Jump to content

Game of Thrones - topik SAMO o seriji -


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Обзиром на малу површину и крвавост, као и засипање стрелама на две војске у клинчу, требало би да буде море лешева на све стране, али би то са техничке стране било далеко јебеније од ових гомила. Како је добро урађена цела епизода, то им се може опростити.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

scena bitke je šokantno diletantska. jedini plus su kadrovi iz prvog lica, koji doprinose osećaju bitke, ali ono opkoljavanje... zaboga... i kako je moguće da džin nema makar neki balvan u rukama, pa da kao Sauron u uvodnoj sceni Trilogije kosi Boltonove vojnike?!? i kako se formirala ona planina konja uz koju su pribili divljane??? sve je to toliko jadno da nemam reči.

a tek ono da tri zmaja 5 minuta pale jedan brod... pa na šta to liči? ja sam mislio da će Deni jednim preletom sa njima trojicom da spali celu flotu. ali kao flota joj treba, pa će ova trojica da spale jedan brod. kao da su zmajevi upaljač sa dezodoransom, tako je izgledalo... brod bi trebalo da bukne u sekundi ceo kad ga napadne zmaj...

jedino je dobro što su Starkovi ponovo u Zimovrelu i što se nastavlja sa pokoljem glavnih junaka.

  • Upvote (+1) 2

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

@brue More OK, ali one dine leševa samo uz pomoć nekog fantazijskog buldožera ili meat wagona da naprave jedino.

Ono što sam najviše voleo kod GoT je taj realističniji pristup fantasy-ju, taj utisak da je to svet poput našeg u svemu, gde nije sve crno i belo, gde fizika i logika funkvcionišu onako kako i mi znamo da funkcionišu. E, sad, ima još plus i taj zmajevi zombiji magija deo, sure, tu šta god da rade, ne smeta mi, it's magic, FINE,  ali kad se ljudi šibaju ili spletkare, sve je uvek bilo ljudski, fizički i logički realno.

npr zmajevi i brodovi:

Spoiler

Nemam frke tu, neka pale jedan brod pola sata, kontam da joj trebaju ostali. Logika mi se malo lomi oko toga odakle njoj i njima KONTROLA za to, do juče je nije imala ni trunke, nije znala gde udara ni ona ni zmajevi, a sada selektuje tri zmaja i right click  focus fire drma na jedan brod, sa fire intensitijem na ringle uključene na keca. I, pazi, opet mi to toliko ne smeta, iako nije logično, logično bi bilo da su sjebali sve. Neka bude da zmajevi kada odrastu dovoljno u njihovoj magičnoj krvi proradi magična veza sa njabliskijim Targarjenom, i neka onda može da se kontroliše odjednom zmaj, i neka se to baš zgodno desilo kad je najviše trebalo, nikakav problem nemam sa tim. Aaaali...

Posrati se po "našoj", ljudskoj fizici da izazoveš emociju nade izgubljene u poslednji čas... Ne znam. Pretrulo. Mogli su, recimo, uraditi da izmaša Rikona sve do kraja, kao što i bi u stvarnosti. Rikon da trči cik-cak, nisam čuo da mu je mozak izvađen u međuvremenu. I taman kad ga Jon dograbi, recimo, i bude taj trenutak nade da ga je spasao, onda skonta da je mali otrovan nečim od čega će umreti u roku od sat vremena u najgorim mukama, recimo, pa mora sam da ga dovrši. I onda, ajde, neka doživi emo breakdown charge ako mora, er kažete da je to u skladu sa njegovim likom, pa ako nije do sada nešto naučio i otvrdnuo i arkovao malo taj lik, neće nikad. Serija i knjiga se bliže kraju, on dalje stvarnio ne zna ništa. Ovako bi se, recimo, opravdala i taj degenska samouverenost Remzija dok gađa Rikona, a koju inače nikad ne bi mogao imaoti da zaista namerava da ga pogodi u poslednji čas.

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Nisam primetio da se neko deklarisao kao "stručnjak".

Samo su ljudi rekli da im smeta (meni takođe) i čini da manje uživaju u gledanju serije. Ako vama ne smeta, blago vama. Meni je recimo ovo bila jedna od slabijih epizoda ove sezone, baš zato što sam imao dosta "ma daaaj" reakcija.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Pravda za Bruea! (Teh Brue remebers! ;o)) <3

Mislim da se sve svodi na to da li vas je bitka ponela pa ste pustili da vas vozi ili ste krenuli da joj trazite mane odmah (ne implicram da iko gleda bitku "krivo" nego jednostavno ne pogodi te epizoda, steta)...
mada, dabilo ko uzme da gleda "objektivno" i secira epizodu mislim da bi nasao 300 zamerki, al ni to nije point...naravno ako nekom na prvo gledanje stvari ne piju vodu to je tako, ali nije celoj publici.

