Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

On 8/21/2022 at 11:23 AM, digrejzo said:

@reki nisi napisao utiske o autu sad posle nekog vremena, a ni na Hondinom forumu se nisi pohvalio. son-i-am-dissapoint.jpg

daj specifikacije, kako se ponasa, je l' ima iVtec i da li se oseca kad se otvori na 4-5-6k rpm, kako vuce izmedju 80-120 i je l' agilan koliko konjske snage i karoserija nagovestavaju, kakva je preglednost nazad zbog onog spojlera i koliko smeta objektivno, itd

NAPISI NESTO AMAN COVECE

nije elvis daleko od istine, prosao sam ±200km, i to samo po gradu 😄 a na hondinom forumu mi glupo za sad, tamo se predstavljaju najvise typeS i typeR 😄 ali sam zadovoljan, nikakve probleme nisam imao (osim akumulatora koji sam morao promeniti)

ima iVtec, nisam ga nesto razvlacio (nisam iskr ni tolko dobar vozac da se nesto kurcim lol). Agilan jeste ali ga uporedjujem sa 1.4hdi, ali kad stisnem ume da zarezi i vuce i uzbrdo kao da je na ravnom 😄 upravljiv je i zanimljiv za voznju... sve komande su nekako na svom mestu, ergonomski je super....ali je neudoban tj tvrd. 
Preglednost pozadi je losa LOL, ali mislim navikne se covek... retrovizori su ok

U sustini jos treba da odem na neki veci put da bih dao detaljnije utiske 😄 

a specifikacije... najbitnija specifikacija da od 0-100 ide za 8.9 sek, a kilijeva mazda za 9.0 :tf: 

Edited by reki
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, reki said:

(osim akumulatora koji sam morao promeniti)

ovo će ti potencijalno biti boljka pošto ima mali akumulator (što je dobro sa strane cene itd) ali nemoj da se zezneš ono zimi da ga duže držiš da ne radi itd, ja sam se tako zeznuo i ode akumulator ćao. ofc ako voziš skoro svakodnevno nećeš imati frku.

Link to comment
Share on other sites

poznato mi je to sa pezoom koji sam jako malo vozio 😄 

moracu da pojacam voznju 😄 negde sam procitao da taj tip akumulatora bi bilo dobro napuniti par puta godinje na kucnom punjacu (koji imam) i da im to produzava vek trajanja, mada mi je lik koji prodaje akumulatore reko da za to nema potrebe, tako da who was phone.

kao hint je da je to lik KOJI PRODAJE AKUMULATORE :tf:

Edited by reki
Link to comment
Share on other sites

haha, ne znam, to za kućni punjač (a ni nemam kućni punjač) ali meni se desilo i to čak možda dva puta.

jednom nisam bio u zemlji uopšte a bila zima, vratio se posle nešto oko mesec dana i ono cvrc, umr'o - zamenio ga jer je već bio x godina a sumnjao sam da je struju "izvlačio" onaj xcar link ili kako se zvaše ono za puštanje muzike i posle sa drugim slično se desilo a xcar link sam izvadio u međuvremenu i onda skapirah iz priče da je to boljka, jer je ambulator kao za juga 🙂

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/21/2022 at 1:25 PM, manson said:

 🙂🙂 Polovno ne bih, pošto nemam ni jednog majstora koga znam i kome bih verovao, pa ne bih onda ni gubio vreme na to, a plus imam i neku mentalnu blokadu da dajem tolike pare na polovan auto, ne kažem da sam u pravu, verovatno i nisam, ali eto 🙂 

A kako nemaš mentalnu blokadu da daš toliko para za mali Hjundai koji će izgubiti značajno više na vrednosti polovnjaka od drugih (jaris, polo)? Još plus taj strašan momenat eventualnog vraćanja cena u normalu za koju god, za još malo dodatnog pada vrednosti polovnjaka. Nije normalno da novi automobili danas baš ovoliko koštaju, složićemo se. 

insignija_fiesta_tabela.jpg

  • Like +1 1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, dovlagsi said:

A kako nemaš mentalnu blokadu da daš toliko para za mali Hjundai koji će izgubiti značajno više na vrednosti polovnjaka od drugih (jaris, polo)? Još plus taj strašan momenat eventualnog vraćanja cena u normalu za koju god, za još malo dodatnog pada vrednosti polovnjaka. Nije normalno da novi automobili danas baš ovoliko koštaju, složićemo se. 

insignija_fiesta_tabela.jpg

kakav trgovac ovaj vlajko!

ali ovo za cene jeste istina, mada ja opet kažem - ako ljudi budu kupovali automobile i bude lista čekanja 300 dana, neće se to spustiti.

