Jump to content

Saobraćajna nesreća - Novi Sad


Bahamut

Recommended Posts

3 hours ago, cali said:

U ovoj seriji su se istripovali da probaju nešto drugačije, pa su smislili nešto što meni liči na >_< emoji ili nekog pokemona. Sledeću seriju su vratili na obične farove.

onda je Kia rekla - hej, čekajte, ovo je bio revolucionarni dizajn!

I tako smo dobili novi Sportage!

  • Haha (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Retardi su ponovo zabranili skretanje levo u Pop Lukinu, bez ikakvog razloga 🙂

Ali su njihovi razlozi top:

Zabrana levog skretanja sa Brankovog mosta u Pop Lukinu ulicu u Beogradu povećaće i bezbednost saobraćaja i kapacitet ulice, s obzirom na to da svako levo skretanje usporava saobraćaj i smanjuje kapacitet raskrsnice, ocenio je za Tanjug predsednik komiteta za bezbednost saobraćaja i profesor Saobraćajnog fakulteta Milan Vujanić.
"Ova raskrsnica je izuzetno važna, jer omogućava ulazak na most i vrlo je opterećena brojem vozila koji ga prelaze. To je jedna od glavnih veza između starog i novog grada", naveo je Vujanić.    

On ocenjuje da je to ispravna odluka s obzirom na opterećenje raskrsnica i postojanja alternativnih pravaca, jer će povećati kapacitet i biće smanjeni zastoji.
"Do ne pričamo da kad vozila stoje i motori rade u mestu to doprinosi većem zagađenju vazduha", rekao je Vujanić i dodao da se prilikom ukidanja skretanja, pored saobraćajnih, razmišljalo i o ekološkim principima.
Vujanić je ocenio da se ukidanjem levog skretanja poboljšava kvalitet raskrsnice, i dodao da se u saobraćajnoj praksi leva skretanja ukidaju svuda gde je to moguće, jer su opasna i stvaraju saobraćajne gužve.

 

Ekološki principi su da ta vozila što idu levo zagađuju ali tri trake za pravo ne zagađuju 🙂 iako stoje na istom semaforu 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ovo je bukvalno borba između dva lobija na Saobraćajnom fakultetu, policiji gde već. Decenijama već dozvoljavaju pa zabranjuju skretanje i tako u krug nas troluju 🤣🤣🤣

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sting said:

Ovo je bukvalno borba između dva lobija na Saobraćajnom fakultetu, policiji gde već. Decenijama već dozvoljavaju pa zabranjuju skretanje i tako u krug nas troluju 🤣🤣🤣

bukvalno. kad su prošli put zabranili pa onda pustili ja pomislih taman je neko uključio mozak. 

samo kralj može da kaže "e kul, sad ćemo lepo tri trake brankovog da sabijemo tamo pravo na tunel umesto da pustimo da ko hoće skrene levo i ode u pop lukinu koja inače stoji prazna uvek 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Na konto Brankovog mosta, poslednjih 1-2 meseca izlazim sa posla u 18h i dočekuje me kolona još od SIV, a deluje mi da se formira već od 15h.

Počeo sam da izlazim u 14h ili da ostajem do 19h samo da izbegnem gužvu.

Link to comment
Share on other sites

Ako vlast u Beogradu padne zbog nečega to će biti ukidanje isključenja u Pop-Lukinu 😄 ja taj pravac koristim u obrnutom smeru i baš mi je to bilo zgodno, ali sad jbg, najveći je problem što i dole kad siđeš ispod Brankovog bude katastrofa gužva zbog svog saobraćaja koji sada dolazi Karađorđevom iz pravca BNV. U smislu sada je mnogo gore nego kada su sličnu stvar uradili pre 10ak godina. 

Ja bih rekao da je jedino rešenje za Beograd trenutno bicikl 😄 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dovlagsi said:

pa ako su u osnovnoj školi mogli da zapale krov zgrade, onda ovi stariji moraju da podignu lestvicu jer su osnovnoškolci ipak postavili značajni standard!

1 hour ago, cali said:

Na konto Brankovog mosta, poslednjih 1-2 meseca izlazim sa posla u 18h i dočekuje me kolona još od SIV, a deluje mi da se formira već od 15h.

Počeo sam da izlazim u 14h ili da ostajem do 19h samo da izbegnem gužvu.

Ne znam da li je povezano sa poslednja 1-2 meseca, ali već neko vreme su jače gužve u širem vremenskom dijapazonu 🙂 Doduše u 18h praktično uvek upadaš u špic čudi me da ti je ikad bilo bolje u tom terminu 🙂 Ja sam primetio u kontra smeru ujutru, pre x godina je gužva počinjala negde od 7:30h, sad već i od pola 7 je gužva i traje do 10h.

2 minutes ago, Zwerko said:

Ako vlast u Beogradu padne zbog nečega to će biti ukidanje isključenja u Pop-Lukinu 😄 ja taj pravac koristim u obrnutom smeru i baš mi je to bilo zgodno, ali sad jbg, najveći je problem što i dole kad siđeš ispod Brankovog bude katastrofa gužva zbog svog saobraćaja koji sada dolazi Karađorđevom iz pravca BNV. U smislu sada je mnogo gore nego kada su sličnu stvar uradili pre 10ak godina. 

