Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

Mislim da je tu jedan problem garancija a drugi problem sam Reno 🙂 Meni se isto desilo na ženinom Cliu pre par meseci, a on je 2015, doneo ja lepo akumulator, promenio, sve kul, a onda propišao majčino mleko dok sam našao kod za radio i još neka sranja. A on je u odnosu na ovog njegovog iz "kamenog doba", ovome kad promeniš akumulator verovatno traži krvnu grupu prvog vlasnika da bi mogao da daš kontakt 😄 

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ček, kakve veze ima akumulator sa garancijom? 99% sam siguran da spada pod istu grupu kao gume, tečnost za prskalice itd.

Za kodove mislim da ima tajmer koliko vremena može da prođe pre nego što traži, sad iz glave 15-30 minuta imaš fore da majstorišeš bez frke, al ruku na srce nisam menjao akumulator na ničemu mlađem od 2001 🙂

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Ja znam da su meni na Focusu zamenili akumulator u okviru garancije kad je riknuo oko godinu i nešto dana od kupovine (verovatno zato što je stajao auto oko godinu dana pre nego što sam ga uzeo). U tom smislu možda ne smeš da ga "čačkaš" ako je i dalje u garanciji, ali nisam siguran iskreno. 

A ovo za Clia mi je iskustvo iz prve ruke - ja sam doneo novi akumulator, odšrafio šta je trebalo da bi moglo da se skine i onda tek skinuo kleme i zamenio, nije prošlo više od 5 minuta sigurno. A stari akumulator nije potpuno crkao, davao je kontakt i sve, samo nije hteo da vergla. 

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Junkie said:

Ja bi u jednom momentu otišao po drugi akumulator pa nek ide život 😄

Što kaže zwerko, auto u garanciji, ne smeš ništa sam da diraš. A ne bi pomoglo, jer nije hteo da upali na booster. Treba u servisu da ga resetuju, potpuno je šloggy.

  • Like +1 1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, dovlagsi said:

Što kaže zwerko, auto u garanciji, ne smeš ništa sam da diraš. A ne bi pomoglo, jer nije hteo da upali na booster. Treba u servisu da ga resetuju, potpuno je šloggy.

pa vi onda imajte nova moderna vozila!

znaš kad bi se to desilo na golfu trojci!

9 hours ago, Junkie said:

Ček, kakve veze ima akumulator sa garancijom? 99% sam siguran da spada pod istu grupu kao gume, tečnost za prskalice itd.

Za kodove mislim da ima tajmer koliko vremena može da prođe pre nego što traži, sad iz glave 15-30 minuta imaš fore da majstorišeš bez frke, al ruku na srce nisam menjao akumulator na ničemu mlađem od 2001 🙂

meni se tako na prošlo smartu zeznuo radio i nikad nisam uspeo da ga ponovo aktiviram, morao sam ceo da zamenim 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dovlagsi said:

Otišao sam Volvoom na kraju, 2 dana kasnije. Auto u servisu i dalje, izbacuje neke greške, nisam smeo da ga vozim sa decom. Ipak je to Francuz! 

sledeća scena, "popravljen" Reno, kreće Vlajko negde, da desni migavac upali se zadnji brisač, komp prijavljuje prazne gume iako to nisu, desni far konstantno menja kratko-dugo svetlo, klima nazad duva vruće dok se levi prozor stalno otvara i zatvara a stanice se random menjaju na radiju. 

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Evo ako se neko pita koji auto da kupi, tu je predlog!

Quote

 

Legendarni Toyotin terenac dostupan je na našem tržištu i sa N1 homologacijom, koja firmama i preduzetnicima omogućava povrat PDV-a i niže troškove registracije vozila

Različite transportne potrebe, briga o troškovima poslovanja, kao i efikasnost u radu, mnoge firme i preduzetnike usmerili su na nabavku vozila sa N1 homologacijom. Među brojnim prednostima te vrste vozila, posebno se izdvajaju mogućnost povrata PDV-a i niži troškovi godišnje registracije.

Toyota nudi više vozila sa N1 homologacijom, a među njima posebno se izdvaja legendarni terenac Land Cruiser N1 s početnom cenom od 46.667 evra (u dinarskoj protivvrednosti), bez uračunatog PDV-a.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2022 at 4:46 PM, Vićsa said:

Aj kad ste već zaludni nebitnim stavkama :tf:
Ima li neko stručnjaka koji se bavi sedištima? Mom autobusu treba pregled vozačevog sedišta.
Ili je prslo sedište ili šine. Treba pogledati i zameniti šta treba. Klasični majstori neće da se bave time.

da li si resio pitanje sedista?

au, tek sad video datum :D 

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, oddball said:

da li si resio pitanje sedista?

au, tek sad video datum 😄

Dobih od Dovle kontakt tapetara koji bi mogao da pomogne, ali ti slobodno. Nisam još rešio 🙂
Kad sam rekao "autobus", nisam mislio na R1100R što sam imao nekada, već na Ford S-Max. Da ne bude zabune 🤣

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vićsa said:

Dobih od Dovle kontakt tapetara koji bi mogao da pomogne, ali ti slobodno. Nisam još rešio 🙂
Kad sam rekao "autobus", nisam mislio na R1100R što sam imao nekada, već na Ford S-Max. Da ne bude zabune 🤣

Boban Ilic, najvise pravi moto sedista jer ga motociklisti najvise traze. Ali kada je meni radio sediste za Hondu rekao je i da pravi sedista i za automobile. Razvaljuje lik, biras materijal, sundjere, gel, step... you name it. Ali jbg ne ocekuj da je jeftin. Mozes da ga izguglas, kada sidjes sa autoputa kod Zmaja na stari Novosadski na drugoj raskrsnici je.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, oddball said:

Boban Ilic, najvise pravi moto sedista jer ga motociklisti najvise traze. Ali kada je meni radio sediste za Hondu rekao je i da pravi sedista i za automobile. Razvaljuje lik, biras materijal, sundjere, gel, step... you name it. Ali jbg ne ocekuj da je jeftin. Mozes da ga izguglas, kada sidjes sa autoputa kod Zmaja na stari Novosadski na drugoj raskrsnici je.

 

17 hours ago, dovlagsi said:

ali ali ali

Što bi rekao Dovla, ima "ali". Ne treba meni estetika, nego mi treba "majstor" da pogleda da li je sedište sjebano, ili šine, ili šta ti ja znam...
Klati se, da se tako izrazim 🙂

Znam za Bobana iz moto dana.

 

 

12 hours ago, oddball said:

ali mekbil? ali mecfirson? 😁

Bolje #2

Edited by Vićsa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...