Jump to content

Poplava 2014 (split sa Pricajte)


Recommended Posts

brate, smorio sam se sad ko pas, ortak kaze da mu je u radnji bio danas lik iz obrenovca koji tvrdi da ima barem hiljadu mrtvih i da su kad su njega spasavali bukvalno prolazili pored mase mrtvih tela..a jedini ima pravo pink da izvestava sa lica mesta (svi ostali prenose) i likovi izgleda serendaju sto mi se kaze..

 

Ljudi, samo gledajte sve informacije koje dobijete da analizirate. Ako neko tamo kaze ima 13 mrtvih, a zapravo ih ima 1.000 to je nemoguce sakriti, tih 1.000 ljudi je bilo u kontaktu s drugim ljudima, isli u skole, poslove, klubove penzionera. Pa primetio bi neko za mesec dana da tolika kolicina ljudi fali, besmisleno je da oko toga laze jer je vrlo proverljivo. Mozda laze da li je broj zrtava 13 ili 50, to je teze utvrditi, ali opet se i ta imena na kraju objavljuju i proverljive su prirode, cak i kod nesrecnih cigana. Dakle nemojte nasedati na traceve koji su potpuno idiotski. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

mojih tri centa oko 3000 mrtvih (koliko god debilno zvučalo) u slučaju da nije obično rekla kazala prouzrokovano stresom :

 

Priču o hiljadu ili više mrtvih pušta verovatno propagandna mašinerija vučića, jer kasnije kada se otkrije da ima "samo" 100 mrtvih on će (kao juče) da izađe i dere "a gde je tij jiljadiu mrtvih".

Klasičan spin, pravljenje najgorih očekivanja, i onda se relan rezultat (poguban ofc) dočeka kao pobeda.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Nije samo to, koliko sam cuo dosta roma, sirotinje, je poginulo posto su ziveli u izuzetno losim objektima u prizemlju koji su prvi stradali plus dosta njih nije ni prijavljeno pa je samim tim lako sakriti/smanjiti tu brojku mrtvih posto formalno oni ne postoje...

Nigde je nema glasine su tačne,

snaš'o sam se najzad, džaba ni da čačne

Meni želja, ortak hvali svoje seno

A šta ću, volim zeleno !

Link to comment
Share on other sites

Kapiram ja sta hoces da kazes ali imaj u vidu da i cigani znaju koliko je njih samih bilo :) da krene neka ciganka sad da kuka unaokolo kako joj nema cele porodice digla bi se prasina bez obzira da li su u papirima ili ne. A u slucaju da ih fali 1.000 to ne bi bila samo jedna ciganka. Nazalost mislim da je pre ovo sto Igor kaze :(

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pročitejte ovaj tekst i dobro se zamislite... Neki će možda nešto reći a neki mozda trebaju da zaćute... Aleksandar Apоstolovski je to veoma dobro napisao i opisao... Možda se nakon ovog teksta nešto promeni a možda i ne.

 

