Jump to content

Poplava 2014 (split sa Pricajte)


Recommended Posts

Mene bi izvadilo jedno 1000 eura :-) Šalu na stranu, dugo me nije bilo na forumu, situacija je haos :-( 

 

Najgore što je ikada u mom mestu bilo je da voda nagura 10tak cm po mom dvorištu, a u sredu na četvrtak i sve do petka popodne sam imao oko 60-70cm, i ušlo je i u kuću, do 15tac cm najviše, i to ne celu. Nisam bio kući kad se to desilo, ali matori kaže da je od tih normalnih 10tak do nenormalnih 60-70 prošlo 15 do 30 min. S tim što, naravno, u mom selu ima ljudi koji su mnogo gore najebali, a da ne pominjemo šta je Obrenovac doživeo.

 

U Šapcu su se dešavale velike gluposti, neko je isto ono veče kada su dobrovoljci pristizali pokrenuo masu da obija zgradu opštine i pravi neki politički prevrat (backstory - u Šapcu je na vlasti opzicija), što je mega-retardirano, jer za to nije vreme. Bio sam i ja u akciji, punili smo džakove, sad da li je to bilo loše organizovano ili je jednostavno bilo previše ljudi za kapacitete peska/džakova/lopata, teško je reći iz moje perspektive. Kada sve prođe, svakako treba ispitati odgvornost i neodgovornost, ali ne sada. 

 

Lično sam video da voda polako prolazi nasipe na Starom Gradu, kao i ispod mosta (nadvožnjak, petlja, ispod groblja), danas kažu da Drenovac izgleda neće izdržati. Sreća je da bar padavina nema još od subote, praktično. Toliko od mene, za sada.

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

sad mi javiše iz kuzmina da je cela akcija dizanja nasipa kuzmin bosut nepotrebna i da čak ni ceo morović nije evakuisan jer nema potrebe. i dalje te dezinformacije, gluposti.

We are just a moment in time,

A blink of an eye,

A dream for the blind,

Visions from a dying brain,

I hope you don't understand....

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=HixsjV0N-kg

 

и сведочанства мештана /о поплави, а не горњем снимку који је реакција на смрадине које се шеткају по Србији да их види камера/:

 

http://www.youtube.com/watch?v=8YEScT5cRHc

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

prenosim s nekog drugog foruma.

 

 

 

Molim vas uzmite ovo sa rezervom, info je sa FB, moguće su svake manipulacije, ali ono šta je siptomatično jeste da se u oba slučaja jedno ime pojavljuje, ne treba nikoga okrivljivati unapred, niti je bilo ko od nas za to zadužen, ovo sam stavio jedino iz razloga praćenja mogućeg dešavanja i da se takvo nešto ne bi ponovilo! 

КАКО ЈЕ ОБРЕНОВАЦ СТРАДАО... 

