Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

Ако неко налети до ХУН треба ми Ахе гел за купање!

Кили поменуо на другом топику да пуно мотораша вреба из сенке па ако може неко да се јави да препоручи био бих захвалан!

1. Планирам да полажем за А па ме занима која школа је најбоља за исту?
2. Хоћу да узмем Пјађо Беверли 500 крузер, много ми се свиђа мотор а и табла. На шта да обратим пажњу и да ли има неки сличан скутер који бих могао да погледам?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, FATA said:

1. Планирам да полажем за А па ме занима која школа је најбоља за исту?
2. Хоћу да узмем Пјађо Беверли 500 крузер, много ми се свиђа мотор а и табла. На шта да обратим пажњу и да ли има неки сличан скутер који бих могао да погледам?

nemoj leba ti fatone, tvoj karakter i motor ne idu zajedno!

imho, ako nisi do sad vozio motor 500 je previše.

2 hours ago, killYg0r said:

Prakticno imaju jedan krsten restoran u celom gradu :tf:

Ali kad stavimo salu na stranu kida hrana, svratio sam poslednja 2 puta samo zbog toga kada sam se vracao kroz HU

to ti kažem!

ja se uvek lomim da idem tuda ili preko đala jer kao đala nema gužve ali nema ni taj restoran!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Lucky said:

nemoj leba ti fatone, tvoj karakter i motor ne idu zajedno!

imho, ako nisi do sad vozio motor 500 je previše.

Уверавам те Лаки да нема места за панику и да је све у најбољем реду! Заправо доста поштујем правила и водим се оном "колико услови на путу дозвољавају". Ако ти кажем да не користим х-реј средство против маглења и да не носим поларизоване наочаре како бих видео у будућност, требало би да знаш да сам обазрив возач! ЧД

Узео бих га првенствено да са женом обиђем Србију, а успут би ми служио и да због посла обилазим спортске утакмице по Београду и околини.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, FATA said:

Уверавам те Лаки да нема места за панику и да је све у најбољем реду! Заправо доста поштујем правила и водим се оном "колико услови на путу дозвољавају". Ако ти кажем да не користим х-реј средство против маглења и да не носим поларизоване наочаре како бих видео у будућност, требало би да знаш да сам обазрив возач! ЧД

Узео бих га првенствено да са женом обиђем Србију, а успут би ми служио и да због посла обилазим спортске утакмице по Београду и околини.

Pazi, verujem da će ti @oddball dati mnogo bolje savete nego ja, ili neko od drugih profi motorciklista, ali ono skuterom da obilaziš Srbiju, ne znam koliko je pametno ne zbog sigurnosti nego i zbog udobnosti vožnje, koje bi ipak trebalo da ti bude gušt kad već ideš u takve avanture.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, FATA said:

Кили поменуо на другом топику да пуно мотораша вреба из сенке па ако може неко да се јави да препоручи био бих захвалан!

prisutan, izvol'te

6 hours ago, FATA said:

1. Планирам да полажем за А па ме занима која школа је најбоља за исту?
2. Хоћу да узмем Пјађо Беверли 500 крузер, много ми се свиђа мотор а и табла. На шта да обратим пажњу и да ли има неки сличан скутер који бих могао да погледам?

Ako si iz BGD-a, jos bolje sa NBGD-a idi u VIR. Ne pustaju na foru vec uce. Ne znam da li Jasminko i dalje radi, on je objasnjavao vozacima dvotockasa i cake kako da te vide drugi ucesnici u saobracaju, malo objasnjava i counter-steering, kocenje kod dvotockasa (veoma bitno) i jos neke cake.

6 hours ago, FATA said:

2. Хоћу да узмем Пјађо Беверли 500 крузер, много ми се свиђа мотор а и табла. На шта да обратим пажњу и да ли има неки сличан скутер који бих могао да погледам?

Zasto?

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Неки дугорочан план нам је да узмемо чопера и да као господа путујемо... Међутим Беверли 250/500 ми се много свиђа као скутер па бих можда њега узео за почетак да се навикнем, а и као доста јефтинија опција у односу на чопера

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

!imho, ako nisi do sad vozio motor 500 je previše.

Ne mora da znaci. Nece voziti cvaju 500, dok KLE500 narocito "trojka" je prilicno pitom, izuzetno upravljiv motor.

edit: batali KLE, preskupi su, ne vrede taj novac. Ladno traze 3K za motor star 17 godina... da su 1,5-1,7K i u dobrom stanju onda ok.

