Jump to content

Poplava 2014 (split sa Pricajte)


Recommended Posts

Naprotiv, odluka da se povuku novinari je veoma losa iz najmanje dva razloga. Prvo, ljudi nemaju stvarnu sliku o tezini situacije u Obrenovcu, pa odbijaju da se evakuisu. Drugo, stranci nemaju stvarnu sliku o katastrofi u Obrenovcu i celoj Srbiji, pa nisu bas velikodusni sto se tice pomoci. Sve ovo pod uslovom da su tracevi o broju nastradalih tacni. 

 

Upravo ti koji treba da se evakuisu, gledaju TV u udobnosti crepova svojih krovova, sve vreme vozeci sobne, nazovimo ih krovnim, biciklima.

 

A ovo za strance i pomoc.... tek je to lol.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam juce zakljucio da je sto se BG tice je najbolje da iskontaktiram ove bivse kolege komunalce jer ce oni znati gde je najkriticnije i onda sam se smorio - svuda ima previse ljudi, a bedemi koji se prave se u najboljem slucaju mogu protumaciti kao preventivni, a u najgorem kao "hoce da vade fleke za Obrenovac pa sad dzakove po BG bacaju gde stignu da bi ispalo da rade nesto" [:(] Tipa ovo:

 

-1190488943.jpg

 

Ima jos najmanje 2m da Sava naraste da bi uopste stigla do te kote a sinoc su hitno tu nabacivali dzakove... Kad sam cuo da izvesni lik iz izvesne politicke opcije organizuje "odbranu Bloka 45" (mrtav ozbiljan), sam samo hteo da bacim peglu [:(]

 

Zena je na poslu u Hali sportova gde je distributivni centar za raspodelu humanitarne pomoci - kaze raspad totalni od organizacije. Imaju brdo klinaca, srednjoskolaca koji su dosli da pomognu i ljudi koji donose pomoc, ali generalno 80% tih volontera nema sta da radi, a oni nemaju da im ni daju jer nema prevoza za humanitarnu pomoc niti znaju gde bi trebalo da ide, pa za sad samo sortiraju. Nadlezni iz kriznih stabova i Crvenog krsta se uglavnom ne javljaju na telefon jer je verovatno nedelja ujutru... (da se ne razumemo pogresno - volonteri iz Crvenog krsta su tu, ali oni ne mogu da dobiju svoje nadredjene za dalja uputstva). 

 

Nadam se samo da ce se dozvati malo pameti i bolje organizovati obnovu unistenog, jer makar za sada deluje da je stabilno sto se daljih poplava tice. Cuo sam se s ovima iz Sapca, u gradu vlada mala tenzija ali je mirno, nema panike niti indicija da bi nasip mogao da popusti. Juce sam negde procitao da Dunav u Madjarskoj raste i da Hrvati vec panice za sledecu nedelju, nadam se da nece i to da nas strefi. 

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

'Nema veze, Mrku Obnovitelja su liferovali, ali tu je Jorgovanka Udarnica, kada sve prođe da spičkamo za dva meseca, sve ima da bude kao novo, a staž plaćen

 

http://mondo.rs/a692438/Info/Drustvo/Tabakovic-Radne-akcije-za-obnovu-zemlje.html

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Eto, vladu je nenadano zakačio prvi veliki test i za sada ga polažu sa odličnim uspehom. Mislim da su se jako dobro snašli u ovakvoj situaciji. Lično se angažuju, radi se na zaštiti ugroženih, niko ne sedi i čeka da poplave prođu...

 

Ma jebo li vam pas mater mrtvu botovsku da vam jebao...

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Kako nisu propustili da ubace i ovaj deo: 

"Inače, Ðurić je prošle noći sa pripadnicima Vojske Srbije i pripadnicima Bezbednosne agencije iz Beograda postavljao džakove u fabrici mineralnih đubriva “Zorka eliksir” u Šapcu, koja se nalazi uz sam saveski nasip."

Edited by Thunderstorm

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

ja juce otisao na sajam i bilo je dosta ljudi bas. tj, u pocetku je falilo ali su samo pristizali posle. najvise me uzasavaju likovi koji postanu "bitni" kad se ovako nesto desi. kao komanduju sta i kako a imaju vise ociju nego zuba i sa pivom u ruci. pas mater.

ali moram da kazem, na osnovu svega vidjenog, da sam povratio veru u ljude. nikad ne bih ocekivao da ce se svi ovako skupiti za rad i da ce toliko ljudi da donira pomoc.

~~

Link to comment
Share on other sites

Devojka od mog mladjeg brata, primila juce rodbinu iz Obrenovca ovde u Panceu. Njima se prevrnuo camac prilikom evakuacije, i tom prilikom im klinca od 15 godina ponese bujica. Mali je plivao 300 m kroz bujicu i spasio se. Verovatno ga je spasilo to sto trenira vaterpolo, mada mislim da za bujicu nema tog plivackog skila.  Jucerasnje slike po medijima su od prekjuce, mnoge kuce se nisu videle od vode. Kazu da su videli dosta tela romske dece kako plutaju....  [V]

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jel fali negde ljudi u Beogradu za postavljanje dzakova i pravljenje brane ? Ima li neko mozda informaciju ?

sajam, izmedju gazele i starog mosta. Moguce da treba i ispraviti haos koji je gomila tardova sinoc napravila pogresnim bacanjem dzakova

 

jos jednom, sav info na info.poplave.rs

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

E moj ti, kod mene u zgradi ima atomsko sklonište koje je pre bombardovanja izdavano u zakup kao magacin. I veče pred prvo rokanje, ovi lagano istovaruju robu, a kad su krenule sirene, ljudi su masovno upali u sklonište i krenuli da dekraju patike šakom i kapom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...