Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

2 hours ago, togFU said:

Samo što nije pisao gazda Koki, to je opcija u meniju na sajtu polovniautomobili i to je to.

Drugo, ko su filari, boško i stanko? boško je možda jakovljević, njega znam ako je on, ostale ne.

zanima me koliko procenat ljudi koji ima automatik, prebaci na "manual" pa menja brzine plusicem i minusicem na volanu. Ja ne znam ikoga da to radi, a nisam ni ja 😄

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cali said:

Jeste, Boškić i Stankić su bili na Pinku voditelji, beše emisija City

  Reveal hidden contents

1218405_bosko-stanko_share.jpg

 

apsolutno se ne sećam tog Stankića lol - Boško je i dalje voditelj, baš sam slučajno pre neki dan video da vodi emisiju na nekoj TV stanici tipa Prva ili tako nešto... i skroz normalno izgleda lik, gospodin peder old school a ne ovi današnji našminkani!

 

54 minutes ago, f4ts0 said:

zanima me koliko procenat ljudi koji ima automatik, prebaci na "manual" pa menja brzine plusicem i minusicem na volanu. Ja ne znam ikoga da to radi, a nisam ni ja 😄

radimo neko istraživanje znači? :DD

konkretno to menjanje pritiskanjem dugmeta na volanu (?) mi zvuči jako retardirano a mislim da sam viđao da postoji na nekim modelima... to verujem da skoro niko ne koristi. Kao što ima i na nekim čini mi se ferari modelima da žmigavac daješ na volanu, jako retardirano.

Mnogo bolja i kontam dosta korišćenija opcija je sa onim "šamaraljkama" (paddle shifter ne znam kako se kaže na srpskom lol) iza volana, to koriste ljudi koji eto hoće da voze manual i "sportski" da kažemo... e sad i mene zanima koliko ljudi to zaista koriste.

Ima i ona varijanta sekvencijalni menjač, koja mislim da je sad izumrla, gde je povlačenje klasične ručice menjača ka sebi+ a guranje -, ili obrnuto u zavisnosti od modela automobila... 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, togFU said:

 

Mnogo bolja i kontam dosta korišćenija opcija je sa onim "šamaraljkama" (paddle shifter ne znam kako se kaže na srpskom lol) iza volana, t

Na to sam mislio. Da li to iko koristi?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, f4ts0 said:

zanima me koliko procenat ljudi koji ima automatik, prebaci na "manual" pa menja brzine plusicem i minusicem na volanu. Ja ne znam ikoga da to radi, a nisam ni ja 😄

Ja koristim! :)))

Ali razlog će vas šokirati!

Smart za moje poimanje potrebe trenutka promene brzine to radi presporo tj. na previše obrtaja, specifično kada ide uzbrdo i onda se previše dere (tipa on šalta na 3000 obrtaja), tako da ja najčešće na uzbrdicama prebacim na manuelni mod i sam šaltam brzine. Samo "na gore" jer jelda on "na dole" i dalje sam menja kako kočiš (možeš i ovo sam ali nema potrebe). Tako da je to u suštini jedini "use case" i ponekad baš na ravnom. Doduše kod starog smarta koji je još sporije prebacivao sam i na ravnom često vozio u manuelnom modu ali sad kod novijeg samo na uzbrdicama. Ne nužno uvek, ali čim je nešto veća tako šaltam dizvinete.

Imam i paddle shifter na volanu, ali njega retko kad koristim jer se jelda obrće sa volanom i onda ne mogu da se po'vatam zašto bih to koristio kad je nezgodno, nije formula da sa 2cm pomeranja levo napravim polukružno pa razumem što tu postoji jer ti je volan manje više u istom položaju otpr 🙂 ovako kad motaš pun levi ili desni nema teorije da menjaš na tome. 

Tako da samo na menjaču gore/dole.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Dule_smor said:
40 minutes ago, killYg0r said:
Koristi svako ko nije casual somina koja koristi prevozno sredstvo za transport od tacke A do tacke B

Rece Kili i sede u kola da ode do teretane koja je na 500 metara:DDD

Ubacim u sport mode i PUNGAS

13 minutes ago, voodoo_ said:

Pa neće valjda da se vraća peške znojav da ga produva vetar u ovim godinama

Od kad sam presao 30 zivot deluje kao da sam tu vec 50 godina!

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, manson said:

Ovaj Laki 🙂 zar stvarno menjaš brzine kada motaš pun? 🙂 rikverc/prva dok se parkiraš se ne računa.

pa ne, ali menjam u krivini kada je dovoljno volan okrenut na stranu da ti promena brzine nije baš ugodna, ne znam kako da ti kažem 🙂

dovoljno je da ga smotaš 45 stepeni u levo ili desno pa je menjanje brzine već pomalo neprirodan potez - pričam o promeni na volanu.

Link to comment
Share on other sites

Nakon poslednje diskusije od pre par meseci nekako sam se fokusirao na japance a pritom se i zaljubio u mazdu 3 pa mozda bude i 2.0 iako ih nikad nisam vozio! 

Gledam oglase i verovatno bih uzeo 2019 koji su presli 80.000-100.000km i verovatno izasli iz garancije. Svi su odrzavani u ovlascenim servisima pa me zanima sta je najgore sto moze da me snadje? Da li se kilometraza steluje na tim mladjim vozilima i sta najbrze umire nakon izlaska iz garancije? Kapiram da za ove bolesti koje je mejson imao ne mogu da znam ili mozda postoji neki nacin? 