Link to comment
Share on other sites

Glavno pitanje je da li je auto u ovom trenutku neophodan, ako se kupuje auto iz B segmenta čisto da bi se imao da se ponekad vozi onda nema preterano smisla kupovati sada kada su cene visoke. Doduše onda je pitanje da li ima smisla uzimati nov auto uopšte. Ja sam imao tu dilemu sa drugim autom u kući - žena prelazi u proseku 3-4k km godišnje isključivo po gradu, to nov auto nema smisla uzimati. Uzeli smo pre dve godine Clio 2015. godište, sasvim moderan auto, ona bukvalno može da ga vozi do 2030 :) pitanje da li će i tad da dogura do 150k km (zvanično na satu). S druge strane ja vozim "porodični" auto i prelazim 20-25k km godišnje i cenim da tu ima smisla uzeti nov auto kao siguricu, bez obzira na gubitak vrednosti. I to je sve bez uzimanja u obzir trenutnog divljanja cena, jer sad auto star četiri godine mogu da prodam sa minimalnim gubitkom, ali bih morao da platim skoro 40% više za nov. S druge strane ako sad i20 platis 17k, a njemu novom posle 4 godine padne cena na nekih normalnijih recimo 13k nov, polovan je pitanje da li ćeš moći da izvučeš i pola plaćene vrednosti. I to nije nerealan scenario, ali nije ni izvestan. Te se vraćamo na potrebu - ako ti treba moraš da kupiš.

Drugo pitanje je velikog učešća, ako je taj auto 17k i daš 50% učešća ti ćeš na 4 godine otplate uštedeti cirka 400-500 evra u odnosu na to da ga uzmeš sa 20% učešća. Dakle cirka 5000 evra vise zarobiš u auto kreditu po ceni od oko 100 evra godišnje, meni to nema logike, uvek bih pre ostavio keš sa strane da raspolažem za druge stvari.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Gledao i Swifta, nešto mi se i ne svidja, a i ~20cm je kraći, to se baš primeti unutra.I što Kili reče, nisam siguran koliko je hibrid prednost, niti me trenutno i zanimaju. Što se servisa tiče, tu je manje više kao i ostali koje sam gledao ~16K RSD.

Inače, ne znam jesam li napisao, 2013. kupio novog Sandera, lol da 🙂 (zezajte me sada) tada je bio nepunih 9K (bio mi dopadljiv, nisam hteo da dajem više para, a i tada mi je trebao malo viši auto, sve je u toj čeklisti imao, i uzeo ga 🙂 jedino što se klinke ne okreću, ali jbg, preživi čovek i to nekako), i evo sit se navozao, sada je ušao u 10tu godinu, ~145K prešao, to mu dodje nekih 15K godišnje, pa rekoh vreme je da ga zamenim. Prvo sam i gledao Sandera, ali em što je 15K+ EUR, em što ni ne primaju narudžbine, kažu fabrika ne radi trenutno 🙂 pa onda uzeo da gledam dalje i tako došao do ovog i20. I plan je da ga vozim 5-7-10 godina, zavisi kakva bude situacija za menjanje.

Mada mi se čini da ću ipak da ga teram još neko vreme, da odložim ovu kupovinu neki mesec, možda i kod nas pukne ovaj auto balon 🙂 

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, manson said:

a i ~20cm je kraći, to se baš primeti unutra

Season 3 Nbc GIF by The Office

10 minutes ago, manson said:

nače, ne znam jesam li napisao, 2013. kupio novog Sandera, lol da 🙂 (zezajte me sada) tada je bio nepunih 9K (bio mi dopadljiv, nisam hteo da dajem više para, a i tada mi je trebao malo viši auto, sve je u toj čeklisti imao, i uzeo ga 🙂 jedino što se klinke ne okreću, ali jbg, preživi čovek i to nekako), i evo sit se navozao, sada je ušao u 10tu godinu, ~145K prešao, to mu dodje nekih 15K godišnje, pa rekoh vreme je da ga zamenim. Prvo sam i gledao Sandera, ali em što je 15K+ EUR,

ali to je skroz ok, ja mogu da racionalizujem sandero kupovinu za 9k 🙂 mogao bih možda i danas za 11-12k, ok 15k je previše 🙂 kupuješ jednostavan auto za jednostavno prevoženje 🙂

  • Haha (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, voodoo_ said:

Imam kome da ostavim, ne brinite se vi

To je najbitnije, jebeš svoj život, imaš ionako još pet posle

  • Haha (+1) 2

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...