Jump to content

Game of Thrones - topik SAMO o seriji -


Recommended Posts

Добра. Штета што сад иде кли у наредној и онда годину дана чекања. Додуше, могао би да изда најзад ту књигу, јебем му све.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

54 minutes ago, manager said:

kole, daj malo opsirnije utiske!

 

  Reveal hidden contents

mene samo jedna stvar zanima, zasto se toliko cekao na vitezove vale-a? i zasto mi se cini da je to sansin measure of last resort? jel to prodala sada dusu djavolu (littlefingeru)?

 

sto ja? =o)

bojim se kad bi krenuo da shirim da bi se previse fokusirao na stvari koje zhuljaju, a realno nisu bitne jer akcija pichi

mozda nakon sto pogledam jos jednom =o)
 


vitezovi iz valea su ocekivani "helms deep momenat" i kao takav spada pod onu kolonu naivnih stvari, ali milo ti je sto je srecan kraj po srbiju aka hendikep ;oP
nije prodavanje dushe nego je ona emotivno ucenila littlefingera da joj pomogne nakon onog hejta u molestownu pre par epizoda

inace, rip rikon-tard koji nije cuo za cik cak i wunwun mvp =o(

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

To sa Rikonom što se svi na internetu žale mi je prosto retardirano, kao da niko ne shvata da je on bukvalno klinac koji je kao dete od svega par godina napustio Zimovrel i da nema pojma ništa o životu, a kamoli o taktici izbegavanja strela na bojnom polju. Samo je hteo da ode kod brata i normalno je da će da trči pravo što brže može bratu u zagrlj, a ne cik-cak i da pravi spirale i kolutove.

Druga stvar koju ljudi zaboravljaju je da je Remzi vrsni strelac, pasionari lovac (na divljač i zatvorenike) i da je sa lukom i strelom na ti. Mogao je da ga ubije kad je hteo, ali je čekao najpogodniji trenutak, da se Džon što više približi i uđe u domet strelaca.

Ta scena (kao i sve uostalom) su sjajno režirane, svaki kadar je bio na mestu. I čak je i pored očekivanja da Rikon umre, režija uspela svakom u trenutku da probudi nadu da je i posljednja strela promašila, nemoj da se lažemo. Jebote moram još par puta da ogledam epizodu, stvarno neverovatna režija, svaka jebeno čast režiseru.

 

Edited by SavKe
  • Upvote (+1) 2

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Jebote, stvarno sam budala što otvaram spoilere, a još nisam gledao epizodu.
Pro IT konsalting: ne otvarajte spoilere pre gledanja jer u njima ljudi diskutuju o aktuelnoj epizodi.

Edited by Kole

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, millancche said:

Znači ja sam jedini čovek na internetima kome je ep09 finalna bitka trula i nelogična?

 

Evo nisi, ali možda ne iz istih razloga.

Epizoda može da se podiči najjadnijim momentom u celoj seriji do sada. Nezamislivo jeftina patetika. Veliko razočaranje.

  • Upvote (+1) 1

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Sve ste vec rekli kao i obicno dok ja stignem da odgledam epizodu:). Previse dobrih stvari od Mirina, do Winterfella, znaci u najavi u sledecoj epizodi riknjava neki good guy. Nadam se da nece biti veliki cliff hanger na kraju i da ce debela stoka izbaciti tu knjigu vec jednom.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bitka je, ja bih rekao, čak i za one koji ne znaju apsolutno ništa o bitkama, ne mogu da kažem smešna, ali ne mogu da kažem ni samo da je naivna, jer je prosto budalaština.

Ako izuzmemo to, napeto je i vozi i to je skroz okej.

Nije mi najbolja epizoda, ali je sasvim u skladu sa celom sezonom, gde se po ko zna koji put pokazuje razlika izmedju martina i scenarista.

i krajnje je vreme za jednu veliku bitku i bilo. 

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Wulfgar said:

 

Evo nisi, ali možda ne iz istih razloga.

Epizoda može da se podiči najjadnijim momentom u celoj seriji do sada. Nezamislivo jeftina patetika. Veliko razočaranje.

Pa to. Plus

Spoiler

Sa one distance nema tog archery skila sa kojim možeš biti siguran u smrtonosan poogodak strelom čak ni na metu koja miruje. A mali se još i udaljava, plus ima posle i neke razlike u visini terena, čini mi se.

Emo solo charge Jona u stilu "nemam šta da izgubim", iako ima i da izgubi, i za šta da se bori

Ona brda leševa.

Ni jedni strelci ne odapinju strele tokom juriša.

Ili sam ja možda malo previše gledao kanale onih likova na YT koji objašnjavaju kako su bitke, hladna i melee oružja i ostalo  zaista funkcionisali, i koliko filmovi često nerealno to preslikavaju.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

To što si rekao za Džona je nešto što se uopšte ne dovodi u pitanje, očigledno ne razumeš njegov karakter, ako ti njegov potez nije jasan.

Sve ostalo što ti smeta je stvar slobode interpretacije jedne izmišljene bitke u fantazi svetu, i nema potrebe da sebe zamaraš traženjem logike povlačenjem paralela sa istorijskim melee bitkama.

Spoiler

Nedelanje strelaca tokom juriša i brda leševa su bili deo Remzijeve strategije, namerno je sačekao svoje konjanike da uđu i klinč i prave brda leševa zajedno sa protivnikom, jer su ista bila deo strategije za fazu dva, odnosno falange i opkoljivanje

 

Edited by SavKe

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...