Александар Синђелић 
31 минута 
Pomaže Bog svima. Oko dešavanja u Obrenovcu iznosimo sledeću informaciju za javnost: 
Sutra će biti podneta krivična prijava protiv Čučkovića, predsednika opštine Obrenovac, zbog nepravovremenog delovanja u vanrednom stanju i izazivanja opšte opasnosti po gradjane opštine i njihovu imovinu zbog čega su nastale posledice koje sada vidimo. Dakle, još prvog dana pred zasedanje kriznog štaba u nižim delovima opštine došlo je do izlivanja vode po ulicama a u pojedine kuće voda je počela da ulazi u niže delove. Obzirom da sam imao informacije o svemu lično sam obišao više mesta u gradu i delove nasipa oko Kolubare i videlo se da voda sa druge strane izbija čak i podzemno. Bilo je jasno da je poplava neizbežna pa sam odmah kontaktirao neke naše ljude da se za svaki slučaj pripreme odmah ko hoće dobrovoljno da interveniše i da zovu druge kao i da spreme pumpe za vodu i gumene čamce itd. Posle toga otišao sam do mene uzeo nešto opreme i u tom trenutku čujem da je zakazana sednica kriznog štaba u 23:00 i krenem tamo da im odmah stavim ljude na raspolaganje. Medjutim, umesto da vidim da se tu nešto radi ono Čučković drži propagandne govore o tome kako su spremni i slično dok ga mokri policajci i vatrogasci gledaju zbunjeno jer su sve svoje snage angažovali i to nije dovoljno. U tom trenutku ceo grad imao je 4 male pumpe na raspolaganju i NULA džakova peska. Umesto da Čučković na žalbu nedostatka svega odmah interveniše on je sav srećan izjavio kako je opština dobila milion i dvesta hiljada dinara za hranu ako neko bude evakuisan u hotel i da će ujutro dopremiti iz Beograda kamion džakova sa peskom da budu spremni da zaštite deo puta izmedju Bariča i Umke. Napominjem da taj niži deo ima 200 metara dužine ali je gospodinu matematika izgleda prilično slabija strana. Posle toga sednica je raspuštena i gospodin nas je sve pozvao na ,,dežurstvo" u restoran na ćošku trga kod glavne pošte. Tu usputno popričam sa ovim ljudima iz kriznog štaba i kažem da tog trenutka, u ponoć, ima 20 spremnih ljudi sa nekoliko vozila koji mogu doći odmah a za ujutro mogu da spremim oko 70 ljudi sa svom pomenutom opremom do deset sati. I ljudi se oduševili, odgovara im pomoć i neko prenese Čučkoviću da ima spremnih dobrovoljaca itd. On me pogleda kao da sam neki ubačeni agent i krene da me ispituje zašto ja hoću da pomognem, odakle sam itd. Posle toga sednu tamo, ja čekam, žderu 2 sata i kada više nisu mogli Čučković kaže raspušta se krizni štab do sutra u deset i da svi idu na spavanje a meni je rekao da nema potrebe za dobrovoljcima. Na moje insistiranje da se odmah telefonira u Beograd u Sektor za vanredne situacije da se pošalje nešto džakova dotični nije reagovao niti je angažovao bilo kakvu opštinsku mehanizaciju da zaštiti grad kao i objekte od značaja kao što su elektrane i slično iako je zakonski bio u obavezi da to uradi. Posle toga ja odem sa nekim ljudima na teren i vidim da je još gora situacija. Vratim se do mene i razjavim ljudima da su ujutro u deset spremni. I tako tog jutra odem na tu navodnu sednicu i imam šta da vidim. Skockao se Čučković, drži isti govor od prethodne noći gde će da stigne navodni kamion peska ali je sakupio više novinara i tako u sred govora zastane i upita mene; ,, Ko ste vi, u kom svojstvu prisustvujete ovde?" Ja mu odgovorim da sam tu da opštini stavim odmah na raspolaganje veliki broj dobrovoljaca i on mi kaže da za time nema potrebe i da nema ljutnje nego da odmah izadjem iz sale. Inače sednica je bila otvorena za javnost ali je gospodin očigledno imao nešto protiv da neko drugi, osim njegove visosti njega, organizuje ono što on nije hteo i znao. Ja izadjem i raspustim sedamdesetak ljudi da idu na druga mesta po potrebi i ostanem tu da vidim šta će biti. U medjuvremenu voda je nadolazila oko 10 cm na sat i poplavila naselje Šljivice za oko 30 cm ali Čučković i dalje nije vršio evakuaciju naselja niti je tu vodu koja navire odatle blokirao bilo čime iza kanala Tamnave dužinom obilaznice oko 1km. U toku noći oko dva stanje vode Tamnave u odnosu na površinu puta iza nje bilo je na dva metra visinske razlike i dalje je lagano nadolazilo. Neki su sami pokušavali da zaštite kuće u tom nižem naselju i dok sam im pomagao niko nije dolazio. Nikakve mere odbrane nisu preduzimane. Onda je u jednom trenutku nestala struja i naišla ogromna količina vode koja je potopila to naselje i deo Belog Polja i prelila preko te obilaznice za oko metar visine i ulila se u ceo Obrenovac. Tek tada oglasila se sirena za uzbunu. Dakle da je ta obilaznica, inače stari nasip, zaštićena grad bi bio sačuvan. Da je postojalo bilo kakvo ranije upozorenje i da su ljudi dežurali digli bi uzbunu na vreme pa bi se sačuvali životi. I evo šta je bilo ukratko, da nebih pisao kilometar teksta. Uglavnom, učiniću sve da dotični odmah bude uhapšen da odgovara za svu nastalu štetu i sve izgubljene živote jer je to lično izazvao svojim nemarlukom o čemu postoje snimci i dokazi. (Delite i drugima da znaju šta je bilo.) Aleksandar Sindjelić 
Link to comment
Share on other sites