Videh isto neku akciju toyote za kredit na 10g bez kamate pa me zanima da li vredi uzeti korolu 1.5 u osnovnom paketu za 21.000 ili je to mnogo para pa za taj model? 

Mazda bi bila oko 17-18.000 sa dosta opreme. 

307 i dalje jako gura, ali me nesto vuce da ga prevarim nakon svih ovih godina! Xd

Da li se ocekuje neki pad cena (da li su ikada padale?) pa da sacekam jos malo, ili ce kao i nekretnine samo da rastu i ostanu na poslednjim bez korekcije? 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, FATA said:

Gledam oglase i verovatno bih uzeo 2019 koji su presli 80.000-100.000km i verovatno izasli iz garancije. Svi su odrzavani u ovlascenim servisima pa me zanima sta je najgore sto moze da me snadje? Da li se kilometraza steluje na tim mladjim vozilima i sta najbrze umire nakon izlaska iz garancije? Kapiram da za ove bolesti koje je mejson imao ne mogu da znam ili mozda postoji neki nacin? 

 

pa ono, ako je išao na redovne servise trebalo bi da kilometražu možeš da pratiš po tome, naravno može on da gazi po 25k pa da vraća pred svaki servis kao da je prešao 5k ali je svakako indikator.

17 minutes ago, FATA said:

Videh isto neku akciju toyote za kredit na 10g bez kamate pa me zanima da li vredi uzeti korolu 1.5 u osnovnom paketu za 21.000 ili je to mnogo para pa za taj model? 

 

ovde vodi računa da je beskamatni kredit samo za određene iznose, tipa za korolu je moguće 10k. znači da bi za tu od 21k morao ili da daš 11k učešće i 10k na kredit bez kamate ili da ideš na "običan" kredit sa kamatom za veći iznos. 

2 minutes ago, killYg0r said:

Koraci su:

1. Otvoris https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/23342038/mazda-3-g120-at?attp=p19_pv0_pc1_pl10_plv0
2. Odes kupis ga i spustis cenu za ovih 290e
3. Vozis ga dok ti ne dosadi

pa neće valjda samo za 290 da spusti? 🙂

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, FATA said:

Videh isto neku akciju toyote za kredit na 10g bez kamate pa me zanima da li vredi uzeti korolu 1.5 u osnovnom paketu za 21.000 ili je to mnogo para pa za taj model? 

Ako misliš na ovu akciju to nije 10 godina bez kamate, nego 10.000 evra bez kamate, rok otplate je tri godine sa 280 eur ratom. Što je pristojna ponuda, ali nije ne znam ni ja šta. S druge strane platiti 21k evra auto koji nema sve podizače stakala, ima ručnu klimu i čelične felne meni deluje suludo. Skoro uvek je bolje dodati para za neki "srednji" paket opreme. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, killYg0r said:

Koraci su:

1. Otvoris https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/23342038/mazda-3-g120-at?attp=p19_pv0_pc1_pl10_plv0
2. Odes kupis ga i spustis cenu za ovih 290e
3. Vozis ga dok ti ne dosadi

Videh taj i zanimljiv mi je generalno, ali me malo odbija automatski menjac... Pise i polu automatski mada ni ne znam sta je to. Jos jedna cudna stvar koja vristi je tih 45k za 5g sto deluje previse dobro da bi bilo istinito. Fazon cale sa kracom nogom ga vozio samo vikendom da uplati tiket po BG pa zato nije preso puno.. 

 

16 minutes ago, Lucky said:

pa ono, ako je išao na redovne servise trebalo bi da kilometražu možeš da pratiš po tome, naravno može on da gazi po 25k pa da vraća pred svaki servis kao da je prešao 5k ali je svakako indikator.

Jel moze to da se proveri nekim softverom u servisu, kapiram da bih ga terao da ga pogledaju pa da bace oko i na ovo ako je moguce. 

 

17 minutes ago, Lucky said:

ovde vodi računa da je beskamatni kredit samo za određene iznose, tipa za korolu je moguće 10k. znači da bi za tu od 21k morao ili da daš 11k učešće i 10k na kredit bez kamate ili da ideš na "običan" kredit sa kamatom za veći iznos. 

 

14 minutes ago, Zwerko said:

Ako misliš na ovu akciju to nije 10 godina bez kamate, nego 10.000 evra bez kamate, rok otplate je tri godine sa 280 eur ratom. Što je pristojna ponuda, ali nije ne znam ni ja šta. S druge strane platiti 21k evra auto koji nema sve podizače stakala, ima ručnu klimu i čelične felne meni deluje suludo. Skoro uvek je bolje dodati para za neki "srednji" paket opreme. 

Jeste 10k eura moja greska ostalo u kesu ili kreditu ako moze? 

Inace nisam mislio da uzmem osnovni model, ako bih uzimao uzeo bih ovaj sledeci Luna od 23k koji nije bas sjajan ali je ajde malo je bolji. Samo mi deluje nekako da je to previse para u odnosu bas na mazdu npr. Gde mi kao laiku deluje da se za iste pare dobija puno vise

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...