7 minutes ago, FATA said:

Неки дугорочан план нам је да узмемо чопера и да као господа путујемо... Међутим Беверли 250/500 ми се много свиђа као скутер па бих можда њега узео за почетак да се навикнем, а и као доста јефтинија опција у односу на чопера

Chopper je najgora moguca varijanta za putovanja. Narocito za suvozaca. Ili uzmi touring motor ili adventure (tj kako ih neki zovu enduro, mada enduro je nesto drugo)

Edited by oddball

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, oddball said:

Ako si iz BGD-a, jos bolje sa NBGD-a idi u VIR. Ne pustaju na foru vec uce. Ne znam da li Jasminko i dalje radi, on je objasnjavao vozacima dvotockasa i cake kako da te vide drugi ucesnici u saobracaju, malo objasnjava i counter-steering, kocenje kod dvotockasa (veoma bitno) i jos neke cake.

@FATA Potvrđujem sve napisano. Upoznao sam i druge instruktore tamo, svi su bili u Vir fazonu. Nauče te kako treba. No... čak i da se to ne desi, ti lepo kad položiš platiš još jedan kurs bezbedne vožnje gde možeš da usavršiš vožnju dosta.

 

56 minutes ago, oddball said:

e mora da znaci. Nece voziti cvaju 500, dok KLE500 narocito "trojka" je prilicno pitom, izuzetno upravljiv motor.

Sranja se prave i sa 50 kubika. Nije to do snage.

 

56 minutes ago, oddball said:

Chopper je najgora moguca varijanta za putovanja. Narocito za suvozaca. Ili uzmi touring motor ili adventure (tj kako ih neki zovu enduro, mada enduro je nesto drugo)

Svakako je chopper mnogo skupa varijanta, cruiser je bolja opcija po džep 😉
Ali šalu na stranu, da... nije cruiser za putovanja. Ako neko zna motore za putovanja, to je onda @oddball

Iz ličnog iskustva, BMW R1100R mi je bio odlična opcija za moje potrebe (malo više grad nego putovanja, ali mix) i užasno mi je žao što sam ga prodao ali staza me je omađijala. Veliki i težak motor, ali izuzetno upravljiv. Ništa od ovoga tebi ne znači dok ne kreneš sam i probaš više vrsta kako bi uopšte znao i imao osećaj.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Vićsa said:

Ako neko zna motore za putovanja, to je onda @oddball

U to ime:

DSCF2310.JPG

DSCF2377.JPG

DSCF2380.JPG

Adventure motor je (po meni) najbolje resenje iz jednog prostog razloga. A to su dve stvari:

1). Preudoban cak i za suvozaca

2). Ima snage i mogucnosti da ponese i polukoncertni klavir

3). Malo je nepredvidjenih okolnosti koje ne moze da savlada (prilozeno u slikama). Ono blatiste je cuvena Tekija one "klizne" godine. Na celoj povrsini puta je bilo par cm blata. Touring, cruiser, scooter a pogotovu chopper ovde nema sta da trazi.

 

DSCF2379.JPG

  • Like +1 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, reki said:

a i ipak je to hhhhonda! brm brm!

Ima i toga [:D]

@FATA sve sto kazem mislim krajnje dobronamerno. Vozio sam nekoliko motora, cak sam i skuter vozio, i iz iskustva kazem sta je najbolje za putovanja. Pritom R1200GS nije adventure motor stagod neko pricao. ADV su KTM-ovi, Husqvarna 901, Tenere 700, Africa Twin, Triumph Tiger i slicni. I to su motori koji mogu da sidju sa asfalta, i potoke da predju, i lepo se ponasaju na asfaltu, a imaju i lepu brzinu kada si na otvorenom putu. Bukvalno su all-around motori. I sto je najbitnije mogu da ponesu kao omanji kamion. A to ti jeste bitno ako putujes sa dragom :) 

2 hours ago, FATA said:

Узео бих га првенствено да са женом обиђем Србију, а успут би ми служио и да због посла обилазим спортске утакмице по Београду и околини.

razlog vise da uzmes adventure jer skuter ne moze da podnese srBske puteve, opet iz iskustva :) 

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, FATA said:

Ако неко налети до ХУН треба ми Ахе гел за купање!

Кили поменуо на другом топику да пуно мотораша вреба из сенке па ако може неко да се јави да препоручи био бих захвалан!

1. Планирам да полажем за А па ме занима која школа је најбоља за исту?
2. Хоћу да узмем Пјађо Беверли 500 крузер, много ми се свиђа мотор а и табла. На шта да обратим пажњу и да ли има неки сличан скутер који бих могао да погледам?