Ja bih rekao da je jedino rešenje za Beograd trenutno bicikl 😄 

baš smo pisali o tome ovde i tu se najviše slažem sa @Sting ocenom da je to skretanje zapravo borba dve struje saobraćajnog fakulteta :)) jedni koji kažu da usporava saobraćaj a drugi da ubrzava, još sam ja ovde citirao i onog cara što je rekao da ovo ima i ekološki značaj "jer tu vozila kad stoje oni emituju izduvne gasove" kao da to inače ne rade jer iovako tu stoje.

i prosto i meni je bilo čudno kad su prvi put ukinuli to skretanje, pa ga vratili, pa ja pomislio neko pametan se pojavio, ali vidim sad su ga opet ukinuli 🙂

jedino te ne razumem za ovo oko obrnutog smera? pa to možeš valjda i dalje?

Link to comment
Share on other sites

Ma u obrnutom smeru u smislu on ide na posao sa Dorćola na Nbgd, a ja idem sa Nbgd na Dorćol 🙂 Možeš iz Pop-Lukine odozgo na Brankov normalno, što je ok. A inače je baš ubrzalo saobraćaj pošto je oko 5 kolona do Bloka 30 opušteno, a to znam jer svi blokiraju raskrsnice pa ne mogu da skrenem levo ovamo ka blokovima 😄 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Zwerko said:

Ma u obrnutom smeru u smislu on ide na posao sa Dorćola na Nbgd, a ja idem sa Nbgd na Dorćol 🙂 Možeš iz Pop-Lukine odozgo na Brankov normalno, što je ok. A inače je baš ubrzalo saobraćaj pošto je oko 5 kolona do Bloka 30 opušteno, a to znam jer svi blokiraju raskrsnice pa ne mogu da skrenem levo ovamo ka blokovima 😄 

aha ok, nisam skapirao.

a gužve jbg, samo gledaš prodaju novih automobila i polovnih, sve to na kraju ide na ulice, može slično da se gleda i po prodaji stanova, opet su to neki novi ljudi itd.

tako da metro će da bude pun pogodak! dal' će važiti one karte što su ljudi kupili pre 2 godine? 🙂

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, manson said:

Dobra grupa, mungosa je svuda, sve više
https://www.reddit.com/r/fuckyourheadlights/s/pb7CskQuXk

ameri gona amer 🙂

dobro poznata situacija u njih, mada naravno ne bi me čudilo da se i to kao trend "prelije" do ostalih zemalja pa krene i kod nas.

doduše ima i u aziji dosta toga, ali više u fazonu da auto izgleda kao novogodišnja jelka, pa ni to nije baš "najsigurniji" prizor kad vidiš na putu uveče. mislim da pre od toga možeš da dobiješ epi napad 🙂

Link to comment
Share on other sites

У судару аутобуса и путничког аутомобила код Малог Пожаревца погинуо је возач аутомобила. Повређено је више од 30 особа, од којих четворо теже. Министар здравља обишао повређене у Ургентном центру.

Дачић је прецизирао да је, према информацијама које је добио од полиције, возач аутомобила скренуо у супротну траку и ударио директно у аутобус, нагласивши да је увиђај још у току.

"Увек када изнесем такву информацију, морам да кажем да је то информација коју добијем од полиције. Видеће се да ли ће увиђај тако показати или не", рекао је Дачић, гостујући на ТВ Пинку.

Ovo doduše ne razumem:

"Време је да за оне који се бахато понашају у саобраћају предвидимо меру одузимања аутомобила, мислим на оне који возе супротном страном ауто-пута, који брзо возе у насељеном месту, зонама школа и пешачког прелаза. Забраниће се и претицање камиона на ауто-путу, али и да камиони да имају расути терет, непокривен цирадом", рекао је Весић, гостујући на телевизији Прва.

Šta znači zabrana preticanja kamiona na auto putu? 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manson said:

Valjda da kamioni neće smeti da pretiču druga vozila?

ahaaaa, ok, razumem, ja bih onda stavio "preticanje kamionima" (možda), ali opet ni to ne razumem, pa šta to znači, ako kamion u desnoj ide 35 na sat, iza njega svi kamioni moraju da idu 35 na sat dok se ne isključe sa auto puta? 🙂

Link to comment
Share on other sites

Da, da, ono kad ovaj jedan vozi 81, a drugi ga pretiče sa 82.

 

I pretiče ga 20 kilometara tako.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, absolute said:

Da, da, ono kad ovaj jedan vozi 81, a drugi ga pretiče sa 82.

 

I pretiče ga 20 kilometara tako.

da, pričasmo o tome pre neki dan, iako i mene to nervira i jasno mi je da ga pretiče sa 82 zbog potrošnje i šta god, ali opet ne možeš da im zabraniš opciju da pretiču 🙂

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Lucky said:

 i mene to nervira i jasno mi je da ga pretiče sa 82 zbog potrošnje i šta god, ali opet ne možeš da im zabraniš opciju da pretiču 🙂

Nesto mi nije realno da ga pretice sa 82 samo zbog potrosnje ili si mislio "ne zbog potrosnje"?

 

23 hours ago, absolute said:

Da, da, ono kad ovaj jedan vozi 81, a drugi ga pretiče sa 82.

 

I pretiče ga 20 kilometara tako.

Desava se da zaluta poneki gospodin koji uspori sigurno 10ak da bi ovaj mogao da se ukljuci, ali sve redje i redje..

Inace poslednjeg koji me je isekao i vukao se tako pri preticanju sam castio kurcinom sa obe ruke... Lik mi blicao jedno 3min dok nisam pobegao iz dometa

  • Haha (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...