Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

Pežo 307 iz 2006 more likely :D

Mada, bmk, em karavan mogu pola stana da preselim u njega, em troši oko 6 l dizloa na 100 km, em sam zamajac zamenio i stavio fiksni umesto plivajućeg pre neku godinu, em registracija 20ak hiljada...

Ići će to kako treba još koju deceniju :)

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zwerko said:

Šta znam, meni bi bilo suludo da dam 60k eur za bilo šta polovno, iako kapiram da je to verovatno neki top auto. A što se cena tiče, ako CX-5 u nekoj normalnoj opremi ide u rasponu 35-42k eur, ne deluje mi toliko nelogično da ovaj bude 63k. U stvari me više pogađa skupoća te srednje SUV klase. 

samo da podsetim da je ovo bila ponuda za mazdu cx-5 do polovine 2021 godine 🙂

image.png

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, absolute said:

Pežo 307 iz 2006 more likely 😄

Mada, bmk, em karavan mogu pola stana da preselim u njega, em troši oko 6 l dizloa na 100 km, em sam zamajac zamenio i stavio fiksni umesto plivajućeg pre neku godinu, em registracija 20ak hiljada...

Ići će to kako treba još koju deceniju 🙂

Merhaba, Fato, nisam te prepoznao 🙂

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Dule_smor said:

znaci preko 50% poskupela, vrh...ja sam u pravo vreme uzeo onog polovnog Audija, sad bih za te pare mogao da uzmem pasata B8 eventualno heh

ovo im jeste kao bila neka super-kul ponuda mislim na prelasku na novi fejslifting, ali i da je 30k na 35 ili 40k je solidno povećanje.

na kraju krajeva i ona kia sportage koju su uvek gurali kao 17.990 pa 19.990 sad kreće od tipa 25k.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, absolute said:

Moracu da preduzmem mere i prestanem da izlazim iz kuce 😄

aha i onda ne izlaziš iz kuće, pomisliš - pa dobro, ajde, poručiću nešto preko wolta, šta je najgore što može da se dogodi...

i onda pravo niotkuda - ding dong - FATA na vratima!

Inače, drugar uzeo Stelvio, okruglo 60k 😞

Ne mrzi me, pogledam neke starije ponude koje sam imao ...

Iz 2019 godine - PROMO CENA STELVIO 2.0 Turbo 16V 200 KS AT8 Q4  sa navedenom opremom : 40.990 €

Iz 2020 godine - isto to, 43.999 eur.

OK, bilo je u međuvremenu restilizovanja ali eto još jednog odnosa cena od re 2 godine i sad 🙂

  • Haha (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Pa eto nije standardni, onaj što si ti naveo je bulja od 200 ks! Taj od 280 ks je VELOCE ili kako ga sad već krste... Svakako je 60k za stelvija šou, upola će da vredi za 2 god. Nadam se da je bar u pitanju ovaj restajl, sa onim lepim daylight svetlima napred 👍

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, dovlagsi said:

Ne zaboravi daylight svetla! 

Ja mislim da su pokojnom caletu, bog da mu dusu prosti, najteze u zivotu pale dve stvari...kad su uveli da mora da vezuje pojas i kad su uveli da pali svetla na kolima danju.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, absolute said:

Ja mislim da su pokojnom caletu, bog da mu dusu prosti, najteze u zivotu pale dve stvari...kad su uveli da mora da vezuje pojas i kad su uveli da pali svetla na kolima danju.

haha 🙂 što nije uzeo ona kola što nemaju fabrički pojas, mislim da onda po zakonu ne mora da ga ima, ili tako nešto. moguće da je loophole! ti si pravnik znaš bolje! 🙂

najgenijalnije od svega što su sad krenuli da vraćaju to pravilo za farove da ne moraš da ih imaš upaljene 🙂

znam da i tamo po španiji ima čak i znak koji te podseća da proveriš da li su ti ostala upaljena svetla 🙂

12 hours ago, dovlagsi said:

Ne zaboravi daylight svetla! 

onda je još i bargain, to je trebalo još jedno 2k eur da doda na cenu!