Na drugoj temi :tf2:

inače svi koje znam da zapravo švćkaju sa motorima imaju enduro varijantu.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, oddball said:

Ako si iz BGD-a, jos bolje sa NBGD-a idi u VIR. Ne pustaju na foru vec uce. Ne znam da li Jasminko i dalje radi, on je objasnjavao vozacima dvotockasa i cake kako da te vide drugi ucesnici u saobracaju, malo objasnjava i counter-steering, kocenje kod dvotockasa (veoma bitno) i jos neke cake.

 

4 hours ago, Vićsa said:

Potvrđujem sve napisano. Upoznao sam i druge instruktore tamo, svi su bili u Vir fazonu. Nauče te kako treba. No... čak i da se to ne desi, ti lepo kad položiš platiš još jedan kurs bezbedne vožnje gde možeš da usavršiš vožnju dosta.

Купљено! Из Вићеграда сам тако да ми неће бити цим да скокнем до НБГД кад их толико хвалите.

 

5 hours ago, oddball said:

Chopper je najgora moguca varijanta za putovanja.

Ух сад си ме баш затекао... Некако сам живео у убеђењу да су ти мотори специјално прављени за путовања... Можда сам се лоше изразио, мислио сам на моторе попут Харлија, а сад видим да постоји разлика између крузera i чопера. Можда неки из крузер категорије?

 

4 hours ago, Vićsa said:

Iz ličnog iskustva, BMW R1100R

 Ух свиђа ми се, мада зависи и од годишта... Исто ми се свиђа и Сузуки бандит са тим округлим фаром напред. Не знам да ли је до мене али не бих могао да возим ружан мотор  (иако ми се за ауто јебе Ч=) ...

 

4 hours ago, Vićsa said:

Ništa od ovoga tebi ne znači dok ne kreneš sam i probaš više vrsta kako bi uopšte znao i imao osećaj.

Да некако капирам да ћу морати да пробам пар њих док ми неки не легне...

 

3 hours ago, oddball said:

U to ime:

Искрено бацили сте ме у ребус па ћу морати добро да размислим. Тотално су ми биле стране опције попут туринг, ендуро и других модела. Код мене је постојала подела на Харлије и тај тип мотора, скутере и спортске плус крос опцију или како се зове мада претпостављам да је то у неку руку ендуро?

Сутра ћу да објасним мало више данас сам ухваћен у раскораку! 

 

2 hours ago, Junkie said:

Na drugoj temi :tf2:

inače svi koje znam da zapravo švćkaju sa motorima imaju enduro varijantu.

Сјајно око за детаље Ћиро друже!

Мораћу да бацим око на цене тих ендуро модела и да ли ми се свиђа неки...
 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, FATA said:

Можда неки из крузер категорије?

 

Isto je to, faktički. Samo je cruiser serijaska proizvodnja, a chopper 1/1 unikatni rad.

23 minutes ago, FATA said:

Ух свиђа ми се, мада зависи и од годишта... Исто ми се свиђа и Сузуки бандит са тим округлим фаром напред. Не знам да ли је до мене али не бих могао да возим ружан мотор  (иако ми се за ауто јебе Ч=) ...

2004. godište je bio. Stariji model. To e to. jeben je taj okrugli far bio 🙂

24 minutes ago, FATA said:

Сутра ћу да објасним мало више данас сам ухваћен у раскораку! 

Tako mu to dođe kad ne znaš o čemu pričaš :tf:

Link to comment
Share on other sites

@FATA kapiram te skroz, zato je i bolje da prodjes kroz sve opcije. Adventure motori po pravilu imaju i izdrzljivije suspenzije koje imaju i duzi hod. Takodje je to bitna stvar. Napr, ovaj motor sa slike ima mogucnost podesavanja zadnje suspenzije i to na vrlo jednostavan nacin. Na ADV motore mozes da kacis koje god zelis kofere i torbe tako da si manje ogranicen sto se kolicine prtljaga tice. A po pravilu se lepo i lako voze. Mozda da nam kazes koji ti je cenovni opseg interesantan pa da ti predlozimo nesto sto bi bilo dobro za putovanja. I da znas, koferi sada nisu jeftini. Moja snazna preporuka je da koristis aluminijumske, plasticni su duplo jeftiniji ali su 8x losiji. Osim repnog, ali samo zato sto repni nije toliko izlozen fizickom ostecenju prilikom pada. Ne kazem da cete pasti tokom voznje pu-pu, daleko bilo i ne desilo se pomeram se s' mesta, ali motor pada i u mestu 🙂 

  • Like +1 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Ево ухватих мало више времена да се боље одразим!