Шта кад оде „Тамара”
Мора ли заиста да нам вода дође до гуше, па да оно најплеменитије у нама, које тако тешко препознајемо и показујемо када је стање редовно, исплива на површину.
„Тамара” је отишла, а ми остајемо. И, шта сад? Хоћемо ли се вратити на старо и постати поново похлепни, саможиви, лицемерни и себични? Или циклон „Тамара” треба поново да се врати, замрачи небо и подсети нас да смо људи? Мора ли заиста да нам вода дође до гуше, па да оно најплеменитије у нама, које тако тешко препознајемо и показујемо када је стање редовно, исплива на површину?
Ено их, нишки робијаши, њих 1.158 покајника, одрекло се једног оброка, али уз услов да се храна проследи најугроженијем становништву размештеном по колективним центрима. Пазите само, условљавају управника добротворном акцијом! То су затвореници осуђени за најтежа дела. Грешници, дакле, не желе амнестију, не моле за смањење казне, не постављају услове. Значи да се иза решетака увукла људскост, као она проклета вода, која је речице претворила у масовне убице, која је пробијала бедеме, рушила куће, односила људе…
Нису ни власти биле нарочито оптимистичне када су тражиле добровољце за спас Шапца, али је уместо чете, на зборно место у Београду, стигла читава дивизија. Што рече један комшија, било је као у филму „Марш на Дрину”. Само је недостајао незаборавни Љуба Тадић, који је одиграо једну од најлепших мушких улога у југословенском филму, својеглавог мајора Курсулу. Пробисвета који постаје херој.
Делије и гробари, који се махом међусобно упуцавају по београдским сплавовима на обалама Саве, а када нема муниције, онда би да се прикољу, овога пута су заједно пунили и постављали џакове. Припадници ЛГБТ популације, како је политички коректно рећи, отказали су геј-параду и дали се на добротворни рад. Да су дошли у експедицију спасавања, а вероватно јесу, руку под руку, направили би бедем на обалама Саве са хулиганима.
Кад је требало да се изгради утврда, како би се одбранила Термоелектрана и рудник у Костолцу, племенитост је наставила да се шири као епидемија, те су се закрчили сви путеви од силних добровољаца који су, без наредбе, кренули на фронт. Од толике хуманости, умало да избије курцшлус у енергетском систему земље.
То да се у ванредним стањима ванредно буди алтрузиам, вероватно је ствар за лекаре за главу. Тражење одговора зашто је тако налази се у делу подсвесног, и психотерапеут др Милојевић сигурно има одговор на то, али мислим да би било необично драгоцено да до тог одговора мора доћи свако од нас. Зато да, када све ово прође, останемо онакви какви обично нисмо.
Догодило се тако да смо, одједном, у незапамћеној непогоди, потресени страшним сликама поплављених градова, деце коју евакуишу хеликоптерима, старица које с поткровља својих кућа чекају спасиоце, изненада, али масовно, приметили како су наши плакари испуњени новом, готово неношеном одећом, која су одавно прерасла наша деца. Гле, како су плакари пуни кошуља и сакоа које не носимо годинама, а који би некоме савршено стајали. Некога би утоплили. Некога би спасили. Некоме би вратили самопоуздање и веру у живот…
Међутим, ми ту одећу узалуд чувамо годинама и не пада нам на памет да негде, ван наших топлих домова, живе неки људи који сањају наш кућни „секнд хенд”.
У том комформизму редовног стања, када нам је стицање материјалних добара наметнуто као догма, а похлепа као особина која покреће напред, солидарност је постала непозната реч. Или, још искреније, то је особина која смета и слаби наше душе у транзиционој трци за ничим…
Нису ли, има томе више од годину дана, неки клинци снимали мобилним телефоном самоубицу који се спремао да скочи с неког од београдским мостова, док су му возачи из кола викали да коначно скочи, како би се растеретио саобраћај, а они што пре стигли кући – близу оних плакара са сувишним стварима.
Поплаве су нас, тако, учиниле бољима. Много света однело је личне ствари онима којима је сада потребна сува одећа. Много света отрчало је у хипермаркете, покуповало храну да би је однели другима. Знам неке који су позајмљивали новац, да купе за Обреновчане.
Знам неке размажене девојчице које се први пут нису буниле што њихове играчке и оделца одлазе непознатој и промрзлој деци.
Али, када надођу велике воде, када невоља провали као цунами, она носи све, па и талог, муљ са дна. Замишљам трговца који подиже цене воде и хране како би зарадио на туђој несрећи. Замишљам трговце струјом који утростручују цене, како би своје десетине или стотине милиона евра умножили, па опет додатно оплодили. Ове поплаве за њих нису биле несрећа. Ова велика, страшна вода покренула је њихове турбине које је требало да произведу још, и још профита…
Покушавам да скицирам психолошке профиле тих профитера, али и ситних, одвратних лопова који се по мраку прикрадају напуштеним кућама и пљачкају оно мало сиротиње колико је остало… Треба ли их кажњавати прекршајним пријавама, хапшењем или само стављањем на стуб срама? Какав то треба бити човек-лешинар, па чепркати по напуштеним домовима? Замишљам их како излазе из чамаца, с упаљеним батеријским лампама, у гуменим чизмама и чепркају по ормарима, гледају испод кревета, пењу се на таване, разгрћу старе успомене…
Неки су, међутим, баш изненадили. И Телевизија Пинк се искупила неуморним, 24-часовним покривањем спасилачких напора, чак и код оних људи који нису до краја уверени да се ружичаста телевизија у кризи понела као прави јавни сервис из најплеменитијих побуда. Ипак, ни ти скептици, махом ненаклоњени естетици Жељка Митровића, а да при том не мислим на његове шишке, нису остали равнодушни када је и Пинк пронашао душу…
И – Пинк јесте, волели га неки или не, залужио једно велико „браво”!
И неке тајкунске душе су се одмрзле. Највеће приватне компаније шаљу шлепере, храну и воду. Газде исписују цифре на рачунима за помоћ и верујем да су искрени…
Кажу, тако је било и када нас је бомбардовао НАТО. Да, али су тада, док смо посипани осиромашеним уранијумом, неки били за Милошевића, а неки против. Друштво је ипак било подељено. Сада је било другачије. И често цинични твитераши одрекли су се своје бритке критике и исмевања, које прераста у маниризам, постајући, уместо закерала на 140 карактера, уз радио-аматере, најбржи извор информација и путоказ за пружање помоћи. Свака част, браћо твитераши!
Хоће ли, ипак, то јединство у несрећи потрајати и када се повуку велике воде? Вероватно неће, али ипак греје душу. Видим да Барак Обама каже, при подизању музеја 11. септембру, да амерички народ ништа не може да сломи.
Е, мој Обама, зато смо толико различити и ваљда се зато тако добро и тако искрено не разумемо.
Србе и остале етничке заједнице не сламају несреће, ратови и велике воде. Нас слама редовно стање.
Александар Апостоловски
Izvor: politika.rs