 

 

 

ipak kapiram i drugu stranu price jer ako apstrahujemo bitke nije se desilo skoro nista interesantno
tj narativno najinteresantnije stvari koje su se desile u epizodi su sto je nakon cele sezone Davos konacno skontao da treba da pita "wtf je bilo sa shereen" (also mega tuga ako je kamp u kom su ovi zrtvovali shereen bio na pljuvomet od winterfela kao sto se stice utisak iz ove epizode (btw bas lep old skul kadar davosa na proplanku pored ostataka lomace)) kao i to da je Theon tehnicki Unsullied ;oP
- licni peeve - nisu im trebali pogledi i tiho odobravanje ni na potezu deni-tirion ni jon-sansa...al ono, holivudski nachin...
- malo manji peeve - ok tormund je balvan al nije toliki balvan da ne razume basic tactics zaboga (+ tormund pwnage u bici = zakon)
- najbolji momenat (sem kadra koji je bru kacio)  - gusenje/zatrpavanje jona i figurativni rebirth kad izadje na povrsinu...lep momenat krajnje

 

@ep10
traje 75 min i rezirao ju je migel sapocnik, isti car (ili ne ;o)) koji je rezirao ep9
ima vec trejler koji necu da gledam, ako neko oce da okaci moze =o)
incoming nagadjanja

 

 

 

- verovatno ce da bude fokus na oba sudjenja u KL + malo sa svima ostalima
- sumnjam da ce sudjenje da zavrsi sa wildfireom, to mi je vise dil za sledecu seonu (pogotovo jer je tirion to pominjao dani pa mislim da ce ona da bude deo te price)
- iako nema trial by combat mislim da cleganebowl nije canceled, samo je postponed za sledecu ili poslednju sezonu...uglavnom ako ne bude dobre scene sa sandorom bice bas fail
- zanima me da vidim da li ce ekipa iz winterfela da se okrene ka severu i walkerima ili ce da edu govna sa ratom sa jugom
- ne znam dal ce da se pokace davos i melisandra odma ili i to cuvaju za sledecu sezonu
- interesuje me da vidim sa kim ce sad da upare arju i gde ide i kako...
- na koga li ce da nabasaju briena i pod ove nedelje? =o)
- zivo me zanima da li su pustili ser dzhoru da ode u 3 lepe da "trazi lekic" ili planiraju ista bitno/interesantno sa njim
- bilo bi lepo da bude kratko objasnjenje gde je otisao varis da spletkari
- kako napreduje euronova izgradnja 1000 brodova na ostrvima gde tokom 6 sezona nije prikazano jedno drvo (a zima pocinje)
- jedina dobra stvar koja moze da se desi sa deni i tirionom je da konaco doplove na obalu westerosa, 99% da se to nece desiti ove sezone =o(
- da li se iko i dalje seca Martelovih?...0% interesovanja skk oni rade (pogotovo sto su ubili dr. bashira jer on kao nije radio nista a onda viperke 9 epizoda ne rade nista....)


za kraj, bran: (opet - nagadjanje koje moze da bude spojler)
- jedini razlog zasto se ne bojim se da ce dubiju i njega u nekom mikro okrsaju sa nights kingom je sto mi se cini da tower of joy nece biti u ovoj sezoni uopste, i da ce da ga razvlace dugo tokom sledece sezone, sto je steta ...ne znam da li je pametno tizovati 100 godina ljude necim sto gotovo svi znaju..al ajd dobro, idu tim smerom i tim tempom (holivudski nacin za resavanje te misterije je cekanje s8 da se jon smuva sa deni i onda skajvoker momenat ;oP)

 

 

 

 

@ Dzhoni car
Boj na Kosovu je carski film zbog uloga i glumaca, ali je na zalost knjiski primer kako ne treba raditi masovne scene borbe, kako ne postavljati ljude i konjicu, a i kamere u odnosu na njih...jasno bez cgi i para ne moze bolje pa je, cisto tehnicki, porediti Boj na Kosovu i bitku kod Winterfella je ko da poredis fijaker i stelt bombarder =o)

 

takodje, suspenduje se DISbelief ;o)

Edited by Kole
Link to comment
Share on other sites

Опао је квалитет писања по мом мишљењу, пошто сам пре неких 2 месеца почео са гледањем, могу лако да поредим са претходним сезонама. Превише додворавања очекивањима и некој правичној норми успостављеној у Холивуду. Пре ниси смео да се везујеш за ликове јер главе су само летеле, а сада мала Арја трчи по Дубровнику док држи црева у рукама, и таква убија некога ко је 10x спретнији од ње.