Одувек сам волео 2 точка где првенствено мислим на бицикло, а након тога је ту увек била и љубав према мотору! Гледано у ретроспективи, мишљења сам да сам појео велико говно што сам уопште куповао ауто тамо неке 2010 јер нисам тај тип, али авај, хтела жена да јој буде топло око међуножја! Ауто користим буквално само за посао +-100км да одем на стадион 1 па у неким случајевима продужим на стадион 2 и вратим се кући, где се утакмице играју претежно викендом. Радним данима ауто користим само у случају да завршавам нека документа, а то је једном у никад па сам тако мишљења да тону и двеста килограма метала која је у мом власништву више штети него што користи.

Са горе реченим идеја ми је била да набавим неки градски мотор који bi могао да добаци поменутих 100км ако затреба. Још од малих ногу сам био заљубљен у Либерти 125 који сам и возио један период без возачке дозволе кад сам имао неких 19-22г. Како сам оматорио заљубих се у ретро стил моторе између осталог и Беверли крузер 250/500 и отуд моја жеља да набавим исти... Прво што је ретро изгледа са округлим фаром, а друго то што сам чуо да су јако квалитетни мотори који успут троше као упаљач. Мотор бих вероватно возио Март - Октобар, док бих ауто вадио из гараже ако затреба током снежних месеци (ако га не продам до тада).

Е сад... Негде између, без неког претераног истраживања сам/смо замислили да узмемо неког Харлија од око 10-15 хиљада и пропутујемо до неких 1000км или шта нам у том тренутку буде било занимљиво да обиђемо, мислећи да је уживање возити неки такав мотор или сличан у класи чак и на дужим релацијама. Заправо први пут да сам од вас чуо да су крузери лоши за дуга путовања. Некако ми је седење у столици по логици удобније него ли седење на бурету, али нисам пробао па не могу да тврдим! Возио сам се на нинџи и цбр и буквално сам се распао после пола сата вожње, те то није оно што нама треба. 

Што се тиче ендуро/адвентуре опција баш не знам шта да мислим. Оно, ишли смо на Увац/Голију/Taru пре коју недељу и контам да је за тако нешто сјајна опција међутим нисам сигуран колико времена би проводили на таквим путевима. Знам да сам поменуо путовања, међутим више сам мислио на неке градове типа идемо до Будимпеште-Бечa-Атине-Софије и слично са успутним заустављањима.

Иначе позвах Вир школу и добих одоговор да Јасминко и даље тамо ради, тако да постоји опција да већ крајем месеца одрадим тестове а следећег почнем са часовима... Све зависи да ли ћу до Сплита на ЕП у ватерполу!
 

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

Е сад... Негде између, без неког претераног истраживања сам/смо замислили да узмемо неког Харлија од око 10-15 хиљада и пропутујемо до неких 1000км или шта нам у том тренутку буде било занимљиво да обиђемо, мислећи да је уживање возити неки такав мотор или сличан у класи чак и на дужим релацијама. Заправо први пут да сам од вас чуо да су крузери лоши за дуга путовања. Некако ми је седење у столици по логици удобније него ли седење на бурету, али нисам пробао па не могу да тврдим! Возио сам се на нинџи и цбр и буквално сам се распао после пола сата вожње, те то није оно што нама треба. 

Што се тиче ендуро/адвентуре опција баш не знам шта да мислим. Оно, ишли смо на Увац/Голију/Taru пре коју недељу и контам да је за тако нешто сјајна опција међутим нисам сигуран колико времена би проводили на таквим путевима. Знам да сам поменуо путовања, међутим више сам мислио на неке градове типа идемо до Будимпеште-Бечa-Атине-Софије и слично са успутним заустављањима.

Znaš šta, daću ti svoje ograničeno ali ne baš ni premalo iskustvo 🙂 Naravno ovo je samo moj ugao.

Mislim da bi najpametnije bilo da kad položiš zapravo uzmeš neki motor i onda probaš to što si zamislio, ali tipa odeš do Niša ne moraš odmah da pičiš do Budimpešte, i vidiš da li ti se to uopšte dopada.