Link to comment
Share on other sites

Nesumnjivo je da su cene polovnih automobila u poslednje dve godine značajno porasle. U nastojanju da utvrdi o kolikom rastu je reč, sajt Polovni automobili istraživao je prosečne cene oglašenih vozila na samom portalu. Prema dobijenim podacima, prosečna cena polovnih automobila oglašenih na sajtu tokom 2022. godine veća je 24% od prosečne cene u 2021. i čak 38% u odnosu na 2020. godinu.

Trend rasta iz godine u godinu je neosporan, ali prvi put u 2022. godini se jasno može zapaziti kontinuirani rast na mesečnom nivou. Tako, možemo zaključiti da je samo tokom 2022. godine, odnosno od januara do decembra prethodne godine, prosečna cena polovnih automobila oglašenih na sajtu Polovni automobili porasla za čak 19%.

polovni 34.jpg

  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

Ko se seća novog Daewoo Sparka za 6000 eur ili Dacie za 7000 ili Poloa za 9000, nije to baš tako davno bilo!
 

Quote

 

Mada, moguće je i da se prodavcima svidelo da dodatno zarade ne početku godine, jer ko zna šta nas sve čeka do decembra. Takođe, postiji i opcija da se cene “pumpaju” kako bi sezona popusta počela sa Salonom automobila u Beogradu, od 22. do 28. marta. Bilo kako bilo, ne smemo ni da isključimo opšti pad životnog standarda koji je u suprotnosti sa osnovnim potrebama, kao što je posedovanje automobila u 21. veku! Skok cena je bio doveo do veće potražnje u uvek zanimljivom i šarolikom svetlu “plovnjaka”, ali su onda i “starci” poskupeli. Lančana reakcija u svom najboljem svetlu. Evo nekoliko primera šta možete da kupite za oko 15 hiljada evra, pod uslovom da se vodite stavom - novo je novo.


 

A evo nekih komparacija:

Quote

 

Prošlog oktobra, najjeftiniji model na našem tržištu bila je vremešna “fijat panda” koja je u prodaji od 2012. Pazite, sredinom 2021. cena verzije “1.0 BSG hybrid 70 KS” bila je 9.690 evra, pre četiri meseca isti model je koštao 11.550 evra, a sada je 13.590 evra.

“Ford fijesta”, koja se takođe povlači iz proizvodnje, i dalje košta 16.990 evra, a najjeftinija Tojota je “ajgo X” - 16.590 evra. “Jaku cenu” i dalje drži “opel korsa” sa 19.490 evra, dok je najprodavaniji automobil u Evropi za 2022, “pežo 208”, sa 20.490 evra otišao na 21.290 evra. Najjeftiniji SUV je i dalje “dačija daster”, verzija sa 1.0 TCe 90 motorom i klima-uređajem košta 17.090 evra. Prvi sledeći krosover po ceni je kineski “MG ZS” koji i dalje drži cenu od 18.990 evra.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2023 at 3:27 PM, absolute said:

Pežo 307 iz 2006 more likely :D

Mada, bmk, em karavan mogu pola stana da preselim u njega, em troši oko 6 l dizloa na 100 km, em sam zamajac zamenio i stavio fiksni umesto plivajućeg pre neku godinu, em registracija 20ak hiljada...

Ići će to kako treba još koju deceniju :)

"Amazing. Every word of what you just said was wrong." :D

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Imao sam 307... Pežo najbolje auto na svetu dok ga jednom ne kupiš :D

Kaki crni fiksni zamajci, bukvalno smrtna presuda za  menjač i koješta drugo na neke srednje/duže staze.

Ostalo se slažem, najbolje ko može i ima ščim da čeka još pola godine-godinu da ovaj "balon" sa suludim cenama novih i polovnih automobila makar malo splasne, ako ima nade.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...