Мени је битка кул, ал не спектакуларна, има нелогичности и доста очигледног присуства зеленог платна, што ми је мало сметало tbh. У овој епизоди Барбика ми је постала још више несносна, квалитет њене глуме само опада, док њен значај расте. Демонстрација глуме у овој епизоди није достојна ни улоге чирлидерсице.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Kole said:

@ Dzhoni car
Boj na Kosovu je carski film zbog uloga i glumaca, ali je na zalost knjiski primer kako ne treba raditi masovne scene borbe, kako ne postavljati ljude i konjicu, a i kamere u odnosu na njih...jasno bez cgi i para ne moze bolje pa je, cisto tehnicki, porediti Boj na Kosovu i bitku kod Winterfella je ko da poredis fijaker i stelt bombarder =o)

takodje, suspenduje se DISbelief ;o)

Brate Kole jebote :) Bitka iz Boja na Kosovu je najgora bitka u univerzumu, malo fali da proviri neka Zastava 101 umesto konja. Nejasno mi je kako me nisi ispratio, vrlo nejasno. Ili možda imaš pik na mene iz nekog razloga?

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

pik? za tebe samo skocko, skocko, zvezda, herc! =o)
mada, iskreno, radije cu na random post da odreagujem uvek @face value nego da razmisljam koliko glupu foru je iko pokusao da naprvi, sorreh =o)

ovo sto Corey kaze verovatno je posledica, oh noes, kvaliteta samih knjiga jer, reaLANo, posle trece matori pocinje da se gubi mnogo sa digresijama

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Numem ovaj hiden

 

Nego ono što mene zanima.

 

Ko će da jaše ona dva "zakržljala" zmaja, jer bez obzira na "majku zmajeva" i njenu moć

Westeros je pokoren sa tri zmaja takođe ali sa tri jahača Aegon , Rhaenys i Visenya

Jara se već  ponudila "majci zmajeva" da je "otvorena za sve aranžmane" a za Arju i vrapci znaju da joj je idol Visenija, njen mač  Dark Sister i zmaj Vhagar

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bosko (i ostali koji ne umeju da hajduju spoilere)
u edit polju kad pises reply, u taskbaru druga ikona levo od opcije font je oko koje kliknes i dobijas spoiler prozor 
druga opcija je da rucno napises "spoiler" unutar uglastih zagrada ("["  i  "]") onda pishes tekst i zavrsis sa "/spoiler" unutar svojih uglasth zagrada i to je to

Link to comment
Share on other sites

Ja izgleda grešim što gledam epizodu strejt.

Kole, ne može da me ponese bitka koja se odvija na omega retardiranoj premisi. Nivo jadnosti i naivnosti je takav da sam krenuo da prevrćem očima i pre nego što je prva krv pala.

 

51 minutes ago, prota_ said:

stvarno bre ljudi, ja ne verujem šta čitam ovde. pogledajte epizodu još jednom pa pustite da se upije. ima malo spojlera dalje, pa ko nije gledao nek ne čita.

a brate nije dodvoravanje nego rasplet mora da krene. ostale su dve sezone i nema smisla više da se storilajnovi završavaju u prazno likovima koji umiru, jer epska bitka za srednju zemlju samo što nije i glavni storilajn je morao da se rasplete. i to je morao da se rasplete ovako. sad jedino ako vam je prebrz rasplet, al meni nije. temeljno su nas uvodili u ovo 3 jebene sezone i sad je eksplodiralo. 

 

  Reveal hidden contents


sad, ja stičem utisak da su ljudima glave zamerke "melodrama" i sam rasplet bitke (ono sa taktičke strane), a onda pogledajte opet epizodu. bitka (a i cela epizoda) ima toliko dobrih got momenata da sam srao u gaće (who hold the north? who holds the north? show me.), a bitka je nenormalno dobro odrađena, pogotovo u odnosu na pređašnje got bitke. brdo od leševa je nezgrapno prikazano zbog praktičnih ograničenja, al ima jedan krupan cgi kadar koji dobro pokazuje izgled bojnog polja kad kreće boltonova pešadija, i zapravo i objašnjava remzijevu taktiku. a to remzijevo nadmudrivanje cele armije snežnog mi je baš dobar got momenat, jer mora se priznati da je originalan. 

a što se melodrame hrabrosti džona snežnog tiče i lezbo momenata jare i deneris, to su toliko sitni momenti da je nerealno naglašavati ih. s tim što "patetika" džona snoua meni uopšte nije patetika, i što kaže savke to je baš u skladu sa njegovim likom i on je jedini takav lik u seriji (a da je i dalje živ) i prosto te tera da navijaš za nejga. jer u moru govnara i spletki duh neda starka živi u njemu, i ovo je prvi put da su čojstvo, hrabrost, pravičnost, ideali itd pobedili i morali su da pobede. pri tome je džon snou mač u rukama boga vatre i to je ono što je cela bitka i prikazala a što potvrđuje scena sa melisandrom. 

