Jump to content

Game of Thrones - topik SAMO o seriji -


Recommended Posts

ovo za poslednji kvadrat, bole, nisam skontao? =o)

inace, ok ako necitacima ovo deluje sporo i da nema desavanja, prihvatam stav... iako mislim da se u ovoj epzodi desilo vise nego u mnogim drugim epizodama tipa 2 i 3..al dobro, ima ljudi razni'...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

 

Scena sa olujnorodjenom smaracicom je prelol, jebena horda koja je prisustvovala tvom vazdizanju iz goruce stale je morala biti jos jednom zadivljena tvojim jahanjem zmaja (na kojeg naskace negdje iza planine, ko da je otisla da pisa i srela zmaja) i lozackim govorom u sred jebene pustinje. Razumio bih ovu lose uradjenu scenu da su je stavili pred kretanje na jebeni put, a ne u fazonu cek stanite imam nesto da vam kazem.


Meni su branovi flashbackovi i ludi kralj najzanimljiviji trenuci epizode, ne znam ni sam zasto :D 
edit : U stvari znam, -------- fan based teorija slijedi, spoiler alert za one koje ovo ne zanima----->

Teorija u kojoj je kralj poludio zbog branovog saptanja me je odusevila, jer stvara potpuno novo retrospektivno vidjenje citave serije, sa raznoraznim uzrocno-posledicnim tripovima i "proslost je predodredjena buducnoscu" silver lajningom koji je meni preinteresantan. 
Jasno mi je da postoji masa ljudi ovdje kojoj se povraca od ideje proslost-sadasnjost-buducnost loopinga ali meni je interesantno :D 

 


 

Edited by Buda_
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro ajde da kazemo da je predosjetila da je tu zmaj, sto je i logicno jer ih je izrodila ali slozices se da je glupo da jedna superiorna zamisljena zivotinja kao to je zmaj bleji iza drveta i spava (ili sta god je radila) dok je sasvim sigurno cula da joj prilazi horda divljaka koji su joj prethodno oteli majku. Pretpostavljam da je najlakse hejtovati ali slozices se da je bilo mnogo boljih nacina da se odradi reunion scena njih dvoje :)

Link to comment
Share on other sites

Scena sa zmajem je najsmešnija u realnom segmentu da bilo koja vojska a kamoli dotrakiji nemaju izvidnicu. Ali loženje je meni bilo ok iako Buda ima poentu.

@Kole

Pa kao, mogla je samo poslednja scena.

Meni je sve u vezi sa ovim debeljkom od kad je otišao iz kasl bleka potpuno nejasno. Ne razumem zašto poštoji njegova priča. Postoji razlika ove sezone u odnosu na prošle u dramaturškom smislu. Ova sezona, za razliku od prethodnih sve događaje i reakcije likova opravdava i priprema. To nije postojalo ranije, što zbog toga što je knjiga preobimna, što zbog toga što je knjiga nedovršena. Tako da se nadam da debeljko ima neku poentu, ali čak i da je ima (osim u slučaju da je kolosalna) ne razumem čemu posvećivanje tolikog vremena njemu.


 

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Imaće poentu kad krene ultimativni kleš sa undeadovima, mora neko da bude hiler ili mag ili tako nega gejming terminologija koju ne razumem u potpunosti, a živ bio na gejming forumu :)

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ne boj se nidzho, mi te volimo iako su prosle godine otkako si postavio smislen post koji je realno doprineo diskusiji ;oP

bole, nakon sto je umro maester Aemon, Sem je poslat u Oldtown, u maestersku citadelu, da uci da bude Aemonova zamena jer mora da bude jedan pametan u nocnoj strazi
to je bukvalno doslovce izreceno u seriji nakon aemonove smrti prosle sezone tako da ne znam zasto ti je to nejasno (sem *wink, wink* ako opet ne koristis svoju omiljenu stilsku figuru, hiperbolu ;o))

+1 za izvidnicu tho =o) (osim ako ko u dragonheartu nije kameleonski zmaj koji moze da se cloakuje kad je nepomican ;o))

 

edit

ah da, velichanstven stepen retardiranosti kod timelinea semove priche jer on od castle blacka do oldtowna putuje 300 godina, a bejlish je u istom razmaku doshao od KL do Aeria, pa odatle do Wintefela i nazad i onda ponovo do molestowna, pa il on ima teleporter il je sem crna rupa koja savija vreme....

Edited by Kole
Link to comment
Share on other sites

Meni je bilo malo lol da je jebeni Horn Hill ovolika palata i utvrđenje, to treba dosta srkomnije da izgleda, a ne najveća palata u celom vesterosu jebenom :D

 

latest?cb=20160524075027

  • Upvote (+1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Kole said:

ne boj se nidzho, mi te volimo iako su prosle godine otkako si postavio smislen post koji je realno doprineo diskusiji ;oP

...

Meni je samo važno da imam Koletovu bezrezervnu podršku

  • Upvote (+1) 1

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ovo što je Kori reko je toliko očigledno da će da se desi da mi deluje kao da neće da se desi :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

3 stvari

- knjiga i serija sigurno nece uraditi istu stvar sa semovom sudbinom
- grrm uvek juri da prevari nasa ocekivanja, mozda ce ovaj deo price biti jedan od neocekivano atipicnih
- turska ekranizacija i originalna prica by dan & d.b....tu je negde ;oP
 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...