Inace izgleda da i mi u Srbiji imamo one mobilne zidove za odbranu od poplava 

 

http://www.ekapija.com/website/sr/page/431436/I-mobilni-zidovi-protiv-Dunava-U-Novom-Sadu-po-prvi-put-u-Srbiji-upotrebljen-nov-na%C4%8Din-odbrane-od-poplava

 

Ovo je vest iz 2011. godine. Nazalost ti mobilni zidovi moraju da imaju neke rupe u betonu u koje se uglavljuju pa je nemoguce trenutno ih upotrebiti negde drugde [:(]

 

 

 

Inace tacno je da je popustio bedem kod Sapca, situacija je dosta kriticna, bar na osnovu ovoga sto mi kazu prijatelji odande koji su u petak bili u fazonu "ma opusteno". 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Zverko znači priključio si se Pajtićevoj struji :/

 

Iz ovih tekstova koji se pojavljuju, čak i da su samo delimično tačni, evidentno je da je bilo i velike (ne)odgovornosti ljudskog faktora, ali ne vidim šta bi dobro moglo da donese da se sada o tome raspravlja kad ima još dosta toga prečeg da se uradi. Ima mnogo unesrećenih i očajnih ljudi koji traže krivca, moje mišljenje je da ne treba dolivati ulje na vatru. Sve to može da sačeka nedelju dana da se situacija stabilizuje i da se prikupe sve informacije pa da se argumenovano diskutuje o nečijoj odgovornosti.

Edited by rev
Link to comment
Share on other sites

Доста се УПТ-ује овде... та политичка срања у политички топик, овде би било лепо да се каче само информације како и где помоћи људима на терену.

Вешаћемо на Теразијама кад прође главно срање!

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Доста се УПТ-ује овде... та политичка срања у политички топик, овде би било лепо да се каче само информације како и где помоћи људима на терену.

Вешаћемо на Теразијама кад прође главно срање!

 

za to je onaj drugi topik, ovde je generalna i slobodna diskusija o poplavama valjda?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ја сам скапирао да је онај топик за проверене рачуне и та срања, а овде да се прича о стању на терену... небитно, мислим да политичка прича овде може само да згуши топик, посебно када се чита преко телефона.

Далеко од тога да мислим да је политичка прича око свега овога небитна, далеко од тога.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Па занели се и регулишу свугде... А ти Дуле, срам те било, реметиш тишину и нешто шушкаш [:)]

 

пс. предухитри ме. видиш да шушкаш Дуле! :)

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Evo jos samo ovo i necu vise!

 

http://www.telegraf.rs/vesti/1077140-humana-i-postena-volonterka-crvenog-krsta-vratila-2-500-evra-vlasniku

 

Vukić, inače omladinka SNS, kaže da je tu bilo 2.500 evra, pa je odmah pozvala policiju, koja je, na osnovu tog dokumenta pronašla vlasnicu, odnosno njene potomke.

 

jako bitan podatak

  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

sad mi javiše iz kuzmina da je cela akcija dizanja nasipa kuzmin bosut nepotrebna i da čak ni ceo morović nije evakuisan jer nema potrebe. i dalje te dezinformacije, gluposti.

Моровић је под водом у 1700, проверена информација.

 

сад су се сетили да ће ипак да расте вода у Обреновцу. синоћ рекоше да људи остану. треба заклатити неке људе по бандерама због овога свега. но, отом потом.

 

успоставе ли одбрану западноп од СМ у ј. Срему, очекујте нагли раст Саве низводно од СМ.

 

све што сам рекао пре 2 дана о потезима за потенцијалну евакуацију и даље стоји.

 

ДРЖИТЕ СЕ!!!

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...