jedini baš nemartinovski potez koji bih možda i mogao da zamerim (i to je recimo holivudski momenat što kaže kori) je način na koji remzi umire. osveta, pravda i pravičnost su potpuno zadovoljeni a on je dobio tačno šta je zaslužio i rastrgli su ga njegovi kerovi i to je ono što nikada nije bilo u gotu i što mu je davalo šmek. realno je bilo fazon da ga snou prebije, odere ga, siluje ga džin i vajdlinzi mu se poseru u usta pa ga onda zapale i tako bace svinjama. ili još bolje da ga snou pusti kao da beži i onda ga gađa strelama sa zidova vinterfela. ali, i ovo što se desilo ima određenu poentu, a to je sansa i zaokruživanje napretka njenog karaktera koji je neverovatan. od cmizdrave male sline do stamene žene koja je rešila bitku.

 

 

tl;dr pogledajte epizodu opet 

edit - spoiler tags 2 dana od emitovanja

 

Spoiler

 

Džonovo odsustvo mozga nakon što Remzi izvede Rikona nema veze ni sa kakvim duhovima i hrabrošću. Imao je razgovor sa Sansom o tome da je mali de fakto mrtav i da ne potcenjuje Remzijeve manipulatorske sposobnosti. Pre toga je imao razgovor sa Davosom i Tormundom o tome koliko je značajno da se ukopaju i čekaju. Ali ne, sve to pada u vodu, jer vrela je krv u njemu! To mu je od Boga vatre, zacijelo...

Treba da zanemarimo sve i da se pravimo da je sve ovo zbog Rikona? Da zaboravimo gde je sve Džon bio, šta je sve video i doživeo, kako je shvatio gde leži prava opasnost, ne samo za Sever? Da je sve ovo veće od njega, Sanse, Rikona i Remzija. Da je u velikoj meri brojčano nadjačan i lošije opremljen. Da će, ako izgubi ovu bitku, stari, žene i deca wildling porekla biti zaklani zajedno sa svim Kućama koje su bile toliko budalaste da mu pruže podršku. Da će on, Sansa i Rikon umreti u najgorim mukama ako budu živi uhvaćeni. Da će ceo Sever biti zasigurno pregažen kad se zobmiji probiju.

Ništa to nije bitno, on će prihvatiti da bude izmanipulisan i zajahaće sam. A onda nakon što ne uspe, nakon što na drugoj strani ne bude ničega što može da dobije sem sigurne smrti, hoće li se makar okrenuti i pokušati da bije bitku po svojim uslovima? Ne, naš heroj će nastaviti da jaše na krilima patetičnog besa. Odbacimo 6 sezona razvoja njegove karakterizacije, odbacimo sve što je na kocki i svedimo ga na nivo desetogodišnjaka kome je pao mrak na oči jer mu je neko ukrao sličice.

btw, neka se Teletabis kletva privremeno spusti i na Tormunda, Davosa i ostatak vojske koji su totalno iskulirali i mutavo gledaju dok upada(ju) u zamku i sigurnu smrt. Onda poslažimo neke leševe u big ghay pile zbog radi veće dramatizacije!

Najgora epizoda ikad.

 

tl;dr pogledajte epizodu opet, na drogama, i pravite sa da vam je to prvi put da gledate GoT


 

Edited by Wulfgar
  • Upvote (+1) 1

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

article-2218263-00C3FFBE00000578-865_634

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

wulfgare brate

 

 

pa to mu je brat, poslednji od loze starkovih, ako imaju njega imaju sve. i baš zato što mu je sansa objasnila da su sve šanse da on neće preživeti snou je dao sve od sebe da ovaj preživi čim je video priliku. i da, to ima veze sa hrabrošću i sa njegovom vrelom krvi jer on je takav lik kad su život-smrt odluke u pitanju, uvek. jel to logično ponašanje? za njega jeste, i to sasvim. nije tu snou ispao glup nego je ispao snou, a remzi je ispao pametan što je znao kako da ga namami. to je bukvalno bio jedini način da izvuče snoua na polje i natera celu armiju na juriš.

snou je svestan da je nadjačan i brojčano i tehnički da su mu svakako male šanse da pobedi jurišao ili čekao, a ako već ima šansu da spasi brata, ko mu jebe mater onda. ginuće svakako pa nek se biju. tako on razmišlja. 

e sad to što tebi to nije logično i što bi ti to uradio drugačije, jebiga. on da to nije uradio kako je uradio epizoda ne bi bilo ovoliko brutalna. al ti ako to ne vidiš onda ne vidiš.

 

 

Edited by prota_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...