta. i gde god su ušli, bili su najbolji, bilo finansije, bilo agrar, bilo ritejl... Delta je primenjivala, pričam o tom vremenu pre 15 godina, najsavremenije modele organizacije posla i mnogo si imao kao stažista da naučiš o kapitalističkoj korporaciji.

Da, uboo si dve stvari koje se I meni najvise svidjaju ovde, a to je neverovatno sposobni ljudi I dobra organizacija. Ja sam pre toga radila jako kratko u maloj privatnoj firmi I onda presla u Deltu I stvarno je sve vrhunski bilo organizovano, bas onako kako meni odgovara. Prosto ne lomis glavu oko mnogo stvari vec imas citave timove koji to rade umesto tebe, tipa HR, IT, korporativne komunikacije, razvoj... Bas se onako osetis ususkano. I zaista nigde nisam videla takvu organizaciju, ni po stranim firmama koje rade kod nas. Dve drugarice mi rade kod Saranovica, u Jafi I Avala Adi, sestra u Snajderu, drugarica radila u Henkelu... Iz politickih razloga, u poslednje vreme je to sve pocelo da se urusava I meni je bas krivo. 

A inace, ljudi su skroz profesionalni, nema dranja, svi su fini I uljudni, obavezno musko drzi zeni vrata, u prostoriju ili u lift prvo ulazi zena itd :)

Ja sam pala na dupe kad sam videla ugovore za Delta Siti. Svaka cast advokatima

 

Jel se secas mozda ko je bio director Agrohemije tada? :)

Edited by mncu
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Lucky said:

Okačili mi carevi komunalci na kola onu poruku koju sam slikao pre x meseci kad sam je video na drugom automobilu

"e ćao brate, u skladu sa zakonom tim i tim napravio si prekršaj, nećemo ti reći koji je, stići će ti na adresu, poyy"

naravno, nepismeni komunalac je napisao pogrešnu registraciju na papiru u odnosu na stvarnu (mada dovoljno sličnu da isključim mogućnost da je neko nakačio na susedni auto sa svog) i danas sam ih zvao da se raspitam, naravno ništa nisam pametno saznao pa ću morati da idem kod njih (i ponesem pokoju lubenicu).

Da stvar bude "interesantnija" ja stvarno ne mogu da ni zamislim razlog kačenja toga - auto parkiran na obeleženom parkingu, normalno parkiran, na istom mestu gde i stotine drugih automobila, nikad video komunalce tu nisam itd itd.

Zvao sam ih ... prvi put, ništa. Drugi put "sistem im je spor", treći put "zvaće oni mene" i na kraju se čujemo i dogovorimo da dođem od ponedeljka da vidim o čemu se radi (?) jer "ovi gore" sređuju sistem pa ovi ne mogu da to vide ... neka tako glupost.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao da je random postavljeno da komunalni dron ispuni bonus, on to negde preda, isfejkovano da si prekršio, ti se kao pojedinac ne cimaš oko toga jer te naravno mrzi, a i #samousrbiji i oni pošalju kaznu. Tebi kazna stigne, onda se jako ukenjaš momenata koje po novinama itd plasiraju o uterivačima i platiš. I nek na 100 ljudi prođe na 8, oni su super prošli.

A ti realno, kada odeš u ponedeljak, biće "jaoo, haha, pardon, izvinite, kolega retard pogrešio"

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Kraj je nedelje, ali ne zaboracite da sledeće počinje nova. Ako mislite da niste dovoljno uradili ove, potrudite se više sledeće. Ili, što bi Njegoš rekao:

Bez muke se pesma ne ispoja, bez muke se sablja ne iskova.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

ma da sam svestan šta je bio prekršaj, onda se možda ni ja ne bih cimao - ovako me više interesuje šta je u pitanju jer nema nikakvog smisla.

Ti si mi onomad pokazao gde si bio parkiran pa mi tek posle pade na pamet jedna ideja šta bi mogao biti prekršaj, mada se prosto nadam da to nije u pitanju. Naime ako su označena javna parking mesta oni imaju pravo da te kazne ako si automobilom zauzeo više od jednog mesta. Naravno to je napravljeno da se ne bi neko popreko parkirao na tri mesta, ali znam bolide koji su pisali kazne i zato sto je neko nagazio liniju za 10cm. To je prosto jedino sto mi pada na pamet :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Isplaniram danas da idem u vikendicu i da ucim ceo dan a uvece  proslava pa rejv, legnem da spavam u normalno vreme i zvoni mi sluzbeni telefon u 4 ujutru, pa u 5, pa 5 i nesto, odlepila sam. Riba iz Barajeva ne zna da koristi tac skrin i svaki kontakt s telefonom ona pozove mene. otkida me glava sada :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...