Hated by some...Loved by few...Respected by all...

Link to comment
Share on other sites

samo nesto :

Кажу, тако је било и када нас је бомбардовао НАТО. Да, али су тада, док смо посипани осиромашеним уранијумом, неки били за Милошевића, а неки против. Друштво је ипак било подељено. Сада је било другачије. 

 

Ne, bilo je apsolutno isto. Loženje, solidarnost, svi smo meta, a vladajuća stranka samo cementira svoje pozicije. Nadam se da će i ovi da završe kao sloba posle bombardovanja. Samo ne znam šta posle lol

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

На Снага народа иде емисија управо о поплавама. Био гост и пензинисани инжењерац (у Обреновцу је био центар), па лик пилот који је био у Обреновцу у петак итд.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

 

Ne razumem sta je fejk? Sem ako /mladen.obraz kao nalog nije fejk - onda ne kapiram sta si hteo tom slikom? :)

 

Editovao je majmun komentar - ali se i dalje vidi u edit history. Nije fejk, sto je i ocekivano od majmuna kao sto je taj prdavac.

Edited by BarcaS take 2
Link to comment
Share on other sites

 

Odes na "edited" pa imas edit history, a tamo ovo

 

 

Србски Образ

May 17 at 5:19pm

ОТКАЗАНА "ПАРАДА" СРАМА!

Бог је допустио да нас снађе једно зло, да би нас спасио од другог, много горег.

Слава Промисли Твојој, Господе!

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, samo gledajte sve informacije koje dobijete da analizirate. Ako neko tamo kaze ima 13 mrtvih, a zapravo ih ima 1.000 to je nemoguce sakriti, tih 1.000 ljudi je bilo u kontaktu s drugim ljudima, isli u skole, poslove, klubove penzionera. Pa primetio bi neko za mesec dana da tolika kolicina ljudi fali, besmisleno je da oko toga laze jer je vrlo proverljivo. Mozda laze da li je broj zrtava 13 ili 50, to je teze utvrditi, ali opet se i ta imena na kraju objavljuju i proverljive su prirode, cak i kod nesrecnih cigana. Dakle nemojte nasedati na traceve koji su potpuno idiotski. 

 

ja sam preneo sta mi je covek rekao, i nisam rekao da je obavezno tako, cak sam vise apostrofirao cinjenicu o toj namernoj eksploziji kojom je unisten nasip ciljano (da bi se navodno sacuvao beograd) i to me sve ukupno smorilo..

 

ali kad pogledas, zasto ti je cudno i da bude 500 mrtvih cigana, zar mislis da bi to imao ko da prijavi i da kaze i da objavi da je poginulo tolko cigana? Sto rece iznad neko oni ko i da ne postoje..a i ako se ta ciganka pobuni ko cce nju uopste da slusa? Naravno da je organizaciono i tehnički teško to pokriti ali ako niko nema pristup tom prostoru, i samo bleji murja i vojska, onda samo oni znaju..a mislim da ce se saznati kad se ti ljudi (spasioci) vrate kucama i puste pravu pricu u okolinu..

 

kad pogledas ni za taj staracki dom nisam znao dok se neka zena ciji je otac/majka tamo nije javila na nekom blogu i rekla da su ovi mamlazi medju poslednjim objektima evakuisali staracki dom u kome su polupokretni ljudi...

 

i 1 mrtav je mnogo, a i 1 sakriven mrtav je previse

Edited by GibanicA
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...