Jer vožnja motora i automobila je skroz različita i imaš careve poput oddballa koji to mega gotive i ozbiljni su vozači itd i treba samo da skapiraš da li i ti tu spadaš 🙂

Vožnja automobila ima svoje prednosti u odnosu na motor jer možeš da budeš hm, kako bih rekao, malo "opušteniji" nego kada voziš motor. Imaš i veći komfor, možeš da lakše pričaš sa u ovom tvom slučaju ženom, može da ti doda vodu da popiješ, pojedeš sendvič, ako se umori može da legne pozadi, imaš gepek da staviš stvari itd. Iako imaš i na motoru kofere sa strane ili zadnje, opet za takvo pakovanje potrebna je dodatna "optimizacija" a i kad voziš motor - samo voziš motor i nema ništa drugo 🙂 Kažem, možda to tebi bude super ugođaj, ali bih ti baš savetovao da prvo probaš. Ofc ne bi postojali toliki vozači koji prelaze celu Evropu na motoru da i to nije ugođaj, jeste, ali ono kao što neko voli ovo, neko voli ono (a ja i ti mali, uvek nešto novo), najbolje da prvo vidiš kako ti to izgleda pre nego što se zaletiš.

Vožnja po gradu je druga stvar u odnosu na to.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Lucky said:

Znaš šta, daću ti svoje ograničeno ali ne baš ni premalo iskustvo 🙂 Naravno ovo je samo moj ugao.

Mislim da bi najpametnije bilo da kad položiš zapravo uzmeš neki motor i onda probaš to što si zamislio, ali tipa odeš do Niša ne moraš odmah da pičiš do Budimpešte, i vidiš da li ti se to uopšte dopada.

Jer vožnja motora i automobila je skroz različita i imaš careve poput oddballa koji to mega gotive i ozbiljni su vozači itd i treba samo da skapiraš da li i ti tu spadaš 🙂

Vožnja automobila ima svoje prednosti u odnosu na motor jer možeš da budeš hm, kako bih rekao, malo "opušteniji" nego kada voziš motor. Imaš i veći komfor, možeš da lakše pričaš sa u ovom tvom slučaju ženom, može da ti doda vodu da popiješ, pojedeš sendvič, ako se umori može da legne pozadi, imaš gepek da staviš stvari itd. Iako imaš i na motoru kofere sa strane ili zadnje, opet za takvo pakovanje potrebna je dodatna "optimizacija" a i kad voziš motor - samo voziš motor i nema ništa drugo 🙂 Kažem, možda to tebi bude super ugođaj, ali bih ti baš savetovao da prvo probaš. Ofc ne bi postojali toliki vozači koji prelaze celu Evropu na motoru da i to nije ugođaj, jeste, ali ono kao što neko voli ovo, neko voli ono (a ja i ti mali, uvek nešto novo), najbolje da prvo vidiš kako ti to izgleda pre nego što se zaletiš.

Vožnja po gradu je druga stvar u odnosu na to.

Мени је некако примарно да буде за град и те краће дестинације, а онда успут викендом и за неко путовање или бегство из града. Отуда и нека жеља за Беверлијем јер капирам да је дискутабилно упутити са истим типа до Будимпеште. Наравно да још нисам пресекао и да ћу тестирати успут зато се и обратих овде за савете и искуства прво. Нпр. Пре почетка овог лудила са ковидом били смо на Тајланду и узели смо неки од 50 ако се добро сећам и били стационирани у Чонбури. Одатле смо обилазили свашта нешто сваки дан и уживали да правимо паузе на различитим местима. Жена је уживала у кафи за понети док сам ја цепао хладне чајеве. Е сад то не би било пудно чудно да смо били на локалу, међутим ишли смо до Бангкока на северу и до Рајонга на југу што је неких 90км по правцу са крнтијом која није могла да пребаци 70! Међутим било нам је баш узбудљиво тако да тога неће мањкати!

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, FATA said:

 Жена је уживала у кафи за понети док сам ја цепао хладне чајеве. Е сад то не би било пудно чудно да смо били на локалу, међутим ишли смо неких 90км и до Бангкока на северу и до Рајонга на југу што је неких 90км по правцу са крнтијом која није могла да пребаци 70! Међутим било нам је баш узбудљиво тако да тога неће мањкати!

arh, nije to vaš isto.

rentirao sam ja kojekakve krševe po Grčkoj i po ostrvima čak i od 50cc pa kao obilaziš ostrvo, ali drugi je trip nego ovo, ne znam, svakako moraš probati pa ćeš da oceniš sam.

A i 90km nije isto što i 400km jelda 🙂

Link to comment
Share on other sites

Богме сваки километар у тим џунгла земљама траје као пет у цивилизованом свету! Ч=

Пробам па продам ако нам се не свиди, ионако како време пролази кршеви се продају за сумануте новце тако да обрни окрени бићемо на нули! Плус ће ту остати још искуство више!

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...